Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsjakten
2013-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Moa Petersson
Boxholm-ekeby
12:57.77670
2
Kristina Finnskog
Tranemo IF
13:29.80830
+31.3060
3
Ida Wallin
Länghems IF
15:05.90430
+2:07.12660
4
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
17:09.102810
+4:11.25040
5
Tove Wiik
Tvärreds IF
17:44.106300
+4:46.28530
6
Agnes Hult
Ulricehamns IF
18:35.111490
+5:38.33720
7
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
18:53.113250
+5:55.35480
D 12
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
19:05.114400
2
Maja Kannius
Ulricehamns IF
19:44.118310
+39.3810
3
Andrea Aulin
Eksjö SOK
19:53.119290
+48.4790
4
Tuva Persson
Tranemo IF
19:57.119690
+52.5190
5
Julia Wallin
Länghems IF
22:26.134560
+3:21.20060
6
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
23:11.139030
+4:06.24530
7
Lovisa Moqvist
OK Landehof
25:10.150960
+6:05.36460
D 14
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Stina Kannius
Ulricehamns IF
21:57.131630
2
Sandra Nimmermark
Ulricehamns IF
27:09.162810
+5:11.31080
-
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
D 16
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Lisa Johansson
Tranemo IF
23:07.138610
2
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
23:16.139530
+9.820
3
Amanda Johansson
Tranemo IF
24:57.149680
+1:50.10970
4
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
25:01.150090
+1:54.11380
5
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
26:16.157570
+3:09.18860
6
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
27:04.162300
+3:56.23590
7
Ellen Svensson
Äspereds IF
27:06.162570
+3:59.23860
8
Alma Backlund
Äspereds IF
27:33.165220
+4:26.26510
9
Sara Kindlund
Tranemo IF
28:19.169850
+5:12.31140
10
Elisabeth Aronsson
FK Friskus-varberg
28:55.173410
+5:48.34700
11
Maja Wiik
Tvärreds IF
29:06.174550
+5:59.35840
H 10
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Arvid Pettersson
Boxholm-ekeby
11:59.71860
2
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
12:07.72600
+7.640
3
David Musslinder
Falköpings AIK SK
12:43.76250
+43.4290
4
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
13:22.80140
+1:22.8180
5
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
13:24.80340
+1:24.8380
6
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
13:44.82330
+1:44.10370
7
Melker Hendén
Ulricehamns IF
14:28.86710
+2:28.14750
8
Edvin Högman
Ulricehamns IF
14:39.87830
+2:39.15870
9
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
16:02.96160
+4:03.24200
-
Eskil Peterson
Borås GIF
23:59:59.8639800
H 12
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Isak Lieback
Tranemo IF
17:34.105380
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
18:06.108540
+31.3060
3
Viktor Lindqvist
Boxholm-ekeby
18:15.109470
+40.3990
4
Axel Berglund
Ulricehamns IF
18:36.111540
+1:01.6060
5
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
18:39.111830
+1:04.6350
6
Linus Rydin
Tranemo IF
18:48.112720
+1:13.7240
7
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
19:00.113970
+1:25.8490
8
Hugo Ström
Ulricehamns IF
19:15.115490
+1:41.10010
9
Gustav Ohlin
Tranemo IF
19:56.119500
+2:21.14020
10
Erik Backlund
Äspereds IF
20:05.120430
+2:30.14950
11
Martin Movitz
Borås SK
20:18.121740
+2:43.16260
12
Elias Alstéus
Tranemo IF
20:49.124890
+3:15.19410
13
Mårten Gedda
OK Landehof
21:10.126930
+3:35.21450
14
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
21:24.128310
+3:49.22830
15
Oskar Pettersson
Boxholm-ekeby
22:09.132850
+4:34.27370
16
Isac Karlsson
Tranemo IF
23:25.140480
+5:51.35000
17
Ludwig Rydén
Ulricehamns IF
24:56.149500
+7:21.44020
18
Gustav Östensson
Länghems IF
26:03.156210
+8:28.50730
-
Alfons Peterson
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
Alfred Selin
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Tobias Carlsson
Bengtsfors Bois
20:52.125150
2
Andreas Jonsson
OK Orion
21:30.128980
+38.3730
3
Jacob Weel Rosbo
Koebenhavn Skiklub
21:42.130130
+49.4880
4
Jonatan Nejderås
Äspereds IF
24:05.144430
+3:12.19180
-
Klas Johansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
H 16
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Erik Lieback
Tranemo IF
20:36.123540
2
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
20:51.125080
+15.1440
3
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
21:03.126290
+27.2650
4
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
21:18.127780
+42.4140
5
Albin Persson
Tranemo IF
21:43.130210
+1:06.6570
6
Joachim Weel Rosbo
Koebenhavn Skiklub
21:43.130250
+1:07.6610
7
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
21:56.131500
+1:19.7860
8
Simon Lundberg
Hagfors SF
22:07.132620
+1:30.8980
9
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
22:15.133440
+1:39.9800
10
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
22:19.133860
+1:43.10220
11
Eric Jansson
Tranemo IF
22:21.134030
+1:44.10390
12
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
22:24.134390
+1:48.10750
13
Simon Swedberg
Borås SK
22:45.136430
+2:08.12790
14
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
23:00.137920
+2:23.14280
15
Alexander Svensson
Äspereds IF
24:37.147670
+4:01.24030
16
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
24:47.148600
+4:10.24960
17
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
25:18.151740
+4:42.28100