Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016-17
INFO
STÄLLNING
Ställning efter 6 deltävlingar
Vå..
Ös..
Tå..
ICA..
Hal..
Fly..
Tot:
D 21
1
Lisa K Svensson
Åsarna IK
30
37
50
43
46
=206
2
Sofie Elebro
Östersunds SK
40
50
46
=136
3
Jennie Jirhed
Östersunds SK
32
40
40
=112
4
Erika Svanborg
Östersunds SK
24
28
34
=86
5
Lena Wiklund
Högbo GIF
37
46
=83
6
Anna Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
34
43
=77
7
Emma Nyström
Östersund
20
-
46
=66
8
Rebecka Pålsmarker
Hallens SK
22
-
37
=59
9
Chatrine Segersten
Offerdals SK
-
24
34
=58
10
Frida Hallquist
Åsarna IK
50
=50
10
Lina Korsgren
Team Ramudden
-
50
=50
10
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
50
=50
10
Astrid Öyre Sind
Team United Bakeries
50
=50
14
Sara Lindborg
Östersunds SK
46
=46
14
Hedda Bångman
Team Skills
46
=46
16
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
43
=43
16
Ida Indahl
Offerdals SK
43
=43
16
Laila Kveli
Lierne IL
-
43
=43
16
Linda Karlsson
Marieby GoIF
-
43
=43
20
Petra Nilsson
Åsarna IK
40
=40
20
Anna Waxegård
Axa SC
40
=40
22
Sandra Hänninen
Åmots SK
37
=37
22
Anja Meisler
NTNUI
37
=37
24
Evelina Bångman
Offerdals SK
34
=34
24
Heidi Hestmark
Spillum IL
34
=34
26
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
32
=32
26
Marie Krysander
Frösö IF
32
=32
26
Linda Eriksson
Östersunds SK
-
32
=32
26
Bjärnhild Lande
Mosjøen
32
=32
30
Josefin Thoresson
Tunafors SK
30
=30
30
Linnéa Lord
Gudö SK
30
=30
32
Lina Hallquist
Åsarna IK
-
28
=28
32
Anna Johansson
SK Hylte
28
=28
34
Josefin Hyttsten
Krokoms Mck
26
=26
34
Elisabeth Hansson
Karlslunds IF SF
26
=26
34
Ninni Bäckström
Härjedalen
26
=26
37
Bodil Myhr
Skatval Skilag
24
=24
38
Lina Larsson
Hybo AIK
22
=22
38
Erika Sundin
IFK Mora SK
22
=22
40
Kristin Hyttsten
Kalls IF
20
=20
40
Johanna Oskarsson
Östersunds SK
20
=20
42
Linn Boltzius
Sustainable Racing Team
18
=18
42
Christina Spörndly
Team Spontan
18
=18
42
Lina Lif
Östersund
18
=18
45
Emma Henningsson
IK Studenterna
16
=16
45
Gerd Lejdstrand
Fortum Östersund
-
16
=16
47
Karin Orre
Duveds IF
15
=15
D 35
1
Linda Eriksson
Spikbodarnas IK
46
50
50
46
50
37
=279
2
Anna Maria Kristoffersson
Duveds IF
43
43
46
40
32
=204
3
Ingela Engholm
Litsbygdens SK
46
50
-
34
=130
4
Anneli Hellstrand
Duveds IF
34
34
=68
5
Veronica Bäckman
Brunflo IF
37
28
=65
6
Ann Rosengren
Krokoms Mck
34
28
=62
7
Hild Sissel K Vannebo
Spillum IL
50
=50
7
Gunvor Landsem
IK Rindals-Troll
50
=50
9
Katrin Johansson
Brunflo IF
46
=46
9
Berit Skarland Kjäglum
IL Hällingen
46
=46
11
Charlotta Nilsson
Frösö IF
-
43
=43
11
Åsa Zachrisson
Järpens SK
-
43
=43
11
Elin Nirjens
Motionärer
43
=43
11
Marit Brändbo
Namdal Løpeklubb
