Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sundsvalls Ungdomsspel jaktstart
2016-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 15
5.1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Nora Lignell
Lucksta IF
13:53.83200
2
Jenny Edin
Matfors SK
14:51.89090
+58.5790
3
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
14:54.89330
+1:01.6030
4
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
15:33.93250
+1:40.9950
-
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Olivia Lavén
Täby IS SK
23:59:59.8639800
D 16
5.1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
13:32.81130
2
Alice Hellström
Stockviks SF
14:22.86110
+49.4880
3
Frida Vickström
Stockviks SF
15:19.91890
+1:47.10660
4
Hanna Jonsson
Husums IF SK
17:19.103800
+3:46.22570
-
Lovisa Olsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
H 15
5.1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Benjamin Terent
Näsvikens IK
12:39.75860
2
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
12:47.76600
+7.640
3
Filip Borgström
IF Strategen
12:54.77380
+15.1420
4
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
13:01.78090
+22.2130
5
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
13:02.78150
+22.2190
6
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
13:22.80150
+42.4190
7
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
13:23.80250
+43.4290
8
Vincent Johnson
Matfors SK
14:00.83950
+1:20.7990
9
Knut Vikström
Bergeforsens SK
14:32.87150
+1:52.11190
10
Love Kreij
IF Strategen
15:07.90670
+2:28.14710
11
Joel Jänes
Stockviks SF
16:18.97720
+3:38.21760
H 16
5.1km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
William Poromaa
Johannisbergs AIK
11:42.70110
2
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
12:06.72500
+23.2290
3
Petter Dahl
Alnö SK
12:31.75010
+49.4800
4
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
12:33.75210
+51.5000
5
Hugo Eriksson
Husums IF SK
12:36.75520
+54.5310
6
Nils Lundgren
Stockviks SF
13:27.80610
+1:45.10400
7
Axel Svingstedt
Stockviks SF
13:35.81470
+1:53.11260
8
Albin Sjölén
Stockviks SF
14:26.86550
+2:44.16340
D 11
3.4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Cecilia EK
Hägglunds Ski Team SK
10:28.62710
2
Erika Ingves
Närpes Kraft SF
10:48.64730
+20.1920
3
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
10:55.65400
+26.2590
4
Ida Bergfors
Matfors SK
11:19.67830
+51.5020
5
Emma Strand
Selånger SOK
11:40.69990
+1:12.7180
6
Julia Byvall
Matfors SK
12:02.72110
+1:34.9300
7
Ines Lignell
Lucksta IF
12:18.73750
+1:50.10940
8
Moa Flodin
Alnö SK
12:31.75070
+2:03.12260
9
Wilma Larsson
Stockviks SF
13:04.78310
+2:36.15500
10
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
13:04.78320
+2:36.15510
-
Anna Granås
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
D 12
3.4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Elin Näslund
Vårby IK
9:36.57570
2
Erika Lavén
Täby IS SK
9:44.58310
+7.640
3
Louise Jonsson
Alnö SK
10:08.60780
+32.3110
4
Nora Westerlund
Vårby IK
10:09.60830
+32.3160
5
Tuva Lundin
Alnö SK
10:18.61770
+42.4100
6
Maja Boberg
Duveds IF
10:28.62740
+51.5070
7
Tova Grahn Birve
Alnö SK
10:38.63770
+1:02.6100
8
Sara Henriksson
Tynderö IK
10:54.65370
+1:18.7700
9
Klara Forslund
Stockviks SF
11:20.67980
+1:44.10310
10
Terese Terent
Näsvikens IK
11:47.70630
+2:10.12960
11
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
11:51.71010
+2:14.13340
12
Tea Hedlund
Stockviks SF
11:59.71890
+2:23.14220
13
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
12:03.72210
+2:26.14540
14
Emma Biberg
Bergeforsens SK
12:17.73660
+2:40.15990
15
Nanna Grönborg
Kovlands IF
13:05.78470
+3:29.20800
16
Ylva Sandström
Stockviks SF
13:22.80110
