Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2010-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Nyström
IFK Mora SK
2:27:53.887230
74.0p
2
Sanna Hallberg
Åsarna IK
2:29:19.895850
+1:26.8520
73.2p
3
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:29:50.898990
+1:57.11660
72.9p
4
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
2:32:39.915810
+4:45.28480
71.3p
5
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
2:36:56.941570
+9:03.54240
69.0p
6
Laila Kveli
Lierne IL
2:37:05.942490
+9:12.55160
68.9p
7
Catrin Fjällström
Lycksele IF
2:49:42.1018110
+21:48.130780
62.9p
8
Ylva Andersson
Östersunds SK
2:54:37.1047650
+26:44.160320
60.8p
9
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:56:23.1058230
+28:30.170900
60.1p
10
Irene Åslund
Lillhärdals IF
3:01:52.1091100
+33:58.203770
58.0p
11
Kristin Barkman
Bredaryds SOK
3:15:53.1175230
+48:00.287900
53.2p
12
Irina Persson
Lierne IL
3:16:17.1177670
+48:24.290340
53.1p
13
Ann Margret Tjärnås
Vemdalens IF
3:21:02.1206180
+53:09.318850
51.7p
14
Åsa Krisell
Åre SLK
3:25:36.1233590
+57:43.346260
50.4p
15
Elin Blom
Jormvattnets IF
3:27:10.1242950
+59:17.355620
49.9p
16
Therese Sahlin
Ragunda IF
3:29:04.1254370
+1:01:11.367040
49.4p
17
Åsa Handler
Åsarna IK
3:35:02.1290130
+1:07:09.402800
47.9p
18
Anne Terese Skott-Dahlgren
Funäsdalens IF
3:42:14.1333300
+1:14:20.445970
46.1p
19
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
3:48:18.1369720
+1:20:24.482390
44.8p
20
Liss Maria Dovåker
Leksands SK
3:49:39.1377850
+1:21:46.490520
44.5p
21
Lena Nilsson
Åsarna IK
3:50:50.1384930
+1:22:57.497600
44.2p
22
May Britt Leander
Åsarna IK
3:56:41.1420080
+1:28:48.532750
43.0p
23
Åsa Pettersson
Ica Maxi
3:58:16.1429500
+1:30:22.542170
42.7p
24
Johanna Höglind
Gräftåvallens SK
4:05:26.1472520
+1:37:32.585190
41.3p
25
Christine Bäckebjörk
Offerdals SK
4:06:15.1477460
+1:38:22.590130
41.1p
26
Malin Persson
Handelsbankens IF
4:11:59.1511870
+1:44:06.624540
40.1p
27
Maritha Forss
Brunflo IF
4:20:32.1563150
+1:52:39.675820
38.6p
28
Hanna Liljebäck
Storhogna SK
4:21:33.1569210
+1:53:39.681880
38.5p
29
Anneli Hellstrand
Duveds IF
4:29:26.1616530
+2:01:33.729200
37.2p
30
Ida Magnusson
Alby FF
5:12:39.1875880
+2:44:46.988550
31.6p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
2:06:13.757290
89.9p
2
Mathias Fredriksson
Axa SC
2:06:14.757330
+0
89.9p
3
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
2:06:14.757380
+0
89.9p
4
Lars Suther
IFK Mora SK
2:06:15.757460
+1.70
89.9p
5
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
2:07:10.762960
+56.5570
89.1p
6
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
2:07:34.765330
+1:20.7940
88.7p
7
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:08:05.768450
+1:51.11060
88.3p
8
Thobias Fredriksson
Axa SC
2:08:45.772440
+2:31.15050
87.7p
9
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:09:03.774230
+2:49.16840
87.4p
10
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
2:09:18.775770
+3:04.18380
87.2p
11
Anton Sjöholm
Östersunds SK
2:09:50.778990
+3:37.21600
86.8p
12
Anders Högberg
IFK Umeå