43
=43
15
Marie Krondahl
Ås
40
=40
15
Monica Tuominen
AnnaEmil Sportklubb
40
=40
15
Mona Vik Larsen
Hattfjelldal IL
40
=40
18
Sara Bergqvist
Axa SC
-
37
=37
18
Eva Hemingsson
Bodsjöböle SK
37
=37
20
Johanna Kempe
Undersåkers IF
32
=32
20
Helena Åkerlind
Funäsdalens IF
32
=32
22
Anita Evaldsson
Sundsjö IF
30
=30
22
Maria Holmlund
Axa SC
-
30
=30
24
Margaretha Larm
Östersunds SK
26
=26
25
Angelina Rizzo
Södertälje
24
=24
D 50
1
Edel Marie Storaunet
Lierne IL
50
50
50
=150
2
Monika Wounder
Alnö Race Team
50
=50
2
Anna Albertsson
No Club
50
=50
4
Birgitta Haraldsson
Brunflo IF
46
=46
4
Kristina Andersson
Jämtkraft IF
46
=46
6
Ewa Borin-hamrin
Östersunds SK
-
43
=43
6
Maria Frykman-Krans
Östersund
43
=43
8
Ann Svensson
No Club
40
=40
8
Mari Gustafsson Vikström
Östersund
-
40
=40
10
Katharina Hessling
AnnaEmil Sportklubb
37
=37
10
Lena Lind
Östersunds SK
37
=37
H 21
1
Emil Persson
Lager 157
32
50
50
40
40
=212
2
Patrik Tallbom
Östersunds SK
30
32
43
30
43
=178
3
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
40
50
46
=136
4
Nils Persson
Lager 157
24
20
43
28
=115
5
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
28
22
43
=93
6
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
46
46
=92
7
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
37
50
=87
8
Alfred Buskqvist
Team Ramudden
43
32
=75
9
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
8
26
40
=74
10
Robin Bryntesson
Sockertoppen IF
16
46
=62
10
Magnus Näslund
IFK Arvidsjaur SK
12
13
37
=62
12
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
14
46
=60
13
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
24
34
=58
13
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
40
18
=58
15
Daniel Ajax
Östersunds SK
4
9
11
32
=56
16
Arvid Forss
Åsarna IK
26
28
=54
17
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
50
=50
17
Petter jr Northug
Team Janteloppet
50
=50
19
Per Henrik Sundell
XC Sthlm Ski Club
-
15
34
=49
20
Ola Karlsson
Östersunds SK
-
10
37
0
-
=47
21
Markus Ottosson
Skellefteå SK
46
=46
22
Johan Dahlborg
Östersunds SK
11
6
28
=45
23
Hannes Stenström
Nacka Värmdö SK
0
16
28
=44
24
Jerry Ahrlin
Östersunds SK
43
=43
25
Tobias Nilsson
IFK Umeå
40
=40
26
André Jakobsson
Östersunds SK
3
-
9
26
=38
27
Torstein Östnor
Lierne IL
37
=37
27
Eddie Edström
IFK Strömsund
-
37
=37
27
Klas Nilsson
Skellefteå XC
37
=37
30
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
34
=34
30
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
34
=34
30
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
34
=34
30
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
0
34
=34
34
Carl Olander
IK Stern
-
32
=32
34
Kristoffer Kvarnlöf
