Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sporta Cup/ Fis Junior Fristil
2012-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
26:51.161080
81.9p
2
Pontus Hermansson
OK Landehof
27:22.164110
+30.2930
80.3p
3
Gustav Sundström
Garphyttans IF
28:16.169520
+1:24.8340
77.6p
4
Adam Nelin
Hestra IF
29:06.174580
+2:15.13400
75.2p
5
Joel Lager
Garphyttans IF
29:24.176380
+2:33.15200
74.4p
6
Emil Svensson
Marhults SOFK
29:32.177120
+2:40.15940
74.1p
7
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
30:13.181210
+3:21.20030
72.3p
8
Oskar Lundqvist
Nybro Ski
30:15.181480
+3:24.20300
72.2p
9
Martin Johansson
Linköpings SK
30:19.181870
+3:27.20690
72.0p
10
Björn Svensson
OK Landehof
31:17.187690
+4:26.26510
69.7p
11
Erik Finnskog
Tranemo IF
32:58.197790
+6:07.36610
66.0p
12
Anders Kallings
Visborgs OK
37:15.223410
+10:23.62230
58.1p
-
Erik Persson
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Anton Nilsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Axel Ekström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jack Impola
Malungs IF
25:34.153370
86.2p
2
Pierre Ohlson
Filipstads SF
25:35.153450
+0
86.2p
3
Per Sandberg
Filipstads SF
26:28.158790
+54.5320
83.1p
4
Bob Impola
Malungs IF
26:52.161100
+1:17.7630
81.9p
5
Emil Persson
SK Bore
26:57.161670
+1:23.8200
81.6p
6
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
27:16.163540
+1:41.10070
80.6p
7
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
27:28.164730
+1:53.11260
80.0p
8
Oscar Persson
SK Bore
27:33.165210
+1:58.11740
79.7p
9
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
27:43.166240
+2:08.12770
79.2p
10
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
27:48.166790
+2:14.13320
78.9p
11
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
28:06.168590
+2:32.15120
78.0p
12
John Börjesson
Hestra IF
28:07.168660
+2:32.15190
78.0p
13
Joacim Lindstedt
Borås SK
28:55.173430
+3:20.19960
75.7p
14
John Flodin
Hestra IF
29:13.175280
+3:39.21810
74.9p
15
Ludvig Nordqvist
Sya SK
29:21.176090
+3:47.22620
74.5p
16
Sindri Freyr Kristinsson
Island
31:58.191720
+6:23.38250
68.2p
17
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
32:15.193430
+6:40.39960
67.5p
18
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
32:25.194480
+6:51.41010
67.1p
-
Viktor Hansson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Johansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Holmgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
24:13.145290
91.3p
2
Markus Ottosson
IFK Umeå
24:20.145910
+6.520
90.9p
3
Martin Johansson
IFK Mora SK
24:26.146500
+12.1110
90.5p
4
Anders Svanebo
Stockviks SF
24:40.147930
+26.2540
89.6p
5
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
24:44.148330
+30.2940
89.4p
6
Bill Impola
Malungs IF
24:46.148590
+33.3200
89.2p
7
Anders Jonsson
Stockviks SF
24:52.149120
+38.3730
88.8p
8
Lars Nelson
Åsarna IK
24:52.149170
+38.3780
88.8p
9
Magnus Engström
Stockviks SF
24:53.149210
+39.3820
88.8p
10
Lars Suther
IFK Mora SK
24:56.149500
+42.4110
88.6p
11
David Hedlund
Piteå Elit SK
24:57.149610
+43.4220
88.5p
12
Martin Liljemark
SK Bore
25:11.151020
+57.5630
87.7p
13
Espen Weltzien Hultgreen
Sundbybergs IK
25:19.151830
+1:05.6440
87.2p
14
Joakim Engström
IFK Mora SK
25:26.152520
+1:12.7130
86.7p
15
David Frisk
IFK Mora SK
25:28.152730
+1:14.7340
86.6p
16
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
25:29.152830
+1:15.7440
86.6p
17
Anders Solin
IFK Mora SK
25:29.152870
+1:15.7480
86.5p
18
Johan Eriksson
Åsarna IK
25:38.153760
+1:24.8370
86.0p
19
Hampus Lindblom
Åsarna IK
25:53.155220
+1:39.9830
85.1p
20
Adam Johansson
IFK Mora SK
25:53.155260
+1:39.9870
85.1p
21
Anton Sjöholm
Östersunds SK
25:55.155410
+1:41.10020
85.0p
22
Brynjar Leo Kristinsson
Island
25:55.155470
+1:41.10080
85.0p
23
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
26:00.155920
+1:46.10530
84.7p
24
Gustav Nordström
Gävle SK
26:01.156020
+1:47.10630
84.7p
25
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
26:06.156590
+1:53.11200
84.4p
26
Patrik Tallbom
Östersunds SK
26:17.157670
+2:03.12280
83.7p
27
Johan Herrman
SK Ringen
26:32.159100
+2:18.13710
82.9p
28
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
26:35.159420
+2:21.14030
82.8p
29
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
26:45.160490
+2:32.15100
82.2p
30
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
26:51.161020
+2:37.15630
81.9p
31
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
26:58.161700
+2:44.16310
81.5p
32
Emil Lagergren
Tynderö IK