2:10:09.780870
+3:55.23480
86.5p
13
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:11:01.786030
+4:47.28640
85.8p
14
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:11:08.786720
+4:54.29330
85.7p
15
Markus Leijon
IFK Mora SK
2:11:38.789700
+5:24.32310
85.3p
16
Klas Nilsson
Skellefteå SK
2:12:27.794640
+6:13.37250
84.7p
17
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
2:16:25.818430
+10:11.61040
81.7p
18
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
2:16:26.818530
+10:12.61140
81.7p
19
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:16:27.818620
+10:13.61230
81.6p
20
Thomas Fremo
Leksvik IL
2:16:28.818760
+10:14.61370
81.6p
21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:16:35.819410
+10:21.62020
81.5p
22
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:17:55.827460
+11:41.70070
80.6p
23
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:17:55.827470
+11:41.70080
80.6p
24
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:19:04.834370
+12:50.76980
79.8p
25
Eric Simonsson
Landöns IF
2:22:11.853020
+15:57.95630
77.6p
26
Ole Eide Ivar Stakvik
Ntnui Langrenn
2:23:13.859290
+17:00.101900
77.0p
27
Anders Nordby Gullhav
Ntnui Langrenn
2:23:15.859420
+17:01.102030
76.9p
28
Jesper Johnsson
Selånger SOK
2:24:24.866320
+18:10.108930
76.2p
29
Einar Brekke Raknes
Ntnui Langrenn
2:24:27.866610
+18:13.109220
76.2p
30
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:24:57.869640
+18:43.112250
75.9p
31
Erik Johansson
Tranemo IF
2:25:10.870970
+18:56.113580
75.7p
32
André Jacobsson
Öråns SK
2:25:50.874990
+19:37.117600
75.3p
33
Sigmund Grimstad
Ntnui Langrenn
2:25:51.875060
+19:37.117670
75.3p
34
Doglas Amos
Svegs IK
2:26:12.877130
+19:58.119740
75.1p
35
Erik Melin
Göteborgs SK
2:26:13.877290
+20:00.119900
75.1p
36
Jens Lundgren
Hudiksvalls IF
2:27:52.887170
+21:38.129780
74.0p
37
Björn Henninen
Åmots SK
2:29:01.894050
+22:47.136660
73.4p
38
Martin Eriksson
Skanska IF
2:29:26.896560
+23:12.139170
73.1p
39
Per Persson
Jämtkraft IF
2:30:19.901840
+24:05.144450
72.6p
40
David Berg
Bodsjöböle SK
2:30:20.901950
+24:06.144560
72.6p
41
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:30:56.905540
+24:42.148150
72.2p
42
Peter Göransson
Åsarna IK
2:31:07.906640
+24:53.149250
72.1p
43
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
2:31:36.909510
+25:22.152120
71.9p
44
Fredrik Olofsson
Åsarna IK
2:31:47.910670
+25:33.153280
71.8p
45
Lars Persson
Östersunds SK
2:33:29.920870
+27:15.163480
70.8p
46
Christer Olsson
Hägglunds IOFK
2:33:49.922810
+27:35.165420
70.6p
47
Bjørnar Espe
Ntnui Langrenn
2:34:02.924120
+27:48.166730
70.5p
48
Patrik Hagström
Häverödals IF
2:34:04.924370
+27:50.166980
70.5p
49
Anders Erik Åke Lundgren
Stockviks SF
2:34:11.925030
+27:57.167640
70.4p
50
Tobias Ryberg
Leksands SK
2:35:00.929940
+28:46.172550
70.0p
51
Håkon Loe Johansen
Strindheim IL
2:36:32.939120
+30:18.181730
69.2p
52
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:36:50.940920
+30:36.183530
69.0p
53
Eivind Rimstad
Ntnui Langrenn
2:36:56.941510
+30:42.184120
69.0p
54
Johan Atterhagen