Storm
32
=32
36
Max Novak
Team Aker Daehlie
30
-
=30
36
Martin Jonsson
Brandkårens IK
30
=30
36
Bjørn Skei
Sp. Kl. Nessegutten
30
=30
36
Johan PERSSON
MERÅKER
30
=30
40
Martin Persson
IFK Strömsund
-
28
=28
41
Håkan Emilsson
Offerdals SK
26
=26
41
Kristoffer Persson
Tandsbyns IF
0
-
26
=26
41
Gustav Ydén
Östersunds SK
-
26
=26
44
Jens Olsén
Hestra IF
0
24
=24
44
Marcus Grate
IFK Umeå
24
=24
44
Emil Svensson
Åsarna IK
-
24
=24
44
Per Hellstrand
Dorotea IF
24
=24
48
Tomas Northug
Strindheim IL
22
=22
48
Sebastian Olsson
Stockviks SF
22
=22
48
Andreas Kjellman
Lucksta IF
22
=22
48
Björn Hänninen
Åmots SK
22
=22
52
Espen Kveli
Lierne IL
20
=20
52
Henrik Ottosson
Åsarna IK
20
-
=20
52
Victor Hallquist
Åsarna IK
20
=20
52
Leif Arnold Lyngstad
Sørli IL
20
=20
56
Mattias Bångman
Offerdals SK
18
=18
56
Martin Lindroth
Östersunds SK
-
0
18
=18
56
Ståle Sirijord
Hattfjelldal IL
18
=18
56
Didrik Fjeld Elset
NTNUI
18
=18
60
Jens Rönnols
Järla IF SK
7
10
=17
61
Even Kvemo
Lierne IL
16
=16
61
Jonatan Engdahl
Falun Borlänge SK
16
=16
61
Fredrik Göransson
Åsarna IK
0
8
8
=16
61
Per Almqvist
Östersunds SK
-
16
=16
65
Emil Thyrèn
Trönö IK
15
-
=15
65
Rasmus Klintberg
Naprapat Walle Skidklubb
15
=15
65
Dennis Berglund
Gäddede SK
15
=15
65
Joakim Lien
Norway
15
=15
69
Albin Andersson
IF Rigor
14
=14
69
Edvard Sundman
Åsarna IK
-
14
=14
69
Johan Otto Munkeby
Frol IL
14
=14
69
Anders Svahn
IF Ski Team Skåne
14
=14
73
Ulf Tingelöf
Team Walle SK
13
=13
73
Iver Tyldum
IL Hällingen
13
=13
73
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
13
=13
73
Erik Johansson
Tranemo IF
13
=13
77
Ola Jonsson
Storumans IK
-
12
=12
77
Adrian Thorsen
Elvalandet IL
12
=12
77
Markus Lassus Bjälnes
Östersund
12
=12
77
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
0
12
=12
81
Andre Navjord Johnsen
NTNUI
11
=11
81
Joakim Thorén
Östersunds SK
-
11
=11
81
Antoine Auger
Ski CLub L'Abbaye
11
=11
84
Calle Ydregården
Järpens SK
10
=10
84
Petter Torås Halseth
Henning Sl
10
=10
84
Henrik Alm
Gnosjö FK
10
=10
87
Marius Lande
Henning Sl
9
=9
87
Calle Sjöstrand
No Club
9
=9
87
Jens Kluge
Östersund
0
9
=9
90
Kay-arne Sandvik
Otterøy IL
8
=8
90
Knut Skovereng
Trondheim
8
=8
92
Andreas Lindström
Östersunds SK
7
=7
92
Anton Göransson
FK Finn
7
=7
92
David Grahn
Intersport IF
7
=7
92
Emil Meijer
IFK Mora SK
0
7
=7
96
Adam Burström
SK Järven
6
0
=6
96
Andre Larsson
Härjedalen
6
=6
96
Elias Haglund
Öset Skidor
0
6
=6
96
Jan Petter Lindbak
FF
6
=6
100
David Berg
Bodsjöböle SK
5
=5
100
Claes Rosenqvist
Falun Borlänge SK
5
=5
100
Jonas Flaat
Snåsa IL
5
=5
100
Jonny Engberg
Johannisbergs AIK
0
5
=5
100
Kristian Ek
Clear Channel
5
=5
105