+3:45.22440
17
Greta Lind
Täby IS SK
13:38.81740
+4:01.24070
18
Elsa Granholm
Stockviks SF
14:00.83970
+4:24.26300
19
Hanna Westerlund Holmgren
Husums IF SK
14:55.89490
+5:19.31820
20
Stina Lindholm
Stockviks SF
15:02.90150
+5:25.32480
21
Amanda Andersson
Tynderö IK
15:10.90970
+5:34.33300
22
Belle Spets
Vårby IK
15:11.91050
+5:34.33380
23
Ebba Lindholm
Stockviks SF
15:15.91430
+5:38.33760
24
Sara Johansson
Selånger SOK
15:51.95020
+6:14.37350
25
Elsa Vähäsalo
Bergeforsens SK
16:46.100560
+7:09.42890
-
Wilma Jonsson
Kovlands IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 13
3.4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
9:23.56240
2
Elin Forsgren
Vårby IK
9:24.56390
+1.50
3
Sanna Berglund
Vårby IK
9:50.58920
+26.2580
4
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
10:08.60740
+45.4400
5
Amanda Pallin
Alnö SK
10:14.61380
+51.5040
6
Elsa Eriksson
Husums IF SK
10:45.64400
+1:21.8060
7
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
11:03.66260
+1:40.9920
8
Agnes Westrin
Trönö IK
11:13.67280
+1:50.10940
9
Lina Lundgren
IF Strategen
11:21.68060
+1:58.11720
10
Maja Andersson
Bergeforsens SK
11:23.68220
+1:59.11880
11
Ebba Englund
Bergeforsens SK
11:26.68560
+2:03.12220
12
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
11:54.71360
+2:31.15020
13
Emelie Eriksson
Stockviks SF
12:20.73910
+2:56.17570
14
Signe Fannkvist
Stockviks SF
13:17.79670
+3:54.23330
-
Tove Eriksson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Rebecka Samuelsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
D 14
3.4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Ebba Karlsson
Täby IS SK
9:22.56190
2
Emelie Englund
Bergeforsens SK
9:43.58220
+20.1930
3
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
9:50.58960
+27.2670
4
Lisa Nystedt
Täby IS SK
9:57.59650
+34.3360
5
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
9:58.59700
+35.3410
6
Thula Olskims
Delsbo IF
10:00.59920
+37.3630
7
Troja Schönborg
Hudiksvalls IF
10:00.59950
+37.3660
8
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
10:01.60030
+38.3740
9
Lovisa Brink
Delsbo IF
10:46.64550
+1:23.8260
10
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
10:55.65480
+1:32.9190
11
Hilda Lingman
Trönö IK
11:10.66970
+1:47.10680
12
Tove Lundh
Bergeforsens SK
11:43.70200
+2:20.13910
13
Julia Nordlander
Stockviks SF
11:44.70380
+2:21.14090
14
Agnes Bennett
Täby IS SK
11:55.71410
+2:32.15120
15
Klara Jonsson
Husums IF SK
13:00.77930
+3:37.21640
15
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
16:40.99900
+7:17.43610
H 11
3.4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
9:52.59190
2
Simon Nordlander
Stockviks SF
10:00.59930
+7.640
3
Hugo Nordlander
Stockviks SF
10:00.59940
+7.650
4
Viking Olsson
Husums IF SK
10:41.64030
+48.4740
5
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
10:48.64710
+55.5420
6
Elias Bengtsson
Tynderö IK
10:48.64770
+55.5480
7
David Palmgren
Bergeforsens SK
11:05.66430
+1:12.7140
8
Elis Liukkonen
IF Strategen
11:28.68710
+1:35.9420
9
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
11:51.71010
+1:58.11720
10
Liam Johnson
Matfors SK
11:57.71680
+2:04.12390
11
Oskar Höglund
Kramfors Alliansen
12:04.72350
+2:11.13060
12
Anton Ingves
Närpes Kraft SF
12:07.72600
+2:14.13310
13
Mattias Larsson
Matfors SK
12:08.72770
+2:15.13480
14
Erik Gustafsson
Täby IS SK
12:22.74180
+2:29.14890
15
Jason Blomqvist
Matfors SK
12:58.77760
+3:05.18470
16
Hampus Bergkvist
Matfors SK
13:15.79450
+3:22.20160
17
Jonathan Byvall
Matfors SK
13:31.81040
+3:38.21750
18
Viktor Sundberg
Bergeforsens SK
13:34.81330
+3:41.22040
19
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
15:02.90160
+5:09.30870
20
Simon Ryd
