Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Östersund Free
2013-01-06
Deltävling i
Scandinavian Cup 2012
<<< Scandinavian Cup Inari
Scandinavian Cup Madona >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 524[
1
2
]
H 18
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Ekström
Garphyttans IF
35:10.210970
88.1p
2
Björn Sandström
Täfteå IK
35:15.211430
+4.360
87.9p
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
35:34.213310
+23.2240
87.1p
4
Edvard Sundman
Åsarna IK
35:38.213740
+27.2670
86.9p
5
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
35:49.214840
+38.3770
86.5p
6
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
36:44.220340
+1:33.9270
84.3p
7
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
36:44.220390
+1:34.9320
84.2p
8
Henrik Ottosson
Åsarna IK
37:21.224020
+2:10.12950
82.8p
9
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
37:31.225020
+2:20.13950
82.4p
10
Erik Marsch
Näsvikens IK
37:39.225830
+2:28.14760
82.1p
11
Olle Jonsson
Duveds IF
37:39.225840
+2:28.14770
82.1p
12
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
37:41.226040
+2:30.14970
82.1p
13
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
37:51.227080
+2:41.16010
81.7p
14
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
38:01.228060
+2:50.16990
81.3p
15
Nils Augustsson
IFK Mora SK
38:09.228850
+2:58.17780
81.0p
16
Max Novak
Offerdals SK
38:12.229180
+3:02.18110
80.9p
17
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
38:18.229770
+3:08.18700
80.7p
18
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
38:19.229840
+3:08.18770
80.7p
19
Torben Svensson
Järpens SK
38:22.230130
+3:11.19060
80.6p
20
Gustav Rotvold
Åsarna IK
38:30.230930
+3:19.19860
80.3p
21
Viktor Lindmark
Remsle SK
38:31.231060
+3:20.19990
80.2p
22
Jens Selahn
Stockviks SF
38:33.231220
+3:22.20150
80.2p
23
Peter Nilsson
Lycksele IF
38:36.231530
+3:25.20460
80.0p
24
Martin Herbert
Sundbybergs IK
38:37.231640
+3:26.20570
80.0p
25
Martin Emilsson
Offerdals SK
38:37.231670
+3:27.20600
80.0p
26
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
38:45.232410
+3:34.21340
79.7p
27
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
38:46.232540
+3:35.21470
79.7p
28
Elias Dahl
Offerdals SK
38:52.233100
+3:41.22030
79.5p
29
Felix Hopstadius
Storumans IK
38:53.233280
+3:43.22210
79.4p
30
Marcus Grate
Täfteå IK
38:57.233670
+3:47.22600
79.3p
31
Jakob Jansson
Månkarbo IF
39:02.234180
+3:52.23110
79.1p
32
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
39:06.234560
+3:55.23490
79.0p
33
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
39:13.235250
+4:02.24180
78.7p
34
Emil Persson
Östersunds SK
39:22.236130
+4:11.25060
78.4p
35
William Strömberg
Täfteå IK
39:25.236430
+4:14.25360
78.3p
36
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
39:27.236670
+4:17.25600
78.3p
37
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
39:28.236780
+4:18.25710
78.2p
38
Eddie Edström
Stockviks SF
39:29.236870
+4:19.25800
78.2p
39
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
39:30.236960
+4:19.25890
78.2p
40
Jonathan Engström
Borås GIF
39:42.238150
+4:31.27080
77.8p
41
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
39:50.238970
+4:40.27900
77.5p
42
Gustav Sundström
Garphyttans IF
40:07.240660
+4:56.29590
76.9p
43
Hugo Jacobsson
Rembo IK
40:13.241280
+5:03.30210
76.7p
44
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
40:16.241500
+5:05.30430
76.6p
45
Martin Johansson
Linköpings SK
40:37.243610
+5:26.32540
76.0p
46
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
40:43.244220
+5:32.33150
75.8p
47
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
40:52.245110
+5:41.34040
75.5p
48
Olle Strömbäck
Remsle SK
41:00.245950
+5:49.34880
75.2p
49
Mårten Vänn
Stockviks SF
41:01.246070
+5:51.35000
75.2p
50
Olle Axelsson
Borås SK
41:06.246550
+5:55.35480
75.0p
51
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
41:22.248140
+6:11.37070
74.5p
52
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
41:30.248970
+6:20.37900
74.3p
53
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
41:33.249290
