Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2010-01-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:11:55.791400
84.0p
2
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
2:13:01.798000
+1:06.6500
83.1p
3
Henrik Alm
Idre SK
2:14:17.805600
+2:22.14100
82.0p
4
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
2:16:43.820200
+4:48.28700
80.1p
5
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:16:48.820700
+4:53.29200
80.0p
6
Gustaf Berglund
Åsarna IK
2:17:08.822700
+5:13.31200
79.8p
7
Adam Johansson
IFK Mora SK
2:18:37.831600
+6:42.40100
78.6p
8
Björn Henninen
Åmots SK
2:18:37.831600
+6:42.40100
78.6p
9
Peter Henningsson
Ikj Haninge
2:22:07.852600
+10:12.61100
76.1p
10
Simon Undemar
Karlslunds IF SF
2:22:09.852800
+10:14.61300
76.1p
11
Magnus Andersson
Valsjöns IF
2:22:10.852900
+10:15.61400
76.1p
12
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:22:10.852900
+10:15.61400
76.1p
13
Håkon Breistrand
OK Renen
2:22:11.853000
+10:16.61500
76.1p
14
David Holmström
Roslagsbro IF
2:23:06.858500
+11:11.67000
75.4p
15
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:23:08.858700
+11:13.67200
75.4p
16
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
2:23:24.860300
+11:29.68800
75.2p
17
Olof Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:23:41.862000
+11:46.70500
75.0p
18
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:24:30.866900
+12:35.75400
74.5p
19
Espen Hultgren Weltzien
Bærums Skiklubb
2:24:58.869700
+13:03.78200
74.2p
20
Adam Hurynowicz
Knutby IF
2:28:25.890400
+16:30.98900
72.0p
21
Jonas Pettersson
Halmstad OK
2:28:32.891100
+16:37.99600
71.9p
22
Torbjörn Eliasson
Korsnäs IF SK
2:30:09.900800
+18:14.109300
70.9p
23
Oskar Kanmert Gustafsson
Tunafors SK
2:31:32.909100
+19:37.117600
70.1p
24
Sören Sundberg
Högbo GOIF
2:31:42.910100
+19:47.118600
70.0p
25
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
2:31:43.910200
+19:48.118700
70.0p
26
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:32:29.914800
+20:34.123300
69.5p
27
Anders Widegren
Mälarö SOK
2:32:34.915300
+20:39.123800
69.5p
28
Martin Margold
IFK Tumba SOK
2:32:42.916100
+20:47.124600
69.4p
29
Magnus Jansson
Brudpiga RK
2:33:06.918500
+21:11.127000
69.2p
30
Henrik Holmberg
Sundbybergs IK
2:33:58.923700
+22:03.132200
68.7p
31
Thomas Rasmussen Lawaetz
København SK
2:34:37.927600
+22:42.136100
68.3p
32
Martin Rasmussen Lawaetz
København SK
2:35:23.932200
+23:28.140700
67.9p
33
Daniel Fredhe
Karlslunds IF SF
2:35:33.933200
+23:38.141700
67.8p
34
Sebastian Pettersson
Östervåla IF
2:36:11.937000
+24:16.145500
67.4p
35
Daniel Edquist
Axa SC
2:36:15.937400
+24:20.145900
67.4p
36
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:39:47.958600
+27:52.167100
65.5p
37
Niklas Söderman
Vassunda IF
2:39:59.959800
