Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2016-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tove Ericsson
Medelpad
2:03.12290
2
Lisa Eriksson
Norrbotten
2:06.12510
+2.120
3
Lina Hennings
Jämtland-härjedalen
2:06.12540
+2.150
4
Emma Lindberg
Dalarna
2:09.12840
+5.450
5
Elin Henriksson
Västerbotten
2:10.12930
+6.540
6
Sanna Berglund
Ångermanland
2:12.13160
+8.770
7
Klara Torshage
Ångermanland
2:12.13190
+9.800
8
Wilma Riekkola
Norrbotten
2:12.13190
+9.800
9
Elin Forsgren
Ångermanland
2:13.13200
+9.810
10
Alva Eklund
Ångermanland
2:13.13230
+9.840
11
Therese Patomella
Norrbotten
2:13.13240
+9.850
12
Frida Poroma
Medelpad
2:15.13440
+11.1050
13
Frida Hamrin
Medelpad
2:15.13450
+11.1060
14
Clara Zettervall
Dalarna
2:15.13490
+12.1100
15
Alba Johansson
Jämtland-härjedalen
2:16.13530
+12.1140
16
Irja Brandfjäll
Jämtland-härjedalen
2:16.13590
+13.1200
17
Moa Pettersson
Östergötland
2:17.13640
+13.1250
18
Elin Törnqvist
Örebro Län
2:17.13640
+13.1250
19
Hanna Hodin
Gästrikland
2:17.13680
+13.1290
20
Tuva Forsell
Östergötland
2:18.13770
+14.1380
21
Amanda Pallin
Medelpad
2:19.13840
+15.1450
22
Leanda Björkvall
Uppland
2:20.13960
+16.1570
23
Lina Sjöberg
Uppland
2:21.14040
+17.1650
24
Maja Furunäs
Dalarna
2:21.14080
+17.1690
25
Lovisa Broström
Norrbotten
2:22.14130
+18.1740
26
Ellen Hedeberg
Värmland
2:22.14190
+19.1800
27
Filippa Lundgren Wikström
Värmland
2:23.14220
+19.1830
28
Kristina Finnskog
Västergötland
2:23.14240
+19.1850
29
Elsa Hermansson
Dalarna
2:23.14260
+19.1870
30
Mirjam Inemyr
Västergötland
2:23.14290
+20.1900
31
Flisa Ravald
Jämtland-härjedalen
2:24.14330
+20.1940
32
Alice Vretblom
Västerbotten
2:24.14340
+20.1950
33
Elvira Hermansson
Jämtland-härjedalen
2:24.14360
+20.1970
34
Linn Palmberg
Gästrikland
2:24.14380
+20.1990
35
Tilde Ingvarsson
Jämtland-härjedalen
2:26.14570
+22.2180
36
Evelina Nilsson
Västerbotten
2:27.14610
+23.2220
37
Sofia Redman
Jämtland-härjedalen
2:28.14790
+25.2400
38
Elsa Eriksson
Ångermanland
2:29.14830
+25.2440
39
Thea Tanhua
Västergötland
2:30.14920
+26.2530
40
Hannah Bengtsson
Värmland
2:30.14940
+26.2550
41
Alice Modin
Uppland
2:30.14970
+26.2580
42
Moa Hedman
Gästrikland
2:31.15020
+27.2630
43
Ebba Englund
Medelpad
2:31.15040
+27.2650
44
Lina Lundgren
Medelpad
2:31.15040
+27.2650
45
Stina Nilsson
Dalarna
2:31.15080
+27.2690
46
Rebecka Westlund
Värmland
2:32.15150
+28.2760
47
Lykke Kyllingstad
Uppland
2:33.15250
+29.2860
48
Tindra Österberg
Jämtland-härjedalen
2:33.15270
+29.2880
49
Josefine Söderqvist
Uppland
2:34.15320
+30.2930
50
