Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Östersund Free
2013-01-06
Deltävling i
Scandinavian Cup 2012
<<< Scandinavian Cup Inari
Scandinavian Cup Madona >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
35:11.211080
88.1p
2
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
35:17.211680
+6.500
87.8p
3
Jens Burman
Åsarna IK
35:31.213000
+19.1820
87.3p
4
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
35:47.214660
+35.3480
86.6p
5
Johan Forsberg
IFK Umeå
36:19.217820
+1:07.6640
85.3p
6
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
36:29.218850
+1:17.7670
84.8p
7
Håkan Emilsson
Offerdals SK
36:33.219220
+1:21.8040
84.7p
8
Nils Persson
Östersunds SK
36:37.219660
+1:25.8480
84.5p
9
Victor Hallquist
Åsarna IK
36:38.219790
+1:27.8610
84.5p
10
Pierre Ohlson
Filipstads SF
36:43.220260
+1:31.9080
84.3p
11
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
36:47.220620
+1:35.9440
84.1p
12
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
37:08.222780
+1:57.11600
83.3p
13
Marcus Ruus
Gillberga SK
37:15.223440
+2:03.12260
83.0p
14
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
37:17.223600
+2:05.12420
83.0p
15
Emil Svensson
Åsarna IK
37:21.224070
+2:09.12890
82.8p
16
Pierre Bryntesson
Sollefteå SK
37:33.225230
+2:21.14050
82.4p
17
Elias Alvebro
Häggenås SK
37:39.225810
+2:27.14630
82.1p
18
Viktor Eriksson
Malungs IF
37:48.226780
+2:37.15600
81.8p
19
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
38:00.227950
+2:48.16770
81.3p
20
Fredrik Andreé
Årjängs IF
38:00.227990
+2:49.16810
81.3p
21
August Nilsson
Östersunds SK
38:02.228130
+2:50.16950
81.3p
22
Simon Öberg
Kalix SK
38:02.228140
+2:50.16960
81.3p
23
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
38:18.229750
+3:06.18570
80.7p
24
Viktor Forsblom
Falu IK
38:30.230990
+3:19.19810
80.2p
25
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
38:46.232590
+3:35.21410
79.7p
26
Axel Jonsson
Duveds IF
38:55.233430
+3:43.22250
79.4p
27
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
38:59.233890
+3:48.22710
79.2p
28
Gustav Lundholm
Remsle SK
39:03.234220
+3:51.23040
79.1p
29
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
39:14.235300
+4:02.24120
78.7p
30
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
39:25.236400
+4:13.25220
78.3p
31
Erik Strindlund
Östersunds SK
39:27.236640
+4:15.25460
78.3p
32
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
39:33.237240
+4:21.26060
78.1p
33
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
39:41.238030
+4:29.26850
77.8p
34
Albin Jonsson
Högbo GOIF
39:47.238650
+4:35.27470
77.6p
35
Johan Bergman
Remsle SK
39:59.239860
+4:47.28680
77.2p
36
Jimmy Seger
Boo IF
40:24.242360
+5:12.31180
76.4p
37
Daniel Holmgren
IFK Umeå
40:28.242730
+5:16.31550
76.2p
38
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
40:29.242840
+5:17.31660
76.2p
39
Martin Norberg
Malmbergets Aif
40:38.243730
+5:26.32550
75.9p
40
Viktor Ranerfors
Rembo IK
40:48.244710
+5:36.33530
75.6p
41
Mattias Bångman
Offerdals SK
40:50.244940
+5:38.33760
75.5p
42
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
41:06.246560
+5:54.35380
75.0p
43
Marcus Johansson
Gillberga SK
41:09.246860
+5:57.35680
74.9p
44
Patrik Millestu
Häggenås SK
41:10.246940
+5:58.35760
74.9p
45
Jonas Wikström
IFK Mora SK
41:15.247430
+6:03.36250
74.8p
46
Måns Sunesson
Sellnäs IF
41:23.248260
+6:11.37080
74.5p
47
Johan Nilsson
Edsbyns SK
41:27.248680
+6:16.37500
74.4p
48
Erik Öman
Hägglunds IOFK
41:32.249110
+6:20.37930
74.2p
49
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
41:42.250120
+6:30.38940
73.9p
50
Theo Thåli
Falu IK
41:44.250390
+6:33.39210
73.8p
51
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
41:57.251610
+6:45.40430
73.5p
52
Björn Svensson
OK Landehof
42:15.253420
+7:03.42240
72.9p
53
Joel Lager
Garphyttans IF
42:24.254330
+7:12.43150
72.7p
54
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
42:29.254870
+7:17.43690
72.5p
55
Adam Nelin
Hestra IF
42:30.254920
+7:18.43740
72.5p
56
Emil Svensson
Marhults SOFK
42:41.256050
+7:29.44870
72.2p
57
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
42:51.257010
+7:39.45830
71.9p
58
Viktor Karlsson
Storumans IK
43:23.260220
+8:11.49040
71.0p
59
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
43:24.260300
+8:12.49120
71.0p
60
Jonas Björklund
Alnö SK
43:33.261230
+8:21.50050
70.7p
61
Oskar Åström
Stockviks SF
43:44.262350
+8:32.51170
70.4p
62
Sindri Freyr Kristinsson
Island
49:57.299650
+14:45.88470
61.4p
-
Gustav Wikman
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Vedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Zebastian Modin
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Simon Svanebo
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Jacob Engström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Harald Kempe
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Clareus
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Söderlund
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Holmström
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-