Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Tekniksprint
2016-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Tekniksprint, ej ranking.
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 15
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Dalarna
2:38.15700
2
Tilde Bångman
Jämtland Härjedalen
2:38.15750
+0
3
Gabriella Thors
Dalarna
2:44.16370
+6.570
4
Ida Lundgren
Västerbotten
2:48.16720
+10.920
5
Alva Sköld
Uppland
2:49.16850
+11.1050
6
Julia Nilsson
Jämtland Härjedalen
2:50.16960
+12.1160
7
Nora Lignell
Medelpad
2:51.17070
+13.1270
7
Moa Hansson
Småland
2:51.17070
+13.1270
7
Elin Andersson
Jämtland Härjedalen
2:51.17070
+13.1270
10
Josehanna Lundgren Wiksröm
Värmland
2:53.17260
+15.1460
11
Maja Årebäck
Västerbotten
2:54.17330
+16.1530
12
Linn Tapani
Dalarna
2:54.17340
+16.1540
13
Olivia Norberg
Norrbotten
2:54.17350
+16.1550
14
Magdalena Nilsson
Västerbotten
2:54.17380
+16.1580
15
Elsa Wallin
Gästrikland
2:55.17480
+17.1680
16
Ida Andersson
Jämtland Härjedalen
2:56.17550
+18.1750
17
Ella Georgsson
Gästrikland
2:57.17630
+19.1830
18
Kerstin Näslund
Värmland
2:58.17720
+20.1920
19
Signe Svensson
Stockholm
2:58.17770
+20.1970
20
Hanna Holmgren
Medelpad
2:58.17780
+20.1980
21
Tove Pettersson
Östergötland
2:59.17800
+21.2000
22
Elin Lindberg
Dalarna
2:59.17840
+21.2040
23
Alma Wilhelmsson
Västergötland
3:00.17900
+22.2100
24
Tuva Persson
Västergötland
3:00.17990
+22.2190
25
Linn Schogster
Västerbotten
3:01.18050
+23.2250
26
Julia Johansson
Ångermanland
3:03.18200
+25.2400
26
Erika Österman
Uppland
3:03.18200
+25.2400
28
Jenny Edin
Medelpad
3:03.18250
+25.2450
29
Rebecca Lekberg
Göteborg
3:03.18270
+25.2470
30
Ronja Andersdotter
Örebro Län
3:03.18290
+25.2490
31
Tova Nyberg
Norrbotten
3:04.18360
+26.2560
32
Felicia Norrby Rydin
Västergötland
3:05.18440
+27.2640
33
Lisa Melén Olsson
Uppland
3:06.18500
+28.2700
34
Elsa Persson
Värmland
3:06.18510
+28.2710
34
Sanna Sjöberg
Ångermanland
3:06.18510
+28.2710
36
Moa Karlsson
Gästrikland
3:06.18550
+28.2750
37
Linnea Johansson
Östergötland
3:08.18760
+30.2960
38
Ellen Blennow
Västergötland
3:09.18830
+31.3030
38
Amanda Hedström
Värmland
3:09.18830
+31.3030
40
Elin Edström
Ångermanland
3:10.18920
+32.3120
41
Elsa Melin
Småland
3:11.19080
+33.3280
42
Julia Sjödin
Ångermanland
3:12.19150
+34.3350
42
Moa Backlund
Gästrikland
3:12.19150
+34.3350
44
Elina Nilsson
Västerbotten
3:13.19280
+35.3480
45
Hilma Persson
Hälsingland
3:17.19680
+39.3880
46
Malin Hedström
Hälsingland
3:21.20010
+43.4210
47
Nelly Stenman
Norrbotten
3:22.20100
+44.4300
48
Ida Drugge
Norrbotten
3:22.20110
+44.4310
49
Maja Eriksson
Gästrikland
3:28.20770
+50.4970
50
Lovisa Persson
Bohuslän Dal
3:30.20960
+52.5160
51
Nannie Johansson
Bohuslän Dal
3:34.21300
+56.5500
52
Klara Bolin
Stockholm
3:51.23000
+1:13.7200
53
Minna Seger
Örebro Län
3:59.23810
+1:21.8010
54
Evelina Christensen
Stockholm
4:08.24700
+1:30.8900
55
Elisabet Mikkelsen