Martin Svanborg-östlin
Stockholms RK
4
=4
105
Benjamin Lembke
Hägersta GF
0
4
=4
105
Jakob Kalvig Skogan
NTNUI
4
=4
105
Sigbjörn Tillerli Herstad
Team Trøndertruge
4
=4
109
Erik Marsch
Näsvikens IK
3
=3
109
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
3
=3
109
Erik Larsson
No Club
3
=3
109
Fredrik Murray
Axa SC
3
=3
113
Edvin Olofsson
Vårby IK
2
0
=2
113
Johan Eide
Lierne IL
-
2
=2
113
Lukas Berglund
XC Sthlm Ski Club
2
=2
116
Emil Tiberg
Östersunds SK
1
0
=1
116
Måns Olsson
Mörsils IF
1
-
=1
116
David Larsson
Lillhärdals IF
1
=1
H 35
1
Eric Simonsson
Landöns IF
46
50
50
46
50
50
=292
2
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
50
43
46
50
=189
3
Jörgen Roos
Brunflo IF
40
40
-
40
=120
4
Daniel Danielsson
XC Sthlm Ski Club
37
37
34
=108
5
Magnus Oscarsson
Ås IF
40
43
=83
6
Fredrik Sätter
Mattmar SK
34
46
=80
7
Ulrich Wahlström
XCGold
-
4
40
15
15
0
=74
7
Markus Göransson
Duveds IF
34
40
=74
9
Geir Martin Bjørkeng
Leirådal Il
30
37
=67
10
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
24
2
32
=58
10
Magnus Österberg
Ås IL
32
26
=58
12
Mårten Areskoug
Östersunds SK
28
28
=56
13
Joakim Kangasharju
Ragunda IF
26
26
=52
14
Christer Jonsson
Östersunds SK
20
30
=50
14
Daniel Kluge
Gällö
0
12
18
20
=50
14
Henrik Tegström
Dalasjö IK
37
13
=50
17
Håkan Jonsson
Häggenås SK
-
34
14
=48
18
Arild Olav Sagvold
Leirådal Il
46
=46
18
Patrik Hakonen
Östersunds SK
22
24
=46
18
Tommy HÅGENSEN
Skonseng UL
46
=46
21
Frode Smevik
Byåsen IL
43
=43
21
Erik Olofsson
Åsarna IK
43
=43
21
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
-
43
=43
21
Arild Olav Sagvold »
Team Nava
43
=43
25
Carl-Fredrik Bernmar
Tullinge SK
24
0
0
12
6
=42
25
Rickard Johnson
Östersunds SK
28
14
=42
27
Marcus Nilsson
Mattmar SK
30
0
11
=41
28
Fredrik Thiger
Peab Bedriftsidrettslag
15
24
=39
29
Marcus Handler
Ås IL
32
6
0
=38
30
Lars Martinsson
Nacka Värmdö SK
37
=37
30
Martin Eriksson Fahlgren
Frösö IF
37
=37
32
Tomas Ekman
Tåsjö IF
28
8
=36
33
Andreas Lindgren
Axa SC
26
9
=35
34
Andreas Vannebo
Spillum IL
34
=34
34
Stein Otto Bjørkeng
Leirådal Il
34
-
=34
36
Fredrik Mohall
Byåsen IL
32
=32
36
Carl Bergsten
Östersunds SK
-
32
=32
36
Børje Cato Moen
Team Mmb
32
=32
39
Bjørn Tore Nordlund
Elva/Namsskogan IL
30
=30
39
Öivind Viken
008 Stav
30
=30
39
Mikael G Andersson
Ås IL
-
30
=30
42
Jan Olav Smalås
Spillum IL
28
=28
42
Jonas Woxlägg
Tullus Sg
0
10
18
=28
42
Thomas Michaelsen
Oksskolten IL
28
=28
45
Bjørnar Aksnes
Helgådal IL
26
=26
45
Joar af Ekenstam
Tåsjö IF
26
=26
47
Andreas Wikman
Ås IL
-
24
=24
47
Erlend Skutberg
Inderøy IL
24
=24
49
Peder Egnell
Åsarna IK
22
=22
49
Runar Martinsen
Danske Bank
22
=22
49
Haldor Olav Siraas
