Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sundsvalls Ungdomsspel jaktstart
2016-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5.1km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 16
William Poromaa
Johannisbergs AIK
11:42.70110
2
H 16
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
12:06.72500
+23.2290
3
H 16
Petter Dahl
Alnö SK
12:31.75010
+49.4800
4
H 16
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
12:33.75210
+51.5000
5
H 16
Hugo Eriksson
Husums IF SK
12:36.75520
+54.5310
6
H 15
Benjamin Terent
Näsvikens IK
12:39.75860
+57.5650
7
H 15
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
12:47.76600
+1:04.6390
8
H 15
Filip Borgström
IF Strategen
12:54.77380
+1:12.7170
9
H 15
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
13:01.78090
+1:19.7880
10
H 15
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
13:02.78150
+1:20.7940
11
H 15
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
13:22.80150
+1:40.9940
12
H 15
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
13:23.80250
+1:41.10040
13
H 16
Nils Lundgren
Stockviks SF
13:27.80610
+1:45.10400
14
D 16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
13:32.81130
+1:50.10920
15
H 16
Axel Svingstedt
Stockviks SF
13:35.81470
+1:53.11260
16
D 15
Nora Lignell
Lucksta IF
13:53.83200
+2:10.12990
17
H 15
Vincent Johnson
Matfors SK
14:00.83950
+2:18.13740
18
D 16
Alice Hellström
Stockviks SF
14:22.86110
+2:40.15900
19
H 16
Albin Sjölén
Stockviks SF
14:26.86550
+2:44.16340
20
H 15
Knut Vikström
Bergeforsens SK
14:32.87150
+2:50.16940
21
D 15
Jenny Edin
Matfors SK
14:51.89090
+3:09.18880
22
D 15
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
14:54.89330
+3:12.19120
23
H 15
Love Kreij
IF Strategen
15:07.90670
+3:25.20460
24
D 16
Frida Vickström
Stockviks SF
15:19.91890
+3:37.21680
25
D 15
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
15:33.93250
+3:51.23040
26
H 15
Joel Jänes
Stockviks SF
16:18.97720
+4:36.27510
27
D 16
Hanna Jonsson
Husums IF SK
17:19.103800
+5:36.33590
28
D 15
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
28
D 15
Olivia Lavén
Täby IS SK
23:59:59.8639800
28
D 16
Lovisa Olsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
3.4km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 14
Rasmus Westerlund
IF Strategen
8:25.50450
2
H 14
Måns Skoglund
Täby IS SK
8:26.50560
+1.10
3
H 14
Karl Grywenz
Storvreta IK
9:06.54530
+40.3980
4
H 12
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
9:09.54810
+43.4260
5
H 12
Fabian Nordgren
Falu IK
9:12.55100
+46.4550
6
H 13
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
9:12.55180
+47.4630
7
D 14
Ebba Karlsson
Täby IS SK
9:22.56190
+57.5640
8
D 13
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
9:23.56240
+57.5690
9
D 13
Elin Forsgren
Vårby IK
9:24.56390
+59.5840
10
H 14
Melker Eklund
Vårby IK
9:25.56440
+59.5890
11
H 13
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
9:30.56990
+1:05.6440
12
H 13
Albin Gezelius
IFK Mora SK
9:35.57400
+1:09.6850
13
D 12
Elin Näslund
Vårby IK
9:36.57570
+1:11.7020
14
H 14
Laban Nordin
Vårby IK
9:37.57600
+1:11.7050
15
H 12
Hampus Skoglund
Täby IS SK
9:37.57680
+1:12.7130
16
H 14
Viktor Grenedal
Delsbo IF