Lina Björk
Västergötland
2:34.15330
+30.2940
51
Josefin Ahnbrink
Stockholm
2:34.15350
+30.2960
52
Cayenne Badh
Västergötland
2:34.15370
+30.2980
53
Emma Holmgren
Medelpad
2:34.15380
+30.2990
54
Ellen Karlsson
Värmland
2:35.15400
+31.3010
55
Emma Gustavsson
Norrbotten
2:36.15540
+32.3150
56
Thea Eriksson
Medelpad
2:37.15610
+33.3220
57
Emma Johansson
Norrbotten
2:37.15640
+33.3250
58
Linn Gradin
Medelpad
2:38.15720
+34.3330
59
Nora Andersson
Småland
2:38.15720
+34.3330
60
Thuva Andersson
Göteborg
2:38.15750
+34.3360
61
Maja Andersson
Medelpad
2:39.15810
+35.3420
62
Rebecca Johnselius
Norrbotten
2:39.15850
+35.3460
63
Anna Brännström
Norrbotten
2:39.15890
+36.3500
64
Felicia Larsson
Hälsingland
2:39.15890
+36.3500
65
Saga Nelsson
Norrbotten
2:41.16000
+37.3610
66
Elina Karlsson
Västerbotten
2:41.16010
+37.3620
67
Mathilda Karlsson
Gästrikland
2:41.16020
+37.3630
68
Trude Burman
Medelpad
2:42.16150
+38.3760
69
Alice Pettersson
Östergötland
2:44.16310
+40.3920
70
Ella Selmonsson
Västergötland
2:45.16400
+41.4010
71
Kajsa Schouten
Östergötland
2:45.16470
+41.4080
72
Alice Strömgren
Småland
2:45.16480
+41.4090
73
Frida Johansson
Bohuslän-dal
2:46.16550
+42.4160
74
Isabell Petersson
Småland
2:47.16640
+43.4250
75
Alma Lundström
Västerbotten
2:49.16850
+45.4460
76
Moa Magnusson
Västerbotten
2:51.17030
+47.4640
77
Cecilia Ström
Hälsingland
2:51.17060
+47.4670
78
Hilda Simu
Norrbotten
2:52.17130
+48.4740
79
Greta Söderberg
Uppland
2:52.17180
+48.4790
80
Sofia Green
Örebro Län
2:55.17490
+52.5100
81
Hannah Eneslätt
Västerbotten
2:56.17580
+52.5190
82
Olivia Ednarsson
Värmland
3:01.18020
+57.5630
83
Elsa Fischer
Värmland
3:04.18380
+1:00.5990
84
Tuffi Tiare
Småland
3:07.18660
+1:03.6270
85
Elin Nyström
Hälsingland
3:08.18710
+1:04.6320
-
Elsa Larsson
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Julia Näslund
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Linnea Antonsen
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Sara Andersson
Dalarna
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Saga Fältenhag
Gästrikland
1:58.11780
2
Elina Franzén
Dalarna
2:00.11930
+1.50
3
Kajsa Rapp
Dalarna
2:01.12020
+2.140
4
Märta Rosenberg
Jämtland-härjedalen
2:04.12370
+5.490
5
Hanna Lundberg
Norrbotten
2:05.12440
+6.560
6
Klara Andersson
Dalarna
2:05.12450
+6.570
7
Märta Andersson
Dalarna
2:07.12630
+8.750
8
Lova Broström
Östergötland
2:07.12640
+8.760
9
Saga Nilsson
Västerbotten
2:08.12700
+9.820
10
Anja Andersdotter
Örebro Län
2:08.12710
+9.830
11
Enja Jonsson
Jämtland-härjedalen
2:08.12720
+9.840