Vikavarvet IL
22
=22
49
Marcus Parnevill
IFK Helsingborg
22
=22
53
Per Risne
SAS skiclub
-
20
=20
53
Trond Johansen
Åga IL
20
=20
53
Simon Douglas
XCGold
20
=20
56
Ole Leirvik
Spillum IL
18
=18
56
Julius Hette
XCGold
18
=18
56
Johan Holmlund
Östersund
18
-
=18
59
Olov Svärd
Vallsta SK
7
9
=16
59
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
16
=16
59
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
-
16
=16
59
Fredrik Bernsten
Spikbodarnas IK
-
16
=16
59
Stefan Ajax
Ås IF
6
10
=16
59
Christian Andersson
Hotings IF
16
0
=16
59
Svein Oluf Åren
Kolvereid IL
16
=16
66
Torgeir Valåen
Fuglesang Og Dahl Bedr Idr Lag
15
=15
67
Bertil Nordqvist
SportsGym
14
=14
67
Øyvind Arnes Johansen
Accenture IF
14
=14
69
Henry Martin Forfod
Malm IL
13
=13
69
Markus Pantzar
Axa SC
13
=13
69
Marcus Pernevill
Frösö IF
13
=13
72
Öyvind Johansen
Östersunds SK
12
=12
72
Martin Sverdrup
Stockholms RK
12
=12
74
Mikael Lundholm
Östersunds SK
11
=11
74
Tomas Sandvik
Otterøy IL
11
=11
74
Jim Sjöman
Roslags-Länna IF
11
=11
77
Håvard Overland
Snåsa IL
10
=10
77
Per Bixo
Jämtlandspolisens Idrottsförening
10
=10
79
Ottar Anton Kaldal
Namdalseid IL
9
=9
79
Pierre Olsson
Åre
-
9
=9
81
Björn Eriksson
Axa SC
8
=8
81
Pelle Bergstrand
Hotagens SC
8
=8
81
Johan Halfvarsson
Frösö IF
8
=8
84
Tore Sundvik
Namdalseid IL
7
=7
84
Niklas Wikman
Fagersta Södra IK
7
=7
84
Tommy Lahdenperä
Åre SLK
7
=7
87
Lars Johansson
Brunflo IF
6
=6
88
Anders Sahlin
Östersunds SK
0
0
5
=5
88
Olav Andreas Opdal
Overhalla IL
5
=5
88
Gunnar Jacobsson
Axa SC
5
=5
88
Magnus Åström
Jämtkraft IF
5
=5
88
Markus Brugge
Östersunds SK
0
2
3
=5
93
Fredrik Busk
Svegs IK
4
=4
93
Knut Ole Skar
Malm IL
4
=4
93
Daniel Falk
Fmv-Sport
-
4
=4
96
Kjell Ove P. Tiller
Leksdal IL
3
=3
96
Hans Nordell
Östersunds SK
0
3
=3
96
Magnus Holmgren
Östersunds SK
3
-
=3
99
Børre Furulund
Overhalla IL
2
=2
99
Tomas Elvbo
Bodsjöböle SK
2
=2
99
Morten Jakobsen
Stiftstaden SK Trondheim
2
=2
102
Jörgen Svedin
Åsarna IK
1
=1
102
Jonas Hälldal
Skogslöparna
1
=1
102
Vidar Nufsfjord
Namdal Løpeklubb
1
=1
102
Magnus Mattsson
Frösö IF
1
=1
H 50
1
Peter Spångberg
IF Berguven
50
46
50
46
-
=192
2
Björn Jonsson
Duveds IF
37
46
20
=103
3
Göran Olsson
Erikslunds SK
15
26
46
=87
4
Jörgen Edvinsson
Myssjö
20
24
40
=84
5
Tore Norkvist
Tåsjö IF
13
32
15
18
3
=81
6
Lars Persson
Östersunds SK
43
37
=80
7
Mårten Eneberg
Spikbodarnas IK
24
37
12
=73
8
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
30
40
=70
9
Arne Aas
Vinne Skilag
40
28
=68
9
Ola Kvemo
Lierne IL
37
26
5
=68
11
Mats Jonsson
Duveds IF
34
32
=66
12
Björn Larsson
Sveaskogs IF
26
28
=54
13
Johan Knutsgård
Axa SC
34
16
=50
13
Anders Olofsson