9:41.58090
+1:16.7540
17
D 14
Emelie Englund
Bergeforsens SK
9:43.58220
+1:17.7670
18
D 12
Erika Lavén
Täby IS SK
9:44.58310
+1:18.7760
19
H 14
Axel Lundgren
Stockviks SF
9:48.58710
+1:22.8160
20
D 13
Sanna Berglund
Vårby IK
9:50.58920
+1:24.8370
21
D 14
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
9:50.58960
+1:25.8410
22
H 13
Oskar Vikström
Stockviks SF
9:50.58990
+1:25.8440
23
H 11
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
9:52.59190
+1:27.8640
24
D 14
Lisa Nystedt
Täby IS SK
9:57.59650
+1:32.9100
25
D 14
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
9:58.59700
+1:32.9150
26
H 14
Adam Näslund
Bergeforsens SK
9:59.59820
+1:33.9270
27
D 14
Thula Olskims
Delsbo IF
10:00.59920
+1:34.9370
28
H 11
Simon Nordlander
Stockviks SF
10:00.59930
+1:34.9380
29
H 11
Hugo Nordlander
Stockviks SF
10:00.59940
+1:34.9390
30
D 14
Troja Schönborg
Hudiksvalls IF
10:00.59950
+1:35.9400
31
D 14
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
10:01.60030
+1:35.9480
32
D 13
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
10:08.60740
+1:42.10190
33
D 12
Louise Jonsson
Alnö SK
10:08.60780
+1:43.10230
34
D 12
Nora Westerlund
Vårby IK
10:09.60830
+1:43.10280
35
H 12
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
10:13.61270
+1:48.10720
36
H 13
Markus Almgren
IFK Mora SK
10:14.61370
+1:49.10820
37
D 13
Amanda Pallin
Alnö SK
10:14.61380
+1:49.10830
38
D 12
Tuva Lundin
Alnö SK
10:18.61770
+1:53.11220
39
H 12
Axel Palm
Västerås Skidklubb
10:22.62190
+1:57.11640
40
H 13
Anders Dahl
Alnö SK
10:24.62340
+1:58.11790
41
H 13
Arve Lignell
Lucksta IF
10:25.62440
+1:59.11890
42
H 12
Pelle Boberg
Duveds IF
10:27.62680
+2:02.12130
43
D 11
Cecilia EK
Hägglunds Ski Team SK
10:28.62710
+2:02.12160
44
D 12
Maja Boberg
Duveds IF
10:28.62740
+2:02.12190
45
H 14
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
10:28.62770
+2:03.12220
46
H 12
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
10:35.63400
+2:09.12850
47
H 13
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
10:36.63560
+2:11.13010
48
D 12
Tova Grahn Birve
Alnö SK
10:38.63770
+2:13.13220
49
H 13
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
10:39.63860
+2:14.13310
50
H 11
Viking Olsson
Husums IF SK
10:41.64030
+2:15.13480
51
H 14
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
10:42.64150
+2:17.13600
52
D 13
Elsa Eriksson
Husums IF SK
10:45.64400
+2:19.13850
53
H 13
Axel Mannelqvist
Vårby IK
10:46.64510
+2:20.13960
54
D 14
Lovisa Brink
Delsbo IF
10:46.64550
+2:21.14000
55
H 11
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
10:48.64710
+2:22.14160
56
D 11
Erika Ingves
Närpes Kraft SF
10:48.64730
+2:22.14180
57
H 11
Elias Bengtsson
Tynderö IK
10:48.64770
+2:23.14220
58
H 13
August Rosén
Jättendals IF
10:54.65340
+2:28.14790
59
D 12
Sara Henriksson
Tynderö IK
10:54.65370
+2:29.14820
60
D 11
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
10:55.65400
+2:29.14850
61
D 14
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
10:55.65480
+2:30.14930
62
H 14
Jonne Liukkonen
IF Strategen
10:58.65790
+2:33.15240
63
D 13
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
11:03.66260
+2:38.15710
64
H 11
David Palmgren
Bergeforsens SK
11:05.66430
