Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollerski World Cup 6
2012-07-20
Deltävling i
World Cup Rollerski 2012
<<< Rollerski World Cup 11
Rollerski World Cup 7 Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
6.8km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Sergio Bonaldi
CS Esercito
21:46.130550
93.6p
2
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
21:51.131030
+4.380
93.3p
3
H 21
Anton Lindblad
Östersunds SK
21:51.131070
+5.420
93.3p
4
H 21
Adrien Mougel
LA Bressaude
21:54.131370
+8.720
93.1p
5
H 21
Simone Paredi
CS Esercito
22:11.133060
+25.2410
91.9p
6
H 21
Eugenio Bianchi
Italy
22:15.133400
+28.2750
91.6p
7
H 21
Alexis Jeannerod
Pontarlier
22:21.134050
+35.3400
91.2p
8
H 21
Evgeniy Bogdanov
Russian Federation
22:36.135530
+49.4880
90.2p
9
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
22:40.135940
+53.5290
89.9p
10
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
22:41.136070
+55.5420
89.8p
11
H 21
Tao Quemere
Gap Bayard
22:52.137170
+1:06.6520
89.1p
12
H 21
Richard Tiraboschi
S.c Val Serina
22:56.137530
+1:09.6880
88.9p
13
H 21
Sergey Grishin
Russian Federation
23:14.139390
+1:28.8740
87.7p
14
H 21
Andrea Gola
Italy
23:54.143380
+2:08.12730
85.3p
15
H 21
Marn Gillessen
Tyskland
24:08.144770
+2:22.14120
84.5p
16
H 21
Mirko Ceolan
A.d Alpini Paracadutisti
24:23.146280
+2:37.15630
83.6p
17
H 20
Adrien Backscheider
Gerardmer
24:26.146590
+2:40.15940
83.4p
18
H 21
Damien Tarantola
Chamonix
24:42.148150
+2:56.17500
82.5p
19
H 20
Vadim Andreev
Russian Federation
24:48.148730
+3:01.18080
82.2p
20
H 20
Giacomo Bassetti
GS Molinera
24:58.149720
+3:11.19070
81.7p
21
H 20
Mateo Pellegrino
S.C. Valle Stura
25:01.150040
+3:14.19390
81.5p
22
H 20
Marco Mosele
Italy
25:16.151570
+3:30.20920
80.7p
23
H 21
Paul Goalabre
Queyras
25:34.153360
+3:48.22710
79.7p
24
H 20
Anton Budylov
Russian Federation
25:35.153420
+3:48.22770
79.7p
25
H 20
Emanuele Becchis
Italy
25:48.154770
+4:02.24120
79.0p
26
H 20
Nicola Iona
Italy
25:50.154950
+4:04.24300
78.9p
27
H 20
Mariusz Dziadkowiec-michon
KS Sniezka Karpacz
25:54.155330
+4:07.24680
78.7p
28
H 20
Jacopo Giardina
Italy
25:55.155480
+4:09.24830
78.6p
29
H 21
Dmitriy Nikels
Russian Federation
26:00.155900
+4:13.25250
78.4p
30
H 20
Ivan Petrunin
Russian Federation
26:01.156010
+4:14.25360
78.4p
31
D 21
Sandra Hansson
Uddevalla IS
26:03.156210
+4:16.25560
78.3p
32
H 20
Tomasz Garbien
KS Sniezka Karpacz
26:09.156840
+4:22.26190
78.0p
33
H 21
Kevin Zemmrich
Tyskland
26:12.157130
+4:25.26480
77.8p
33
H 21
Heinrich Hau
Tyskland
26:12.157130
+4:25.26480
77.8p
35
H 20
Marco Longon
Italy
26:23.158200
+4:36.27550
77.3p
36
D 21
Marika Sundin
Sweden
26:31.159030
+4:44.28380
76.9p
37
H 20
Stefan Struebel
Tyskland
26:55.161490
+5:09.30840
75.7p
38
D 21
Maria Kozekaeva
Russian Federation
26:59.161850
+5:13.31200
75.5p
39
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
27:19.163830
+5:32.33180
74.6p
40
D 21
Svetlana Hvostunkova
Russian Federation
27:39.165820
+5:52.35170
73.7p
41
H 20
Philipp Ficker
Tyskland
27:49.166810
+6:02.36160
73.3p
42
D 21
Karolina Bicova
Dukla Liberec
28:28.170730
+6:41.40080
71.6p
43
D 21
Elena Rodina
Russian Federation
28:37.171660
+6:51.41010
71.2p
44
D 20
Urszula Letocha
KS Sniezka Karpacz
28:39.171840
+6:52.41190
71.2p
45
D 21
Elena Ektova
Russian Federation
28:48.172730
+7:01.42080
70.8p
46
D 21
Ksenia Konohova
Russian Federation
29:13.175220
+7:26.44570
69.8p
47
D 21
Marion Colin
Haute Moselle Ski Nordique
29:19.175870
+7:33.45220
69.5p
48
D 20
Marianna Rivero
S.c Valle Maira
29:24.176320
+7:37.45670
69.3p
49
D 20
Giulia Malagoni
S.c Cunardo Asd
29:32.177160
+7:46.46510
69.0p
50
D 21
Alina Golzow
Lbc Banfetal
29:37.177620
+7:50.46970
68.8p
51
H 20
Sven Pueschmann
SG Klotzsche
29:40.177950
+7:54.47300
68.7p
52
H 20
Chrisan-alexander Schmidt
SV Liebertwolkwitz
29:54.179300
+8:07.48650
68.2p
53
D 20
Kira Claudi
Lbc Banfetal
29:59.179820
+8:12.49170
68.0p
54
H 21
Dimitry Krichevsiky
Russian Federation
29:59.179840
+8:12.49190
68.0p
55
D 21
Theresia Schnurr
Sv Baiersbronn
30:00.179930
+8:13.49280
68.0p
56
D 20
Elena Lukianova
Russian Federation
30:02.180100
+8:15.49450
67.9p
57
D 20
Flavina Toma
Italy
30:11.181090
+8:25.50440
67.5p
58
D 20
Tina Willert
SV Luetzel
30:25.182470
+8:39.51820
67.0p
59
D 21
Katrin Hoehnel
Tyskland
30:52.185160
+9:06.54510
66.0p
60
D 20
Anna Bolzan
Italy
31:03.186240
+9:16.55590
65.7p
61
D 20
Lisa Bolzan
Italy
31:08.186710
+9:21.56060
65.5p
62
D 20
Sabine Wallner
Wsv Rabenstein
31:17.187670
+9:31.57020
65.2p
63
D 20
Ulyana Gavrilova
Russian Federation
31:19.187870
+9:33.57220
65.1p
64
D 21
Aline Arnould
Frankrike
31:51.191060
+10:05.60410
64.0p
65
D 20
Laura Heinz
Tyskland
32:05.192430
+10:18.61780
63.5p
66
D 20
Maria Privezentseva
Russian Federation
32:16.193560
+10:30.62910
63.2p
67
H 20
Alexander Gavrilov
Russian Federation
32:37.195670
+10:51.65020
62.5p
68
D 20
Lydia Sabaditsch
Tyskland
34:04.204340
+12:17.73690
59.8p
69
D 21
Erika Bettineschi
Italy
23:59:58.8639700
-
69
D 21
Jessica Mueller
Sv Baiersbronn
23:59:58.8639700
-
71
H 21
Artus Brants
Latvia
23:59:59.8639800
-
71
H 21
Emanuele Sbabo
Italy
23:59:59.8639800
-
71
D 21
Inga Daushkane
Latvia
23:59:59.8639800
-