Frösö IF
2:37:06.942520
+30:52.185130
68.9p
55
Kristian Kumpulainen
Östersunds SK
2:37:06.942590
+30:53.185200
68.9p
56
John Arvidsson
Hägglunds IOFK
2:37:19.943850
+31:05.186460
68.8p
57
Johan Höök
Åsarna IK
2:38:10.948920
+31:56.191530
68.3p
58
Anders Lindroos
IF Bromarf Pojkarna Finland
2:38:32.951130
+32:18.193740
68.1p
59
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:39:24.956390
+33:11.199000
67.7p
60
Per Steen
Brunflo IF
2:39:28.956790
+33:15.199400
67.7p
61
Jesper Daabach
Åsarna IK
2:39:40.957990
+33:27.200600
67.6p
62
Hans Turtola
Råneå SK
2:40:05.960490
+33:52.203100
67.4p
63
Philip Askeroth
IK Stern
2:40:23.962280
+34:09.204890
67.2p
64
Lennart Ivarsson
Rödön SK
2:43:14.979300
+37:00.221910
65.8p
65
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:43:32.981120
+37:18.223730
65.7p
66
Anstein Rognstad
Ntnui Langrenn
2:43:49.982840
+37:35.225450
65.5p
67
Per Busk
Lillhärdals IF
2:45:10.990920
+38:56.233530
64.9p
68
Ralf Jönsson
Östersunds SK
2:45:12.991130
+38:58.233740
64.9p
69
Gustav Norrman
Ullared SLK
2:45:23.992230
+39:09.234840
64.8p
70
Björn Rentzhog
Östersunds SK
2:45:49.994890
+39:36.237500
64.6p
71
Jens Friberg
Östersunds SK
2:46:49.1000880
+40:35.243490
64.2p
72
Calle Wahlström
Östersunds SK
2:47:10.1002960
+40:56.245570
64.0p
73
Mats Larsson
Tandsbyns IF
2:47:20.1003990
+41:07.246600
63.9p
74
Anders Bredhe
Åsarna IK
2:47:34.1005370
+41:20.247980
63.8p
75
Karl Hellmigk
Ntnui Langrenn
2:47:46.1006550
+41:32.249160
63.7p
76
Mikael Lundholm
Östersunds SK
2:47:56.1007590
+41:43.250200
63.7p
77
Patrik Finn
Östersunds SK
2:47:57.1007680
+41:43.250290
63.6p
78
Gunnar Nylander
IK Brånan Boys & Girls
2:48:24.1010390
+42:11.253000
63.4p
79
Olof Roos
ÅS IL
2:50:41.1024010
+44:27.266620
62.5p
80
Adrian Hedberg
Östersunds SK
2:50:47.1024640
+44:33.267250
62.4p
81
Bengt Skyttberg
Östersunds SK
2:51:37.1029690
+45:24.272300
62.1p
82
Fredrik Busk
Svegs IK
2:52:36.1035540
+46:22.278150
61.6p
83
Gjert Eide
Brunflo IF
2:52:51.1037010
+46:37.279620
61.5p
84
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
2:53:52.1043110
+47:38.285720
61.1p
85
Johan Andreasson
Östersunds SK
2:54:16.1045590
+48:03.288200
61.0p
86
Fredrik Björnström
Östersunds SK
2:54:33.1047200
+48:19.289810
60.8p
87
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:54:43.1048240
+48:29.290850
60.8p
88
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:54:44.1048320
+48:30.290930
60.8p
89
Hans Atleström
Skanska IF
2:55:17.1051650
+49:03.294260
60.5p
90
Stig Eriksson
Hägglunds IOFK
2:56:58.1061730
+50:44.304340
59.9p
91
Magnus Jarefors
Orrvikens IK
2:57:36.1065540
+51:22.308150
59.6p
92
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:57:37.1065680
+51:23.308290
59.6p
93
Stefan Persson
Åsarna IK
2:58:25.1070440
+52:11.313050
59.3p
94
Jonas Larsson
Östersunds SK
2:58:42.1072110
+52:28.314720
59.2p
95
Bo Göransson
Myssjö-Ovikens IF
2:58:44.1072310
+52:30.314920
59.2p
96
Terje Lillemark
Lierne IL
2:59:39.1077850
+53:25.320460
58.8p
97
Roger Salomon
Östersunds SK
3:01:06.1086510
+54:52.329120
58.3p
98
Tomas Lindqvist
ÅS IL