+2:39.15880
65
H 13
Felix Westerlund
IF Strategen
11:08.66730
+2:42.16180
66
D 14
Hilda Lingman
Trönö IK
11:10.66970
+2:45.16420
67
D 13
Agnes Westrin
Trönö IK
11:13.67280
+2:48.16730
68
H 13
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
11:18.67710
+2:52.17160
69
D 11
Ida Bergfors
Matfors SK
11:19.67830
+2:53.17280
70
H 13
Viktor Olsson
Husums IF SK
11:19.67840
+2:53.17290
71
D 12
Klara Forslund
Stockviks SF
11:20.67980
+2:55.17430
72
D 13
Lina Lundgren
IF Strategen
11:21.68060
+2:56.17510
73
H 13
Nils Norberg
Lucksta IF
11:22.68120
+2:56.17570
74
D 13
Maja Andersson
Bergeforsens SK
11:23.68220
+2:57.17670
75
H 12
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
11:23.68260
+2:58.17710
76
H 13
Axel Karlsson
Täby IS SK
11:26.68540
+3:00.17990
77
D 13
Ebba Englund
Bergeforsens SK
11:26.68560
+3:01.18010
78
H 11
Elis Liukkonen
IF Strategen
11:28.68710
+3:02.18160
79
D 11
Emma Strand
Selånger SOK
11:40.69990
+3:15.19440
80
H 12
Viggo Östlund
Kovlands IF
11:41.70040
+3:15.19490
81
H 12
Vigor Aastrup
Täby IS SK
11:41.70050
+3:16.19500
82
D 14
Tove Lundh
Bergeforsens SK
11:43.70200
+3:17.19650
83
D 14
Julia Nordlander
Stockviks SF
11:44.70380
+3:19.19830
84
H 13
Ingemar Hammarström
Delsbo IF
11:46.70590
+3:21.20040
85
D 12
Terese Terent
Näsvikens IK
11:47.70630
+3:21.20080
86
H 14
Jonas Lenz
Matfors SK
11:48.70790
+3:23.20240
87
H 11
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
11:51.71010
+3:25.20460
87
D 12
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
11:51.71010
+3:25.20460
89
D 13
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
11:54.71360
+3:29.20810
90
D 14
Agnes Bennett
Täby IS SK
11:55.71410
+3:29.20860
91
H 11
Liam Johnson
Matfors SK
11:57.71680
+3:32.21130
92
D 12
Tea Hedlund
Stockviks SF
11:59.71890
+3:34.21340
93
D 11
Julia Byvall
Matfors SK
12:02.72110
+3:36.21560
94
D 12
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
12:03.72210
+3:37.21660
95
H 11
Oskar Höglund
Kramfors Alliansen
12:04.72350
+3:39.21800
96
H 13
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
12:04.72360
+3:39.21810
97
H 11
Anton Ingves
Närpes Kraft SF
12:07.72600
+3:41.22050
98
H 11
Mattias Larsson
Matfors SK
12:08.72770
+3:43.22220
99
H 12
Valter Ljungdahl
Matfors SK
12:12.73120
+3:46.22570
100
D 12
Emma Biberg
Bergeforsens SK
12:17.73660
+3:52.23110
101
D 11
Ines Lignell
Lucksta IF
12:18.73750
+3:53.23200
102
D 13
Emelie Eriksson
Stockviks SF
12:20.73910
+3:54.23360
103
H 11
Erik Gustafsson
Täby IS SK
12:22.74180
+3:57.23630
104
H 12
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
12:24.74350
+3:59.23800
105
D 11
Moa Flodin
Alnö SK
12:31.75070
+4:06.24520
106
H 12
Lukas Walther
Matfors SK
12:37.75640
+4:11.25090
107
H 12
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
12:38.75710
+4:12.25160
108
H 13
Otto Balck
Täby IS SK
12:45.76440
+4:19.25890
109
H 11
Jason Blomqvist
Matfors SK
12:58.77760
+4:33.27210
110
H 14
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
12:59.77840
+4:33.27290
111
D 14
Klara Jonsson
Husums IF SK
13:00.77930
+4:34.27380
112
D 11
Wilma Larsson
Stockviks SF
13:04.78310
+4:38.27760
113
D 11
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
13:04.78320
+4:38.27770
