Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2010-04-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 12
3.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Moa Lundgren
Täfteå IK
12:03.72220
2
Sigrid Aune
Steinkjer Skl
12:11.73010
+7.690
3
Alicia Persson
Stockviks SF
12:13.73210
+9.890
4
Sofie Oskarsson
Leksands SK
12:13.73270
+10.950
5
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
12:30.74970
+27.2650
6
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
12:47.76670
+44.4350
7
Hanna Ericsson
Åsarna IK
12:51.77050
+48.4730
8
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
13:02.78110
+58.5790
9
Lovisa Lind
Hudiksvalls IF
13:05.78470
+1:02.6150
10
Karin Österberg
Remsle SK
13:21.80020
+1:18.7700
11
Jonna Marsch
Näsvikens IK
13:27.80640
+1:24.8320
12
Tilda Johansson
Duveds IF
13:27.80650
+1:24.8330
13
Ellen Zetterström
Remsle SK
13:31.81020
+1:28.8700
14
Mirelle Andersson
Remsle SK
13:38.81760
+1:35.9440
15
Johanna Fjerdingen Moan
Röros IL
14:06.84590
+2:03.12270
16
Emilia Eriksson
Åsarna IK
14:10.84980
+2:07.12660
17
Emma Wasell
Mörsils IF
14:37.87620
+2:34.15300
18
Emelie Törnkvist
IFK Mora SK
15:07.90670
+3:04.18350
19
Ebba Brink
Bjuråkers GOIF
15:15.91400
+3:11.19080
20
Alma Sarenmark
Leksands SK
15:17.91610
+3:13.19290
21
Isa Halvarsson
Stora Tuna IK SK
16:07.96650
+4:04.24330
22
Anna Bodin
Hägglunds IOFK
16:13.97210
+4:09.24890
23
Elina Grubb
Hede SK
16:16.97570
+4:13.25250
24
Fanny Johansson
IF Strategen
16:31.99080
+4:28.26760
25
Emilia Ståhlhandske
Hede SK
16:32.99140
+4:29.26820
26
Linnéa Eriksson
Fränsta IK
16:39.99830
+4:36.27510
27
Cecilia Djerf
Källbottens IK
16:49.100880
+4:46.28560
28
Anna Eriksson
IFK Mora SK
17:21.104090
+5:18.31770
29
Johanna Björk
Kramfors Alliansen
17:44.106330
+5:41.34010
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)