Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2014-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofie Elebro
IFK Umeå
1:08:15.409490
72.3p
2
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
1:14:56.449552
+6:40.39962
65.0p
3
Eva Sandberg
Bodsjöböle SK
1:21:53.491282
+13:37.81692
58.8p
4
Patricia Nyberg
Anundsjö IF
1:26:04.516325
+17:48.106735
55.6p
5
Anna Hansson
Offerdals SK
1:32:07.552609
+23:51.143019
51.6p
6
Linda Eriksson
Spikbodarnas IK
1:32:14.553374
+23:58.143784
51.5p
7
Anna Myhr
ÅS IL
1:33:52.563125
+25:36.153535
50.5p
8
Jenny Swartz
Frösö IF
1:44:57.629653
+36:41.220063
44.7p
9
Agneta Söderberg
Rödön SK
1:50:28.662705
+42:12.253115
42.3p
10
Helena Hedenström
Rödön SK
1:51:43.670226
+43:27.260636
41.7p
11
Eva Pettersson
Rödön SK
1:58:30.710990
+50:14.301400
39.1p
12
Helen Sillerström Hörnqvist
Aspås IF
2:02:54.737376
+54:38.327786
37.6p
H 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Kardin
Offerdals SK
58:15.349459
87.0p
2
Robin Norum
IFK Umeå
58:16.349539
+0
87.0p
3
Patrik Tallbom
Östersunds SK
58:22.350198
+7.639
86.8p
4
Nils Persson
Östersunds SK
58:29.350805
+13.1246
86.7p
5
Jesper Modin
Piteå Elit SK
58:30.350938
+14.1379
86.6p
6
Tobias Engblom
Stockviks SF
58:31.351075
+16.1516
86.6p
7
Carl Olander
IK Stern
58:34.351378
+19.1819
86.5p
8
Eric Simonsson
Landöns IF
58:36.351539
+20.1980
86.4p
9
Carl Bernsten
Östersunds SK
1:01:32.369145
+3:16.19586
81.6p
10
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
1:02:01.372003
+3:45.22444
80.9p
11
David Berg
Bodsjöböle SK
1:02:03.372292
+3:48.22733
80.8p
12
David Olovsson
Östersunds SK
1:02:17.373690
+4:02.24131
80.5p
13
Erik Strindlund
Östersunds SK
1:02:59.377891
+4:44.28332
79.4p
14
Emil Persson
Östersunds SK
1:03:33.381268
+5:18.31709
78.6p
15
Peder Andréason
Åre Längdskidklubb
1:03:36.381516
+5:20.31957
78.5p
16
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
1:05:36.393557
+7:20.43998
75.7p
17
Lars Persson
Östersunds SK
1:07:28.404782
+9:13.55223
73.3p
18
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
1:09:17.415692
+11:02.66133
71.1p
19
Björn Haring
Östersunds SK
1:09:22.416199
+11:07.66640
71.0p
20
Anders Önegård
Offerdals SK
1:10:15.421471
+12:00.71912
70.0p
21
Joel Larsson
Vattudalens Ldk
1:10:51.425033
+12:35.75474
69.3p
22
Johan Lundvall
Brottby SK
1:11:00.425976
+12:45.76417
69.1p
23
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
1:11:04.426318
+12:48.76759
69.1p
24
Patrik Lundgren
Landöns IF
1:12:31.435088
+14:16.85529
67.5p
25
Rubert Simonsson
Landöns IF
1:12:48.436792
+14:33.87233
67.2p
26
Olof Roos
ÅS IL
1:15:34.453383
+17:19.103824
64.4p
27
Henrik Öhrberg
Lättja IF
1:15:35.453455
+17:19.103896
64.4p
28
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
1:17:05.462411
+18:49.112852
63.0p
29
Andreas Lindström
Östersunds SK
1:17:16.463530
+19:00.113971
62.8p
30
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
1:17:34.465307
+19:18.115748
62.5p
31
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
1:18:56.473525
+20:40.123966
61.3p
32
Geir Stiklestad Kulstad
Eiendom Bil
1:18:56.473574
+20:41.124015
61.3p
33
Tommy Anjevall
Spikbodarnas IK
1:19:18.475750
+21:02.126191
61.0p
34
Hans Nordell
Lillhärdals IF
1:19:20.475984
+21:05.126425
60.9p
35
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
1:20:58.485704
+22:42.136145
59.6p
36
Viktor Johnsson
Kälens SK
1:21:07.486617
+22:51.137058
59.5p
37
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
1:21:54.491384
+23:39.141825
58.8p
38
Michael Westin
