Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2016-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
H 13
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Andersson
Dalarna
1:56.11570
2
Kalle Georgsson
Gästrikland
1:59.11820
+2.150
3
Markus Melén
Dalarna
2:00.11980
+4.310
4
Hjalmar Berg
Värmland
2:03.12250
+6.580
5
Ebbe Gjersvold
Jämtland-härjedalen
2:03.12270
+7.600
6
Isak Lundholm
Västerbotten
2:04.12360
+7.690
7
Theo Mattei
Norrbotten
2:05.12440
+8.770
8
Otto Gustafsson
Västergötland
2:06.12530
+9.860
9
Ludvig Berg
Värmland
2:07.12690
+11.1020
9
Erik Bryne
Värmland
2:07.12690
+11.1020
11
Mattias Östberg
Dalarna
2:10.12940
+13.1270
12
Filip Strand
Värmland
2:10.12990
+14.1320
13
Albin Blomberg
Hälsingland
2:11.13020
+14.1350
14
Victor Berglund
Norrbotten
2:11.13050
+14.1380
15
Erik Johansson
Dalarna
2:11.13050
+14.1380
16
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
2:11.13090
+15.1420
17
Eskil Nääs Klockar
Dalarna
2:13.13210
+16.1540
18
Hjalmar Gedda
Göteborg
2:15.13430
+18.1760
19
Christian Eriksson
Värmland
2:15.13470
+18.1800
20
Oskar Johansson
Västerbotten
2:15.13470
+18.1800
21
Arvid Feil-lindmark
Västerbotten
2:15.13490
+19.1820
22
Anders Dahl
Medelpad
2:16.13570
+19.1900
23
Oscar Carlsson
Östergötland
2:16.13580
+20.1910
24
Nils Norberg
Medelpad
2:16.13590
+20.1920
25
Emil Löfgren
Västerbotten
2:17.13680
+21.2010
26
Albin Gezelius
Dalarna
2:17.13690
+21.2020
27
Arve Lignell
Medelpad
2:18.13790
+22.2120
28
Jens Junes
Västerbotten
2:19.13800
+22.2130
29
Lukas Jonsson
Värmland
2:19.13800
+22.2130
30
Hampus Björck
Västerbotten
2:19.13810
+22.2140
31
Ludvig Anderberg
Västergötland
2:19.13830
+22.2160
32
Simon Nilsson
Värmland
2:19.13870
+22.2200
33
Oskar Vikström
Medelpad
2:19.13870
+22.2200
34
David Musslinder
Västergötland
2:20.13920
+23.2250
35
Edvin Nordgren
Jämtland-härjedalen
2:20.13920
+23.2250
36
Axel Mannelqvist
Ångermanland
2:20.13950
+23.2280
37
Johan Söderholm
Ångermanland
2:20.13970
+23.2300
38
Lukas Ivarsson
Uppland
2:20.13970
+23.2300
39
Simon Markström
Norrbotten
2:20.13990
+24.2320
40
Alfons Ljungberg
Västergötland
2:20.13990
+24.2320
41
Albin Källiden
Värmland
2:21.14040
+24.2370
42
Arvid Pettersson
Östergötland
2:22.14100
+25.2430
43
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
2:22.14110
+25.2440
44
Alexander Danneskog
Hälsingland
2:22.14120
+25.2450
45
Jacob Lundkvist
Stockholm
2:22.14130
+25.2460
46
Harald Ekenberg
Göteborg
2:22.14140
+25.2470
47
Axel Karlsson
Stockholm
2:24.14340
+27.2670
48
Gustav Svensson
Södermanland
2:24.14350
+27.2680
49
Rasmus Eriksson
Västerbotten
2:24.14390
+28.2720
50
Axel Isaksson
Västergötland
2:25.14430
+28.2760
51
Hannes Sjölund-myhr
Jämtland-härjedalen
2:25.14430
+28.2760
52
Arvid Jönsson
Jämtland-härjedalen
2:25.14430
+28.2760
53
Adrian Skiöld
Västergötland
2:25.14460
+28.2790
54
Albin Björk
Gästrikland
2:25.14460
+28.2790
55
Joel Eriksson
Värmland
2:25.14470
+28.2800
56
Wilhelm Daabach
Jämtland-härjedalen
2:25.14480
+29.2810
57
Loke Sköld
Uppland
2:26.14510
+29.2840
58
Otto Balck
Stockholm
2:26.14520
+29.2850
59
Joel Björnlinger
Småland
2:26.14520
+29.2850
60
Alvin Källberg
Örebro Län
2:26.14550
+29.2880
61
Albin Johansson
Bohuslän-dal
2:27.14630
+30.2960
62
Felix Westerlund
Medelpad
2:27.14640
+30.2970
63
Mattias Öhlund
Småland
2:27.14640
+30.2970
64
Simon Wiksell
Göteborg
2:28.14710
+31.3040
65
Henrik Franzén
Örebro Län
2:28.14710
+31.3040
66
August Rosén Stagnell
Hälsingland
2:28.14750
+31.3080
67
Simon Arnestrand
Uppland
2:29.14840
+32.3170
68
Viktor Olsson
Ångermanland
2:29.14850
+32.3180
69
Elias Hedlund
Värmland
2:31.15010
+34.3340
70
Elliot Angelsiöö
Uppland
2:31.15080
+35.3410
71
Teo Eikelboom
Ångermanland
2:32.15180
+36.3510
72
Walter Helldén
Stockholm
2:33.15250
+36.3580
73
Lukas Karlberg
Uppland
2:33.15290
+37.3620
74
Wille Långberg
Hälsingland
2:34.15300
+37.3630
75
Anton Henriksson
Hälsingland
2:34.15340
+37.3670
76
Albin Persson
Bohuslän-dal
2:34.15380
+38.3710
77
Melwin Björklin
Hälsingland
2:36.15510
+39.3840
78
Filip Rentzog
Jämtland-härjedalen
2:36.15530
+39.3860
79
Isak Österman
Uppland
2:36.15560
+39.3890
80
Victor Berglund
Jämtland-härjedalen
2:36.15560
+39.3890
81
Leo Sandberg
Stockholm
2:36.15580
+40.3910
82
Andreas Svensson
Västerbotten
2:37.15630
+40.3960
83
Alfons Peterson
Östergötland
2:37.15640
+40.3970
84
Linus Ganebäck
Örebro Län
2:37.15660
+40.3990
85
Theo Nilsson
Västerbotten
2:39.15820
+42.4150
86
Sondre Swahn
Göteborg
2:42.16170
+45.4500
87
Niklas Lönnqvist
Södermanland
2:52.17100
+55.5430
88
Simon Isaksson-westermark
Västerbotten
2:54.17310
+57.5640
89
Hampus Olsson
Hälsingland
2:55.17480
+59.5810
90
Adam Österdahl
Gotland
2:57.17670
+1:00.6000
91
Erik Ling
Småland
3:06.18550
+1:09.6880
-
Malte Johansson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Malte Jutterdal
Östergötland
23:59:59.8639800