+6:23.38220
74.2p
54
Ola Jonsson
Storumans IK
41:35.249450
+6:24.38380
74.1p
55
Elias Persson
Storumans IK
41:55.251470
+6:45.40400
73.5p
56
Emil Thyrèn
Trönö IK
42:15.253400
+7:04.42330
72.9p
57
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
42:43.256210
+7:32.45140
72.1p
58
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
42:46.256560
+7:35.45490
72.0p
59
August Östlund
Hedesunda IF
42:51.257030
+7:40.45960
71.9p
60
Jesper Thor
Åsarna IK
43:16.259570
+8:06.48500
71.2p
61
Emil Eriksson
Tierps IF
43:54.263300
+8:43.52230
70.1p
62
Daniel Hägesten
Remsle SK
43:54.263350
+8:43.52280
70.1p
63
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
44:06.264520
+8:55.53450
69.8p
64
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
45:30.272980
+10:20.61910
67.6p
65
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
45:39.273890
+10:29.62820
67.3p
66
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
46:05.276450
+10:54.65380
66.7p
67
Martin Spjut
Hällefors SK
46:54.281360
+11:43.70290
65.5p
68
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
47:40.285990
+12:30.74920
64.4p
69
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
48:16.289550
+13:05.78480
63.6p
70
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
51:36.309580
+16:26.98510
59.4p
71
Markus Nordmark
Nässjö SF
57:09.342810
+21:58.131740
53.5p
-
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
-
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Erik Persson
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Nilsson
Njutångers IF
23:59:59.8639800
-
-
Gabriel Hallqvist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Stenström
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Karlsson
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Markus Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
35:11.211080
88.1p
2
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
35:17.211680
+6.500
87.8p
3
Jens Burman
Åsarna IK
35:31.213000
+19.1820
87.3p
4
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
35:47.214660
+35.3480
86.6p
5
Johan Forsberg
IFK Umeå
36:19.217820
+1:07.6640
85.3p
6
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
36:29.218850
+1:17.7670
84.8p
7
Håkan Emilsson
Offerdals SK
36:33.219220
+1:21.8040
84.7p
8
Nils Persson
Östersunds SK
36:37.219660
+1:25.8480
84.5p
9
Victor Hallquist
Åsarna IK
36:38.219790
+1:27.8610
84.5p
10
Pierre Ohlson
Filipstads SF
36:43.220260
+1:31.9080
84.3p
11
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
36:47.220620
+1:35.9440
84.1p
12
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
37:08.222780
+1:57.11600
83.3p
13
Marcus Ruus
Gillberga SK
37:15.223440
+2:03.12260
83.0p
14
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
37:17.223600
+2:05.12420
83.0p
15
Emil Svensson
Åsarna IK
37:21.224070
+2:09.12890
82.8p
16
Pierre Bryntesson
Sollefteå SK
37:33.225230
+2:21.14050
82.4p
17
Elias Alvebro
Häggenås SK
37:39.225810
+2:27.14630
82.1p
18
Viktor Eriksson
Malungs IF
37:48.226780
+2:37.15600
81.8p
19
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
38:00.227950
+2:48.16770
81.3p
20
Fredrik Andreé
Årjängs IF
38:00.227990
+2:49.16810
81.3p
21
August Nilsson
Östersunds SK
38:02.228130
+2:50.16950
81.3p
22
Simon Öberg
Kalix SK
38:02.228140
+2:50.16960
81.3p
23
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
38:18.229750
+3:06.18570
80.7p
24
Viktor Forsblom
Falu IK
38:30.230990
+3:19.19810
80.2p
25
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
38:46.232590
+3:35.21410
79.7p
26
Axel Jonsson
Duveds IF
38:55.233430
+3:43.22250
79.4p
27
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
38:59.233890
+3:48.22710
79.2p
28
Gustav Lundholm
Remsle SK
39:03.234220
+3:51.23040
79.1p
29
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
39:14.235300
+4:02.24120
78.7p
30
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
39:25.236400
+4:13.25220
78.3p
31
Erik Strindlund
Östersunds SK
39:27.236640
+4:15.25460
78.3p
32
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
39:33.237240
+4:21.26060
78.1p
33
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
