Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2010-03-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter JR Northug
Strindheim IL
1:58:54.713300
93.2p
2
Oskar Svärd
Vålådalen SK
1:59:50.718900
+56.5500
92.2p
3
Ole M Back
No Club
2:01:50.730900
+2:56.17500
90.2p
4
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
2:01:52.731100
+2:58.17700
90.2p
5
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
2:01:53.731200
+2:59.17800
90.1p
6
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
2:02:52.737100
+3:58.23700
89.2p
7
Morten Eilifsen
Henning Sl
2:02:56.737500
+4:02.24100
89.1p
8
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
2:03:58.743700
+5:04.30300
88.1p
9
Martin Hammer
Steinkjer Skl
2:07:23.764200
+8:29.50800
85.0p
10
Arnstein Finstad
Steinkjer Skl
2:07:41.766000
+8:47.52600
84.7p
11
Marius Klimpen Lande
Henning Sl
2:07:49.766800
+8:55.53400
84.6p
12
Thomas Fremo
Leksvik IL
2:09:40.777900
+10:46.64500
83.0p
13
Andrey Todorov
Russian Federation
2:10:37.783600
+11:43.70200
82.2p
14
Jacob Børjesson
No Club
2:13:05.798400
+14:11.85000
80.2p
15
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:13:06.798500
+14:12.85100
80.2p
16
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
2:14:16.805500
+15:22.92100
79.3p
17
Eric Simonsson
Landöns IF
2:14:18.805700
+15:24.92300
79.3p
18
Morgan Aagård
Lierne IL
2:17:54.827300
+19:00.113900
76.6p
19
Gunnar Kristian Wæhre
Egge IL
2:18:48.832700
+19:54.119300
76.0p
20
Kenneth Myhre
Malm IL
2:18:49.832800
+19:55.119400
76.0p
21
Jonas Helgesen Sæther
Henning Sl
2:21:23.848200
+22:29.134800
74.2p
22
Espen Fiskum
Ntnui Langrenn
2:23:39.861800
+24:45.148400
72.7p
23
Petter Torås Halseth
Stod IL
2:23:46.862500
+24:52.149100
72.6p
24
Jorolf Wilhelm Withbro
Rennebu IL
2:24:09.864800
+25:15.151400
72.4p
25
Tommy Ljung
Östersunds OK
2:25:46.874500
+26:52.161100
71.3p
26
Espen Emanuelsen
Lierne IL
2:26:27.878600
+27:33.165200
70.9p
27
Ola A Eggen
Snåsa IL
2:29:02.894100
+30:08.180700
69.4p
28
Jan Olav Smalås
Skorovas IL
2:29:05.894400
+30:11.181000
69.3p
29
André Jacobsson
Öråns SK
2:29:08.894700
+30:14.181300
69.3p
30
Fredrik Olofsson
Åsarna IK
2:30:15.901400
+31:21.188000
68.7p
31
Espen Sjue
Siemens
2:31:05.906400
+32:11.193000
68.2p
32
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
2:31:16.907500
+32:22.194100
68.1p
33
Lars-Håvard Tømmervik
Malm IL
2:31:58.911700
+33:04.198300
67.7p
34
Roman Samokhvalov
Russian Federation
2:32:26.914500
+33:32.201100
67.4p
35
Vegard Saursaunet
Egge IL
2:33:01.918000
+34:07.204600
67.1p
36
Knut Roger Eidshaug
No Club
2:36:58.941700
+38:04.228300
65.0p
37
Kjell Ove P Tiller
Leksdal IL
2:37:13.943200
+38:19.229800
64.9p
38
Magnus Salamon Flaat
Snåsa IL
2:41:48.970700
+42:54.257300
62.6p
39
Jonas Flaat
Snåsa IL
2:45:50.994900
+46:56.281500
60.7p
40
Kristoffer Odin Hakli Foss
Botnan IL
2:46:40.999900
+47:46.286500
60.3p
41
Christian Stjärnström
Högbo GOIF
2:47:24.1004300
+48:30.290900
60.0p
42
Maximilian Andrä
Ntnui Langrenn
2:52:57.1037600
+54:03.324200
57.7p
43
Inge Flaat
Snåsa IL
2:54:55.1049400
+56:01.336000
56.9p