12
Alva Björk
Dalarna
2:08.12770
+9.890
13
Emma Lindqvist
Norrbotten
2:08.12780
+10.900
14
Ylva Olsson
Jämtland-härjedalen
2:08.12790
+10.910
15
Josefin Lindström
Gästrikland
2:09.12860
+10.980
16
Tilda Ström
Dalarna
2:10.12930
+11.1050
17
Tuva Dahlin
Västerbotten
2:11.13040
+12.1160
18
Anna Jonsson
Jämtland-härjedalen
2:12.13130
+13.1250
19
Elsa Holmbom
Norrbotten
2:12.13140
+13.1260
20
Emma Höglund
Ångermanland
2:13.13200
+14.1320
21
Sofie Franzén
Örebro Län
2:13.13220
+14.1340
22
Ida Nilsson
Medelpad
2:13.13240
+14.1360
23
Hanna Johansson
Värmland
2:13.13250
+14.1370
24
Elin West
Värmland
2:13.13290
+15.1410
25
Anna Novak
Jämtland-härjedalen
2:14.13310
+15.1430
26
Emelie Englund
Medelpad
2:15.13460
+16.1580
27
Elin Schönborg
Hälsingland
2:16.13530
+17.1650
28
Troja Schönborg
Hälsingland
2:16.13540
+17.1660
29
Ellen Sjölund
Jämtland-härjedalen
2:16.13560
+17.1680
30
Nelly Hedlund
Gästrikland
2:16.13570
+17.1690
31
Andrea Aulin
Småland
2:16.13590
+18.1710
32
Elsa Karlsson
Jämtland-härjedalen
2:17.13600
+18.1720
32
Johanna Pahlin
Ångermanland
2:17.13600
+18.1720
34
Tua Germann
Västerbotten
2:17.13620
+18.1740
35
Lisa Ekberg
Stockholm
2:17.13660
+18.1780
35
Wilma Johansson
Jämtland-härjedalen
2:17.13660
+18.1780
37
Julia Löfström
Uppland
2:18.13720
+19.1840
38
Lisa Nystedt
Stockholm
2:18.13730
+19.1850
38
Lina Samulesson
Östergötland
2:18.13730
+19.1850
40
Lovisa Moqvist
Göteborg
2:18.13740
+19.1860
41
Julia Järvholm
Västerbotten
2:18.13760
+19.1880
42
Sanna Sundström
Ångermanland
2:18.13790
+20.1910
43
Cora Badh
Västergötland
2:18.13790
+20.1910
44
Thula Olskims
Hälsingland
2:19.13860
+20.1980
45
Julia Lundgren
Västerbotten
2:19.13890
+21.2010
46
Agnes Öhrn
Medelpad
2:20.13930
+21.2050
47
Sara Ingard
Uppland
2:20.13940
+21.2060
48
Elin Modin
Ångermanland
2:20.13980
+22.2100
49
Maja Högfelt
Västergötland
2:21.14030
+22.2150
50
Cornelia Nilsson
Norrbotten
2:21.14090
+23.2210
51
Wilma Björn
Värmland
2:21.14090
+23.2210
52
Ebba Andersson
Dalarna
2:22.14100
+23.2220
53
Clara Johansson
Bohuslän-dal
2:22.14160
+23.2280
54
Lovisa Brink
Hälsingland
2:22.14170
+23.2290
55
Sally Berglund
Norrbotten
2:23.14290
+25.2410
56
Sigrid Hübenette
Ångermanland
2:23.14290
+25.2410
57
Elin Vesterlund
Västerbotten
2:24.14310
+25.2430
58
Alma Nordström
Uppland
2:24.14310
+25.2430
59
Julia Eriksson
Västergötland
2:24.14350
+25.2470
60
Emma Eriksson
Småland
2:24.14380
+26.2500
61
Clara Lundquist
Värmland
2:25.14420
+26.2540
62
Sofia Lundkvist
Norrbotten
2:26.14510
+27.2630
63
Malin Hörstedt
Västergötland
2:26.14520
