Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2014-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Kardin
Offerdals SK
58:15.349459
87.0p
2
Robin Norum
IFK Umeå
58:16.349539
+0
87.0p
3
Patrik Tallbom
Östersunds SK
58:22.350198
+7.639
86.8p
4
Nils Persson
Östersunds SK
58:29.350805
+13.1246
86.7p
5
Jesper Modin
Piteå Elit SK
58:30.350938
+14.1379
86.6p
6
Tobias Engblom
Stockviks SF
58:31.351075
+16.1516
86.6p
7
Carl Olander
IK Stern
58:34.351378
+19.1819
86.5p
8
Eric Simonsson
Landöns IF
58:36.351539
+20.1980
86.4p
9
Carl Bernsten
Östersunds SK
1:01:32.369145
+3:16.19586
81.6p
10
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
1:02:01.372003
+3:45.22444
80.9p
11
David Berg
Bodsjöböle SK
1:02:03.372292
+3:48.22733
80.8p
12
David Olovsson
Östersunds SK
1:02:17.373690
+4:02.24131
80.5p
13
Erik Strindlund
Östersunds SK
1:02:59.377891
+4:44.28332
79.4p
14
Emil Persson
Östersunds SK
1:03:33.381268
+5:18.31709
78.6p
15
Peder Andréason
Åre Längdskidklubb
1:03:36.381516
+5:20.31957
78.5p
16
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
1:05:36.393557
+7:20.43998
75.7p
17
Lars Persson
Östersunds SK
1:07:28.404782
+9:13.55223
73.3p
18
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
1:09:17.415692
+11:02.66133
71.1p
19
Björn Haring
Östersunds SK
1:09:22.416199
+11:07.66640
71.0p
20
Anders Önegård
Offerdals SK
1:10:15.421471
+12:00.71912
70.0p
21
Joel Larsson
Vattudalens Ldk
1:10:51.425033
+12:35.75474
69.3p
22
Johan Lundvall
Brottby SK
1:11:00.425976
+12:45.76417
69.1p
23
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
1:11:04.426318
+12:48.76759
69.1p
24
Patrik Lundgren
Landöns IF
1:12:31.435088
+14:16.85529
67.5p
25
Rubert Simonsson
Landöns IF
1:12:48.436792
+14:33.87233
67.2p
26
Olof Roos
ÅS IL
1:15:34.453383
+17:19.103824
64.4p
27
Henrik Öhrberg
Lättja IF
1:15:35.453455
+17:19.103896
64.4p
28
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
1:17:05.462411
+18:49.112852
63.0p
29
Andreas Lindström
Östersunds SK
1:17:16.463530
+19:00.113971
62.8p
30
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
1:17:34.465307
+19:18.115748
62.5p
31
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
1:18:56.473525
+20:40.123966
61.3p
32
Geir Stiklestad Kulstad
Eiendom Bil
1:18:56.473574
+20:41.124015
61.3p
33
Tommy Anjevall
Spikbodarnas IK
1:19:18.475750
+21:02.126191
61.0p
34
Hans Nordell
Lillhärdals IF
1:19:20.475984
+21:05.126425
60.9p
35
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
1:20:58.485704
+22:42.136145
59.6p
36
Viktor Johnsson
Kälens SK
1:21:07.486617
+22:51.137058
59.5p
37
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
1:21:54.491384
+23:39.141825
58.8p
38
Michael Westin
Spikbodarnas IK
1:21:56.491575
+23:41.142016
58.8p
39
Anders Björkman
Myssjö-Ovikens IF
1:25:20.511925
+27:04.162366
56.2p
40
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
1:26:05.516446
+27:49.166887
55.6p
41
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
1:26:43.520278
+28:28.170719
55.2p
42
Åke Jansson
Näldens IF
1:29:15.535400
+30:59.185841
53.4p
43
Tomas Olsson
Bodsjöböle SK
1:29:49.538815
+31:33.189256
53.0p
44
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
1:31:27.548673
+33:12.199114
52.0p
45
Per Perttu
Kälens SK
1:39:58.599768
+41:43.250209
47.1p
46
Harry Tängmark
IFK Strömsund
1:40:07.600618
+41:51.251059
47.1p
47
David Kunze
Vattudalens Ldk
1:42:31.615010
+44:15.265451
45.8p
48
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
1:43:10.618970
+44:55.269411
45.5p
49
Per Lindborg
Östersunds SK
1:52:23.674234
+54:07.324675
41.5p
50
Johan Lindborg
Östersund
1:55:15.691427
+56:59.341868
40.3p
51
Ulf Hedenström
Rödön SK
2:01:55.731409
+1:03:39.381850
38.0p
52
Håkan Sjöqvist
No Club
2:02:02.732160
+1:03:47.382601
37.9p
53
Magnus Svenberg
No Club
2:02:07.732609
+1:03:51.383050
37.9p
-
Anders Hård
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Stig Jönsson
Aspås IF
23:59:59.8639800
-
-
Mårten Eneberg
Föllinge IK
23:59:59.8639800
-