Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Skid-OL Sprint
2010-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
3.3km, Skid-O, Fristil, Intervallstart
1
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
16:52.101100
95.0p
2
Johan Granath
IF Hallby SOK
16:59.101800
+7.600
94.4p
3
Martin Hammarberg
Kvarnsvedens GOIF SK
17:27.104600
+35.3400
91.8p
4
David Andersson
Göteborgs SK
17:33.105200
+41.4000
91.3p
5
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
17:38.105700
+46.4500
90.9p
6
Tomas Löfgren
Kvarnsvedens GOIF SK
17:52.107100
+1:00.5900
89.7p
7
Carl Magnusson
IFK Moras OK
18:15.109400
+1:23.8200
87.8p
8
Patrik Lind
Järla IF SK
19:11.115000
+2:19.13800
83.5p
9
Daniel Grahn
Göteborgs SK
19:23.116200
+2:31.15000
82.7p
10
Joel Sjölander
Alfta-Ösa OK
19:37.117600
+2:45.16400
81.7p
11
David Lingfors
IF Hallby SOK
20:01.120000
+3:09.18800
80.1p
12
Kristian Dahlström
IFK Moras OK
21:07.126600
+4:15.25400
75.9p
13
Thomas Carlsson
Alfta-Ösa OK
21:22.128100
+4:30.26900
75.0p
14
Kalle Larsson
Järla IF SK
22:47.136600
+5:55.35400
70.3p
15
Martin Hederskog
Hjs Vansbro OK
22:50.136900
+5:58.35700
70.2p
16
Joakim Hederskog
Hjs Vansbro OK
23:03.138200
+6:11.37000
69.5p
16
Hans Jörgen Kvåle
Täby OK
23:03.138200
+6:11.37000
69.5p
18
Ola Martner
Göteborgs SK
23:58.143700
+7:06.42500
66.9p
19
Fredrik Norman
Göteborgs SK
24:05.144400
+7:13.43200
66.5p
20
Robbin Kantarp
Järla IF SK
24:09.144800
+7:17.43600
66.4p
21
Sture Norén
Älvsby IF SK
24:48.148700
+7:56.47500
64.6p
22
Lars Englund
Järla IF SK
32:25.194400
+15:33.93200
49.4p
23
Björn Wistrand
Järla IF SK
44:02.264100
+27:10.162900
36.4p
H 20
2.9km, Skid-O, Fristil, Intervallstart
1
David Bejmer
IFK Moras OK
16:14.97300
89.5p
2
Anton Sjökvist
Stora Tuna IK SK
16:22.98100
+8.700
88.8p
3
Adam Karlsson
Garphyttans IF
17:05.102400
+51.5000
85.1p
4
Erik Blomgren
Stora Tuna IK SK
17:08.102700
+54.5300
84.8p
5
Simon Waller
OK Vargen
18:00.107900
+1:46.10500
80.7p
6
Johan Sonesson
IFK Moras OK
18:38.111700
+2:24.14300
78.0p
7
Per Frost
IFK Moras OK
18:41.112000
+2:27.14600
77.8p
8
Linus Karlsson
IFK Moras OK
19:42.118100
+3:28.20700
73.8p
9
Gustaf Eklöf
Hestra IF
19:48.118700
+3:34.21300
73.4p
10
Fredrik Lind
IFK Moras OK
22:17.133600
+6:03.36200
65.2p
11
Mikael Johansson
Högsäters GF
22:24.134300
+6:10.36900
64.9p
12
Rickard Börjesson
Hestra IF
22:51.137000
+6:37.39600
63.6p
13
Johan Håll
Hjs Vansbro OK
39:46.238500
+23:32.141100
36.5p
D 21
2.7km, Skid-O, Fristil, Intervallstart
1
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
17:56.107500
75.0p
2
Kajsa Richardsson
IF Hallby SOK
18:19.109800
+23.2200
73.5p
3
Lena Eliasson
IF Hallby SOK
19:40.117900
+1:44.10300
68.4p
4
Elin Vedin
Selånger SOK
20:07.120600
+2:11.13000
66.9p
5
Stina Strömstedt
Hjs Vansbro OK
20:44.124300
+2:48.16700
64.9p
6
Ida Wikström Holmgren
IFK Lidingö SOK
21:15.127400
+3:19.19800
63.3p
7
Amanda Mattsson
