Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Karolinerloppet
2010-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Hansson
Rustad IL
1:04:16.385500
90.0p
2
Johanna Berntsson
Stenungsunds OK
1:40:11.601000
+35:55.215400
57.7p
3
Sofia Johansson
Trollhättans SOK
1:42:26.614500
+38:10.228900
56.5p
4
Gullvi Widén
Uddevalla SK
1:43:46.622500
+39:30.236900
55.7p
5
Carina Fransson
Högsäters GF
1:45:02.630100
+40:46.244500
55.1p
6
Sarah Ericson
OK Kroppefjäll
1:45:40.633900
+41:24.248300
54.7p
7
Heli Marjomaa
Norra Dals SK
1:48:14.649300
+43:58.263700
53.4p
8
Caroline Lindgren
Håfreströms IF
1:49:06.654500
+44:50.268900
53.0p
9
Christina Birath
Stenungsunds OK
1:50:49.664800
+46:33.279200
52.2p
10
Gunilla Ljusebråten
Högsäters GF
1:53:56.683500
+49:40.297900
50.8p
11
Anneli Karlsson
Sweco IF
1:54:12.685100
+49:56.299500
50.6p
12
Birgitta Andersson
OK Roto
1:54:30.686900
+50:14.301300
50.5p
13
Susanne Carlsson
Trollhättans SOK
1:58:23.710200
+54:07.324600
48.9p
14
Simone Geerts
OK Kroppefjäll
1:58:41.712000
+54:25.326400
48.7p
15
Christina Melin
Håfreströms IF
1:58:58.713700
+54:42.328100
48.6p
16
Barbro Berntsson
Stenungsunds OK
1:59:49.718800
+55:33.333200
48.3p
17
Lena Åhgren Tösse
No Club
2:01:18.727700
+57:02.342100
47.7p
18
Eva Holmqvist
SK Granan
2:01:19.727800
+57:03.342200
47.7p
19
Ewa Eriksson
Bovallstrands SK
2:02:08.732700
+57:52.347100
47.4p
20
Ulla F Larsson
Högsäters GF
2:03:51.743000
+59:35.357400
46.7p
21
Annette
SK Granan
2:04:01.744000
+59:45.358400
46.6p
22
Anneli Bäckström
Uddevalla SK
2:05:22.752100
+1:01:06.366500
46.1p
23
Frida Stolt
Hestra IF
2:07:12.763100
+1:02:56.377500
45.5p
24
Lena Britt Sjöström
Vänersborgs SK
2:07:39.765800
+1:03:23.380200
45.3p
25
Karin Thorsenius
OK Kroppefjäll
2:08:19.769800
+1:04:03.384200
45.1p
26
Margareta Almqvist
Trollhättans SOK
2:09:16.775500
+1:05:00.389900
44.7p
27
Anna Karlsson
Vänersborgs SK
2:10:08.780700
+1:05:52.395100
44.4p
28
Åse Johansson
Uddevalla SK
2:11:50.790900
+1:07:34.405300
43.9p
29
Ewa Levén
Bengtsfors Bois
2:12:02.792100
+1:07:46.406500
43.8p
30
Petra Andersson
Sollebrunn
2:12:29.794800
+1:08:13.409200
43.7p
31
Sofia Karlsson
SK Granan
2:12:53.797200
+1:08:37.411600
43.5p
32
Maj Jacobson
OK Kroppefjäll
2:15:05.810400
+1:10:49.424800
42.8p
33
Tove Olsson
Håfreströms IF
2:17:13.823200
+1:12:57.437600
42.2p
34
Anna Råhnängen
Vänersborgs SK
2:17:14.823300
+1:12:58.437700
42.1p
35
Eva Lena Fast
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:18:29.830800
+1:14:13.445200
41.8p
36
Christina Risberg
Uddevalla SK
2:18:31.831000
+1:14:15.445400
41.8p
37
Pernilla Adamsson
Kroppefjälls IF
2:18:43.832200
+1:14:27.446600
41.7p
38
Kristina Andersson
Mellerud
2:19:17.835600
+1:15:01.450000
41.5p
39
Monica Larsson
OK Kroppefjäll
2:22:44.856300
+1:18:28.470700
40.5p
40
Lena Ronnede Sjöö
Spåret Leder T Målet
2:23:57.863600
+1:19:41.478000
40.2p
41
Birgit Axelsson
Uddevalla SK
2:24:43.868200
+1:20:27.482600
40.0p
42
Barbara Sandell
Rådanefors
2:25:36.873500
+1:21:20.487900
39.7p
43
Marianne Broberg
Balltorp
2:26:04.876300
+1:21:48.490700
39.6p
44
Elin Jacobsson
OK Kroppefjäll
2:26:10.876900
+1:21:54.491300
39.6p
45
Sofia Mattsson
Krogsereds IK
2:26:57.881600
+1:22:41.496000
39.4p
46
Lotta Nilsson
Team Rosa
2:27:41.886000
+1:23:25.500400
39.2p
47
Anna Sundin
Brålanda
2:30:38.903700
+1:26:22.518100
38.4p
48
Esther Paaval
Göteborgs Sameförening
2:30:40.903900
+1:26:24.518300
38.4p
49
Ingela Larsson
Dalskogs Tennisklubb
2:31:02.906100
+1:26:46.520500
38.3p
50
Ingrid Sandahl
Stigens SK
2:32:25.914400
+1:28:09.528800
37.9p
51
Kerstin Ramström
OK Gipen
2:33:25.920400
+1:29:09.534800
37.7p
52
Lena Larsson
No Club
2:33:27.920600
+1:29:11.535000
37.7p
53
Lillemor Holm
Stenungsunds OK
2:34:40.927900
+1:30:24.542300
37.4p
54
Anna Karin
Uddevalla SK
2:35:13.931200
+1:30:57.545600
37.3p
55
Linnéa Carling
Fjärås AIK
2:36:02.936100
+1:31:46.550500
37.1p
56
Ramona Holmgren
Vänersborgs SK
2:41:48.970700
+1:37:32.585100
35.7p
57
Maud Abrahamsson
Uddevalla SK
2:42:32.975100
+1:38:16.589500
35.6p
58
Ann Larsson
Göteborgs Hamns IF
2:48:22.1010100
+1:44:06.624500
34.4p
59
Lena Björkegren
Uddevalla SK
2:55:19.1051800
+1:51:03.666200
33.0p
60
Puck Zetterqvist
Göteborgs Hamns IF
2:57:01.1062000
+1:52:45.676400
32.7p
61
Louise Gustavsson
No Club
3:02:24.1094300
+1:58:08.708700
31.7p
62
Marie Johansson
OK Roto
3:05:38.1113700
+2:01:22.728100
31.2p