27:00.161980
+2:46.16590
81.4p
33
Emil Ekman
Ulricehamns IF
27:01.162030
+2:47.16640
81.4p
34
Martin Henricson
Ulricehamns IF
27:13.163280
+2:59.17890
80.7p
35
Carl Olander
OK Landehof
27:58.167780
+3:44.22390
78.4p
36
Joel Hultin
Garphyttans IF
28:51.173030
+4:37.27640
75.9p
37
Joakim Gustafsson
Eds SK
28:53.173280
+4:39.27890
75.8p
38
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
29:00.173900
+4:46.28510
75.5p
39
Per Löwendahl
IK Stern
29:42.178170
+5:28.32780
73.6p
40
Philip Askeroth
IK Stern
30:39.183820
+6:25.38430
71.2p
-
Jesper Brofjärd
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
-
Alexander Westberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Saevar Birgisson
Island
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Olsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Jani Simola
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Anton Karlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Karlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sandra Olsson
SK Bore
12:58.77780
73.6p
2
Moa Wikberg
Grava SK
13:56.83590
+58.5710
67.4p
3
Angelica Johansson
IFK Mora SK
14:30.86910
+1:31.9030
64.4p
4
Therese Axelsson
SK Bore
14:54.89330
+1:55.11450
62.3p
5
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
14:55.89410
+1:56.11530
62.2p
6
Malin Jansson
Garphyttans IF
14:55.89430
+1:56.11550
62.2p
7
Olivia Hansson
Garphyttans IF
14:57.89620
+1:58.11740
62.1p
8
Ulrika Axelsson
Sya SK
15:06.90510
+2:07.12630
61.3p
9
Elin Blick
OK Alehof
15:30.92960
+2:31.15080
59.4p
10
Josefin Nilsson
IK Fryken
15:43.94260
+2:44.16380
58.5p
11
Carolina Nilsson
IK Fryken
15:59.95820
+3:00.17940
57.4p
12
Tilda Karlsson
OK Alehof
17:04.102370
+4:05.24490
53.1p
13
Sofia Johansson
OK Alehof
19:12.115100
+6:13.37220
46.5p
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Falk
Ulricehamns IF
12:47.76690
74.8p
2
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
13:03.78270
+15.1480
73.0p
3
Emma Dahlgren
Filipstads SF
13:34.81350
+46.4560
69.7p
4
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
13:46.82510
+58.5720
68.5p
5
Frida Persson
Eksjö SOK
13:50.82950
+1:02.6160
68.1p
6
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
14:37.87690
+1:50.10900
63.7p
7
Sofie Svensson
IK Vista
14:41.88090
+1:54.11300
63.3p
8
Louise Danielsson Meiling
Åmotfors IF
14:56.89500
+2:08.12710
62.2p
9
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
15:45.94490
+2:58.17700
58.3p
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
12:23.74200
77.9p
2
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
12:29.74840
+6.540
77.1p
3
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
12:31.75010
+8.710
76.9p
4
Helene Söderlund
IFK Mora SK
12:33.75260
+10.960
76.6p
5
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
12:36.75570
+13.1270
76.2p
6
Anna Simberg
Piteå Elit SK
12:38.75780
+15.1480
75.9p
7
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
12:41.76030
+18.1730
75.6p
8
Terese Andersson
Stockviks SF
12:41.76070
+18.1770
75.6p
9
Maria Nordström
Gävle SK
12:44.76300
+21.2000
75.3p
10
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
12:44.76370
+21.2070
75.2p
11
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
12:48.76720
+25.2420
74.8p
12
Hanna Seppas
IFK Mora SK
12:53.77220
+30.2920
74.2p
13
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
12:56.77510
+33.3210
73.9p
14
Lisa K Svensson
Åsarna IK
13:01.78020
+38.3720
73.3p
15
Lina Hultin
Garphyttans IF
13:01.78060
+38.3760
73.2p
16
Sanna Hallberg
Åsarna IK
13:09.78870
+46.4570
72.3p
17
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
13:10.78930
+47.4630
72.3p
18
Petra Nilsson
Åsarna IK
13:18.79710
+55.5410
71.4p
19
Frida Hallquist
Åsarna IK
13:20.79940
+57.5640
71.2p
20
Eva Johansson
Linköpings SK
13:21.80060
+58.5760
71.0p
21
Katja Schwartz
Åsarna IK
13:24.80300
+1:01.6000
70.8p
22
Trude Stensæter
Norway
13:26.80500
+1:03.6200
70.6p
23
Kristina Lycke
Malungs IF
13:56.83540
+1:33.9240
67.5p
24
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
14:07.84630
+1:44.10330
66.4p
25
Emelie Stark
Nordingrå SK
14:23.86270
+2:00.11970
64.9p
-
Karin Nilsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Amanda Mattsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Indahl
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
-
Jennie Jirhed
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Marika Sundin
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Eva Svensson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-