3:01:07.1086690
+54:54.329300
58.3p
99
Martin Törnqvist
Ica-Handlarnas IF
3:02:06.1092570
+55:52.335180
57.9p
100
Erik Ericsson
Östersunds SK
3:02:11.1093000
+55:57.335610
57.9p
101
Jimmy Anjevall
Ope IF Skidor
3:03:07.1098620
+56:53.341230
57.5p
102
Morgan Forsberg
Stockholms RK
3:03:41.1102030
+57:27.344640
57.3p
103
Conchúr Mac Cába
Offerdals SK
3:05:33.1113260
+59:19.355870
56.7p
104
Ottar Gudding
Lierne IL
3:05:52.1115190
+59:39.357800
56.6p
105
Sammy Öhrling
Jämtkraft IF
3:06:19.1117850
+1:00:05.360460
56.4p
106
Samuel Evaldsson
Åsarna IK
3:07:17.1123620
+1:01:03.366230
56.1p
107
Lars-Erik Lindborg
Östersunds SK
3:08:00.1127990
+1:01:47.370600
55.8p
108
Kjell Svärd
Östersunds SK
3:08:37.1131620
+1:02:23.374230
55.6p
109
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
3:08:38.1131770
+1:02:24.374380
55.6p
110
Hans Nordell
Lillhärdals IF
3:09:02.1134130
+1:02:48.376740
55.5p
111
Stig Jönsson
ÅS IL
3:09:03.1134280
+1:02:49.376890
55.5p
112
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
3:10:46.1144590
+1:04:33.387200
54.9p
113
Jerker Bylander
Åsarna IK
3:11:06.1146560
+1:04:52.389170
54.8p
114
Mats Eriksson
Hackås
3:12:07.1152690
+1:05:54.395300
54.4p
115
Erik Eriksson
Svegs IK
3:12:50.1156900
+1:06:36.399510
54.2p
116
Dennis Wikström
Östersunds SK
3:14:04.1164310
+1:07:50.406920
53.8p
117
Arne Blomgren
Östersunds SK
3:16:39.1179890
+1:10:26.422500
53.0p
118
Lars Zackrisson
Östersunds SK
3:17:03.1182270
+1:10:49.424880
52.9p
119
Christian Moldjord
Trygg/Lade
3:17:59.1187800
+1:11:45.430410
52.6p
120
Björne Kullin
Stockholms RK
3:18:29.1190860
+1:12:15.433470
52.4p
121
Åke Jansson
Näldens IF
3:18:31.1191000
+1:12:17.433610
52.4p
122
Erik Jonasson
Älvros IK
3:19:59.1199810
+1:13:45.442420
52.0p
123
Anders Lindsund
Lkab FF
3:21:12.1207110
+1:14:58.449720
51.6p
124
Anders Åsengård
Gräftåvallens SK
3:24:11.1225020
+1:17:57.467630
50.8p
125
Per-Magnus Persson
Myssjö-Ovikens IF
3:25:00.1229960
+1:18:46.472570
50.5p
126
Andreas Mårtensson
Åsarna IK
3:25:01.1230010
+1:18:47.472620
50.5p
127
Fredrik Ekedahl
Söre Rockets
3:25:19.1231850
+1:19:05.474460
50.5p
128
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
3:25:20.1231980
+1:19:06.474590
50.5p
129
Harry Bergdahl
Åsarna IK
3:26:39.1239820
+1:20:25.482430
50.1p
130
Rikard Jansson
Brunflo IF
3:26:45.1240470
+1:20:31.483080
50.1p
131
Håkan Svensson
Åsarna IK
3:27:01.1242050
+1:20:47.484660
50.0p
132
Bo Jonsson
Trångsvikens IF
3:27:44.1246380
+1:21:30.488990
49.8p
133
Jan-Olof Berglin
IK Brånan Boys & Girls
3:28:11.1249000
+1:21:57.491610
49.7p
134
Kent Brink
Fåkers IK
3:32:00.1271920
+1:25:46.514530
48.7p
135
Stefan Othberg
Östersunds SK
3:32:14.1273310
+1:26:00.515920
48.6p
136
Pär Hylback
Östersunds SK
3:32:53.1277280
+1:26:39.519890
48.4p
137
Henrik Fritzson
Ulricehamns IF
3:33:08.1278770
+1:26:54.521380
48.4p
138
Torbjörn Olsson
Ytterhogdals IK
3:34:28.1286760
+1:28:14.529370
48.0p
139
Erik Grinneby
Östersunds SK
3:34:52.1289100
+1:28:38.531710
47.9p
140
Jörgen Svedin
Åsarna IK
3:34:57.1289620
+1:28:43.532230
47.9p
141
Karl-Edvin Handler
Åsarna IK