Näldens IF
50
=50
13
Thomas Strid
IFK Mora SK
50
=50
13
Lars Liljedahl
Östersunds SK
50
=50
13
Ola Berget
Skauga
50
=50
18
Lars Eriksson
Offerdals SK
14
0
34
=48
18
Helge Vedvik
Grong IL
30
18
=48
20
Rune Veie
Aker bil
46
=46
20
Olav Bolland
Team Stak Karar
46
=46
22
Ola Morten Eidem
Selbustrand IL
43
=43
22
Stig Magnar Løvås
Freidig SPK
43
=43
22
Ove Sandviz
Lierne IL
43
=43
22
Håkan Blomquist
Axa SC
43
=43
22
Tommy Martinsson
Östersund
43
=43
27
Gunnar Nylander
Åsarna IK
40
=40
27
Odd Magnar Nordlund
Veidekke IF
40
=40
27
Lennart Paulson
Willaborg Consulting AB
40
=40
30
Jonny Sundsvik
Frol IL
37
=37
30
Ola Olsvik
Statoil IF
-
37
=37
32
Per Busk
Lillhärdals IF
34
=34
32
Lars Norlander
Östersunds SK
34
=34
32
Trond Arild Seem Fossan
Veidekke Bil
34
=34
35
Patrik Bergesol
Tandsbyns IF
9
9
15
=33
36
Antaris Persson
Hotagens SC
32
=32
36
Sakari Kjellin
Brunflo IF
32
=32
36
Arne Ugseth
Elvalandet IL
32
=32
36
Eirik Engan
No Club
32
=32
40
Ragnar Ness
Posten IL Trondheim
30
=30
40
Hans Hansson
Åsele IK
-
30
=30
40
Jan-Åke Persson
Dorotea IF
30
=30
40
Sveningvar Svensson
Biathlon Östersund IF
30
=30
44
Jogeir Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
28
=28
44
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
12
16
=28
44
Sven Erik Svahn
Svanaby SK
28
=28
44
Mats Lif
Junsele IF
28
=28
48
Jo Terje Sagmo
Overhalla IL
26
=26
49
Tommy Grip
Brunflo IF
24
=24
49
Terje Homo
Lierne IL
24
=24
51
Bengt Hellstrand
Duveds IF
22
=22
51
Anders Edvinsson
Östersunds SK
22
=22
51
Sven Erik Vedvik
K-Lund As
22
=22
51
Karl-Johan Andersson
Östersunds SK
22
=22
55
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
20
=20
55
Göran Vestin
Myssjö-Ovikens IF
20
=20
57
Mikael Kangasharju
Ragunda IF
0
18
=18
57
Christian Friman
Åre
18
=18
59
Ove Sandvik
Lierne IL
16
=16
59
Karl-Erik Johansson
Ås IF
1
3
12
=16
59
Ove Sandvik
Nordli IL
16
=16
62
Leif Kjesbu
Ogndal IL
15
=15
63
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
14
=14
63
Fredrik Mörtberg
Östersunds SK
3
11
=14
63
Geir Lauten
Kolvereid IL
14
=14
63
Gudmund Wiklander
Gäddede SK
14
=14
67
Odd Garberg
Sparbu IL
13
=13
67
Jan Lindgren
Bondsjöhöjdens IK
13
=13
67
Leif Löfström
Tåsjö IF
13
=13
70
Ulf Hjalmarsson
Axa SC
12
=12
71
Björn Larsson
Krokoms Mck
11
=11
71
Ronny Larsson
Litsbygdens SK
11
=11
71
Henrik Jönsson
Enebyberg
11
=11
74
Einar Kvemo
Lierne IL
10
=10
74
Jan-Olof Berglin
Åsarna IK
-
10
=10
74
Johan Turén
Enebybergs IF
10
=10
74
Per-Erik Decker
Hotagens SC
10
=10
78
Øyvind Brekkvassmo
Elva/Namsskogan IL
9
=9
79
Gunnar Kvarsvik
Sinkaberghansen
8
=8
79
Ingvar Lindé
Marieby GoIF
2
6
=8
79
Tore Bergkvist
Östersunds SK
8
-
=8
79
Anders Westberg