114
D 12
Nanna Grönborg
Kovlands IF
13:05.78470
+4:40.27920
115
H 11
Hampus Bergkvist
Matfors SK
13:15.79450
+4:50.28900
116
D 13
Signe Fannkvist
Stockviks SF
13:17.79670
+4:52.29120
117
D 12
Ylva Sandström
Stockviks SF
13:22.80110
+4:56.29560
118
H 11
Jonathan Byvall
Matfors SK
13:31.81040
+5:05.30490
119
H 11
Viktor Sundberg
Bergeforsens SK
13:34.81330
+5:08.30780
120
D 12
Greta Lind
Täby IS SK
13:38.81740
+5:12.31190
121
D 12
Elsa Granholm
Stockviks SF
14:00.83970
+5:35.33420
122
H 12
Albin Lindström
IF Strategen
14:24.86350
+5:59.35800
123
H 12
Hampus Konradsson
Stockviks SF
14:47.88600
+6:21.38050
124
D 12
Hanna Westerlund Holmgren
Husums IF SK
14:55.89490
+6:30.38940
125
D 12
Stina Lindholm
Stockviks SF
15:02.90150
+6:37.39600
126
H 11
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
15:02.90160
+6:37.39610
127
D 12
Amanda Andersson
Tynderö IK
15:10.90970
+6:45.40420
128
D 12
Belle Spets
Vårby IK
15:11.91050
+6:46.40500
129
D 12
Ebba Lindholm
Stockviks SF
15:15.91430
+6:49.40880
130
H 11
Simon Ryd
Bergeforsens SK
15:20.91910
+6:54.41360
131
D 12
Sara Johansson
Selånger SOK
15:51.95020
+7:25.44470
132
H 11
Axel Balck
Täby IS SK
16:30.98900
+8:04.48350
133
D 14
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
16:40.99900
+8:14.49350
134
D 12
Elsa Vähäsalo
Bergeforsens SK
16:46.100560
+8:21.50010
135
H 11
Viktor Serneborg
Matfors SK
18:52.113170
+10:27.62620
136
H 11
Wiktor Kucman
Bergeforsens SK
19:47.118650
+11:22.68100
137
H 11
Anton Lindberg
Sätra IF
23:59:59.8639800
137
H 11
Oskar Strömblad
Täby IS SK
23:59:59.8639800
137
D 11
Anna Granås
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
137
H 12
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
137
H 12
Olle Nordin
Delsbo IF
23:59:59.8639800
137
D 12
Wilma Jonsson
Kovlands IF
23:59:59.8639800
137
H 13
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
137
D 13
Tove Eriksson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
137
D 13
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
137
D 13
Rebecka Samuelsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
137
H 14
Gustav Pålsson
Utrikes SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.7km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
D 10
Maja Pålsson
Utrikes SK
4:55.29490
2
H 9
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
5:06.30580
+10.990
3
H 10
Johan Richardsson
Järpens SK
5:17.31600
+21.2010
4
H 9
Olle Rune
Täby IS SK
5:25.32460
+29.2870
5
H 10
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
5:33.33260
+37.3670
6
H 9
Kalle Birve
Alnö SK
5:41.34040
+45.4450
7
D 10
Emma Forsgren
Vårby IK
5:53.35260
+57.5670
8
H 10
Oscar Wikander
Alnö SK
5:57.35680
+1:01.6090
9
D 10
Minna Mikaelsson
Hägglunds Ski Team SK
6:09.36890
+1:14.7300
10
H 9
Vilmar Aastrup
Täby IS SK
6:10.36900
+1:14.7310
11
D 10
Signe Feil
Stockviks SF
6:13.37210
+1:17.7620
12
D 9
Klara Edström
Stockviks SF
6:19.37830
+1:23.8240
13
D 9
Nilla Grönborg
Kovlands IF
6:19.37860
+1:23.8270
14
H 9
Vilgot Lundin
Alnö SK
6:24.38320
+1:28.8730
14
D 10
Julia Jonsson
Alnö SK
6:24.38320
+1:28.8730
16
H 10
Sebastian Pettersson
Hudiksvalls IF
6:26.38560
+1:30.8970
17
H 9
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