Sundsvalls OK
22:02.132100
+4:06.24500
61.1p
8
Anna Karin Strömstedt
Hjs Vansbro OK
22:48.136700
+4:52.29100
59.0p
9
Karin Malmberg
Kvarnsvedens GOIF SK
23:08.138700
+5:12.31100
58.2p
10
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
54:08.324700
+36:12.217100
24.9p
H 18
2.7km, Skid-O, Fristil, Intervallstart
1
Daniel Svensson
IFK Moras OK
15:55.95400
84.5p
2
Markus Lundholm
OK Renen
16:42.100100
+47.4600
80.6p
3
Ulrik Nordberg
Bergnäsets AIK
17:01.102000
+1:06.6500
79.1p
4
Linus Rapp
IFK Moras OK
17:02.102100
+1:07.6600
79.0p
5
Andreas Holmberg
IFK Moras OK
17:08.102700
+1:13.7200
78.5p
6
Ola Svahn
IFK Moras OK
18:18.109700
+2:23.14200
73.5p
7
Martin Blomgren
Stora Tuna IK SK
18:47.112600
+2:52.17100
71.6p
8
Herman Håll
Hjs Vansbro OK
18:50.112900
+2:55.17400
71.5p
9
Erik Jansson
Garphyttans IF
19:00.113900
+3:05.18400
70.8p
10
Niklas Olsson
IFK Moras OK
19:14.115300
+3:19.19800
70.0p
11
Carl Holmgren
Bergnäsets AIK
20:51.125000
+4:56.29500
64.5p
12
Erik Malmberg
Kvarnsvedens GOIF SK
21:24.128300
+5:29.32800
62.9p
13
Markus Jansson
Garphyttans IF
21:42.130100
+5:47.34600
62.0p
14
Erik Frost
IFK Moras OK
22:18.133700
+6:23.38200
60.3p
15
Marcus Wallin
Stora Tuna IK SK
22:59.137800
+7:04.42300
58.6p
16
Martin Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
24:35.147400
+8:40.51900
54.7p
17
Martin Ahlberger
Hestra IF
24:40.147900
+8:45.52400
54.6p
18
John Burcoman Börjesson
Hestra IF
30:12.181100
+14:17.85600
44.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
2.6km, Skid-O, Fristil, Intervallstart
1
Maria Nordström
Gävle OK
19:04.114300
79.5p
2
Magdalena Olsson
IFK Moras OK
19:45.118400
+41.4000
76.8p
3
Cajsa Grape
IFK Moras OK
20:01.120000
+57.5600
75.8p
4
Sara Rensgard
OK Renen
20:09.120800
+1:05.6400
75.3p
5
Bente Rost
Alfta-Ösa OK
20:21.122000
+1:17.7600
74.5p
6
Maria Bois Malungs
OK Skogsmårdarna
22:03.132200
+2:59.17800
68.8p
7
Kristin Hylander
Nyköpings OK
26:08.156700
+7:04.42300
58.0p
8
Frida Emanuelsson
Domnarvets GOIF
28:06.168500
+9:02.54100
54.0p
D 18
2.4km, Skid-O, Fristil, Intervallstart
1
Tove Alexandersson
Stora Tuna IK SK
16:01.96000
75.5p
2
Frida Erkers
Leksands SK
17:06.102500
+1:05.6400
70.7p
3
Emma Bergström
OK Vargen
19:05.114400
+3:04.18300
63.4p
4
Anna Gunnars
IFK Moras OK
20:02.120100
+4:01.24000
60.4p
5
Johanna Sarenmark
Leksands SK
20:32.123100
+4:31.27000
58.9p
6
Marie Spångmyr
IK Jarl Rättvik
20:42.124100
+4:41.28000
58.4p
7
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
21:05.126400
+5:04.30300
57.4p
8
Frida Persson
Nässjö SF
21:28.128700
+5:27.32600
56.3p
9
Ida Hylander
Nyköpings OK
24:29.146800
+8:28.50700
49.4p
10
Ida Norén
Älvsby IF SK
25:22.152100
+9:21.56000
47.7p
11
Maria Johansson
Högsäters GF
26:15.157400
+10:14.61300
46.1p
12
Amilia Björklund
Sävedalens AIK
26:28.158700
+10:27.62600
45.7p
13
Linnea Ekskog
Kvarnsvedens GOIF SK
29:14.175300
+13:13.79200
41.4p