10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Mei Wen | Älvsjö AIK SOK | 57:06.342500 | 44.0p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Robert Ohlström | IK Rex | 36:50.220900 | 68.2p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Niclas Eklöw | Sundbybergs IK | 34:12.205100 | 73.4p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Guy Utter | Arlanda-Märsta SK | 32:27.194600 | 77.4p | ||||
2 | Lars Utter | Arlanda-Märsta SK | 33:54.203300 | +1:27.8600 | 74.1p | |||
3 | Henrik Ahnbrink | Sundbybergs IK | 33:56.203500 | +1:29.8800 | 74.0p | |||
4 | Mikael Videfors | Sundbybergs IK | 36:42.220100 | +4:15.25400 | 68.4p | |||
5 | Fredrik Neisler | Nacka Värmdö SK | 52:28.314700 | +20:01.120000 | 47.8p | |||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Björn Lidman | Ikj Haninge | 34:49.208800 | 72.1p | ||||
2 | Jukka Louhusa | Nacka Värmdö SK | 36:39.219800 | +1:50.10900 | 68.5p | |||
3 | Björn Nordén | Sundbybergs IK | 36:58.221700 | +2:09.12800 | 67.9p | |||
4 | Henrik Dahlvik | Sundbybergs IK | 39:41.238000 | +4:52.29100 | 63.3p | |||
5 | Johan Gradén | Nacka Värmdö SK | 40:53.245200 | +6:04.36300 | 61.4p | |||
6 | Göran Persson | Sundbybergs IK | 44:02.264100 | +9:13.55200 | 57.0p | |||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Björn Robert Lindberg | Öregrunds IK | 36:53.221200 | 68.1p | ||||
2 | Tomas Einarsson | Arlanda-Märsta SK | 41:25.248400 | +4:32.27100 | 60.6p | |||
3 | Lars Westman | Stockholms-Postens IK | 49:11.295000 | +12:18.73700 | 51.0p | |||
4 | Åke Gisslar | Stockholms-Postens IK | 55:27.332600 | +18:34.111300 | 45.3p | |||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ingvar Kullman | IF Linden | 40:57.245600 | 61.3p | ||||
2 | Reine Heikkelä | Nacka Värmdö SK | 45:00.269900 | +4:03.24200 | 55.8p | |||
3 | Svante Backman | Sundbybergs IK | 48:00.287900 | +7:03.42200 | 52.3p | |||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emma Bivstedt | Sundbybergs IK | 17:53.107200 | |||||
2 | Ida Helen Svindland | Sundbybergs IK | 19:00.113900 | +1:07.6600 | ||||
3 | Linnea Stensils | Sundbybergs IK | 19:21.116000 | +1:28.8700 | ||||
4 | Julia Seger | Sundbybergs IK | 20:03.120200 | +2:10.12900 | ||||
5 | Hanna Lindh | Knutby IF | 28:03.168200 | +10:10.60900 | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Agnes Joelsson | Storvreta IK | 22:00.131900 | 52.0p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Adam Eldh | Vassunda IF | 19:06.114500 | |||||
2 | Rasmus Rostö | Arlanda-Märsta SK | 24:45.148400 | +5:39.33800 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Lovisa Åsberg | Storvreta IK | 11:22.68100 | |||||
2 | Cordelia Melén Olsson | Häverödals IF | 11:29.68800 | +7.600 | ||||
3 | Maja Eklind | Skogsluffarnas OK | 12:54.77300 | +1:32.9100 | ||||
4 | Sophie Wulff | Arlanda-Märsta SK | 15:10.90900 | +3:48.22700 | ||||
5 | Ebba Bjernulf | Vassunda IF | 15:45.94400 | +4:23.26200 | ||||
6 | Malin Lüning | Bålsta SK | 16:03.96200 | +4:41.28000 | ||||
7 | Christina Åkerblom Andersson | Arlanda-Märsta SK | 16:22.98100 | +5:00.29900 | ||||
8 | Klara Laurell | Arlanda-Märsta SK | 17:05.102400 | +5:43.34200 | ||||
9 | Thea Jansson | Arlanda-Märsta SK | 31:13.187200 | +19:51.119000 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emelie Åsberg | Storvreta IK | 9:59.59800 | |||||
2 | Emma Thor | Vassunda IF | 10:19.61800 | +20.1900 | ||||
3 | Sofia Svensson | Vassunda IF | 10:28.62700 | +29.2800 | ||||
4 | Julia Angelsiöö | Storvreta IK | 10:46.64500 | +47.4600 | ||||
5 | Frida Gustafsson | Vaxholms Kanotsällskap | 11:55.71400 | +1:56.11500 | ||||
6 | Fanny Rostö | Arlanda-Märsta SK | 12:43.76200 | +2:44.16300 | ||||
7 | Sara Hagelin | Sundbybergs IK | 14:53.89200 | +4:54.29300 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Karl Ingard | IK Rex | 10:20.61900 | |||||
2 | Anton Modin | Vassunda IF | 10:30.62900 | +10.900 | ||||
3 | Victor Svensson | Vassunda IF | 11:23.68200 | +1:03.6200 | ||||
4 | Markus Hägglund | IK Rex | 12:03.72200 | +1:43.10200 | ||||
5 | Oliver Angelsiöö | Storvreta IK | 13:04.78300 | +2:44.16300 | ||||
6 | Oskar Wulff | Arlanda-Märsta SK | 14:03.84200 | +3:43.22200 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Gustav Aflodal | Sundbybergs IK | 9:09.54800 | |||||
2 | Tobias Bjernulf | Sundbybergs IK | 9:19.55800 | +10.900 | ||||
3 | Isak Häggström | Storvreta IK | 9:57.59600 | +48.4700 | ||||
4 | Johan Slagbrand | Arlanda-Märsta SK | 9:59.59800 | +50.4900 | ||||
5 | Joel Häggström | Storvreta IK | 10:02.60100 | +53.5200 | ||||
6 | Robin Jansson | Arlanda-Märsta SK | 10:57.65600 | +1:48.10700 | ||||
7 | Bobby Brahm | Vassunda IF | 12:56.77500 | +3:47.22600 | ||||
8 | Algot Laurell | Arlanda-Märsta SK | 13:40.81900 | +4:31.27000 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alva Sköld | Häverödals IF | 7:14.43300 | |||||
2 | Josefine Fridsjö | Tierps IF | 8:02.48100 | +48.4700 | ||||
3 | Lisa Melén Olsson | Häverödals IF | 8:47.52600 | +1:33.9200 | ||||
4 | Emelie Terao | Gottsunda IF | 11:40.69900 | +4:26.26500 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Simon Thor | Vassunda IF | 6:23.38200 | |||||
2 | Jonathan Lillkaas | Sundbybergs IK | 7:28.44700 | +1:05.6400 | ||||
3 | Kalle Brahm | Vassunda IF | 7:50.46900 | +1:27.8600 | ||||
4 | Johan Lüning | Bålsta SK | 8:02.48100 | +1:39.9800 | ||||
5 | Gustav Näslund | Arlanda-Märsta SK | 8:26.50500 | +2:03.12200 |