Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Kval
2023-04-23
INFO
RESULTAT
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alice Nordell
Östersunds SK
2:41.16080
2
Ingrid Lind
Duveds IF
2:52.17140
+10.960
3
Stina Norgren
Domnarvets GOIF
2:54.17390
+13.1210
4
Greta Malmström
SK Bore
2:56.17530
+14.1350
5
Nike Karlsson
IFK Mora SK
2:56.17580
+15.1400
6
Lova Stock-jensen
Norway
2:59.17810
+17.1630
7
Elvira Olsson
Filipstads SF
2:59.17860
+17.1680
8
Emma Eriksson
IFK Mora SK
3:01.18060
+19.1880
9
Edith Tuvesson
Stockviks SF
3:04.18340
+22.2160
10
Ottilia Edlund
Kovlands IF
3:05.18440
+23.2260
11
Agnes Eliasson
Bjursås IK
3:07.18610
+25.2430
12
Emma Granström
Funäsdalens IF
3:08.18750
+26.2570
13
Agnes Fryxell
Garphyttans IF
3:12.19110
+30.2930
14
Arwen Bjørnstad-tuveng
Norway
3:13.19250
+31.3070
15
Tora Linnell
Frösö IF
3:20.19990
+39.3810
16
Saga Hellgren
Anundsjö if
3:23.20290
+42.4110
17
Hedda Claesson
Bondsjöhöjdens IK
3:25.20440
+43.4260
18
Thea Marie Røsten Randen
Norway
3:27.20660
+45.4480
19
Smilla Stål Troll
Järpens SK
3:33.21260
+51.5080
20
Oda Nygjelten Lund-vang
Norway
3:34.21310
+52.5130
21
Irma Bergman
Kovlands IF
3:34.21320
+52.5140
22
Isabelle Hansson
Högbo GIF
3:37.21650
+55.5470
23
Thea Moen
Norway
3:40.21960
+58.5780
24
Tilde Svensson
Offerdals SK
3:41.22060
+59.5880
25
Lovise Kojedal
Norway
3:47.22660
+1:05.6480
26
Molly Dahlgren
Matfors SK
3:49.22860
+1:07.6680
27
Astrid Sköldberg
Funäsdalens IF
3:49.22890
+1:08.6710
28
Ella Rolin Edenryd
Offerdals SK
3:53.23280
+1:12.7100
29
Vilma Uppling
Matfors SK
3:55.23420
+1:13.7240
30
Greta Johansson
Falu IK
3:59.23850
+1:17.7670
31
Vera Westman
Järpens SK
4:01.24010
+1:19.7830
32
Maja Thaung
Funäsdalens IF
4:07.24610
+1:25.8430
33
Ella Degerbo
Matfors SK
4:57.29610
+2:15.13430
34
Emilia Näsström Eriksson
Matfors SK
4:59.29840
+2:17.13660
D 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hilma Degselius
Svegs IK
2:26.14550
2
Gertrud Engqvist
Malmbergets AIF
2:31.15010
+4.360
3
Alva Tänglander
Östersunds SK
2:33.15220
+6.570
4
Sofie Lindberg
Kungsgårdens SK
2:34.15300
+7.650
5
Maja Lundberg
Falu IK
2:35.15440
+8.790
6
Stella Nordell
Östersunds SK
2:35.15490
+9.840
7
Wilma Hermansson
IFK Mora SK
2:36.15580
+10.930
8
Ida-marie Tuvesson
Stockviks SF
2:37.15670
+11.1020
9
Martine Rød Feragen
Norway
2:37.15680
+11.1030
10
Elna Vestlin
Östersunds SK
2:38.15750
+12.1100
11
Ida Zetterström
Svegs IK
2:38.15780
+12.1130
12
Tyra Kallur
Falu IK
2:38.15780
+12.1130
13
Märta Boström
Kovlands IF
2:40.15940