Spikbodarnas IK
1:21:56.491575
+23:41.142016
58.8p
39
Anders Björkman
Myssjö-Ovikens IF
1:25:20.511925
+27:04.162366
56.2p
40
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
1:26:05.516446
+27:49.166887
55.6p
41
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
1:26:43.520278
+28:28.170719
55.2p
42
Åke Jansson
Näldens IF
1:29:15.535400
+30:59.185841
53.4p
43
Tomas Olsson
Bodsjöböle SK
1:29:49.538815
+31:33.189256
53.0p
44
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
1:31:27.548673
+33:12.199114
52.0p
45
Per Perttu
Kälens SK
1:39:58.599768
+41:43.250209
47.1p
46
Harry Tängmark
IFK Strömsund
1:40:07.600618
+41:51.251059
47.1p
47
David Kunze
Vattudalens Ldk
1:42:31.615010
+44:15.265451
45.8p
48
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
1:43:10.618970
+44:55.269411
45.5p
49
Per Lindborg
Östersunds SK
1:52:23.674234
+54:07.324675
41.5p
50
Johan Lindborg
Östersund
1:55:15.691427
+56:59.341868
40.3p
51
Ulf Hedenström
Rödön SK
2:01:55.731409
+1:03:39.381850
38.0p
52
Håkan Sjöqvist
No Club
2:02:02.732160
+1:03:47.382601
37.9p
53
Magnus Svenberg
No Club
2:02:07.732609
+1:03:51.383050
37.9p
-
Anders Hård
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Stig Jönsson
Aspås IF
23:59:59.8639800
-
-
Mårten Eneberg
Föllinge IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Dahl
Östersunds SK
44:40.267971
68.4p
-
Emma Söderberg
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Karolina Hedenström
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
D 21
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marie Simonssson
Landöns IF
54:16.325506
56.5p
2
Linnea Bångman
Offerdals SK
56:38.339748
+2:22.14142
54.2p
3
Emma Söderberg
Offerdals SK
57:37.345698
+3:21.20092
53.2p
4
Anna Novak
Offerdals SK
58:19.349847
+4:03.24241
52.6p
5
Karolina Hedenström
Offerdals SK
58:34.351341
+4:18.25735
52.4p
6
Jana Novak
Offerdals SK
1:00:25.362456
+6:09.36850
50.8p
7
Felica Hägg
Östersunds SK
1:01:32.369154
+7:16.43548
49.9p
8
Ingrid Söderberg
Rödön SK
1:02:02.372158
+7:46.46552
49.5p
9
Hanna Bångman
Offerdals SK
1:04:30.386941
+10:14.61335
47.6p
10
Ulrika Nordgren
Krokoms Mck
1:10:12.421105
+15:55.95499
43.8p
11
Lisa Clas Berggren
Clas Ohlson IF
1:13:23.440266
+19:07.114660
41.9p
12
Hilda Sjöblom
ÅS IL
1:13:56.443589
+19:40.117983
41.6p
13
Flisa Ravald
ÅS IL
1:13:58.443703
+19:41.118097
41.6p
14
Malin Sjöblom
ÅS IL
1:14:07.444666
+19:51.119060
41.5p
15
Klara Roos
ÅS IL
1:14:22.446113
+20:06.120507
41.4p
16
Anna-Karin Roos
ÅS IL
1:14:24.446384
+20:08.120778
41.3p
17
Helena Pettersson
Rödön SK
1:15:46.454527
+21:30.128921
40.6p
18
Lotta Mattsson
ÅS IL
1:19:19.475876
+25:03.150270
38.8p
19
Berit Kind
Kälens SK
1:20:04.480341
+25:48.154735
38.5p
20
MY Larsson
Tandsbyns IF
1:22:32.495160
+28:16.169554
37.3p
21
Britta Brännström
ÅS IL
1:22:54.497344
+28:38.171738
37.2p
22
Sofia Kjellstöm
No Club
1:23:18.499748
+29:02.174142
37.0p
23
Linnea Hemå
Brunflo IF
1:23:45.502438
+29:29.176832
36.8p
24
Maude Lundin
Tandsbyns IF
1:26:55.521459
+32:39.195853
35.4p
25
Emma Berlen
Aspås IF
1:29:56.539539
+35:40.213933
34.3p
26
Linnea Berlén
Aspås IF
1:29:56.539597
+35:40.213991
34.3p
27
Karoline Holmqvist
No Club
1:30:36.543568
+36:20.217962
34.0p
28
Kerstin Lund
No Club
1:35:26.572522
+41:10.246916
32.3p
29
Kajsa Söderberg
Rödön SK
1:37:00.581990
+42:44.256384
31.8p
30
Malin Carlsson
Kälens SK
1:42:49.616814
+48:33.291208
30.0p
31
Anna Stina Eriksson
Kälens SK
1:43:50.622994
+49:34.297388
29.7p
32
Moa Larsson
Tandsbyns IF
1:47:46.646564