3:35:03.1290220
+1:28:49.532830
47.9p
142
Albert Bäckebjörk
Offerdals SK
3:35:17.1291600
+1:29:03.534210
47.8p
143
Anders Elgenäs
Aerotech Telub Fritid
3:35:26.1292550
+1:29:12.535160
47.8p
144
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
3:35:48.1294730
+1:29:34.537340
47.7p
145
Andreas Rüdén
Axa SC
3:36:09.1296880
+1:29:55.539490
47.6p
146
Petter Mahrs
FK Göingarna
3:36:10.1296950
+1:29:56.539560
47.6p
147
Sven Isaxon
Möja IF
3:37:50.1306930
+1:31:36.549540
47.2p
148
Håvard Kvalheim
Ernst & Young SK
3:39:28.1316760
+1:33:14.559370
46.8p
149
Eberhardt Piske
Mtv Wolf
3:39:55.1319450
+1:33:41.562060
46.7p
150
Ulf Bengtsson
ÅS IL
3:43:37.1341690
+1:37:24.584300
45.8p
151
Mikael Jonasson
Lucksta IF
3:45:25.1352410
+1:39:11.595020
45.4p
152
Roger Månström
Lucksta IF
3:45:25.1352470
+1:39:11.595080
45.4p
153
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
3:46:16.1357560
+1:40:02.600170
45.2p
154
Per-Ola Bergkvist
Bräcke SK
3:50:06.1380540
+1:43:52.623150
44.4p
155
Klas Svensson
Marieby GIF
3:51:58.1391700
+1:45:44.634310
44.0p
156
Leif Löfström
Näldens IF
3:53:08.1398760
+1:46:54.641370
43.7p
157
Anders Söderlund
Peab Fritid
3:53:49.1402810
+1:47:35.645420
43.6p
158
Togga Liljedal
IFK Mora SK
3:55:21.1412090
+1:49:08.654700
43.3p
159
Sam Rodling
Gällö SK
3:58:10.1428960
+1:51:56.671570
42.7p
160
Stefan Jamtebo
Trevål IF
3:58:17.1429640
+1:52:03.672250
42.7p
161
Mikael Nilsson
Spirit IF
4:00:13.1441260
+1:53:59.683870
42.3p
162
Lennart Johansson
ÅS IL
4:07:04.1482350
+2:00:50.724960
41.0p
163
Patrik Nilsson
Spirit IF
4:07:28.1484750
+2:01:14.727360
40.9p
164
Hans Augustsson
Trevål IF
4:08:11.1489020
+2:01:57.731630
40.8p
165
Henrik Mårtensson
Litsbygdens SK
4:08:35.1491420
+2:02:21.734030
40.7p
166
Hans Jansson
Föne IK
4:08:42.1492180
+2:02:28.734790
40.7p
167
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
4:12:45.1516490
+2:06:32.759100
39.9p
168
Steve Athle
Östersunds SK
4:17:42.1546110
+2:11:28.788720
39.1p
169
Kurt Johnsson
Åsarna IK
4:20:13.1561270
+2:13:59.803880
38.7p
170
Jörgen Grönvik
Bodsjöböle SK
4:20:19.1561880
+2:14:05.804490
38.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
171
Stefan Olofsson
Gräftåvallens SK
4:28:15.1609450
+2:22:01.852060
37.4p
172
Uffe Bergström
Posten Svenstavik
4:37:56.1667520
+2:31:42.910130
36.0p
173
Robert Jansson
Ånge SK
4:41:34.1689300
+2:35:20.931910
35.5p
174
Lennart Magnusson
Alby FF
5:12:39.1875800
+3:06:25.1118410
31.6p
D 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
54:36.327520
71.9p
2
Therese Svensson
Järpens SK
57:21.344030
+2:45.16410
68.2p
3
Mari Guin
Skogn IL
58:52.353160
+4:16.25540
66.3p
4
Jennie Jirhed
Östersunds SK
59:26.356540
+4:50.28920
65.6p
5
Frida Hallquist
Åsarna IK
59:32.357190
+4:56.29570
65.5p
6
Lisa K Svensson
Åsarna IK
59:34.357320
+4:58.29700
65.5p
7
Petra Nilsson
Åsarna IK
59:35.357450
+4:59.29830
65.5p
8
Emelie Stark
Nordingrå SK
1:00:57.365630
+6:21.38010
63.9p
9
Maria Nordström
Camp Södergren SC
1:00:57.365690
+6:21.38070
63.9p
10
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
1:01:01.366040
+6:25.38420
63.8p