+13.1290
14
Flora Mattsson
Svegs IK
2:40.15970
+14.1320
15
Tuva Eliasson
Bjursås IK
2:40.15990
+14.1340
16
Molly Lundkvist
Östersunds SK
2:40.15990
+14.1340
17
Tindra Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:40.15990
+14.1340
18
Mira Dahl
Sälens IF
2:41.16030
+14.1380
19
Tyra Haglund
Offerdals SK
2:42.16120
+15.1470
20
Agnes Dahlin
Kovlands IF
2:43.16200
+16.1550
21
Molly Östman
Tullus Sg
2:43.16240
+16.1590
22
Stina Karlsson
Kovlands IF
2:48.16760
+22.2110
23
Mimmi Åkerlund
Sälens IF
2:49.16860
+23.2210
24
Frida Lundmark
Järpens SK
2:49.16880
+23.2230
25
Sigrid Persson
Hägglunds Ski Team SK
2:49.16890
+23.2240
26
Linnea Dufva
Stockviks SF
2:50.16910
+23.2260
27
Eline Moen
Norway
2:50.16980
+24.2330
28
Viola Olsson
Filipstads SF
2:51.17050
+25.2400
29
Vera Djurback
Falu IK
2:52.17110
+25.2460
30
Alma Myhr
Funäsdalens IF
2:53.17240
+26.2590
31
Stina Wiklund
Vansbro AIK SK
2:53.17260
+27.2610
32
Tilda Wester
Falu IK
2:53.17290
+27.2640
33
Wilma Ravald
Funäsdalens IF
2:54.17350
+28.2700
34
Alice Zetterquist
Dala-Järna IK
2:55.17460
+29.2810
35
Nike Eriksson
Hybo AIK
2:55.17480
+29.2830
36
Sanne Vang Odden
Norway
2:55.17480
+29.2830
37
Lisen Moberg
Tynderö IK
2:56.17570
+30.2920
38
Molly Mörk
Älvdalens IF SK
2:57.17600
+30.2950
39
Signe Nässén
Matfors SK
2:57.17670
+31.3020
40
Synne Graneng
Norway
2:57.17680
+31.3030
41
Ellen Meschaks
Östersunds SK
3:02.18120
+35.3470
42
Ida Bakken Nesseth
Norway
3:03.18290
+37.3640
43
My Simas
IFK Hedemora SK
3:04.18370
+38.3720
44
Alicia Carlson
Kovlands IF
3:04.18380
+38.3730
45
Alma Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
3:06.18500
+39.3850
46
Ines Nilsson
Östersunds SK
3:06.18570
+40.3920
47
Agnes Lundgren
Hägglunds Ski Team SK
3:09.18840
+42.4190
48
Kerstin Norgren
Domnarvets GOIF
3:09.18880
+43.4230
49
Anna Heksem-langseth
Norway
3:10.18970
+44.4320
50
Astrid Widmark
Svegs IK
3:11.19010
+44.4360
51
Sofie Lind
Stockviks SF
3:11.19080
+45.4430
52
Elna Johansson
Falu IK
3:23.20260
+57.5610
53
Disa Eriksson
Tynderö IK
3:24.20300
+57.5650
54
Maria Rendall Törres
Norway
3:25.20420
+58.5770
55
Stella Johansson
Falu IK
3:26.20560
+1:00.5910
56
Elsa Törnecrantz
Tynderö IK
3:26.20590
+1:00.5940
57
Tove Dahlqvist
Falu IK
3:28.20750
+1:02.6100
58
Linn Kallur
Falu IK
3:30.20910
+1:03.6260
59
Nova Eriksson
Svegs IK
3:36.21550
+1:10.6900
60
Zvea Lysell
Svegs IK
3:40.21980
+1:14.7330
61
Nova Viklund
Järpens SK
3:42.22140
+1:15.7490
62
Stella Elvira Kregert Sjölund
Tierps IF
3:47.22610
+1:20.7960