39:41.238030
+4:29.26850
77.8p
34
Albin Jonsson
Högbo GOIF
39:47.238650
+4:35.27470
77.6p
35
Johan Bergman
Remsle SK
39:59.239860
+4:47.28680
77.2p
36
Jimmy Seger
Boo IF
40:24.242360
+5:12.31180
76.4p
37
Daniel Holmgren
IFK Umeå
40:28.242730
+5:16.31550
76.2p
38
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
40:29.242840
+5:17.31660
76.2p
39
Martin Norberg
Malmbergets Aif
40:38.243730
+5:26.32550
75.9p
40
Viktor Ranerfors
Rembo IK
40:48.244710
+5:36.33530
75.6p
41
Mattias Bångman
Offerdals SK
40:50.244940
+5:38.33760
75.5p
42
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
41:06.246560
+5:54.35380
75.0p
43
Marcus Johansson
Gillberga SK
41:09.246860
+5:57.35680
74.9p
44
Patrik Millestu
Häggenås SK
41:10.246940
+5:58.35760
74.9p
45
Jonas Wikström
IFK Mora SK
41:15.247430
+6:03.36250
74.8p
46
Måns Sunesson
Sellnäs IF
41:23.248260
+6:11.37080
74.5p
47
Johan Nilsson
Edsbyns SK
41:27.248680
+6:16.37500
74.4p
48
Erik Öman
Hägglunds IOFK
41:32.249110
+6:20.37930
74.2p
49
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
41:42.250120
+6:30.38940
73.9p
50
Theo Thåli
Falu IK
41:44.250390
+6:33.39210
73.8p
51
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
41:57.251610
+6:45.40430
73.5p
52
Björn Svensson
OK Landehof
42:15.253420
+7:03.42240
72.9p
53
Joel Lager
Garphyttans IF
42:24.254330
+7:12.43150
72.7p
54
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
42:29.254870
+7:17.43690
72.5p
55
Adam Nelin
Hestra IF
42:30.254920
+7:18.43740
72.5p
56
Emil Svensson
Marhults SOFK
42:41.256050
+7:29.44870
72.2p
57
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
42:51.257010
+7:39.45830
71.9p
58
Viktor Karlsson
Storumans IK
43:23.260220
+8:11.49040
71.0p
59
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
43:24.260300
+8:12.49120
71.0p
60
Jonas Björklund
Alnö SK
43:33.261230
+8:21.50050
70.7p
61
Oskar Åström
Stockviks SF
43:44.262350
+8:32.51170
70.4p
62
Sindri Freyr Kristinsson
Island
49:57.299650
+14:45.88470
61.4p
-
Zebastian Modin
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Vedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Wikman
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Holmström
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Svanebo
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Jacob Engström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Harald Kempe
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Clareus
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Söderlund
SK Bore
23:59:59.8639800
-
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Johnsrud Sundby
Norway
32:55.197440
94.4p
2
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
33:14.199300
+18.1760
93.5p
3
Chris Andre Jespersen
Norway
33:15.199460
+20.1920
93.4p
4
Kristian Rennemo Tettli
Norway
33:35.201440
+40.3900
92.4p
5
Ronny Andre Hafsaas
Norway
33:53.203200
+57.5660
91.6p
6
Lars Nelson
Åsarna IK
33:54.203320
+58.5780
91.6p
7
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
34:03.204210
+1:07.6670
91.1p
8
Mathias Rundgreen
Norway
34:03.204230
+1:07.6690
91.1p
9
Tore Berdal Bjørseth
Norway
34:05.204490
+1:10.6950
91.0p
10
Eirik Lorentsen
Norway
34:08.204700
+1:12.7160
90.9p
11
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
34:12.205110
+1:16.7570
90.7p
12
Kari Varis
Finland
34:14.205300
+1:18.7760
90.6p
13
Oeystein Pettersen
Norway
34:14.205350
+1:19.7810
90.6p
14
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
34:16.205550
+1:21.8010
90.5p
15
Anders Rennemo Tettli
Norway
34:16.205560
+1:21.8020
90.5p
16
Mads Ek Stroem
Norway
34:17.205690
+1:22.8150
90.5p
17
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
34:17.205690
+1:22.8150
90.5p
18
Hans Christer Holund
Norway
34:21.206010
+1:25.8470
90.3p
19
Rune Malo Oedegaard
Norway
34:24.206370
+1:29.8830
90.2p
20
Oeyvind Gloeersen
Norway
34:25.206420
+1:29.8880
90.1p
21
Daniel Stock
Norway
34:26.206520
+1:30.8980
90.1p
22
Hallvard Loefald
Norway
34:30.206980
+1:35.9440
89.9p
23
Eirik Kurland Olsen
Norway
34:31.207080
+1:36.9540
89.8p
24
Sindre Skar Bjoernestad
Norway
34:32.207100
+1:36.9560
89.8p
25