+27.2640
64
Louisa Sjöholm
Stockholm
2:26.14590
+28.2710
65
Hanna Rydén
Uppland
2:26.14590
+28.2710
66
Agnes Bennett
Stockholm
2:27.14660
+28.2780
67
Thea Braneby
Värmland
2:27.14680
+29.2800
68
Elin Ekwall
Västergötland
2:27.14680
+29.2800
69
Emma Ling
Småland
2:29.14860
+30.2980
70
Cornelia Ivarsson
Gästrikland
2:30.14900
+31.3020
71
Hilda Lingman
Hälsingland
2:30.14960
+31.3080
72
Alma Gustavsson
Småland
2:30.14970
+31.3090
73
Hannah Forsman
Gästrikland
2:31.15010
+32.3130
74
Hanna Nilsson
Medelpad
2:31.15040
+32.3160
75
Elin Rindstig
Småland
2:32.15110
+33.3230
76
Julia Nordlander
Medelpad
2:32.15150
+33.3270
77
Emilia Bergström
Uppland
2:35.15440
+36.3560
78
Tove Lundh
Medelpad
2:37.15690
+39.3810
79
Moa Larsson
Medelpad
2:42.16140
+43.4260
80
Alva Zakrisson
Västerbotten
2:44.16300
+45.4420
81
Ellen Bylund
Uppland
2:45.16470
+46.4590
82
Julia Öhberg
Västerbotten
2:47.16610
+48.4730
83
Isabelle Fredriksson
Uppland
2:48.16740
+49.4860
84
Amanda Norrby
Västergötland
2:48.16760
+49.4880
-
Linda Forsby
Värmland
23:59:59.8639800
-
Emma Eriksson
Värmland
23:59:59.8639800
-
Wilma Tudén
Östergötland
23:59:59.8639800
H 13
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Andersson
Dalarna
1:56.11570
2
Kalle Georgsson
Gästrikland
1:59.11820
+2.150
3
Markus Melén
Dalarna
2:00.11980
+4.310
4
Hjalmar Berg
Värmland
2:03.12250
+6.580
5
Ebbe Gjersvold
Jämtland-härjedalen
2:03.12270
+7.600
6
Isak Lundholm
Västerbotten
2:04.12360
+7.690
7
Theo Mattei
Norrbotten
2:05.12440
+8.770
8
Otto Gustafsson
Västergötland
2:06.12530
+9.860
9
Erik Bryne
Värmland
2:07.12690
+11.1020
9
Ludvig Berg
Värmland
2:07.12690
+11.1020
11
Mattias Östberg
Dalarna
2:10.12940
+13.1270
12
Filip Strand
Värmland
2:10.12990
+14.1320
13
Albin Blomberg
Hälsingland
2:11.13020
+14.1350
14
Victor Berglund
Norrbotten
2:11.13050
+14.1380
15
Erik Johansson
Dalarna
2:11.13050
+14.1380
16
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
2:11.13090
+15.1420
17
Eskil Nääs Klockar
Dalarna
2:13.13210
+16.1540
18
Hjalmar Gedda
Göteborg
2:15.13430
+18.1760
19
Christian Eriksson
Värmland
2:15.13470
+18.1800
20
Oskar Johansson
Västerbotten
2:15.13470
+18.1800
21
Arvid Feil-lindmark
Västerbotten
2:15.13490
+19.1820
22
Anders Dahl
Medelpad
2:16.13570
+19.1900
23
Oscar Carlsson
Östergötland
2:16.13580
+20.1910
24
Nils Norberg
Medelpad
2:16.13590
+20.1920
25
Emil Löfgren
Västerbotten
2:17.13680
+21.2010
26
Albin Gezelius
Dalarna
2:17.13690
+21.2020
27
Arve Lignell
Medelpad
2:18.13790
+22.2120
28
Jens Junes
Västerbotten
2:19.13800
+22.2130
29
