Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Tekniksprint
2016-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Tekniksprint, ej ranking.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Engelin
Jämtland Härjedalen
2:19.13890
2
William Poromaa
Medelpad
2:20.13940
+0
3
Jesper Persson
Jämtland Härjedalen
2:23.14240
+3.250
4
Samuel Oskarsson
Dalarna
2:24.14380
+4.390
5
Simon Åstot
Västerbotten
2:25.14490
+6.500
5
Jonathan Norder
Halland
2:25.14490
+6.500
7
Malte Stefansson
Dalarna
2:26.14520
+6.530
8
Anton Eriksson
Ångermanland
2:27.14600
+7.610
9
Sven Leander
Jämtland Härjedalen
2:27.14680
+7.690
10
Axel Eriksson
Dalarna
2:27.14690
+8.700
11
Petter Dahl
Medelpad
2:28.14740
+8.750
12
Hugo Eriksson
Ångermanland
2:28.14770
+8.780
13
Simon Eriksson
Jämtland Härjedalen
2:29.14810
+9.820
14
Gustav Kvarnbrink
Västerbotten
2:29.14820
+9.830
15
Johan Ekberg
Stockholm
2:29.14840
+9.850
15
Filip Öberg
Norrbotten
2:29.14840
+9.850
17
Ossian Rosenberg
Jämtland Härjedalen
2:29.14860
+9.870
18
Edvin Quist Weghagen
Västergötland
2:30.14990
+11.1000
19
Adam Boman
Västergötland
2:31.15000
+11.1010
20
Martin Mickels
Uppland
2:31.15040
+11.1050
21
Vilgot Lindh
Ångermanland
2:31.15060
+11.1070
22
Emil Hagström
Örebro Län
2:31.15090
+12.1100
23
Mattis Brunström
Norrbotten
2:32.15150
+12.1160
24
Alexander Gidlund
Ångermanland
2:33.15240
+13.1250
25
Emil Logård
Hälsingland
2:33.15250
+13.1260
26
Jonathan Nilsson
Bohuslän Dal
2:33.15290
+14.1300
27
Harald Eklöf
Småland
2:34.15320
+14.1330
28
Filip Rosjö
Småland
2:34.15350
+14.1360
29
Johan Lüning
Uppland
2:34.15390
+15.1400
30
Anton Björk
Dalarna
2:35.15410
+15.1420
31
William Schultz
Västerbotten
2:35.15430
+15.1440
32
Jacob Lindehag
Norrbotten
2:35.15440
+15.1450
33
Erik Granström
Norrbotten
2:37.15610
+17.1620
34
Albin Johansson
Östergötland
2:37.15630
+17.1640
35
Nils Lundgren
Medelpad
2:38.15700
+18.1710
36
Linus Nilsson
Västerbotten
2:38.15760
+18.1770
37
Peter Hörstedt
Västergötland
2:41.16050
+21.2060
38
Oskar Ahnbrink
Stockholm
2:44.16330
+24.2340
39
Ivar Westin
Göteborg
2:47.16600
+27.2610
40
Loke Östangård
Småland
2:47.16680
+27.2690
41
Oskar Hammarström
Hälsingland
2:48.16780
+28.2790
42
Axel Åslund
Gästrikland
2:50.16900
+30.2910
43
Klas Johansson
Västergötland
2:50.16980
+30.2990
44
Thomas Fällgren
Värmland
2:54.17340
+34.3350
45
Anton Andersson
Örebro Län
2:59.17890
+40.3900
46
Andreas Albinsson
Värmland
3:00.17900
+40.3910
47
Alexander Lundstein
Uppland
3:02.18130
+42.4140
48
David Sundqvist
Uppland
3:03.18270
+43.4280
49
Philip Gustafsson
Småland
3:09.18890
+50.4900
50
Fabian Flaa
Småland
3:17.19650
+57.5660
51
Erik Wagne
Östergötland
3:21.20060
+1:01.6070
52
Linus Dudal
Örebro Län
3:24.20300
+1:04.6310
-
Albin Sjölén
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Karl Sparrow
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Axel Bergström
Uppland
23:59:59.8639800
-
Olle Windahl
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Anton Wöhrer
Bohuslän Dal
23:59:59.8639800
-
Harald Östensen
Västergötland
23:59:59.8639800