Simen Andreas Sveen
Norway
34:34.207350
+1:39.9810
89.7p
26
Emil Iversen
Norway
34:37.207630
+1:41.10090
89.6p
27
Martin Andersen
Norway
34:37.207680
+1:42.10140
89.6p
28
Haakon Ramstad
Norway
34:38.207700
+1:42.10160
89.6p
29
Martin Nyenget Loewstroem
Norway
34:38.207720
+1:42.10180
89.6p
30
Jussi Simula
Finland
34:40.207930
+1:44.10390
89.5p
31
Kristian Hammer Riseth
Norway
34:41.208060
+1:46.10520
89.4p
32
Sami Lahdemaki
Finland
34:42.208100
+1:46.10560
89.4p
33
Magnus Engström
Stockviks SF
34:42.208190
+1:47.10650
89.3p
34
Morten Harjo Pettersen
Norway
34:44.208370
+1:49.10830
89.3p
35
Carl Quicklund
Östersunds SK
34:45.208410
+1:49.10870
89.2p
36
Johnny Gode
Stöde IF
34:45.208430
+1:49.10890
89.2p
37
Daniel Myrmæl Helgestad
Norway
34:48.208740
+1:53.11200
89.1p
38
Eirik Telebond
Norway
34:50.208910
+1:54.11370
89.0p
39
Rolf Einar Jensen
Norway
34:50.208950
+1:55.11410
89.0p
40
Eeri Vahtra
Estonia
34:54.209390
+1:59.11850
88.8p
41
Vetle Thyli
Norway
34:59.209830
+2:03.12290
88.6p
42
Markus Westgaard Johansen
Norway
35:00.209920
+2:04.12380
88.6p
43
Petter Rinde Oeverland
Norway
35:05.210440
+2:10.12900
88.4p
44
Jonas Austmo Kolstad
Norway
35:11.211080
+2:16.13540
88.1p
45
Bjoern Thomas Nygaard
Norway
35:12.211110
+2:16.13570
88.1p
46
Perttu Hyvarinen
Finland
35:12.211160
+2:17.13620
88.0p
47
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
35:14.211340
+2:19.13800
88.0p
48
Simon Hallström
Idre SK
35:16.211510
+2:20.13970
87.9p
49
Martin Bergström
Piteå Elit SK
35:16.211560
+2:21.14020
87.9p
50
Mads Madsgaard Granrud
Norway
35:17.211600
+2:21.14060
87.9p
51
Arvid Forss
Åsarna IK
35:18.211700
+2:22.14160
87.8p
52
Morten Eide Pedersen
Norway
35:18.211750
+2:23.14210
87.8p
53
Juho Mikkonen
Finland
35:19.211840
+2:24.14300
87.7p
54
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
35:19.211860
+2:24.14320
87.7p
55
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
35:23.212270
+2:28.14730
87.6p
56
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
35:31.213070
+2:36.15530
87.2p
57
Johan Riseth Hammer
Norway
35:34.213340
+2:39.15800
87.1p
58
Martti Vuokatti Jylhae
Finland
35:35.213400
+2:39.15860
87.1p
59
Daniel Svensson
IFK Mora SK
35:36.213550
+2:41.16010
87.0p
60
Ole Marius Bach
Norway
35:39.213800
+2:43.16260
86.9p
61
Hans Petter Lykkja
Norway
35:40.213900
+2:44.16360
86.9p
62
Stian Lilleeng Sverdrup
Norway
35:41.214000
+2:45.16460
86.8p
63
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
35:41.214050
+2:46.16510
86.8p
64
Robin Norum
IFK Umeå
35:42.214160
+2:47.16620
86.8p
65
Karl-Johan Westberg
Borås SK
35:43.214250
+2:48.16710
86.7p
66
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
35:54.215370
+2:59.17830
86.3p
67
Halvor Thoner Korboel
Norway
35:56.215580
+3:01.18040
86.2p
68
Lasse Paakkonen
Finland
36:01.216090
+3:06.18550
86.0p
69
Martin Hammer
Norway
36:03.216290
+3:08.18750
85.9p
70
Eivind Bakkene
Norway
36:05.216420
+3:09.18880
85.8p
71
Topi Kuorelahti
Finland
36:06.216570
+3:11.19030
85.8p
72
Peeter Kummel
Estonia
36:09.216830
+3:13.19290
85.7p
73
Antti Lampinen
Finland
36:09.216870
+3:14.19330
85.6p
74
Adam Steen
Falun Borlänge SK
36:10.216920
+3:14.19380
85.6p
75
Morten Vannebo
Norway
36:10.216960
+3:15.19420
85.6p
76
Kent Ove Clausen
Norway
36:10.216970
+3:15.19430
85.6p
76
Markus Ottosson
IFK Umeå
36:10.216970
+3:15.19430
85.6p
78
Sindre Sætre Hammerlund
Norway
36:13.217220
+3:17.19680
85.5p
79
Simon Persson
IFK Umeå
36:14.217380
+3:19.19840
85.4p
80
Janne Mononen
Finland
36:15.217460
+3:20.19920
85.4p
81
Erik Silfver
Lucksta IF
36:17.217650
+3:22.20110
85.3p
82
Oscar Lund
IF Hallby SOK
36:21.218030
+3:25.20490
85.2p
83
Einar Flaktveit Moxnes
Norway
36:21.218070
+3:26.20530
85.2p
84
Erlend Skippervik Saetre
Norway
36:21.218070
+3:26.20530
85.2p
85
Tomas Northug
Norway
36:23.218290
+3:28.20750
85.1p
86
Reinar Aaland
Norway
36:24.218380
+3:29.20840
85.0p
87
Arvis Liepins
Latvia
36:25.218430
+3:29.20890
85.0p
88
Kalle Koistinen
Finland
36:27.218610
+3:31.21070
84.9p
89
Lars Stenseth
Norway
36:28.218770
+3:33.21230
84.9p
90
Aanund Lid Byggland
Norway
36:29.218860
+3:34.21320
84.8p
