Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollerski World Cup 6
2012-07-20
Deltävling i
World Cup Rollerski 2012
<<< Rollerski World Cup 11
Rollerski World Cup 7 Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
6.8km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Urszula Letocha
KS Sniezka Karpacz
28:39.171840
71.2p
2
Marianna Rivero
S.c Valle Maira
29:24.176320
+44.4380
69.3p
3
Giulia Malagoni
S.c Cunardo Asd
29:32.177160
+53.5220
69.0p
4
Kira Claudi
Lbc Banfetal
29:59.179820
+1:19.7880
68.0p
5
Elena Lukianova
Russian Federation
30:02.180100
+1:22.8160
67.9p
6
Flavina Toma
Italy
30:11.181090
+1:32.9150
67.5p
7
Tina Willert
SV Luetzel
30:25.182470
+1:46.10530
67.0p
8
Anna Bolzan
Italy
31:03.186240
+2:24.14300
65.7p
9
Lisa Bolzan
Italy
31:08.186710
+2:28.14770
65.5p
10
Sabine Wallner
Wsv Rabenstein
31:17.187670
+2:38.15730
65.2p
11
Ulyana Gavrilova
Russian Federation
31:19.187870
+2:40.15930
65.1p
12
Laura Heinz
Tyskland
32:05.192430
+3:25.20490
63.5p
13
Maria Privezentseva
Russian Federation
32:16.193560
+3:37.21620
63.2p
14
Lydia Sabaditsch
Tyskland
34:04.204340
+5:25.32400
59.8p
D 21
6.8km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Hansson
Uddevalla IS
26:03.156210
78.3p
2
Marika Sundin
Sweden
26:31.159030
+28.2720
76.9p
3
Maria Kozekaeva
Russian Federation
26:59.161850
+56.5540
75.5p
4
Hanna Seppas
IFK Mora SK
27:19.163830
+1:16.7520
74.6p
5
Svetlana Hvostunkova
Russian Federation
27:39.165820
+1:36.9510
73.7p
6
Karolina Bicova
Dukla Liberec
28:28.170730
+2:25.14420
71.6p
7
Elena Rodina
Russian Federation
28:37.171660
+2:34.15350
71.2p
8
Elena Ektova
Russian Federation
28:48.172730
+2:45.16420
70.8p
9
Ksenia Konohova
Russian Federation
29:13.175220
+3:10.18910
69.8p
10
Marion Colin
Haute Moselle Ski Nordique
29:19.175870
+3:16.19560
69.5p
11
Alina Golzow
Lbc Banfetal
29:37.177620
+3:34.21310
68.8p
12
Theresia Schnurr
Sv Baiersbronn
30:00.179930
+3:57.23620
68.0p
13
Katrin Hoehnel
Tyskland
30:52.185160
+4:49.28850
66.0p
14
Aline Arnould
Frankrike
31:51.191060
+5:48.34750
64.0p
-
Jessica Mueller
Sv Baiersbronn
23:59:58.8639700
-
-
Erika Bettineschi
Italy
23:59:58.8639700
-
-
Inga Daushkane
Latvia
23:59:59.8639800
-
H 20
6.8km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adrien Backscheider
Gerardmer
24:26.146590
83.4p
2
Vadim Andreev
Russian Federation
24:48.148730
+21.2040
82.2p
3
Giacomo Bassetti
GS Molinera
24:58.149720
+31.3030
81.7p
4
Mateo Pellegrino
S.C. Valle Stura
25:01.150040
+34.3350
81.5p
5
Marco Mosele
Italy
25:16.151570
+49.4880
80.7p
6
Anton Budylov
Russian Federation
25:35.153420
+1:08.6730
79.7p
7
Emanuele Becchis
Italy
25:48.154770
+1:21.8080
79.0p
8
Nicola Iona
Italy
25:50.154950
+1:23.8260
78.9p
9
Mariusz Dziadkowiec-michon
KS Sniezka Karpacz
25:54.155330
+1:27.8640
78.7p
10
Jacopo Giardina
Italy
25:55.155480
+1:28.8790
78.6p
11
Ivan Petrunin
Russian Federation
26:01.156010
+1:34.9320
78.4p
12
Tomasz Garbien
KS Sniezka Karpacz
26:09.156840
+1:42.10150
78.0p
13
Marco Longon
Italy
26:23.158200
+1:56.11510
77.3p
14
Stefan Struebel
Tyskland
26:55.161490
+2:29.14800
75.7p
15
Philipp Ficker
Tyskland
27:49.166810
+3:22.20120
73.3p
16
Sven Pueschmann
SG Klotzsche
29:40.177950
+5:13.31260
68.7p
17
Chrisan-alexander Schmidt
SV Liebertwolkwitz
29:54.179300
+5:27.32610
68.2p
18
Alexander Gavrilov
Russian Federation
32:37.195670
+8:10.48980
62.5p
H 21
6.8km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sergio Bonaldi
CS Esercito
21:46.130550
93.6p
2
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
21:51.131030
+4.380
93.3p
3
Anton Lindblad
Östersunds SK
21:51.131070
+5.420
93.3p
4
Adrien Mougel
LA Bressaude
21:54.131370
+8.720
93.1p
5
Simone Paredi
CS Esercito
22:11.133060
+25.2410
91.9p
6
Eugenio Bianchi
Italy
22:15.133400
+28.2750
91.6p
7
Alexis Jeannerod
Pontarlier
22:21.134050
+35.3400
91.2p
8
Evgeniy Bogdanov
Russian Federation
22:36.135530
+49.4880
90.2p
9
Anders Svanebo
Stockviks SF
22:40.135940
+53.5290
89.9p
10
Robin Norum
IFK Umeå
22:41.136070
+55.5420
89.8p
11
Tao Quemere
Gap Bayard
22:52.137170
+1:06.6520
89.1p
12
Richard Tiraboschi
S.c Val Serina
22:56.137530
+1:09.6880
88.9p
13
Sergey Grishin
Russian Federation
23:14.139390
+1:28.8740
87.7p
14
Andrea Gola
Italy
23:54.143380
+2:08.12730
85.3p
15
Marn Gillessen
Tyskland
24:08.144770
+2:22.14120
84.5p
16
Mirko Ceolan
A.d Alpini Paracadutisti
24:23.146280
+2:37.15630
83.6p
17
Damien Tarantola
Chamonix
24:42.148150
+2:56.17500
82.5p
18
Paul Goalabre
Queyras
25:34.153360
+3:48.22710
79.7p
19
Dmitriy Nikels
Russian Federation
26:00.155900
+4:13.25250
78.4p
20
Kevin Zemmrich
Tyskland
26:12.157130
+4:25.26480
77.8p
21
Heinrich Hau
Tyskland
26:12.157130
+4:25.26480
77.8p
22
Dimitry Krichevsiky
Russian Federation
29:59.179840
+8:12.49190
68.0p
-
Artus Brants
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Emanuele Sbabo
Italy
23:59:59.8639800
-