Bergeforsens SK
15:20.91910
+5:27.32620
21
Axel Balck
Täby IS SK
16:30.98900
+6:37.39610
22
Viktor Serneborg
Matfors SK
18:52.113170
+8:59.53880
23
Wiktor Kucman
Bergeforsens SK
19:47.118650
+9:54.59360
-
Anton Lindberg
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Oskar Strömblad
Täby IS SK
23:59:59.8639800
H 12
3.4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
9:09.54810
2
Fabian Nordgren
Falu IK
9:12.55100
+2.190
3
Hampus Skoglund
Täby IS SK
9:37.57680
+28.2770
4
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
10:13.61270
+1:04.6360
5
Axel Palm
Västerås Skidklubb
10:22.62190
+1:13.7280
6
Pelle Boberg
Duveds IF
10:27.62680
+1:18.7770
7
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
10:35.63400
+1:25.8490
8
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
11:23.68260
+2:14.13350
9
Viggo Östlund
Kovlands IF
11:41.70040
+2:32.15130
10
Vigor Aastrup
Täby IS SK
11:41.70050
+2:32.15140
11
Valter Ljungdahl
Matfors SK
12:12.73120
+3:03.18210
12
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
12:24.74350
+3:15.19440
13
Lukas Walther
Matfors SK
12:37.75640
+3:28.20730
14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
12:38.75710
+3:29.20800
15
Albin Lindström
IF Strategen
14:24.86350
+5:15.31440
16
Hampus Konradsson
Stockviks SF
14:47.88600
+5:37.33690
-
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Olle Nordin
Delsbo IF
23:59:59.8639800
H 13
3.4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
9:12.55180
2
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
9:30.56990
+18.1710
3
Albin Gezelius
IFK Mora SK
9:35.57400
+22.2120
4
Oskar Vikström
Stockviks SF
9:50.58990
+38.3710
5
Markus Almgren
IFK Mora SK
10:14.61370
+1:01.6090
6
Anders Dahl
Alnö SK
10:24.62340
+1:11.7060
7
Arve Lignell
Lucksta IF
10:25.62440
+1:12.7160
8
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
10:36.63560
+1:23.8280
9
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
10:39.63860
+1:26.8580
10
Axel Mannelqvist
Vårby IK
10:46.64510
+1:33.9230
11
August Rosén
Jättendals IF
10:54.65340
+1:41.10060
12
Felix Westerlund
IF Strategen
11:08.66730
+1:55.11450
13
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
11:18.67710
+2:05.12430
14
Viktor Olsson
Husums IF SK
11:19.67840
+2:06.12560
15
Nils Norberg
Lucksta IF
11:22.68120
+2:09.12840
16
Axel Karlsson
Täby IS SK
11:26.68540
+2:13.13260
17
Ingemar Hammarström
Delsbo IF
11:46.70590
+2:34.15310
18
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
12:04.72360
+2:51.17080
19
Otto Balck
Täby IS SK
12:45.76440
+3:32.21160
-
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
H 14
3.4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Rasmus Westerlund
IF Strategen
8:25.50450
2
Måns Skoglund
Täby IS SK
8:26.50560
+1.10
3
Karl Grywenz
Storvreta IK
9:06.54530
+40.3980
4
Melker Eklund
Vårby IK
9:25.56440
+59.5890
5
Laban Nordin
Vårby IK
9:37.57600
+1:11.7050
6
Viktor Grenedal
Delsbo IF
9:41.58090
+1:16.7540
7
Axel Lundgren
Stockviks SF
9:48.58710
+1:22.8160
8
Adam Näslund
Bergeforsens SK
9:59.59820
+1:33.9270
9
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
10:28.62770
+2:03.12220
10
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
10:42.64150
+2:17.13600
11
Jonne Liukkonen
IF Strategen
10:58.65790
+2:33.15240
12
Jonas Lenz
Matfors SK
11:48.70790
+3:23.20240
13
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
12:59.77840
+4:33.27290
-
Gustav Pålsson
Utrikes SK
23:59:59.8639800
D 9
1.7km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Klara Edström
Stockviks SF
6:19.37830
2
Nilla Grönborg
Kovlands IF
6:19.37860
+0
3
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
6:32.39150
+13.1220
4
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