11
Lina Karlsson
Östersunds SK
1:01:48.370740
+7:12.43120
62.9p
12
Moa Strömquist
Östersunds SK
1:03:33.381290
+8:57.53670
61.1p
13
Moa Ullén
Åsarna IK
1:03:39.381850
+9:03.54230
61.0p
14
Sara Hallquist
Åsarna IK
1:04:47.388650
+10:11.61030
59.8p
15
Lina Hallquist
Åsarna IK
1:08:04.408300
+13:27.80680
56.8p
16
Anna Gruvris
Åsarna IK
1:08:30.410940
+13:54.83320
56.4p
17
Therese Berggren
Hällefors SK
1:11:55.431400
+17:18.103780
53.6p
18
Annika Gund
Åsarna IK
1:13:03.438250
+18:27.110630
52.7p
19
Hanna Ericsson
Åsarna IK
1:15:26.452560
+20:50.124940
50.9p
20
Andrea Skott Dahlgren
Funäsdalens IF
1:15:40.453930
+21:04.126310
50.7p
21
Eivor Lindgren
Fåkers IK
1:18:07.468670
+23:31.141050
49.1p
22
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:20:37.483630
+26:01.156010
47.5p
23
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:20:37.483680
+26:01.156060
47.5p
24
Ida Lidén Ramstdet
Klaxåsen
1:23:36.501540
+29:00.173920
45.7p
25
Inger Franzén
Åsarna IK
1:26:22.518100
+31:45.190480
44.1p
26
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:27:50.526900
+33:13.199280
43.4p
27
Madde Modén
Aerotech Telub Fritid
1:28:08.528730
+33:32.201110
43.2p
28
Marit Moldjord
Trygg/Lade
1:29:18.535790
+34:42.208170
42.6p
29
Emma Rodling
Stavre
1:29:20.535980
+34:44.208360
42.6p
30
Karin Flodin
Åsarna IK
1:30:55.545450
+36:19.217830
41.8p
31
Torunn Holgersson
Åsarna IK
1:32:03.552230
+37:27.224610
41.3p
32
Elin Martinsson
Åsarna IK
1:32:53.557260
+38:17.229640
40.9p
33
Jessica Zakrisson
Åsarna IK
1:32:55.557490
+38:19.229870
40.9p
34
Lotta Norström
Åsarna IK
1:33:59.563810
+39:22.236190
40.4p
35
Fredrine Eicing Jonsson
Åsarna IK
1:34:32.567160
+39:56.239540
40.2p
36
Martina Backlund
Åsarna IK
1:35:35.573400
+40:58.245780
39.7p
37
Anna Sara Carlsson
Bergs Gymnasium
1:36:30.578960
+41:54.251340
39.3p
38
Emma Jonsson
Åsarna IK
1:38:59.593830
+44:23.266210
38.3p
39
Ann Louise Morin
Åsarna IK
1:39:02.594190
+44:26.266570
38.2p
40
Erika Martinsson
Åsarna IK
1:40:43.604270
+46:07.276650
37.6p
41
Therese Martebo
Åsarna IK
1:41:22.608100
+46:45.280480
37.3p
42
Carina Åslund
Åsarna IK
1:41:36.609500
+46:59.281880
37.2p
43
Christina Andersson
Bergs Gymnasium
1:43:17.619680
+48:41.292060
36.6p
44
Helen Sillerström Hörnqvist
Krokoms Mck
1:45:52.635130
+51:16.307510
35.7p
45
Ulrika Johansson
Åsarna IK
1:50:30.662920
+55:54.335300
34.1p
46
Marianne Segevall
Norrtälje
1:55:25.692460
+1:00:49.364840
32.6p
47
Inga Maj Andersson
Åsarna IK
2:03:55.743410
+1:09:18.415790
30.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
48:45.292440
81.4p
2
Oscar Quicklund
Östersunds SK
48:46.292520
+0
81.3p
3
Marcus Svelander
Åsarna IK
49:13.295220
+27.2680
80.5p
4
Henrik Rosén
Lucksta IF
50:59.305850
+2:14.13310
77.5p
5
Mathias Jonasson
Lucksta IF
51:03.306240
+2:18.13700
77.4p
6
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
51:04.306300
+2:18.13760
77.4p
7
Christian Persson
Lucksta IF
51:36.309580
+2:51.17040
76.5p
8
Elias Alvebro
Häggenås SK
51:38.309750
+2:53.17210
76.4p
9
Alexander Engström
Nätra SK
52:02.312130
+3:16.19590
75.8p
10