Småland
4:30.26960
+1:52.11160
56
Alva Jonsson
Uppland
4:46.28500
+2:08.12700
-
Smilla Tengvall
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Paige Lembke
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Julia Jonsson
Hälsingland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Katrin Sjödén
Dalarna
2:40.15980
2
Hanna Näslund
Jämtland Härjedalen
2:42.16170
+1.90
3
Louise Lindström
Gästrikland
2:43.16200
+2.120
4
Karin Pettersson
Östergötland
2:44.16380
+4.300
5
Maria Novak
Jämtland Härjedalen
2:45.16440
+4.360
6
Olivia Alm
Norrbotten
2:46.16500
+5.420
7
Alicia Jansson
Värmland
2:46.16580
+6.500
8
Chanell Cranning Hillgren
Dalarna
2:49.16830
+8.750
9
Lina Andersson
Dalarna
2:50.16900
+9.820
10
Johanna Johansson
Västergötland
2:51.17050
+10.970
11
Ebba Larsson
Norrbotten
2:51.17060
+10.980
11
Julia Albertsson
Jämtland Härjedalen
2:51.17060
+10.980
13
Moa Majbäck
Norrbotten
2:53.17200
+12.1120
14
Lovisa Olsson
Ångermanland
2:53.17210
+12.1130
15
Alice Hellström
Medelpad
2:53.17270
+12.1190
15
Elsa Forsberg
Ångermanland
2:53.17270
+12.1190
17
Svea Holmbom
Norrbotten
2:55.17480
+15.1400
18
Hanna Thorn
Bohuslän Dal
2:56.17510
+15.1430
19
Klara Abrahamsson
Västerbotten
2:56.17520
+15.1440
20
Maja Karlsson
Värmland
2:56.17580
+16.1500
21
Maja Westh
Värmland
2:57.17610
+16.1530
22
Elin Schagerström
Örebro Län
2:57.17660
+16.1580
23
Louise Adolfsson
Värmland
2:59.17810
+18.1730
24
Johanna Ingard
Uppland
3:00.17910
+19.1830
25
Hanna Abrahamsson
Småland
3:01.18020
+20.1940
26
Johanna Nordqvist
Ångermanland
3:02.18150
+21.2070
27
Emma Jönsson
Jämtland Härjedalen
3:03.18240
+22.2160
28
Frida Vickström
Medelpad
3:04.18340
+23.2260
29
Emma Olsson
Uppland
3:11.19010
+30.2930
30
Kristina Fridman
Västerbotten
3:12.19150
+31.3070
31
Selma Moqvist
Göteborg
3:12.19170
+31.3090
32
Sofia Johansson
Bohuslän Dal
3:13.19220
+32.3140
33
Johanna Dahl
Ångermanland
3:14.19310
+33.3230
34
Axelina Jonsson
Dalarna
3:15.19480
+35.3400
35
Alma Haag
Småland
3:29.20870
+48.4790
36
Engla Larsson
Gästrikland
3:36.21510
+55.5430
37
Jasmine Konradsson
Västerbotten
3:49.22860
+1:08.6780
38
Michelle Björklin
Hälsingland
4:03.24280
+1:23.8200
39
Wilma Klar
Västergötland
4:15.25400
+1:34.9320
-
Elvira Björk Silén
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Maja Andersson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Viola Berger
Västergötland
23:59:59.8639800
-
Isa Forsberg
Medelpad
23:59:59.8639800
H 15
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elis Tingelöf
Ångermanland
2:24.14310
2
Alfred Eriksson
Dalarna
2:25.14410
+1
3
George Ersson
Medelpad
2:29.14800
+4.390
4
Emil Rapp
Dalarna
2:29.14840
+5.430
5
Viktor Svensk
Dalarna
2:30.14950
+6.540
6
Robin Ivansson
Jämtland Härjedalen
2:32.15120
+8.710
7
Joel Ernstsson
Östergötland
2:32.15170
+8.760
8
Mårten Gedda
Göteborg
2:33.15250
+9.840
9
Benjamin Terent
Hälsingland
2:33.15260
+9.850
10
Pål Jonsson
Norrbotten
2:33.15290