Lukas Jonsson
Värmland
2:19.13800
+22.2130
30
Hampus Björck
Västerbotten
2:19.13810
+22.2140
31
Ludvig Anderberg
Västergötland
2:19.13830
+22.2160
32
Simon Nilsson
Värmland
2:19.13870
+22.2200
33
Oskar Vikström
Medelpad
2:19.13870
+22.2200
34
David Musslinder
Västergötland
2:20.13920
+23.2250
35
Edvin Nordgren
Jämtland-härjedalen
2:20.13920
+23.2250
36
Axel Mannelqvist
Ångermanland
2:20.13950
+23.2280
37
Johan Söderholm
Ångermanland
2:20.13970
+23.2300
38
Lukas Ivarsson
Uppland
2:20.13970
+23.2300
39
Simon Markström
Norrbotten
2:20.13990
+24.2320
40
Alfons Ljungberg
Västergötland
2:20.13990
+24.2320
41
Albin Källiden
Värmland
2:21.14040
+24.2370
42
Arvid Pettersson
Östergötland
2:22.14100
+25.2430
43
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
2:22.14110
+25.2440
44
Alexander Danneskog
Hälsingland
2:22.14120
+25.2450
45
Jacob Lundkvist
Stockholm
2:22.14130
+25.2460
46
Harald Ekenberg
Göteborg
2:22.14140
+25.2470
47
Axel Karlsson
Stockholm
2:24.14340
+27.2670
48
Gustav Svensson
Södermanland
2:24.14350
+27.2680
49
Rasmus Eriksson
Västerbotten
2:24.14390
+28.2720
50
Axel Isaksson
Västergötland
2:25.14430
+28.2760
51
Hannes Sjölund-myhr
Jämtland-härjedalen
2:25.14430
+28.2760
52
Arvid Jönsson
Jämtland-härjedalen
2:25.14430
+28.2760
53
Adrian Skiöld
Västergötland
2:25.14460
+28.2790
54
Albin Björk
Gästrikland
2:25.14460
+28.2790
55
Joel Eriksson
Värmland
2:25.14470
+28.2800
56
Wilhelm Daabach
Jämtland-härjedalen
2:25.14480
+29.2810
57
Loke Sköld
Uppland
2:26.14510
+29.2840
58
Otto Balck
Stockholm
2:26.14520
+29.2850
59
Joel Björnlinger
Småland
2:26.14520
+29.2850
60
Alvin Källberg
Örebro Län
2:26.14550
+29.2880
61
Albin Johansson
Bohuslän-dal
2:27.14630
+30.2960
62
Felix Westerlund
Medelpad
2:27.14640
+30.2970
63
Mattias Öhlund
Småland
2:27.14640
+30.2970
64
Simon Wiksell
Göteborg
2:28.14710
+31.3040
65
Henrik Franzén
Örebro Län
2:28.14710
+31.3040
66
August Rosén Stagnell
Hälsingland
2:28.14750
+31.3080
67
Simon Arnestrand
Uppland
2:29.14840
+32.3170
68
Viktor Olsson
Ångermanland
2:29.14850
+32.3180
69
Elias Hedlund
Värmland
2:31.15010
+34.3340
70
Elliot Angelsiöö
Uppland
2:31.15080
+35.3410
71
Teo Eikelboom
Ångermanland
2:32.15180
+36.3510
72
Walter Helldén
Stockholm
2:33.15250
+36.3580
73
Lukas Karlberg
Uppland
2:33.15290
+37.3620
74
Wille Långberg
Hälsingland
2:34.15300
+37.3630
75
Anton Henriksson
Hälsingland
2:34.15340
+37.3670
76
Albin Persson
Bohuslän-dal
2:34.15380
+38.3710
77
Melwin Björklin
Hälsingland
2:36.15510
+39.3840
78
Filip Rentzog
Jämtland-härjedalen
2:36.15530
