Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 30/50 KM
2010-03-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anders Södergren
Östersunds SK
2:12:32.795100
92.0p
2
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
2:14:31.807050
+1:59.11850
91.0p
3
Andreas Svanebo
Stockviks SF
2:15:31.813000
+2:59.17800
90.5p
4
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
2:16:42.820120
+4:10.24920
89.9p
5
Anders Högberg
IFK Umeå
2:16:50.820940
+4:18.25740
89.9p
6
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
2:17:18.823730
+4:46.28530
89.6p
7
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
2:18:14.829300
+5:42.34100
89.2p
8
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:18:57.833650
+6:25.38450
88.9p
9
Erik Andersson
Malungs IF
2:20:23.842230
+7:51.47030
88.2p
10
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
2:22:14.853350
+9:42.58150
87.3p
11
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
2:22:39.855880
+10:07.60680
87.1p
12
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:23:24.860380
+10:52.65180
86.8p
13
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:23:58.863730
+11:26.68530
86.6p
14
Teodor Peterson
Åsarna IK
2:24:15.865490
+11:43.70290
86.4p
15
Björn Gund
Åsarna IK
2:24:21.866060
+11:49.70860
86.4p
16
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
2:24:28.866780
+11:56.71580
86.3p
17
Anton Sjöholm
Östersunds SK
2:24:52.869190
+12:20.73990
86.1p
18
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:25:01.870010
+12:29.74810
86.1p
19
David Hedlund
Piteå Elit SK
2:25:21.872070
+12:49.76870
85.9p
20
Magnus Engström
Stockviks SF
2:25:23.872280
+12:51.77080
85.9p
21
Daniel Nordebo
Bodens SK
2:25:51.875070
+13:19.79870
85.7p
22
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:26:13.877260
+13:41.82060
85.6p
23
Magnus Myhr
Åsarna IK
2:27:00.881970
+14:28.86770
85.2p
24
Lars Suther
IFK Mora SK
2:27:03.882220
+14:31.87020
85.2p
25
Peter Jönsson
Ramsele IK
2:27:05.882450
+14:33.87250
85.2p
26
David Frisk
IFK Mora SK
2:28:06.888590
+15:34.93390
84.7p
27
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
2:28:14.889340
+15:42.94140
84.7p
28
Markus Ottosson
IFK Umeå
2:28:50.892990
+16:18.97790
84.4p
29
Jesper Modin
Piteå Elit SK
2:28:51.893010
+16:19.97810
84.4p
30
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:29:24.896320
+16:52.101120
84.2p
31
Gustav Nordström
Gävle SK
2:29:57.899650
+17:25.104450
83.9p
32
Erik Wickström
Borås SK
2:30:42.904130
+18:10.108930
83.6p
33
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
2:32:42.916150
+20:10.120950
82.8p
34
Robin Norum
IFK Umeå
2:33:01.918020
+20:29.122820
82.7p
35
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:33:17.919640
+20:45.124440
82.6p
36
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
2:34:48.928720
+22:16.133520
82.0p
37
Daniel Dyrander
Bergens IF SK
2:35:19.931860
+22:47.136660
81.7p
38
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:36:06.936560
+23:34.141360
81.4p
39
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
2:38:05.948440
+25:33.153240
80.6p
40
Jim Åhl
Bodens SK
2:38:23.950220
+25:51.155020
80.5p
41
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
2:41:10.966910
+28:38.171710
79.5p
42
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
2:43:55.983410
+31:23.188210
78.4p
43
Anton Södergren
Skellefteå SK
2:51:18.1027720
+38:46.232520
75.8p
44
Jens Lundgren
Hudiksvalls IF
3:12:17.1153650
+59:45.358450
69.2p