91
Marius Caspersen Falla
Norway
36:32.219120
+3:36.21580
84.7p
92
Brynjar Leo Kristinsson
Island
36:35.219490
+3:40.21950
84.6p
93
Morten Priks
Estonia
36:36.219570
+3:41.22030
84.6p
94
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
36:38.219720
+3:42.22180
84.5p
95
Johan Edin
IFK Mora SK
36:39.219810
+3:43.22270
84.5p
96
Jim Åhl
Bodens SK
36:39.219870
+3:44.22330
84.4p
97
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
36:40.219930
+3:44.22390
84.4p
98
Johan Häggström
Kalix SK
36:40.219950
+3:45.22410
84.4p
99
Robert Slotins
Latvia
36:42.220130
+3:46.22590
84.3p
100
Henrik Bakke
Norway
36:45.220400
+3:49.22860
84.2p
101
Joergen Grav
Norway
36:45.220460
+3:50.22920
84.2p
102
Paal Troean Aune
Norway
36:53.221290
+3:58.23750
83.9p
103
Marcus Schei Wiseth
Norway
36:55.221420
+3:59.23880
83.8p
104
Carl Olander
IK Stern
36:56.221550
+4:01.24010
83.8p
105
Haakon Hjelstuen
Norway
36:57.221690
+4:02.24150
83.7p
106
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
36:58.221710
+4:02.24170
83.7p
107
Jens Andersson
Kalix SK
36:59.221810
+4:03.24270
83.7p
108
Gustav Nordström
Gävle SK
37:00.221920
+4:04.24380
83.6p
109
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
37:04.222350
+4:09.24810
83.5p
110
Markus Leijon
IFK Mora SK
37:04.222390
+4:09.24850
83.4p
111
Hampus Lindblom
Åsarna IK
37:06.222500
+4:10.24960
83.4p
112
Johan Lövgren
Vännäs SK
37:07.222650
+4:12.25110
83.3p
113
Emil Lagergren
Tynderö IK
37:11.223020
+4:15.25480
83.2p
114
Timo Simonlatser
Estonia
37:11.223060
+4:16.25520
83.2p
115
Patrik Tallbom
Östersunds SK
37:12.223110
+4:16.25570
83.2p
116
Niklas Niska
Bodens SK
37:13.223230
+4:17.25690
83.1p
117
Matias Strandvall
Finland
37:14.223320
+4:18.25780
83.1p
118
Heikki Korpela
Finland
37:16.223520
+4:20.25980
83.0p
119
Marko KILP
Estonia
37:17.223600
+4:21.26060
83.0p
120
Stian Stærkeby Jelstad
Norway
37:18.223730
+4:22.26190
82.9p
121
Oscar Bergström
IFK Mora SK
37:21.224090
+4:26.26550
82.8p
122
Odd Erlend Berg Hansen
Norway
37:22.224140
+4:27.26600
82.8p
123
Christian Westgaard
Norway
37:23.224260
+4:28.26720
82.7p
124
Sindre Palm Odberg
Norway
37:25.224410
+4:29.26870
82.7p
125
Kein Einaste
Estonia
37:25.224430
+4:29.26890
82.7p
126
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
37:26.224550
+4:31.27010
82.6p
127
Daniel Nordebo
Bodens SK
37:26.224570
+4:31.27030
82.6p
128
David Frisk
IFK Mora SK
37:28.224730
+4:32.27190
82.6p
129
Ronny Wedin
Norbergs SK
37:28.224740
+4:33.27200
82.5p
130
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
37:29.224890
+4:34.27350
82.5p
131
Janari Rajas
Estonia
37:30.224960
+4:35.27420
82.5p
132
Eno Vahtra
Estonia
37:31.225050
+4:36.27510
82.4p
133
Anton Karlsson
Åsarna IK
37:35.225480
+4:40.27940
82.3p
134
Erik Oskarsson
Sorsele SK
37:39.225810
+4:43.28270
82.1p
135
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
37:49.226880
+4:54.29340
81.7p
136
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
37:50.226910
+4:54.29370
81.7p
137
Pavels Ribakovs
Latvia
38:06.228590
+5:11.31050
81.1p
138
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
38:17.229600
+5:21.32060
80.7p
139
Adrian Bergström
Bodens SK
38:17.229670
+5:22.32130
80.7p
140
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
38:30.230900
+5:34.33360
80.3p
141
Jesse Smith
Usa
38:40.231900
+5:44.34360
79.9p
142
Olegs Andrejevs
Latvia
38:41.232010
+5:45.34470
79.9p
143
Tobias Nilsson
IFK Umeå
38:44.232330
+5:48.34790
79.8p
144
Oskar Sjolund
Finland
39:01.234000
+6:05.36460
79.2p
145
Eirik Nordvik
Norway
39:01.234030
+6:05.36490
79.2p
146
David Sjögren
Töcksfors IF
39:07.234630
+6:11.37090
79.0p
147
David Nordström
IFK Umeå
39:27.236640
+6:32.39100
78.3p
148
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
39:29.236800
+6:33.39260
78.2p
149
Andre Jakobsson
Östersunds SK
39:32.237130
+6:36.39590
78.1p
150
Mattias Argårds
IFK Mora SK
39:39.237810
+6:43.40270
77.9p
151
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
39:56.239580
+7:01.42040
77.3p
152
Andre Larsson
Svegs IK
40:03.240230
+7:07.42690
77.1p
153
Vegard Kvam
Norway
40:07.240680
+7:12.43140
76.9p
154