+9.880
11
Linus Westergren
Västerbotten
2:34.15310
+10.900
12
Isak Lieback
Västergötland
2:34.15340
+10.930
13
Jakob Thellsén
Östergötland
2:35.15460
+11.1050
14
Per Jutterström
Dalarna
2:36.15500
+11.1090
15
Edvard Nilsson
Värmland
2:36.15520
+12.1110
16
Jesper Lindberg
Norrbotten
2:36.15570
+12.1160
17
Lucas Laagen
Västergötland
2:36.15590
+12.1180
18
Rikard Westin
Ångermanland
2:37.15600
+12.1190
19
Simon Strömberg
Västerbotten
2:37.15610
+13.1200
20
Arvid Schön
Uppland
2:37.15670
+13.1260
21
Truls Gisselman
Hälsingland
2:38.15780
+14.1370
22
Emil Danielsson
Gästrikland
2:39.15800
+14.1390
23
Eric Carlsson
Västerbotten
2:39.15860
+15.1450
23
Eelis Murto
Norrbotten
2:39.15860
+15.1450
25
Viktor Wiig
Medelpad
2:39.15880
+15.1470
26
Emil Simu
Norrbotten
2:40.15900
+15.1490
27
Christoffer Eriksson
Värmland
2:40.15910
+16.1500
27
Hampus Bodin
Ångermanland
2:40.15910
+16.1500
29
Albin Lundqvist
Värmland
2:40.15930
+16.1520
30
Isak Seijsing
Ångermanland
2:41.16080
+17.1670
31
Linus Rydin
Västergötland
2:42.16110
+18.1700
31
David Sjöberg
Uppland
2:42.16110
+18.1700
33
Arvid Värmsjö
Värmland
2:42.16130
+18.1720
34
Mattias Törnqvist
Örebro Län
2:42.16140
+18.1730
35
Joel Wessman
Östergötland
2:43.16260
+19.1850
36
Oskar Åslund
Jämtland Härjedalen
2:44.16310
+20.1900
37
Karl Stark
Småland
2:44.16350
+20.1940
38
Fabian Csiky
Västerbotten
2:44.16370
+20.1960
39
Hugo Johnson
Värmland
2:45.16400
+20.1990
40
Carl Hedin
Småland
2:47.16620
+23.2210
41
Erik Backlund
Västergötland
2:47.16640
+23.2230
42
Melker Elofsson
Småland
2:47.16680
+23.2270
43
Anton Karlsson
Bohuslän Dal
2:48.16720
+24.2310
44
Knut Vikström
Medelpad
2:48.16730
+24.2320
45
Anton Mäkinen
Gästrikland
2:48.16750
+24.2340
46
Adam Hodin
Gästrikland
2:48.16780
+24.2370
47
Erik Hennings
Jämtland Härjedalen
2:50.16920
+26.2510
48
Alexander Melin
Stockholm
2:50.16930
+26.2520
49
Elias Röstin
Stockholm
2:50.16950
+26.2540
50
Lukas Höiby
Göteborg
2:50.16970
+26.2560
51
Oskar Persson
Göteborg
2:50.16980
+26.2570
52
Erik Lindgren
Gästrikland
2:52.17170
+28.2760
53
Hampus Claesson
Uppland
2:53.17280
+29.2870
54
Love Kreij
Medelpad
2:55.17400
+30.2990
55
Johannes Josefsson
Stockholm
2:56.17580
+32.3170
56
Melvin Friis
Bohuslän Dal
2:58.17720
+34.3310
57
Nils Kylborn
Örebro Län
2:58.17750
+34.3340
58
August Höglund
Småland
2:58.17780
+34.3370
59
Rasmus Rudberg
Östergötland
2:59.17810
+35.3400
60
Hugo Hilmersson
Göteborg
3:01.18040
+37.3630
61
Ludwig Sandberg
Uppland
3:07.18670
+43.4260
62
Petter Jonsson
Göteborg
3:08.18720
+44.4310
63
Ask Abrahamsson
Göteborg
3:08.18730
+44.4320
64
Arvid Andersson
Örebro Län
3:09.18880
+45.4470
65
Ludvig Axelsson
Småland
3:17.19650
+53.5240
66
Petter Bengtsson
Uppland
3:22.20160
+58.5750
67
Carl Svensson
Stockholm
3:37.21600
+1:12.7190
-
Linus Jonsson
Värmland
23:59:59.8639800
-
Isidor Wiksten Melander
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Filip Borgström
Medelpad
