Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2008-04-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
33km, Längdskidor, Fristil
1
Anders Södergren
Östersunds SK
1:19:58.479770
90.2p
2
Petter JR Northug
Norway
1:22:18.493790
+2:20.13920
87.8p
3
Mathias Fredriksson
Axa SC
1:22:22.494100
+2:23.14230
87.7p
4
Morten Eilifsen
Norway
1:22:48.496780
+2:50.16910
87.3p
5
Anders Aukland
Norway
1:23:24.500350
+3:25.20480
86.7p
6
Espen Harald Bjerke
Norway
1:23:34.501300
+3:35.21430
86.5p
7
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:25:14.511330
+5:15.31460
84.9p
8
Marcus Hellner
Gellivare SK
1:25:26.512550
+5:27.32680
84.8p
9
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
1:25:26.512560
+5:27.32690
84.7p
10
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:25:52.515190
+5:54.35320
84.3p
11
Lars Suther
IFK Mora SK
1:25:53.515200
+5:54.35330
84.3p
12
Lars Nelson
Funäsdalens IF
1:26:09.516890
+6:11.37020
84.1p
13
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
1:26:35.519430
+6:36.39560
83.7p
14
Daniel Sonntag
Gellivare SK
1:26:51.521090
+6:53.41220
83.4p
15
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:27:05.522400
+7:06.42530
83.2p
16
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
1:27:37.525660
+7:38.45790
82.8p
17
Anders Högberg
IFK Umeå
1:28:06.528570
+8:08.48700
82.3p
18
Kristian Rennemo Tettli
Norway
1:28:08.528710
+8:09.48840
82.3p
19
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
1:28:09.528890
+8:11.49020
82.3p
20
Peter Jönsson
Ramsele IK
1:28:31.531090
+8:33.51220
82.0p
21
Robert Eskelund
Jäderfors SK
1:28:45.532420
+8:46.52550
81.8p
22
Fredrik Persson
Åsarna IK
1:28:52.533150
+8:53.53280
81.7p
23
Magnus Myhr
Åsarna IK
1:29:55.539410
+9:56.59540
80.8p
24
Stig Rune Kveen
Norway
1:30:18.541730
+10:19.61860
80.4p
25
Markus Ottosson
Skellefteå SK
1:31:35.549410
+11:36.69540
79.4p
26
Thomas Alsgaard
Norway
1:31:51.551020
+11:52.71150
79.1p
27
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:31:53.551220
+11:54.71350
79.1p
28
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
1:31:56.551500
+11:57.71630
79.1p
29
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
1:31:58.551720
+11:59.71850
79.0p
30
Björn Gund
Åsarna IK
1:33:15.559430
+13:16.79560
78.0p
31
Ola Rawald
Funäsdalens IF
1:34:32.567120
+14:33.87250
77.0p
32
Ulrich Ghisler
Danmark
1:34:40.567940
+14:41.88070
76.9p
33
Tobias Långberg
Hudiksvalls IF
1:34:48.568700
+14:49.88830
76.8p
34
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:35:53.575220
+15:54.95350
76.0p
35
Magnus Engström
Stockviks SF
1:37:11.583010
+17:12.103140
75.0p
36
David Frisk
IFK Mora SK
1:37:22.584130
+17:23.104260
74.9p
37
Henrik Bysell
Orsa SK
1:38:54.593380
+18:56.113510
73.8p
38
Samuel Norlén
Dala-Järna IK
1:39:05.594400
+19:06.114530
73.6p
39
Lars Litlere
Norway
1:40:45.604400
+20:46.124530
72.5p
40
David Engström
Orsa SK
1:40:51.605040
+20:52.125170
72.4p
41
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
1:42:03.612280
+22:05.132410
71.6p
42
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:42:29.614880
+22:31.135010
71.3p
43
Anders Strid
Lucksta IF
1:44:53.629260
+24:54.149390
69.8p
44
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:45:44.634380
+25:46.154510
69.2p
45
Patrik Engström
Stockviks SF
2:06:23.758210
+46:24.278340
58.3p