Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2008-04-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
26km, Längdskidor, Fristil
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
1:07:16.403570
78.4p
2
Arvid Elffors
Lucksta IF
1:07:41.406010
+24.2340
77.9p
3
Emil Linell
Högbo GOIF
1:07:51.407060
+34.3390
77.6p
4
Johan Eriksson
Åsarna IK
1:07:57.407610
+40.3940
77.5p
5
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
1:07:57.407620
+40.3950
77.5p
6
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:08:00.407920
+43.4250
77.4p
7
Ola Fines Berg
Norway
1:08:01.408070
+45.4400
77.4p
8
Linus Öberg
Bergeforsens SK
1:08:12.409180
+56.5510
77.2p
9
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
1:08:21.410030
+1:04.6360
77.0p
10
Johan Lindblad
Alnö SK
1:08:39.411890
+1:23.8220
76.6p
11
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:09:22.416120
+2:05.12450
75.7p
12
Morten Vannebor
Norway
1:09:34.417320
+2:17.13650
75.5p
13
Simon Sveder
Hällefors SK
1:09:40.417940
+2:23.14270
75.3p
14
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:09:49.418860
+2:32.15190
75.2p
15
Marcus Svelander
Åsarna IK
1:09:50.418960
+2:33.15290
75.1p
16
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:09:53.419200
+2:36.15530
75.1p
17
Oscar Quicklund
Östersunds SK
1:11:00.425960
+3:43.22290
73.8p
18
Carl Olander
OK Landehof
1:12:18.433790
+5:02.30120
72.3p
19
Simon Hallström
Idre SK
1:12:31.435050
+5:14.31380
72.0p
20
Magne Oeksnes
Norway
1:12:45.436440
+5:28.32770
71.8p
21
Martin Aasen
Norway
1:12:55.437470
+5:39.33800
71.6p
22
Daniel Karlsson
Östersunds SK
1:13:26.440580
+6:10.36910
71.0p
23
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
1:14:09.444870
+6:53.41200
70.2p
24
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
1:14:32.447120
+7:15.43450
69.9p
25
David Spångberg
Östersunds SK
1:14:49.448850
+7:32.45180
69.6p
26
Theo Odenryd
Järbo IF
1:15:06.450580
+7:50.46910
69.3p
27
Per Frost
IFK Mora SK
1:15:53.455230
+8:36.51560
68.5p
28
Adrian Hedberg
Östersunds SK
1:15:54.455340
+8:37.51670
68.4p
29
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
1:16:10.456970
+8:54.53300
68.2p
30
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
1:16:12.457140
+8:55.53470
68.1p
31
Robert Björklin
Månkarbo IF
1:16:51.461090
+9:35.57420
67.5p
32
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
1:17:05.462490
+9:49.58820
67.3p
33
Johan Ilhamn
Östersunds SK
1:17:11.463040
+9:54.59370
67.2p
34
Adam Karlsson
Garphyttans IF
1:17:21.464000
+10:04.60330
67.0p
35
Tobias Ryberg
Leksands SK
1:17:35.465490
+10:19.61820
66.8p
36
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
1:19:44.478300
+12:27.74630
64.8p
37
Johan Toraas Halseth
Norway
1:19:48.478710
+12:31.75040
64.7p
38
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
1:19:50.478970
+12:34.75300
64.7p
39
Johan Karlsson
Myssjö-Ovikens IF
1:21:32.489170
+14:16.85500
63.2p
40
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
1:21:35.489450
+14:18.85780
63.2p
41
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:22:42.496170
+15:26.92500
62.2p
42
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
1:23:08.498780
+15:52.95110
61.9p
43
Rasmus Andersson
Östersunds SK
1:23:21.500080
+16:05.96410
61.7p
44
Emil Wuopio
IK Jarl Rättvik
1:23:57.503630
+16:40.99960
61.2p
45
Oscar Hägglund
Hägglunds IOFK
1:29:08.534750
+21:51.131080
57.3p
46
David Bodeström
IK Jarl Rättvik
1:36:02.576190
+28:46.172520
52.8p