Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsjakten
2013-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 10
Arvid Pettersson
Boxholm-ekeby
11:59.71860
2
H 10
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
12:07.72600
+7.640
3
H 10
David Musslinder
Falköpings AIK SK
12:43.76250
+43.4290
4
D 10
Moa Petersson
Boxholm-ekeby
12:57.77670
+58.5710
5
H 10
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
13:22.80140
+1:22.8180
6
H 10
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
13:24.80340
+1:24.8380
7
D 10
Kristina Finnskog
Tranemo IF
13:29.80830
+1:29.8870
8
H 10
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
13:44.82330
+1:44.10370
9
H 10
Melker Hendén
Ulricehamns IF
14:28.86710
+2:28.14750
10
H 10
Edvin Högman
Ulricehamns IF
14:39.87830
+2:39.15870
11
D 10
Ida Wallin
Länghems IF
15:05.90430
+3:05.18470
12
H 10
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
16:02.96160
+4:03.24200
13
D 10
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
17:09.102810
+5:09.30850
14
H 12
Isak Lieback
Tranemo IF
17:34.105380
+5:35.33420
15
D 10
Tove Wiik
Tvärreds IF
17:44.106300
+5:44.34340
16
H 12
Hugo Sjögren
Tranemo IF
18:06.108540
+6:06.36580
17
H 12
Viktor Lindqvist
Boxholm-ekeby
18:15.109470
+6:16.37510
18
D 10
Agnes Hult
Ulricehamns IF
18:35.111490
+6:36.39530
19
H 12
Axel Berglund
Ulricehamns IF
18:36.111540
+6:36.39580
20
H 12
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
18:39.111830
+6:39.39870
21
H 12
Linus Rydin
Tranemo IF
18:48.112720
+6:48.40760
22
D 10
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
18:53.113250
+6:53.41290
23
H 12
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
19:00.113970
+7:01.42010
24
D 12
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
19:05.114400
+7:05.42440
25
H 12
Hugo Ström
Ulricehamns IF
19:15.115490
+7:16.43530
26
D 12
Maja Kannius
Ulricehamns IF
19:44.118310
+7:44.46350
27
D 12
Andrea Aulin
Eksjö SOK
19:53.119290
+7:54.47330
28
H 12
Gustav Ohlin
Tranemo IF
19:56.119500
+7:56.47540
29
D 12
Tuva Persson
Tranemo IF
19:57.119690
+7:58.47730
30
H 12
Erik Backlund
Äspereds IF
20:05.120430
+8:05.48470
31
H 12
Martin Movitz
Borås SK
20:18.121740
+8:18.49780
32
H 16
Erik Lieback
Tranemo IF
20:36.123540
+8:36.51580
33
H 12
Elias Alstéus
Tranemo IF
20:49.124890
+8:50.52930
34
H 16
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
20:51.125080
+8:52.53120
35
H 14
Tobias Carlsson
Bengtsfors Bois
20:52.125150
+8:52.53190
36
H 16
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
21:03.126290
+9:04.54330
37
H 12
Mårten Gedda
OK Landehof
21:10.126930
+9:10.54970
38
H 16
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
21:18.127780
+9:19.55820
39
H 12
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
21:24.128310
+9:24.56350
40
H 14
Andreas Jonsson
OK Orion
21:30.128980
+9:31.57020
41
H 14
Jacob Weel Rosbo
Koebenhavn Skiklub
21:42.130130
+9:42.58170
42
H 16
Albin Persson
Tranemo IF
21:43.130210
+9:43.58250
43
H 16
Joachim Weel Rosbo
Koebenhavn Skiklub
21:43.130250
+9:43.58290
44
H 16
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
21:56.131500
+9:56.59540
45
D 14
Stina Kannius
Ulricehamns IF
21:57.131630
+9:57.59670
46
H 16
Simon Lundberg
Hagfors SF
22:07.132620
+10:07.60660
47
H 12
Oskar Pettersson
Boxholm-ekeby
22:09.132850
+10:09.60890
48
H 16
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
22:15.133440
+10:15.61480
49
H 16
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
22:19.133860
+10:19.61900
50
H 16
Eric Jansson
Tranemo IF
22:21.134030
+10:21.62070
51
H 16
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
22:24.134390
+10:25.62430
52
D 12
Julia Wallin
Länghems IF
22:26.134560
+10:26.62600
53
H 16
Simon Swedberg
Borås SK
22:45.136430
+10:45.64470
54
H 16
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
23:00.137920
+11:00.65960
55
D 16
Lisa Johansson
Tranemo IF
23:07.138610
+11:07.66650
56
D 12
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
23:11.139030
+11:11.67070
57
D 16
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
23:16.139530
+11:16.67570
58
H 12
Isac Karlsson
Tranemo IF
23:25.140480
+11:26.68520
59
H 14
Jonatan Nejderås
Äspereds IF
24:05.144430
+12:05.72470
60
H 16
Alexander Svensson
Äspereds IF
24:37.147670
+12:38.75710
61
H 16
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
24:47.148600
+12:47.76640
62
H 12
Ludwig Rydén
Ulricehamns IF
24:56.149500
+12:56.77540
63
D 16
Amanda Johansson
Tranemo IF
24:57.149680
+12:58.77720
64
D 16
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
25:01.150090
+13:02.78130
65
D 12
Lovisa Moqvist
OK Landehof
25:10.150960
+13:10.79000
66
H 16
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
25:18.151740
+13:18.79780
67
H 12
Gustav Östensson
Länghems IF
26:03.156210
+14:03.84250
68
D 16
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
26:16.157570
+14:17.85610
69
D 16
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
27:04.162300
+15:04.90340
70
D 16
Ellen Svensson
Äspereds IF
27:06.162570
+15:07.90610
71
D 14
Sandra Nimmermark
Ulricehamns IF
27:09.162810
+15:09.90850
72
D 16
Alma Backlund
Äspereds IF
27:33.165220
+15:33.93260
73
D 16
Sara Kindlund
Tranemo IF
28:19.169850
+16:19.97890
74
D 16
Elisabeth Aronsson
FK Friskus-varberg
28:55.173410
+16:55.101450
75
D 16
Maja Wiik
Tvärreds IF
29:06.174550
+17:06.102590
76
D 14
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
76
H 14
Klas Johansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
76
H 12
Alfons Peterson
Borås GIF
23:59:59.8639800
76
H 10
Eskil Peterson
Borås GIF
23:59:59.8639800
76
H 12
Alfred Selin
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800