6:54.41390
+35.3460
5
Astrid Forslund
Stockviks SF
7:02.42190
+43.4260
6
Alva Strand
Selånger SOK
7:35.45460
+1:16.7530
7
Noelia Frank
Alnö SK
7:49.46880
+1:30.8950
8
Sofie Hallin
Lucksta IF
7:50.46900
+1:30.8970
9
Frida Bergkvist
Lucksta IF
7:56.47590
+1:37.9660
-
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Rebecka Wadebeck
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
D 10
1.7km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
4:55.29490
2
Emma Forsgren
Vårby IK
5:53.35260
+57.5670
3
Minna Mikaelsson
Hägglunds Ski Team SK
6:09.36890
+1:14.7300
4
Signe Feil
Stockviks SF
6:13.37210
+1:17.7620
5
Julia Jonsson
Alnö SK
6:24.38320
+1:28.8730
6
Ebba Westrin
Trönö IK
6:28.38740
+1:32.9150
7
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
6:42.40120
+1:46.10530
8
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
6:44.40390
+1:49.10800
9
Emma Nilsson
Näsvikens IK
7:09.42890
+2:14.13300
10
Irma Lind
Täby IS SK
7:21.44060
+2:25.14470
11
Märta Hübenette
Husums IF SK
8:03.48210
+3:07.18620
12
Penny Spets
Vårby IK
8:37.51630
+3:41.22040
13
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
8:44.52340
+3:48.22750
14
Vilma Näslund
Stockviks SF
9:52.59100
+4:56.29510
-
Freja Melander
Alnö SK
23:59:59.8639800
H 9
1.7km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
5:06.30580
2
Olle Rune
Täby IS SK
5:25.32460
+18.1780
3
Kalle Birve
Alnö SK
5:41.34040
+34.3360
4
Vilmar Aastrup
Täby IS SK
6:10.36900
+1:03.6220
5
Vilgot Lundin
Alnö SK
6:24.38320
+1:17.7640
6
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
6:28.38720
+1:21.8040
7
Isak Lind
Selånger SOK
6:36.39530
+1:29.8850
8
Axel Tjärnlund
Stockviks SF
6:59.41850
+1:52.11170
9
Joel Lindqvist
Matfors SK
7:13.43230
+2:06.12550
10
Albin Richardsson
Järpens SK
7:16.43530
+2:09.12850
11
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
7:17.43610
+2:10.12930
12
Alvin Nordensson
Lucksta IF
7:19.43870
+2:12.13190
13
Anton Hedmark
Täby IS SK
7:45.46400
+2:38.15720
14
Einar Ljungdahl
Matfors SK
7:48.46740
+2:41.16060
15
Jonatan Walther
Matfors SK
8:29.50820
+3:22.20140
16
Albert Östlund
Alnö SK
8:46.52550
+3:39.21870
17
Alfred Rosén
Jättendals IF
8:46.52560
+3:39.21880
18
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
8:59.53860
+3:52.23180
19
Andreas Walldén
Stockviks SF
9:01.54060
+3:54.23380
20
Ivar Granholm
Stockviks SF
9:13.55210
+4:06.24530
21
Pontus Westfal
Alnö SK
9:19.55830
+4:12.25150
22
Jordan Blomqvist
Matfors SK
9:20.55950
+4:13.25270
23
Erik Nordin
Lucksta IF
9:43.58250
+4:36.27570
24
Felix Almgren
IFK Mora SK
10:45.64410
+5:38.33730
-
Johan Höglund
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Isak Ejvinsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
H 10
1.7km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Johan Richardsson
Järpens SK
5:17.31600
2
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
5:33.33260
+16.1560
3
Oscar Wikander
Alnö SK
5:57.35680
+40.3980
4
Sebastian Pettersson
Hudiksvalls IF
6:26.38560
+1:09.6860
5
Emil Lundgren
Stockviks SF
6:32.39150
+1:15.7450
6
Manfred Åberg
Lucksta IF
6:37.39600
+1:20.7900
7
August Lilja
Matfors SK
6:38.39750
+1:21.8050
8
William Forslund
Stockviks SF
6:50.40960
+1:33.9260
9
Victor Eriksson
Kovlands IF
7:04.42320
+1:47.10620
10
Carl Erngrund
Alnö SK
7:07.42670
+1:50.10970
11
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
7:22.44130
+2:05.12430
12
Isak Jeppling
Alnö SK
7:58.47780
+2:41.16080
-
Vilmer Andersson
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
-
Melvin Jonsson
Kovlands IF
23:59:59.8639800
-
Albin Forsberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Alfred Johansson
Selånger SOK
23:59:59.8639800