Östersunds SK
8
=8
83
Vidar Espenes
Overhalla IL
7
=7
83
Pierre Decroix
AnnaEmil Sportklubb
7
=7
83
Mattias Segerbrand
Gais
7
=7
86
Nils Ivar Wallinder
Lierne IL
6
=6
86
Örjan Olsson
Lit
6
=6
88
Pär Haraldsson
Krokoms Mck
5
=5
88
Jan-Åke Sjömäling
Ås IF
5
=5
90
Stig Åke Nordström
Erikslunds SK
4
=4
90
Jakob Lund
Stadsbygd
4
=4
90
Pär Vedin
Järfälla
4
=4
93
Robin Angelo
Pharmaq
2
=2
93
Johan Liikamaa
Täby
2
=2
95
Arve Östgaard
Hommelvik IL
1
=1
H 60
1
Bo Göransson
Åsarna IK
46
50
50
46
24
=216
2
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
43
46
-
34
26
=149
3
Ove Källström
Sollefteå Skidor IF
50
46
=96
4
Leo Lyngstad
Sørli IL
50
43
=93
5
Stein Sagvold
Helgådal IL Team Nava
-
40
43
=83
5
Stefan Andersson
Brunflo IF
37
46
-
=83
7
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
50
28
=78
8
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
-
43
32
=75
9
Kalle Lennartsson
IFK Strömsund
-
37
30
=67
10
Arne Nordin
Brunflo IF
28
34
=62
11
Staffan Näslund
Östersunds SK
30
28
=58
12
Egil Brørs
Steinkjer Skl
50
=50
13
Karl-Erik Eriksson
Fränsta IK
26
22
=48
14
Harald Starheim
Valldal IL
46
=46
15
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
43
=43
15
Åke Wedin
Östersunds SK
-
43
=43
17
Erik Eriksson
Svegs IK
40
=40
17
Stefan Bohm
Hudiksvall
40
=40
17
Ottar Lyngstad
Sørli IL
40
=40
17
Ove Olofsson
Trångsvikens IF
40
=40
21
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
37
=37
21
Kasper Myhr
Klæbu IL
37
=37
23
Lars-Erik Lindborg
Korsnäs IF SK
34
=34
23
Tor Bågseth
Namdalseid IL
34
=34
25
Stig Eriksson
Svegs IK
32
=32
25
Seppo Valli
HAMMARSTRAND
32
=32
25
Per Arild Bolaas
Steinkjer Skl
32
=32
28
Erik Dahlberg
Ångsta SK
30
=30
28
Jostein Hals
Lierne IL
30
=30
30
Erik Dahlberg
Vattudalens Ldk
28
=28
31
Jan Molde
Östersunds SK
26
=26
31
Lars Jonar Larsen
Lierne IL
26
=26
33
Sigbjørn Gjertsås
Lierne IL
24
=24
33
Harry Tängmark
Vattudalens Ldk
24
=24
35
Almar Nilsen
Terråk IL
22
=22
36
Asbjørn Flaat
Snåsa IL
20
=20
36
Lars Wangby
Duveds IF
20
=20
38
Hallgeir Kveli
Lierne IL
18
=18
38
Lars Normark
Åsarna IK
18
=18
40
Per Steen
Brunflo IF
16
=16
41
Finn Johannesen
Vemundvik IL
15
=15
42
Jo Gaute Mathisen
Overhalla IL
14
=14
43
Sverre Homstad
Overhalla IL
13
=13
44
Torkild Bruun
Botnan IL
12
=12
45
Per Odd Fjær
Bangsund IL
11
=11
46
Knut Sklett
Grong IL
10
=10
47
Kristian Mosdal
Gimse IL
9
=9
48
Bjørn Holberg Næsvold
Allskog Ski Team
8
=8
49
Ole A Hustad
Frol IL
7
=7
50
Alf Dagfinn Ringstad
Ronglan IL
6
=6
51
Johannes Kalland
Aure IL
5
=5
52
Oddvar Sneve
Team HS Bygg
4
=4
53
Lars Jonar Larsen
Team OL Fredriksa
3
=3
54
Harald Skjelbred
Egge IL
2
=2
55
Oddvar Strøm
Lierne IL
1
=1