Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjällbryntloppet
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
43:30.260990
78.0p
2
Oscar Kardin
Offerdals SK
43:32.261150
+1.60
78.0p
3
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
43:33.261280
+2.190
77.9p
4
Mathias Jonasson
Lucksta IF
43:34.261330
+3.240
77.9p
5
Håkan Emilsson
Offerdals SK
43:34.261380
+3.290
77.9p
6
Torstein Östnor
Lierne IL
43:35.261490
+5.400
77.9p
7
Patrik Tallbom
Östersunds SK
43:37.261660
+6.570
77.8p
8
Christian Bache
Tullus Sg
44:33.267290
+1:03.6200
76.2p
9
Johan Ilhamn
Östersunds SK
44:34.267360
+1:03.6270
76.2p
10
Patrik Millestu
Häggenås SK
44:44.268330
+1:13.7240
75.9p
11
Nils Persson
Östersunds SK
45:07.270670
+1:36.9580
75.3p
12
Erik Stark
Nordingrå SK
45:12.271110
+1:41.10020
75.1p
13
Alexander Engström
Nätra SK
45:48.274760
+2:17.13670
74.2p
14
Elias Alvebro
Häggenås SK
46:03.276240
+2:32.15150
73.8p
15
Niklas Danielsson
Biathlon Östersund IF
46:04.276300
+2:33.15210
73.7p
16
Jakob Sundin
Nordingrå SK
46:53.281230
+3:22.20140
72.5p
17
Mattias Bångman
Offerdals SK
46:53.281280
+3:22.20190
72.5p
18
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
47:31.285050
+4:00.23960
71.5p
19
Niclas Eriksson
Kramfors Alliansen
47:49.286830
+4:18.25740
71.1p
20
August Nilsson
Brunflo IF
47:50.286970
+4:19.25880
71.0p
21
Anton Hammar
IFK Strömsund
48:00.287900
+4:29.26810
70.8p
22
Anton Svensson
Åsarna IK
48:03.288240
+4:32.27150
70.7p
23
Emil Svensson
Östersunds SK
48:08.288740
+4:37.27650
70.6p
24
Erik Skoglund
Lucksta IF
50:15.301430
+6:44.40340
67.7p
25
Erik Strindlund
Östersunds SK
50:33.303200
+7:02.42110
67.3p
26
Elias Dahl
Offerdals SK
50:57.305600
+7:26.44510
66.7p
27
Erik Andersson
Häggenås SK
51:22.308140
+7:51.47050
66.2p
28
Alexander Pastukhov
Vålådalen SK
51:59.311820
+8:28.50730
65.4p
29
Martin Emilsson
Offerdals SK
52:09.312810
+8:38.51720
65.2p
30
Emil Persson
Östersunds SK
53:12.319110
+9:41.58020
64.0p
31
Max Novak
Offerdals SK
53:14.319310
+9:43.58220
63.9p
32
Ola Karlsson
Litsbygdens SK
56:06.336560
+12:35.75470
60.7p
33
Robin Zakrisson
Östersunds SK
56:52.341120
+13:21.80030
59.9p
34
Michael Själander
ÅS IL
57:01.342050
+13:30.80960
59.7p
35
Staffan Hillörn
Östersunds SK
58:31.351060
+15:00.89970
58.2p
36
Lars Festin
No Club
58:39.351800
+15:08.90710
58.1p
37
Tobias Lampinen
Remsle SK
1:03:59.383890
+20:29.122800
53.3p
38
Stefan Nilsson
Offerdals SK
1:04:10.384950
+20:39.123860
53.1p
39
Mikael Timan
Östersunds SK
1:06:08.396750
+22:37.135660
51.5p
40
Uno Kallström
Häggenås SK
1:06:37.399630
+23:06.138540
51.2p
41
Kjelle Bergstrand
Östersunds SK
1:07:27.404620
+23:56.143530
50.5p
42
Magnus Rydhult
Svegs IK
1:12:32.435160
+29:01.174070
47.0p
43
Per Åsling
Trångsvikens IF
1:15:04.450300
+31:33.189210
45.5p
44
Matteus Åslund
Åsarna IK
1:16:00.455900
+32:29.194810
44.9p
45
Rickard Åslund
Östersunds SK
1:16:00.455930
+32:29.194840
44.9p
46
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:22:00.491940
+38:29.230850
41.6p
47
Jakob Persson
Alsens IF
1:23:07.498690
+39:36.237600
41.1p