Jesper Nelin
Hestra IF
40:11.241030
+7:15.43490
76.8p
155
Petter Toraas Halseth
Norway
40:33.243240
+7:38.45700
76.1p
-
John Flodin
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Frodahl
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Per Olav Oedegaard Holm
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Simen Lanes
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Espen Kveli
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Joergen Braathen
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Ronny Fredrik Ansnes
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Anton Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Saevar Birgisson
Island
23:59:59.8639800
-
-
Even Berg Langseth
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Svelander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
jr Karstein Johaug
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Vidar Undebakke
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Torstein Oestnor
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Sondre Oldervoll
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Ola Fines Berg
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anders Solin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Oevsthus Bakkejord
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Torjus BOERSHEIM
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Ole-henrik Kabbe
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Emil Nyeng
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Byström
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Ristomatti Hakola
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Per Kristian Nygård
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Mikko Koutaniemi
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Didrik Toenset
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Dyrhaug
Norway
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
26:32.159120
77.4p
2
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
27:56.167560
+1:24.8340
73.3p
3
Emma Rusth
Stockviks SF
28:15.169470
+1:43.10250
72.4p
4
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
28:30.170980
+1:58.11760
71.7p
5
Maria Jonasson
Östersunds SK
28:33.171270
+2:01.12050
71.6p
6
Sara Wadman
IFK Mora SK
28:54.173370
+2:22.14150
70.7p
7
Sarah Hale
IFK Mora SK
29:01.174040
+2:29.14820
70.4p
8
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
29:09.174860
+2:37.15640
70.0p
9
Ida Dahl
Östersunds SK
29:12.175150
+2:40.15930
69.9p
10
Linnea Stark
Stockviks SF
29:16.175570
+2:44.16350
69.7p
11
Elina Rönnlund
IFK Umeå
29:19.175880
+2:47.16660
69.6p
12
Mimmi Björn
IFK Umeå
29:26.176500
+2:53.17280
69.3p
13
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
29:37.177610
+3:04.18390
68.9p
14
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
29:38.177730
+3:06.18510
68.8p
15
Karin Björnlinger
IK Vista
29:38.177740
+3:06.18520
68.8p
16
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
29:42.178130
+3:10.18910
68.7p
17
Vilma Funck
IFK Kiruna
29:58.179760
+3:26.20540
68.0p
18
Jenny Solin
Remsle SK
30:22.182150
+3:50.22930
67.1p
19
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
30:23.182250
+3:51.23030
67.0p
20
Angelica Johansson
IFK Mora SK
30:40.183940
+4:08.24720
66.4p
21
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
30:49.184820
+4:17.25600
66.1p
22
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
30:55.185490
+4:23.26270
65.8p
23
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
31:06.186550
+4:34.27330
65.4p
24
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
31:14.187350
+4:42.28130
65.1p
25
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
31:24.188320
+4:52.29100
64.8p
26
Evelina Sutro
IFK Mora SK
31:35.189420
+5:03.30200
64.4p
27
Josefine Stolt
Leksands SK
31:36.189590
+5:04.30370
64.3p
28
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
31:43.190230
+5:11.31010
64.1p
29
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
31:47.190650
+5:15.31430
63.9p
30
Klara Svensson
Äspereds IF
32:05.192480
+5:33.33260
63.3p
31
Josefin Jonsson
Delsbo IF
