Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rådarullen
2015-10-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:54:37.687670
83.3p
2
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:54:39.687810
+1.40
83.3p
3
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:54:39.687820
+1.50
83.3p
4
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:54:39.687860
+1.90
83.3p
5
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
1:54:44.688390
+7.620
83.2p
6
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:54:48.688770
+11.1000
83.1p
7
Simon Magnusson
OK Stigen
1:57:07.702670
+2:30.14900
81.0p
8
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:04:03.744210
+9:25.56440
75.2p
9
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:04:43.748280
+10:06.60510
74.7p
10
Patrik Valberg
Uddevalla IS
2:04:45.748430
+10:07.60660
74.7p
11
Lars-Erik Larsson
Lidköpings VSK
2:05:07.750610
+10:29.62840
74.4p
12
Jonas Häger
Trollhättans SOK
2:05:58.755740
+11:20.67970
73.7p
13
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:09:52.779140
+15:14.91370
70.9p
14
Peter Hilmersson
Göteborgs SK
2:10:04.780300
+15:26.92530
70.8p
15
Martin Danklint
Tranemo IF
2:10:26.782510
+15:48.94740
70.6p
16
Håkan Nilsson
Karlslunds IF SF
2:10:30.782900
+15:52.95130
70.5p
17
Fredrik Larsson
Lidköpings VSK
2:10:52.785100
+16:14.97330
70.3p
18
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:11:50.790950
+17:12.103180
69.6p
19
Mats-erik Larsson
Lidköpings VSK
2:14:40.807970
+20:03.120200
67.8p
20
Jonathan Carlsson
Lidköpings VSK
2:15:22.812130
+20:44.124360
67.3p
21
Robert Johansson
Främmestads IK
2:16:47.820650
+22:09.132880
66.5p
22
Oscar Nilsson
Alvesta SOK
2:17:44.826390
+23:07.138620
65.9p
23
Mikael Billevik
Axa SC
2:18:53.833290
+24:16.145520
65.2p
24
Linus Jernbom
IFK Skövde SK
2:19:23.836270
+24:46.148500
64.9p
25
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:21:07.846680
+26:30.158910
63.9p
26
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:22:03.852260
+27:25.164490
63.4p
27
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:23:49.862810
+29:11.175040
62.5p
28
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:24:29.866880
+29:52.179110
62.1p
29
Per Ekblom
Lidköpings VSK
2:28:07.888630
+33:29.200860
60.2p
30
Peter Jäderström
Ufk
2:32:42.916150
+38:04.228380
58.0p
31
Göran Johansson
Magra IS
2:32:44.916380
+38:07.228610
58.0p
32
Fredrik Liljesäter
Trollhättans SOK
2:33:03.918210
+38:25.230440
57.9p
33
Tommy Skiöld
OK
2:35:22.932130
+40:44.244360
56.8p
34
Daniel Persson
Timmersdala Motion
2:36:44.940370
+42:07.252600
56.2p
35
Janne Huhtala
Axa SC
2:36:54.941300
+42:16.253530
56.2p
36
Erik Sjögren
Sveaskogs IF
2:38:21.950030
+43:43.262260
55.5p
37
Magnus Ambjörnsson
No Club
2:41:25.968420
+46:47.280650
54.3p
38
Torgny Billevik
Linköping
2:43:31.981010
+48:53.293240
53.4p
39
Christoffer Kraft
Nacka
2:56:26.1058530
+1:01:48.370760
48.8p
40
Magnus Ramsin
IFK Skövde SK
3:08:43.1132290
+1:14:06.444520
45.1p
-
Andreas Berntsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Fredrik Andersson
Ryda SK
23:59:59.8639800
-
Anders Carlsson
Istrums SK
23:59:59.8639800
-
Mattias Rygert
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)