Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet i Mora
2011-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sven Nylund
Molde Og Omegn IF
2:08:25.770400
82.4p
2
Terje Nyland
Nordbygda Løten Ski
2:08:53.773200
+28.2700
82.0p
3
Tomas Andersson
Långshyttans AIK SK
2:13:01.798000
+4:36.27500
78.2p
4
Björn Madsstuen
Halmstad OK
2:15:28.812700
+7:03.42200
76.2p
5
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:19:19.835800
+10:54.65300
73.1p
6
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:19:32.837100
+11:07.66600
72.9p
7
Lars Martinsson
IFK Grängesberg SK
2:19:37.837600
+11:12.67100
72.9p
8
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:19:52.839100
+11:27.68600
72.7p
9
Magnus Holmer
Sweco IF
2:19:55.839400
+11:30.68900
72.7p
10
Peter Jellwert
Karlslunds IF SF
2:19:58.839700
+11:33.69200
72.6p
11
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:20:00.839900
+11:35.69400
72.6p
12
Patrik Attemark
Nacka Värmdö SK
2:20:10.840900
+11:45.70400
72.5p
13
Martin Eriksson
Lima IF
2:22:04.852300
+13:39.81800
71.1p
14
Jan Lindkvist
IFK Mora SK
2:22:09.852800
+13:44.82300
71.0p
15
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
2:22:28.854700
+14:03.84200
70.8p
16
Lennart Romin
Gävle SK
2:22:30.854900
+14:05.84400
70.8p
17
Gunnar Kihlberg
Falu IK
2:23:29.860800
+15:04.90300
70.1p
18
Mats Kring
Njutångers IF
2:24:09.864800
+15:44.94300
69.6p
19
Johan Linden
Gävle SK
2:24:18.865700
+15:53.95200
69.5p
20
Mikael Leitner
Falu IK
2:25:16.871500
+16:51.101000
68.8p
21
Håkan Degselius
Svegs IK
2:25:17.871600
+16:52.101100
68.8p
22
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:25:53.875200
+17:28.104700
68.4p
23
Rickard Svensson
Simlångsdalens IF
2:27:00.881900
+18:35.111400
67.7p
24
Mats Nilsson
Dala-Järna IK
2:27:09.882800
+18:44.112300
67.6p
24
Kari Elfengrén
Ikj Haninge
2:27:09.882800
+18:44.112300
67.6p
26
Mikael Andersson
Istrums SK
2:28:05.888400
+19:40.117900
67.0p
27
Tomas Nilsson
Orsa SK
2:28:20.889900
+19:55.119400
66.8p
28
Kjell Bond
Brudpiga RK
2:28:57.893600
+20:32.123100
66.5p
29
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:30:22.902100
+21:57.131600
65.6p
30
David Pettersson
IFK Mora SK
2:30:26.902500
+22:01.132000
65.5p
31
Peter Sjögren
Hammarby IF SF
2:30:50.904900
+22:25.134400
65.3p
32
Johan Eriksson
IFK Mora SK
2:30:52.905100
+22:27.134600
65.3p
33
Marcus Johnsson
Avesta OK
2:31:41.910000
+23:16.139500
64.8p
34
Thomas Cardenius
Sundbybergs IK
2:32:51.917000
+24:26.146500
64.1p
35
Magnus Ekström
Korsnäs IF SK
2:33:28.920700
+25:03.150200
63.7p
36
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:33:32.921100
+25:07.150600
63.7p
37
Peter Magnusson
Korsnäs IF SK
2:33:35.921400
+25:10.150900
63.7p
38
Ola Ruud
Team Raggmunk
2:33:49.922800
+25:24.152300
63.5p
39
Richard Wiklander
OK Kolmården
2:34:30.926900
+26:05.156400
63.1p
40
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
2:34:31.927000
+26:06.156500
63.1p
41
Jens Wendt
Peab Fritid
2:34:32.927100
+26:07.156600
63.1p
42
Jonas Wikdahl
Sågmyra SK
2:35:18.931700
+26:53.161200
62.7p
43
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:35:36.933500
+27:11.163000
62.5p
44