32:29.194880
+5:57.35660
62.5p
32
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
32:30.194940
+5:58.35720
62.5p
33
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
32:36.195510
+6:03.36290
62.3p
34
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
32:46.196580
+6:14.37360
61.9p
35
Sara Östling
Svegs IK
33:06.198510
+6:33.39290
61.3p
36
Elin Bryne
IK Fryken
33:14.199360
+6:42.40140
61.0p
37
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
33:19.199830
+6:47.40610
60.9p
38
Maja Westin
Hägglunds IOFK
33:39.201870
+7:07.42650
60.2p
39
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
33:46.202570
+7:14.43350
60.0p
40
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
33:55.203410
+7:22.44190
59.8p
41
Julia Seger
Boo IF
34:28.206750
+7:56.47530
58.7p
42
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
34:41.208060
+8:09.48840
58.4p
43
Lina Fastesson
Östersunds SK
34:45.208410
+8:12.49190
58.3p
44
Emma Rönn
Tranemo IF
36:25.218480
+9:53.59260
55.5p
45
Sara Björklund
Alnö SK
37:12.223180
+10:40.63960
54.2p
-
Elin Blomqvist
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Elin Karlsson
OK Borgen
23:59:58.8639700
-
-
Saga Stenman
SK Järven
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Widman
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
-
-
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Jasmine Olsson
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
-
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Sandra Olsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Julia Svan
Vansbro AIK SK
26:07.156620
78.7p
2
Isabelle Persson
Stockviks SF
26:12.157150
+5.430
78.4p
3
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
26:29.158850
+22.2130
77.5p
4
Anna Dyvik
Leksands SK
26:35.159490
+28.2770
77.2p
5
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
26:59.161850
+52.5130
76.0p
6
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
27:10.162960
+1:03.6240
75.4p
7
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
27:11.163010
+1:03.6290
75.4p
8
Sofie Elebro
IFK Umeå
27:27.164610
+1:19.7890
74.6p
9
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
28:04.168300
+1:56.11580
72.9p
10
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
28:13.169270
+2:06.12550
72.5p
11
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
28:35.171440
+2:28.14720
71.5p
12
Emma Bergström
Kalix SK
29:05.174430
+2:58.17710
70.2p
13
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
29:05.174480
+2:58.17760
70.2p
14
Sara Hallquist
Åsarna IK
29:14.175340
+3:07.18620
69.8p
15
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
29:35.177470
+3:28.20750
69.0p
16
Katarina Olsson
Fränsta IK
29:51.179070
+3:44.22350
68.3p
17
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
29:55.179470
+3:48.22750
68.1p
18
Ulrika Axelsson
Sya SK
29:56.179510
+3:48.22790
68.1p
19
Helena Lundkvist
Kalix SK
30:14.181380
+4:07.24660
67.4p
20
Ida Jonsson
Duveds IF
30:17.181680
+4:10.24960
67.3p
21
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
30:22.182100
+4:14.25380
67.1p
22
Emma Ivarsson
Årsunda IF
30:27.182650
+4:20.25930
66.9p
23
Lovisa Sundin
Delsbo IF
30:32.183100
+4:24.26380
66.7p
24
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
30:33.183210
+4:25.26490
66.7p
25
Madeleine Bohlin
Svegs IK
30:41.184070
+4:34.27350
66.4p
26
Frida Hedman
Lycksele IF
30:59.185820
+4:52.29100
65.7p
27
Lena Wiklund
Högbo GOIF
31:01.186030
+4:54.29310
65.6p
28
Josefin Nilsson
Filipstads SF
31:04.186350
+4:57.29630
65.5p
29
Matilda Andersson
Häggenås SK
31:12.187170
+5:05.30450
65.2p
30
Elsa Eriksson
Sya SK
31:51.191000
+5:43.34280
63.8p
31
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
32:45.196490
+6:38.39770
62.0p
32
Anna Gunnars
IFK Mora SK
33:42.202190
+7:35.45470
60.1p
33
Linn Högman
Malmbergets Aif
34:13.205200
+8:05.48480
59.2p
34
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
35:03.210200
+8:55.53480
57.7p
35
Sofie Svensson
IK Vista
35:07.210630
+9:00.53910
57.6p
-
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
-
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Kristin Persson