23:59:59.8639800
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Engelin
Jämtland Härjedalen
2:19.13890
2
William Poromaa
Medelpad
2:20.13940
+0
3
Jesper Persson
Jämtland Härjedalen
2:23.14240
+3.250
4
Samuel Oskarsson
Dalarna
2:24.14380
+4.390
5
Simon Åstot
Västerbotten
2:25.14490
+6.500
5
Jonathan Norder
Halland
2:25.14490
+6.500
7
Malte Stefansson
Dalarna
2:26.14520
+6.530
8
Anton Eriksson
Ångermanland
2:27.14600
+7.610
9
Sven Leander
Jämtland Härjedalen
2:27.14680
+7.690
10
Axel Eriksson
Dalarna
2:27.14690
+8.700
11
Petter Dahl
Medelpad
2:28.14740
+8.750
12
Hugo Eriksson
Ångermanland
2:28.14770
+8.780
13
Simon Eriksson
Jämtland Härjedalen
2:29.14810
+9.820
14
Gustav Kvarnbrink
Västerbotten
2:29.14820
+9.830
15
Johan Ekberg
Stockholm
2:29.14840
+9.850
15
Filip Öberg
Norrbotten
2:29.14840
+9.850
17
Ossian Rosenberg
Jämtland Härjedalen
2:29.14860
+9.870
18
Edvin Quist Weghagen
Västergötland
2:30.14990
+11.1000
19
Adam Boman
Västergötland
2:31.15000
+11.1010
20
Martin Mickels
Uppland
2:31.15040
+11.1050
21
Vilgot Lindh
Ångermanland
2:31.15060
+11.1070
22
Emil Hagström
Örebro Län
2:31.15090
+12.1100
23
Mattis Brunström
Norrbotten
2:32.15150
+12.1160
24
Alexander Gidlund
Ångermanland
2:33.15240
+13.1250
25
Emil Logård
Hälsingland
2:33.15250
+13.1260
26
Jonathan Nilsson
Bohuslän Dal
2:33.15290
+14.1300
27
Harald Eklöf
Småland
2:34.15320
+14.1330
28
Filip Rosjö
Småland
2:34.15350
+14.1360
29
Johan Lüning
Uppland
2:34.15390
+15.1400
30
Anton Björk
Dalarna
2:35.15410
+15.1420
31
William Schultz
Västerbotten
2:35.15430
+15.1440
32
Jacob Lindehag
Norrbotten
2:35.15440
+15.1450
33
Erik Granström
Norrbotten
2:37.15610
+17.1620
34
Albin Johansson
Östergötland
2:37.15630
+17.1640
35
Nils Lundgren
Medelpad
2:38.15700
+18.1710
36
Linus Nilsson
Västerbotten
2:38.15760
+18.1770
37
Peter Hörstedt
Västergötland
2:41.16050
+21.2060
38
Oskar Ahnbrink
Stockholm
2:44.16330
+24.2340
39
Ivar Westin
Göteborg
2:47.16600
+27.2610
40
Loke Östangård
Småland
2:47.16680
+27.2690
41
Oskar Hammarström
Hälsingland
2:48.16780
+28.2790
42
Axel Åslund
Gästrikland
2:50.16900
+30.2910
43
Klas Johansson
Västergötland
2:50.16980
+30.2990
44
Thomas Fällgren
Värmland
2:54.17340
+34.3350
45
Anton Andersson
Örebro Län
2:59.17890
+40.3900
46
Andreas Albinsson
Värmland
3:00.17900
+40.3910
47
Alexander Lundstein
Uppland
3:02.18130
+42.4140
48
David Sundqvist
Uppland
3:03.18270
+43.4280
49
Philip Gustafsson
Småland
3:09.18890
+50.4900
50
Fabian Flaa
Småland
3:17.19650
+57.5660
51
Erik Wagne
Östergötland
3:21.20060
+1:01.6070
52
Linus Dudal
Örebro Län
3:24.20300
+1:04.6310
-
Albin Sjölén
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Karl Sparrow
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Axel Bergström
Uppland
23:59:59.8639800
-
Olle Windahl
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Anton Wöhrer
Bohuslän Dal
23:59:59.8639800
-
Harald Östensen
Västergötland
23:59:59.8639800