+39.3860
79
Isak Österman
Uppland
2:36.15560
+39.3890
80
Victor Berglund
Jämtland-härjedalen
2:36.15560
+39.3890
81
Leo Sandberg
Stockholm
2:36.15580
+40.3910
82
Andreas Svensson
Västerbotten
2:37.15630
+40.3960
83
Alfons Peterson
Östergötland
2:37.15640
+40.3970
84
Linus Ganebäck
Örebro Län
2:37.15660
+40.3990
85
Theo Nilsson
Västerbotten
2:39.15820
+42.4150
86
Sondre Swahn
Göteborg
2:42.16170
+45.4500
87
Niklas Lönnqvist
Södermanland
2:52.17100
+55.5430
88
Simon Isaksson-westermark
Västerbotten
2:54.17310
+57.5640
89
Hampus Olsson
Hälsingland
2:55.17480
+59.5810
90
Adam Österdahl
Gotland
2:57.17670
+1:00.6000
91
Erik Ling
Småland
3:06.18550
+1:09.6880
-
Malte Jutterdal
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Malte Johansson
Gästrikland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Victor Lindquist
Östergötland
1:45.10410
2
Edvin Anger
Dalarna
1:46.10540
+1.30
3
Nils Bergström
Dalarna
1:51.11020
+6.510
4
Gustav Pålsson
Jämtland-härjedalen
1:51.11050
+6.540
5
Gustav Hedström
Jämtland-härjedalen
1:52.11100
+6.590
6
Rasmus Westerlund
Medelpad
1:53.11220
+8.710
7
Isak Garfvé
Dalarna
1:53.11270
+8.760
8
Albin Åström
Norrbotten
1:53.11290
+8.780
9
Rasmus Hedeberg
Värmland
1:54.11360
+9.850
10
Simon Nilsson
Småland
1:55.11420
+10.910
11
Tobias Snell
Norrbotten
1:56.11510
+11.1000
12
Måns Skoglund
Stockholm
1:57.11620
+12.1110
13
Sander Krouwel
Dalarna
1:59.11800
+13.1290
14
Martin Blomberg
Västerbotten
1:59.11800
+13.1290
15
Gustav Karlsson
Stockholm
1:59.11810
+14.1300
16
Emil Granstedt
Småland
1:59.11890
+14.1380
17
David Borg
Södermanland
1:59.11890
+14.1380
18
Aksel Halvarsson
Jämtland-härjedalen
2:00.11950
+15.1440
19
Hugo Sjögren
Västergötland
2:02.12110
+17.1600
20
Carl Rune
Stockholm
2:02.12120
+17.1610
21
Olof Hedin
Småland
2:03.12220
+18.1710
22
Martin Lundström
Norrbotten
2:03.12280
+18.1770
23
Jonas Carlsson
Dalarna
2:04.12300
+18.1790
24
Wilhelm Bergentz
Örebro Län
2:04.12350
+19.1840
25
Oscar Andersson
Dalarna
2:04.12360
+19.1850
26
Viktor Majbäck
Norrbotten
2:05.12410
+20.1900
27
Kasper Olsen
Värmland
2:05.12420
+20.1910
28
Alexander Thudeén
Östergötland
2:06.12510
+21.2000
29
Viktor Holmgren
Västerbotten
2:06.12530
+21.2020
30
Oskar Algotsson
Jämtland-härjedalen
2:06.12540
+21.2030
30
Alexander Jonsson
Småland
2:06.12540
+21.2030
32
Pontus Lundholm
Norrbotten
2:06.12560
+21.2050
33
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:06.12590
+21.2080
34
Johan Källström
Göteborg
2:07.12620
+22.2110
35
Oskar Lundberg
Västergötland
2:07.12650
+22.2140
36
Olle Andersson