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
-
Patricia Nyberg
Anundsjö IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Sara Hägesten
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Dahl
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martine EK Hagen
Norway
24:36.147500
83.9p
2
Ragnhild Haga
Norway
24:48.148700
+12.1100
83.2p
3
Emilie Kristoffersen
Norway
24:56.149550
+20.1950
82.6p
4
Kari Øyre Slind
Norway
25:06.150530
+30.2930
82.1p
5
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
25:07.150670
+31.3070
82.0p
6
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
25:09.150840
+33.3240
81.9p
7
Celine Brun Lie
Norway
25:26.152510
+50.4910
80.9p
8
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
25:28.152780
+52.5180
80.8p
9
Astrid Øyre Slind
Norway
25:29.152800
+53.5200
80.8p
10
Kari Vikhagen Gjeitnes
Norway
25:38.153710
+1:02.6110
80.3p
11
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
25:41.154060
+1:05.6460
80.1p
12
Britt Ingunn Nydal
Norway
25:56.155580
+1:20.7980
79.2p
13
Marte Monrad Hansen
Norway
25:57.155640
+1:21.8040
79.2p
14
Marika Sundin
Sollefteå SK
25:59.155840
+1:23.8240
79.1p
15
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
26:02.156140
+1:26.8540
78.9p
16
Silje Øyre Slind
Norway
26:03.156290
+1:27.8690
78.9p
17
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
26:09.156820
+1:33.9220
78.6p
18
Marjaana Pitkaenen
Finland
26:11.157080
+1:35.9480
78.4p
19
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
26:14.157390
+1:38.9790
78.3p
20
Tuva Toftdahl Staver
Norway
26:16.157500
+1:40.9900
78.2p
21
Silja TARVONEN
Finland
26:17.157600
+1:41.10000
78.2p
22
Linn Sömskar
IFK Umeå
26:20.157940
+1:44.10340
78.0p
23
Lisa Dahl
Offerdals SK
26:21.158010
+1:45.10410
78.0p
24
Elin Mohlin
Sollefteå SK
26:26.158560
+1:50.10960
77.7p
25
Sanna Hallberg
Åsarna IK
26:30.158900
+1:54.11300
77.5p
26
Solveig Andreassen Wiggen
Norway
26:33.159240
+1:57.11640
77.3p
27
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
26:43.160240
+2:07.12640
76.8p
28
Maria Nordström
Gävle SK
26:44.160370
+2:08.12770
76.7p
29
Tanja Kauppinen
Finland
26:47.160640
+2:11.13040
76.6p
30
Mari Eide
Norway
26:55.161410
+2:19.13810
76.2p
31
Kaija Vahtra
Estonia
26:55.161430
+2:19.13830
76.2p
32
Maria Ström Nakstad
Norway
26:55.161490
+2:19.13890
76.2p
33
Helene Söderlund
IFK Mora SK
26:59.161840
+2:23.14240
76.0p
34
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
26:59.161880
+2:23.14280
76.0p
35
Laila Kveli
Norway
27:00.161910
+2:24.14310
76.0p
36
Stina Nilsson
IFK Mora SK
27:08.162720
+2:32.15120
75.6p
37
Barbro Kvåle
Norway
27:09.162830
+2:33.15230
75.5p
38
Merete Myrseth
Norway
27:09.162840
+2:33.15240
75.5p
39
Josefin Sandvik
Finland
27:14.163340
+2:38.15740
75.3p
40
Kati Tammjarv
Estonia
27:23.164220
+2:47.16620
74.8p
41
Heidi Raju
Estonia
27:25.164450
+2:49.16850
74.7p
42
Anni Kainulainen
Finland
27:28.164780
+2:52.17180
74.6p
43
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
27:37.165620
+3:01.18020
74.2p
44
Jennie Jirhed
Östersunds SK
27:40.165980
+3:04.18380
74.0p
45
Hanna Seppas
IFK Mora SK
27:41.166010
+3:05.18410
74.0p
46
Laura Rohtla
Estonia
28:02.168110
+3:26.20510
73.0p
47
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
28:12.169180
+3:36.21580
72.5p
48
Anniken Joergensen
Norway
28:16.169540
+3:40.21940
72.4p
49
Julie Gausen
Norway
28:20.169910
+3:44.22310
72.2p
50
Terese Andersson
IFK Umeå
28:22.170180
+3:46.22580
72.1p
51
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
28:33.171230
+3:57.23630
71.6p
52
Lovise Grape
Norway
28:35.171490
+3:59.23890
71.5p
53
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
28:38.171760
+4:02.24160
71.4p
54
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
28:39.171880
+4:03.24280
71.3p
55
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
28:58.173730
+4:22.26130
70.5p
56
Therese Svensson
Åsarna IK
29:16.175590
+4:40.27990
69.7p
57
Lina Hultin
Garphyttans IF
29:25.176480
+4:49.28880
69.4p
58
Petra Nilsson
Åsarna IK
29:29.176860
+4:53.29260
69.2p
Visar resultat 1 till 500 av 524[
1
2
]