+53:30.320958
28.6p
33
Towa Larsson
Tandsbyns IF
1:47:48.646742
+53:32.321136
28.6p
34
Caroline Tunell
No Club
2:21:28.848762
+1:27:12.523156
21.8p
35
Josifine Thunell
No Club
2:21:29.848819
+1:27:13.523213
21.8p
-
Hilda Carlsson
Kälens SK
23:59:59.8639800
-
D 50
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elisabeth Bångman
Östersunds SK
50:29.302825
60.7p
2
Carina Magnusson
Brunflo IF
52:05.312498
+1:36.9573
58.8p
3
Eva Bohm
Ragunda IF
1:01:08.366760
+10:39.63835
50.2p
-
Ingrid Söderberg
Rödön SK
23:59:59.8639800
-
D 60
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eivor Lindgren
Fåkers IK
58:58.353726
52.0p
2
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:05:45.394442
+6:47.40616
46.7p
3
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:05:46.394530
+6:48.40704
46.7p
H 20
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olof Roos
Östersunds SK
37:09.222812
82.0p
2
Max Novak
Offerdals SK
37:12.223120
+3.208
81.9p
3
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
37:13.223213
+4.301
81.9p
4
Hannes Liljedal
Östersunds SK
37:13.223294
+4.382
81.9p
5
Anders Roos
Östersunds SK
39:49.238869
+2:40.15957
76.6p
H 21
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Engberg
Mörsils IF
40:07.240696
76.1p
2
Stefan Andersson
Brunflo IF
46:00.275960
+5:52.35164
66.5p
3
Andreas Hjelm
Östersunds SK
48:05.288498
+7:58.47702
63.6p
4
Ante Gahlin
IFK Strömsund
49:38.297777
+9:30.56981
61.7p
5
Gustav Hedström
Östersunds SK
49:49.298814
+9:41.58018
61.5p
6
Sebastian Yusuf
Mörsils IF
50:01.300032
+9:53.59236
61.2p
7
Fredrik Olovsson
Inab Automation
53:04.318326
+12:56.77530
57.8p
8
Simon Eriksson
Inab Automation
53:37.321645
+13:29.80849
57.2p
9
Tobias Olsson
Åsarna IK
55:04.330387
+14:56.89591
55.7p
10
Gunnar Olofsson
Offerdals SK
55:11.331017
+15:03.90221
55.6p
11
Bjorn Olofsson
OK Storsjön
1:02:36.375569
+22:28.134773
49.1p
12
Magnus Nordgren
Krokoms Mck
1:03:43.382298
+23:36.141502
48.2p
13
Hannes Sjölund Myhr
ÅS IL
1:04:00.383939
+23:52.143143
48.0p
14
Daniel Sjölund
ÅS IL
1:04:01.384049
+23:53.143253
48.0p
15
Leif Bångman
Offerdals SK
1:04:31.387033
+24:23.146237
47.6p
16
Pelle Åsling
Trångsvikens IF
1:05:46.394593
+25:38.153797
46.7p
17
Lars Ove Birgersson
Offerdals SK
1:07:04.402347
+26:56.161551
45.8p
18
Stig Berg
Bodsjöböle SK
1:07:47.406697
+27:40.165901
45.3p
19
Max Hansson
Offerdals SK
1:08:06.408546
+27:58.167750
45.1p
20
Axel Mattsson
ÅS IL
1:09:14.415345
+29:06.174549
44.4p
21
Niklas Karlsson
Nälden
1:09:48.418752
+29:40.177956
44.1p
22
Ola Ravald
ÅS IL
1:13:59.443821
+33:51.203025
41.6p
23
Anton Olsson
Åsarna IK
1:16:54.461350
+36:46.220554
40.0p
24
Anders Hård
Östersunds SK
1:18:56.473578
+38:48.232782
39.0p
25
Isak Nordin
Brunflo IF
1:20:25.482403
+40:17.241607
38.3p
26
Arne Nordin
Brunflo IF
1:20:27.482607
+40:19.241811
38.3p
27
John Björklund
Tandsbyns IF
1:22:34.495397
+42:27.254601
37.3p
28
Axel Arnesson
ÅS IL
1:22:53.497247
+42:45.256451
37.2p
29
Magnus Magnusson
Kälens SK
1:27:51.527037
+47:43.286241
35.1p
30
Per Olov Eriksson
Tullus Sg
1:33:20.559989
+53:12.319193
33.0p
31
Pär Nilsson
Tullus Sg
1:33:22.560183
+53:14.319387
33.0p
32
Daniel Tettli
Krokoms Mck
1:33:26.560569
+53:18.319773
33.0p
33
Jan Erik Nygren
Kälarne IK
1:44:20.625963
+1:04:12.385167
29.6p
-
Måns Olsson
Mörsils IF
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Hakonen
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Karel Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Nylund
Kälens SK
23:59:59.8639800
-