+28:04.168300
65.4p
38
Jacob Söderqvist
Horndals IF
2:41:06.966500
+29:11.175000
64.8p
39
Lars Thorwalls
Korsnäs IF SK
2:43:08.978700
+31:13.187200
63.8p
40
Mats Jansson
Sundbybergs IK
2:43:33.981200
+31:38.189700
63.6p
41
Johan Thalin
Östervåla IF
2:44:27.986600
+32:32.195100
63.2p
42
Mikael Leitner
Falu IK
2:45:15.991400
+33:20.199900
62.8p
43
Andreas Österlund
Axa SC
2:47:37.1005600
+35:42.214100
61.7p
44
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:47:48.1006700
+35:53.215200
61.6p
45
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:48:45.1012400
+36:50.220900
61.2p
46
Peter Larsson
Axa SC
2:51:27.1028600
+39:32.237100
60.0p
47
Carl Erik Wiking
OK Kåre
2:56:18.1057700
+44:23.266200
58.0p
48
Patrik Larsson
Brudpiga RK
2:57:18.1063700
+45:23.272200
57.6p
49
Jakob Blomfeldt
Gävle SK
2:58:00.1067900
+46:05.276400
57.3p
50
Marcus Andersson
Ornäs IK
3:01:51.1091000
+49:56.299500
55.8p
51
Daniel Frodin
Bonbiz SK
3:02:21.1094000
+50:26.302500
55.6p
52
Andreas Jonsson
Ockelbo SK
3:02:26.1094500
+50:31.303000
55.6p
53
Niklas Rådberg
Spirit IF
3:02:31.1095000
+50:36.303500
55.6p
54
Matilda Buske
Säters IF SK
3:02:38.1095700
+50:43.304200
55.5p
55
Mattias Johansson
Uma IF
3:03:07.1098600
+51:12.307100
55.3p
56
Johan Timby
Åf SK
3:03:41.1102000
+51:46.310500
55.1p
57
Jonas Martinsson
Evertsbergs SK
3:05:51.1115000
+53:56.323500
54.3p
58
Markus Månblad
Valbo Aif
3:07:23.1124200
+55:28.332700
53.8p
59
Johan Eriksson
Surahammars SOK
3:07:42.1126100
+55:47.334600
53.7p
60
Marko Pirttioja
Gävle SK
3:08:57.1133600
+57:02.342100
53.3p
61
Jimmy Hammarlund
Åmots SK
3:10:34.1143300
+58:39.351800
52.7p
62
David Andersson
Axa SC
3:10:43.1144200
+58:48.352700
52.7p
63
Lars Wallin
Järbo IF
3:11:03.1146200
+59:08.354700
52.6p
64
Göran Pettersson
Järla IF SK
3:11:08.1146700
+59:13.355200
52.5p
65
Klas Höjer
Funäsdalens IF
3:13:19.1159800
+1:01:24.368300
51.8p
66
Emil Brandel
Östervåla IF
3:13:26.1160500
+1:01:31.369000
51.8p
67
Johan Bengtsson
Årsunda IF
3:13:36.1161500
+1:01:41.370000
51.7p
68
Mikael Numminen
Ockelbo SK
3:14:41.1168000
+1:02:46.376500
51.4p
69
Henrik Törmä
Axa SC
3:16:20.1177900
+1:04:25.386400
50.9p
70
Niklas Rosén
Gävle SK
3:17:29.1184800
+1:05:34.393300
50.5p
71
Daniel Andersson
Spirit IF
3:18:00.1187900
+1:06:05.396400
50.3p
72
Andreas Molin
Häggenås SK
3:26:31.1239000
+1:14:36.447500
47.9p
73
Jimmy Samuelsson
Roslagsbro IF
3:28:26.1250500
+1:16:31.459000
47.3p
74
Kim Madsen Busk
Falun Borlänge SK
3:30:27.1262600
+1:18:32.471100
46.8p
75
Mattias Bjurström
Ulriksbergs IK
3:39:18.1315700
+1:27:23.524200
44.6p
76
Anders Helander
Domnarvets GOIF
3:41:12.1327100
+1:29:17.535600
44.1p
77
Håkan Persson
Valbo Aif
3:43:41.1342000
+1:31:46.550500
43.6p
78
Petter Åberg
Bålsta SK
4:07:10.1482900
+1:55:15.691400
38.8p