Västergötland
2:07.12660
+22.2150
37
Fabian Hermansson
Värmland
2:07.12690
+22.2180
38
Viktor Grenedal
Hälsingland
2:08.12760
+23.2250
39
Laban Nordin
Ångermanland
2:08.12790
+23.2280
40
Axel Elmblad
Småland
2:09.12800
+23.2290
41
B Hampus Hallberg
Hälsingland
2:09.12810
+24.2300
42
Arvid Aronsson
Bohuslän-dal
2:09.12820
+24.2310
43
Gustav Ohlin
Västergötland
2:09.12840
+24.2330
44
Eric Westerberg
Värmland
2:09.12880
+24.2370
45
Albert Mattsson
Stockholm
2:09.12890
+24.2380
46
Vidar Lindqvist
Jämtland-härjedalen
2:09.12890
+24.2380
47
Isac Morin
Jämtland-härjedalen
2:11.13020
+26.2510
48
Axel Lundgren
Medelpad
2:11.13030
+26.2520
49
Hugo Enetjärn
Södermanland
2:11.13060
+26.2550
50
Axel Gustavsson
Småland
2:11.13060
+26.2550
51
Jonne Liukkonen
Medelpad
2:11.13090
+26.2580
52
Rickard Mårtensson
Medelpad
2:12.13150
+27.2640
53
David Melin
Uppland
2:12.13150
+27.2640
54
Birk Blomqvist
Jämtland-härjedalen
2:12.13170
+27.2660
55
Jens Nilsson
Ångermanland
2:12.13170
+27.2660
56
Samuel Henning
Bohuslän-dal
2:13.13220
+28.2710
57
Sebastian Norr
Uppland
2:13.13270
+28.2760
58
Oliver Vengelin
Hälsingland
2:13.13290
+28.2780
59
Arvid Henning
Ångermanland
2:14.13330
+29.2820
60
Marius Madsstuen
Halland
2:15.13490
+30.2980
61
Gustav Andersson
Västergötland
2:16.13520
+31.3010
62
Melker Eklund
Ångermanland
2:16.13530
+31.3020
63
Axel Saitton
Ångermanland
2:16.13560
+31.3050
64
Elias Thun Hansson
Medelpad
2:16.13570
+31.3060
65
Tor Rönnestrand
Jämtland-härjedalen
2:17.13690
+32.3180
66
Filip Ericson
Hälsingland
2:18.13740
+33.3230
67
Philip Forngren
Stockholm
2:18.13790
+33.3280
68
Erik Gräntz
Hälsingland
2:19.13810
+34.3300
69
Gabriel Nordgren
Västerbotten
2:19.13840
+34.3330
70
Alvar Melin
Stockholm
2:19.13880
+34.3370
71
Gustav Ribbholm
Småland
2:19.13890
+34.3380
72
Jonas Lenz
Medelpad
2:20.13970
+35.3460
73
Hampus Arnestrand
Uppland
2:23.14270
+38.3760
74
Nils Körle
Göteborg
2:24.14300
+38.3790
75
Isac Karlsson
Västergötland
2:24.14350
+39.3840
76
Adam Näslund
Medelpad
2:27.14630
+42.4120
77
Gabriel Häggkvist
Värmland
2:29.14820
+44.4310
78
Erik Danielsson
Stockholm
2:30.14970
+45.4460
79
Theodor Wall
Värmland
2:30.14990
+45.4480
79
Gustav Rautila
Medelpad
2:30.14990
+45.4480
81
Gabriel Johansson
Bohuslän-dal
2:31.15040
+46.4530
82
Felix Bäckstäde
Gotland
2:31.15080
+46.4570
83
Oscar Eriksson
Värmland
2:33.15280
+48.4770
84
Daniel Näs
Värmland
2:36.15540
+51.5030
-
Karl Grywenz
Uppland
23:59:59.8639800
-
Axel Mattson
Jämtland-härjedalen
23:59:59.8639800
-
David Dudal
Örebro Län
23:59:59.8639800