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:35:47.934600
+27:22.164100
62.4p
45
Erik Andersson
Karlslunds IF SF
2:36:17.937600
+27:52.167100
62.1p
46
Jan Sandberg
Falun Borlänge SK
2:36:18.937700
+27:53.167200
62.1p
47
Peter Nilsson
Gävle SK
2:36:26.938500
+28:01.168000
62.1p
48
Håkan Olander
IFK Mora SK
2:36:31.939000
+28:06.168500
62.0p
49
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
2:38:05.948400
+29:40.177900
61.2p
50
Lars Gunnarsson
Malungs IF
2:39:27.956600
+31:02.186100
60.5p
51
Stefan Englund
Gävle SK
2:39:52.959100
+31:27.188600
60.2p
52
Rolf Jansson
Orsa SK
2:40:34.963300
+32:09.192800
59.9p
53
Lars Göran Jonsson
Sportsupportcenter IF
2:40:35.963400
+32:10.192900
59.9p
54
Mats Ekman
Elu IF
2:42:02.972100
+33:37.201600
59.1p
55
Ulf Edsfors
Falu IK
2:44:02.984100
+35:37.213600
58.2p
56
Örjan Stenflo
IF Berguven
2:44:47.988600
+36:22.218100
57.8p
57
Håkan Eriksson
Abb IF SK
2:45:20.991900
+36:55.221400
57.5p
58
Jesper Bergsjö
Axa SC
2:46:27.998600
+38:02.228100
57.0p
59
John Kånåhols
AB Karl Hedin IF
2:47:23.1004200
+38:58.233700
56.6p
60
Andreas Mattsson
IFK Mora SK
2:47:26.1004500
+39:01.234000
56.6p
61
Joakim Abrahamsson
Trosabygdens OK
2:47:33.1005200
+39:08.234700
56.5p
62
Per Carlsson
IFK Västerås SK
2:48:55.1013400
+40:30.242900
55.9p
63
Jesper Sehl
Dellner Couplers IK
2:49:19.1015800
+40:54.245300
55.7p
64
David Nolåkers
Creator SK
2:49:36.1017500
+41:11.247000
55.6p
65
Hans Danielsson
Abb IF SK
2:50:59.1025800
+42:34.255300
55.0p
66
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
2:52:30.1034900
+44:05.264400
54.4p
67
Henrik Alsbäck
IFK Västerås SK
2:52:42.1036100
+44:17.265600
54.3p
68
Anders Liljenberg
Selja-Långlets IK
2:53:25.1040400
+45:00.269900
54.0p
69
Ola Abrahamsson
Axa SC
2:53:37.1041600
+45:12.271100
53.9p
70
Kai Jokitulppo
Hällbybrunns IF
2:53:55.1043400
+45:30.272900
53.8p
71
Matts Lundström
Nacka Värmdö SK
2:54:15.1045400
+45:50.274900
53.6p
72
Åke Söderqvist
Dalregementets IF
2:56:17.1057600
+47:52.287100
52.8p
73
Erik Nillius
Aspeboda SK
3:01:36.1089500
+53:11.319000
50.8p
74
Joakim Fredriksson
Roslags-Länna IF
3:01:37.1089600
+53:12.319100
50.8p
75
Mats Olsson
Abb IF SK
3:02:19.1093800
+53:54.323300
50.5p
76
Christer Sehlstedt
Axa SC
3:02:21.1094000
+53:56.323500
50.5p
77
Dan Lindgren
Dellner Couplers IK
3:02:28.1094700
+54:03.324200
50.5p
78
Jan Gunnarsson
Malungs IF
3:04:27.1106600
+56:02.336100
49.8p
79
Mats Rydberg
Simlångsdalens IF
3:05:07.1110600
+56:42.340100
49.5p
80
Thomas Nilsson
Rembo IK
3:08:25.1130400
+1:00:00.359900
48.4p
81
Jan Pettersson
IFK Mora SK
3:08:40.1131900
+1:00:15.361400
48.3p
82
Anders Danielsson
Källbottens IK
3:11:04.1146300
+1:02:39.375800
47.5p
83
Thomas Broman
Malungs IF
3:14:11.1165000
+1:05:46.394500
46.6p
84
Carl Jonasson
Hammarby IF SF
3:14:21.1166000
+1:05:56.395500
46.5p
85
Lobe Bodin
IF Thor
3:14:42.1168100
+1:06:17.397600
46.4p
86
Johan Eriksson
IFK Mora SK
3:17:39.1185800
+1:09:14.415300
45.5p
87
Claes Otéma
Axa SC
3:34:54.1289300
+1:26:29.518800
40.9p
88
Anders Källgren
Karlsbyhedens IK
3:35:53.1295200
+1:27:28.524700
40.7p
89
Jan Persson
Selja-Långlets IK
4:17:09.1542800
+2:08:44.772300
32.9p