6:28.38720
+1:32.9130
18
D 10
Ebba Westrin
Trönö IK
6:28.38740
+1:32.9150
19
D 9
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
6:32.39150
+1:36.9560
19
H 10
Emil Lundgren
Stockviks SF
6:32.39150
+1:36.9560
21
H 9
Isak Lind
Selånger SOK
6:36.39530
+1:40.9940
22
H 10
Manfred Åberg
Lucksta IF
6:37.39600
+1:41.10010
23
H 10
August Lilja
Matfors SK
6:38.39750
+1:42.10160
24
D 10
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
6:42.40120
+1:46.10530
25
D 10
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
6:44.40390
+1:49.10800
26
H 10
William Forslund
Stockviks SF
6:50.40960
+1:54.11370
27
D 9
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
6:54.41390
+1:59.11800
28
H 9
Axel Tjärnlund
Stockviks SF
6:59.41850
+2:03.12260
29
D 9
Astrid Forslund
Stockviks SF
7:02.42190
+2:07.12600
30
H 10
Victor Eriksson
Kovlands IF
7:04.42320
+2:08.12730
31
H 10
Carl Erngrund
Alnö SK
7:07.42670
+2:11.13080
32
D 10
Emma Nilsson
Näsvikens IK
7:09.42890
+2:14.13300
33
H 9
Joel Lindqvist
Matfors SK
7:13.43230
+2:17.13640
34
H 9
Albin Richardsson
Järpens SK
7:16.43530
+2:20.13940
35
H 9
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
7:17.43610
+2:21.14020
36
H 9
Alvin Nordensson
Lucksta IF
7:19.43870
+2:23.14280
37
D 10
Irma Lind
Täby IS SK
7:21.44060
+2:25.14470
38
H 10
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
7:22.44130
+2:26.14540
39
D 9
Alva Strand
Selånger SOK
7:35.45460
+2:39.15870
40
H 9
Anton Hedmark
Täby IS SK
7:45.46400
+2:49.16810
41
H 9
Einar Ljungdahl
Matfors SK
7:48.46740
+2:52.17150
42
D 9
Noelia Frank
Alnö SK
7:49.46880
+2:53.17290
43
D 9
Sofie Hallin
Lucksta IF
7:50.46900
+2:54.17310
44
D 9
Frida Bergkvist
Lucksta IF
7:56.47590
+3:01.18000
45
H 10
Isak Jeppling
Alnö SK
7:58.47780
+3:02.18190
46
D 10
Märta Hübenette
Husums IF SK
8:03.48210
+3:07.18620
47
H 9
Jonatan Walther
Matfors SK
8:29.50820
+3:33.21230
48
D 10
Penny Spets
Vårby IK
8:37.51630
+3:41.22040
49
D 10
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
8:44.52340
+3:48.22750
50
H 9
Albert Östlund
Alnö SK
8:46.52550
+3:50.22960
51
H 9
Alfred Rosén
Jättendals IF
8:46.52560
+3:50.22970
52
H 9
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
8:59.53860
+4:03.24270
53
H 9
Andreas Walldén
Stockviks SF
9:01.54060
+4:05.24470
54
H 9
Ivar Granholm
Stockviks SF
9:13.55210
+4:17.25620
55
H 9
Pontus Westfal
Alnö SK
9:19.55830
+4:23.26240
56
H 9
Jordan Blomqvist
Matfors SK
9:20.55950
+4:24.26360
57
H 9
Erik Nordin
Lucksta IF
9:43.58250
+4:47.28660
58
D 10
Vilma Näslund
Stockviks SF
9:52.59100
+4:56.29510
59
H 9
Felix Almgren
IFK Mora SK
10:45.64410
+5:49.34820
60
H 9
Johan Höglund
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
60
H 9
Isak Ejvinsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
60
D 9
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
60
D 9
Rebecka Wadebeck
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
60
H 10
Vilmer Andersson
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
60
H 10
Melvin Jonsson
Kovlands IF
23:59:59.8639800
60
H 10
Albin Forsberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
60
H 10
Alfred Johansson
Selånger SOK
23:59:59.8639800
60
D 10
Freja Melander
Alnö SK
23:59:59.8639800