Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2009-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Årsunda IF
Plats: Jädraås
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
24km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emmy Thelberg
Valbo Aif
1:27:54.527300
65.1p
2
Hanna Thelberg
Valbo Aif
1:44:30.626900
54.8p
3
Anna Berglöf
Årsunda IF
1:45:35.633400
54.2p
D 21
24km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
1:18:37.471600
72.8p
2
Carina Lagerlöf
Malungs IF
1:19:43.478200
71.8p
3
Elin Blomfeldt
Gävle SK
1:45:57.635600
54.0p
H 20
24km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Theo Odenryd
Järbo IF
1:20:50.484900
70.8p
2
Jakob Blomfeldt
Gävle SK
1:24:43.508200
67.6p
3
Johan Olsson
Årsunda IF
1:27:23.524200
65.5p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:54:32.687100
84.5p
2
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:56:28.698700
82.9p
3
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
1:56:29.698800
82.9p
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henrik Söderström
IF Åland
2:16:14.817300
69.9p
2
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:18:33.831200
68.6p
3
Staffan Öberg
Axa SC
2:40:39.963800
58.5p
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Martens
Malungs IF
2:11:56.791500
72.4p
2
Jan Östlund Cavallin
Valbo Aif
2:17:29.824800
69.2p
3
Jukka Loukusa
Nacka Värmdö SK
2:20:22.842100
67.6p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Lindberg
Öregrunds IK
2:23:39.861800
66.0p
2
Paul Danielsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:27:44.886300
64.0p
3
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:38:08.948700
59.5p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
William Nilsson
Tärnsjö IF
2:56:51.1061000
52.8p
2
Lars Sundelin
Hofors Aif
2:57:08.1062700
52.7p
3
Raine Heikkilä
Nacka Värmdö SK
3:17:31.1185000
46.9p
D 21 Motion
24km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elin Engardt
Tåsjö IF
1:56:54.701300
49.0p
2
Johanna Cavallin
Valbo Aif
1:57:57.707600
48.5p
3
Ingela Bengtsson
Årsunda IF
2:08:57.773600
44.4p
H 21 Motion
24km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Janne Skarner
Clas Ohlson IF
1:36:53.581200
59.1p
2
Jonas Broström
Högbo GOIF
1:51:01.666000
51.6p
3
Magnus Hellberg
Tåsjö IF
1:54:00.683900
50.2p
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristina Roberto
OK Linné
2:51:49.1030800
54.4p
2
Ylva Axelsson
Gävle SK
3:09:30.1136900
49.0p
3
Emma Östberg
Jalles Tc Umeå
3:32:22.1274100
43.5p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Halvarsson
Östersunds SK
2:32:12.913100
62.0p
2
Johan Flyning
Södertälje Triathlon Klubb
2:38:10.948900
59.5p
3
Jonatan Alvaeus
Uppsala SLK
2:43:36.981500
57.4p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Hornbergsloppet 2019
Hornbergsloppet 2016
Hornbergsloppet 2015
Hornbergsloppet 2014
Hornbergsloppet 2013
Hornbergsloppet 2012
Hornbergsloppet 2011
Hornbergsloppet 2010
Hornbergsloppet 2009
Hornbergsloppet 2007
Hornbergsloppet 2006
Hornbergsloppet 2005
Hornbergsloppet 2004
Hornbergsloppet 2003
Tävlingar i närheten
Kanonloppet 2009
Ljusdals-Skidan 2009
Vålarullen 2009
Hudikrännet 2009
Åsloppet 2009
I Björnens Spår 2009
Bessemerloppet 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan