Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sporta Cup/ Fis Junior Fristil
2012-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
24:13.145290
91.3p
2
Markus Ottosson
IFK Umeå
24:20.145910
+6.520
90.9p
3
Martin Johansson
IFK Mora SK
24:26.146500
+12.1110
90.5p
4
Anders Svanebo
Stockviks SF
24:40.147930
+26.2540
89.6p
5
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
24:44.148330
+30.2940
89.4p
6
Bill Impola
Malungs IF
24:46.148590
+33.3200
89.2p
7
Anders Jonsson
Stockviks SF
24:52.149120
+38.3730
88.8p
8
Lars Nelson
Åsarna IK
24:52.149170
+38.3780
88.8p
9
Magnus Engström
Stockviks SF
24:53.149210
+39.3820
88.8p
10
Lars Suther
IFK Mora SK
24:56.149500
+42.4110
88.6p
11
David Hedlund
Piteå Elit SK
24:57.149610
+43.4220
88.5p
12
Martin Liljemark
SK Bore
25:11.151020
+57.5630
87.7p
13
Espen Weltzien Hultgreen
Sundbybergs IK
25:19.151830
+1:05.6440
87.2p
14
Joakim Engström
IFK Mora SK
25:26.152520
+1:12.7130
86.7p
15
David Frisk
IFK Mora SK
25:28.152730
+1:14.7340
86.6p
16
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
25:29.152830
+1:15.7440
86.6p
17
Anders Solin
IFK Mora SK
25:29.152870
+1:15.7480
86.5p
18
Johan Eriksson
Åsarna IK
25:38.153760
+1:24.8370
86.0p
19
Hampus Lindblom
Åsarna IK
25:53.155220
+1:39.9830
85.1p
20
Adam Johansson
IFK Mora SK
25:53.155260
+1:39.9870
85.1p
21
Anton Sjöholm
Östersunds SK
25:55.155410
+1:41.10020
85.0p
22
Brynjar Leo Kristinsson
Island
25:55.155470
+1:41.10080
85.0p
23
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
26:00.155920
+1:46.10530
84.7p
24
Gustav Nordström
Gävle SK
26:01.156020
+1:47.10630
84.7p
25
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
26:06.156590
+1:53.11200
84.4p
26
Patrik Tallbom
Östersunds SK
26:17.157670
+2:03.12280
83.7p
27
Johan Herrman
SK Ringen
26:32.159100
+2:18.13710
82.9p
28
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
26:35.159420
+2:21.14030
82.8p
29
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
26:45.160490
+2:32.15100
82.2p
30
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
26:51.161020
+2:37.15630
81.9p
31
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
26:58.161700
+2:44.16310
81.5p
32
Emil Lagergren
Tynderö IK
27:00.161980
+2:46.16590
81.4p
33
Emil Ekman
Ulricehamns IF
27:01.162030
+2:47.16640
81.4p
34
Martin Henricson
Ulricehamns IF
27:13.163280
+2:59.17890
80.7p
35
Carl Olander
OK Landehof
27:58.167780
+3:44.22390
78.4p
36
Joel Hultin
Garphyttans IF
28:51.173030
+4:37.27640
75.9p
37
Joakim Gustafsson
Eds SK
28:53.173280
+4:39.27890
75.8p
38
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
29:00.173900
+4:46.28510
75.5p
39
Per Löwendahl
IK Stern
29:42.178170
+5:28.32780
73.6p
40
Philip Askeroth
IK Stern
30:39.183820
+6:25.38430
71.2p
-
Jesper Brofjärd
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
-
Alexander Westberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Saevar Birgisson
Island
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Olsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Jani Simola
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Anton Karlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Karlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-