Niclas Eriksson
Kramfors Alliansen
52:06.312550
+3:21.20010
75.7p
11
Carl Olander
OK Landehof
52:33.315250
+3:48.22710
75.0p
12
Mattias Persson
Åsarna IK
52:55.317440
+4:10.24900
74.4p
13
Erik Stark
Nordingrå SK
53:49.322850
+5:04.30310
73.1p
14
Nils Persson
Östersunds SK
54:21.326090
+5:36.33550
72.3p
15
Anton Hammar
IFK Strömsund
54:27.326680
+5:42.34140
72.1p
16
Mattias Bångman
Offerdals SK
54:59.329800
+6:13.37260
71.4p
17
Victor Hallquist
Åsarna IK
55:14.331360
+6:29.38820
71.0p
18
Erik Skoglund
Lucksta IF
55:22.332190
+6:37.39650
70.8p
19
Anton Svensson
Åsarna IK
55:23.332250
+6:38.39710
70.8p
20
Jens Burman
Åsarna IK
56:44.340320
+7:58.47780
69.0p
21
Alexander Pastukhov
Vålådalen SK
57:27.344640
+8:42.52100
68.1p
22
Henrik Ottosson
Åsarna IK
58:14.349300
+9:28.56760
67.1p
23
Andreas Pedersen
Åsarna IK
59:28.356700
+10:42.64160
65.6p
24
Markus Daabach
Åsarna IK
59:50.358950
+11:05.66410
65.2p
25
Emil Persson
Östersunds SK
1:03:04.378340
+14:19.85800
61.6p
26
Robin Zakrisson
Östersunds SK
1:03:35.381460
+14:50.88920
61.1p
27
Kjell Eriksson
Åsarna IK
1:05:20.391920
+16:34.99380
59.3p
28
Michael Själander
ÅS IL
1:05:29.392870
+16:44.100330
59.2p
29
Lars Eriksson
Kramfors Alliansen
1:06:24.398370
+17:39.105830
58.3p
30
Lars Åke Lindström
Ollsta
1:06:47.400670
+18:02.108130
57.9p
31
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
1:06:55.401460
+18:10.108920
57.8p
32
Lars Skoglund
Lucksta IF
1:09:37.417640
+20:51.125100
55.4p
33
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:09:50.418940
+21:04.126400
55.3p
34
Rune Åslund
Åsarna IK
1:11:04.426390
+22:19.133850
54.2p
35
Jonas Blom
Jormvattnets IF
1:13:58.443760
+25:13.151220
52.0p
36
Daniel Jansson
Åsarna IK
1:14:41.448050
+25:56.155510
51.5p
37
Jan Ola Ericsson
Åsarna IK
1:15:27.452620
+26:41.160080
50.9p
38
Jörn Öhrnell
Åsarna IK
1:17:19.463890
+28:34.171350
49.6p
39
Teddy Kårwik
Åsarna IK
1:17:55.467400
+29:09.174860
49.2p
40
John Leander
Åsarna IK
1:18:55.473400
+30:09.180860
48.5p
41
Gustav Vahlström
Heavy Duty
1:20:40.483930
+31:54.191390
47.4p
42
Viktor Medén
Heavy Duty
1:20:40.483990
+31:55.191450
47.4p
43
Erik Hedberg
Duveds IF
1:22:27.494680
+33:42.202140
46.3p
44
Magnus Ögren
Åsarna IK
1:24:05.504420
+35:19.211880
45.4p
45
Tord Theland
Bergs Gymnasium
1:24:06.504500
+35:20.211960
45.4p
46
Kjell Olofsson
Åsarna IK
1:25:32.513170
+36:47.220630
44.6p
47
Matteus Åslund
Åsarna IK
1:27:49.526850
+39:04.234310
43.4p
48
Richard Åslund
Åsarna IK
1:27:50.526960
+39:05.234420
43.4p
49
Birger Persson
Åsarna IK
1:29:38.537750
+40:53.245210
42.5p
50
Henry Göransson
Åsarna IK
1:29:51.539060
+41:06.246520
42.3p
51
Christer Östlund
Åsarna IK
1:30:52.545150
+42:07.252610
41.9p
52
Robert Ström
Södertörnspolisen
1:31:16.547530
+42:30.254990
41.7p
53
Peter Freij
Bergs Gymnasium
1:32:58.557710
+44:12.265170
40.9p
54
Olof Vahlström
Bergs Gymnasium
1:34:01.564010
+45:15.271470
40.4p
55
Jimmy Öhrnell
Åsarna IK
1:34:25.566480
+45:40.273940
40.2p
56
Henrik Silversnö
Bergs Gymnasium
1:36:13.577270
+47:28.284730
39.4p
57
Pär Jonsson
Åsarna IK
1:39:00.593950
+50:15.301410
38.3p