Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2003-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Johansson
Vasastans SK
2:13:53.803200
81.9p
2
Thomas Karlsson
Södertälje IF
2:14:08.804700
+15.1400
81.7p
3
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:16:45.820400
+2:52.17100
80.2p
4
Patrik Bauer
Vasastans SK
2:17:25.824400
+3:32.21100
79.8p
5
Sören Sundberg
Högbo GOIF
2:17:30.824900
+3:37.21600
79.7p
6
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:18:27.830600
+4:34.27300
79.2p
7
Pablo Grate
Vaxholms Kanotsällskap
2:23:57.863600
+10:04.60300
76.1p
8
Fredrik Burenfjäll
Västerås Skidklubb
2:25:34.873300
+11:41.70000
75.3p
9
Jari Jussi
Gävle SK
2:26:25.878400
+12:32.75100
74.9p
10
Mats Jansson
Högbo GOIF
2:29:23.896200
+15:30.92900
73.4p
11
Jokka Loukusa
Nacka Värmdö SK
2:30:25.902400
+16:32.99100
72.9p
12
Morgan Källström
Gävle SK
2:32:50.916900
+18:57.113600
71.7p
13
Anders Frid
Arlanda-Märsta SK
2:33:51.923000
+19:58.119700
71.2p
14
Torbjörn Åhman
Högbo GOIF
2:36:38.939700
+22:45.136400
70.0p
15
Per-Erik Nilsson
IF Saab
2:38:13.949200
+24:20.145900
69.3p
16
Ulf Sand
IFK Lidingö SOK
2:38:45.952400
+24:52.149100
69.0p
17
Johan Bivstedt
Sundbybergs IK
2:40:15.961400
+26:22.158100
68.4p
18
Johan Landstedt
Sollefteå SK
2:40:24.962300
+26:31.159000
68.3p
19
Stefan Danielsson
Högbo GOIF
2:40:44.964300
+26:51.161000
68.2p
20
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:43:56.983500
+30:03.180200
66.9p
21
Pär Schöldström
Åf SK
2:45:41.994000
+31:48.190700
66.2p
22
Stefan Henriksson
OK Vargen
2:46:03.996200
+32:10.192900
66.0p
23
Robert Dankert
Näsvikens IK
2:58:40.1071900
+44:47.268600
61.4p
24
Hans Östling
Nobel Aktiv IF
2:59:43.1078200
+45:50.274900
61.0p
25
Mikael Andersson
Horndals IF
3:00:03.1080200
+46:10.276900
60.9p
26
Lars Johansson
Fjärdhundra SK
3:03:34.1101300
+49:41.298000
59.7p
27
Mikael Tedeborg
Gårdskär GOIF
3:03:48.1102700
+49:55.299400
59.6p
28
Tomas Söderlund
Sundbybergs IK
3:04:40.1107900
+50:47.304600
59.4p
29
Magnus Rask
Brandkårens IK
3:05:49.1114800
+51:56.311500
59.0p
30
Per-Åke Elisson
Sundbybergs IK
3:11:37.1149600
+57:44.346300
57.2p
31
Per Linander
Åshammars IK
3:14:27.1166600
+1:00:34.363300
56.4p
32
Petter Tiger
Handelshögskolans Ll
3:31:33.1269200
+1:17:40.465900
51.8p