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Lundberg
Falu IK
2:01.12030
2
Maria Sæther Verdenius
Norway
2:03.12260
+2.130
3
Vera Myhlback
Falu IK
2:03.12270
+2.140
4
Alice Bryngelsson
Vårby IK
2:05.12470
+4.340
5
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
2:11.13030
+10.900
6
Agnes Liss Berglund
Korsnäs IF SK
2:11.13060
+10.930
7
Lisen Nygård
Falu IK
2:14.13340
+13.1210
8
Frida Lauri
Hägglunds Ski Team SK
2:14.13360
+13.1230
9
Aurora Oldertrøen
Norway
2:14.13390
+13.1260
10
Selma Nordensson
Lucksta IF
2:14.13390
+13.1260
11
Vilja Fuglem
Norway
2:16.13560
+15.1430
12
Rut Rydén
Sälens IF
2:16.13570
+15.1440
13
Elin Bergman
IFK Mora SK
2:17.13640
+16.1510
14
Maja Sveder
Domnarvets GOIF
2:18.13790
+17.1660
15
Tove Anttila
Järbo IF
2:19.13810
+17.1680
16
Brita Olsson
Offerdals SK
2:19.13850
+18.1720
17
Annie Modigs
Korsnäs IF SK
2:19.13890
+18.1760
18
Meja Vikblom
Högbo GIF
2:20.13930
+19.1800
19
Alvina Millestu
Östersunds SK
2:20.13930
+19.1800
20
Ebba Kveli
Östersunds SK
2:20.13940
+19.1810
21
Lina Grahn-birve
Alnö SK
2:20.13980
+19.1850
22
Tilde Bohman
Sälens IF
2:20.13990
+19.1860
23
Tuva Lindberg
Kungsgårdens SK
2:21.14080
+20.1950
24
Alma Bergman
Kovlands IF
2:23.14220
+21.2090
25
Anja Nordenström
Domnarvets GOIF
2:23.14230
+22.2100
26
Svea Eriksson
Svegs IK
2:23.14230
+22.2100
27
Filippa Karlsson
IFK Mora SK
2:24.14380
+23.2250
28
Ingrid Östberg
IFK Umeå
2:25.14440
+24.2310
29
Alice Kindmalm
Östersunds SK
2:25.14490
+24.2360
30
Ebba Persson Kjellgren
Järpens SK
2:27.14620
+25.2490
31
Märta Ljungdahl
Matfors SK
2:30.14960
+29.2830
32
Majken Norgren
Domnarvets GOIF
2:32.15190
+31.3060
33
Linnéa Hjortvall
Domnarvets GOIF
2:34.15370
+33.3240
34
Ella Zetterström
Svegs IK
2:37.15640
+36.3510
35
Signe Lundahl
Matfors SK
2:39.15890
+38.3760
36
Selma Lindblom
Frösö IF
2:40.15910
+38.3780
37
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
2:42.16170
+41.4040
38
Stella Stenman
Falu IK
2:48.16780
+47.4650
39
Wilda Strömberg
Tynderö IK
2:49.16880
+48.4750
40
Annabelle Medler
Storbritannien
2:53.17210
+51.5080
41
Alva Widmark
Svegs IK
2:55.17410
+53.5280
42
Astrid Ipsen
Storbritannien
2:58.17790
+57.5660
43
Ella Ford
Storbritannien
2:59.17850
+58.5720
44
Ellie Mörk
Älvdalens IF SK
3:02.18110
+1:00.5980
45
Emilia Forssén
Tynderö IK
3:11.19030
+1:10.6900
46
Klara Dahlgren
Stockviks SF
3:12.19180
+1:11.7050
47
Nova Ideborg
Svegs IK
3:25.20430
+1:24.8300
48
Cornelia Norell
Myssjö-Ovikens IF
3:49.22870
+1:48.10740
D 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Julia Blomgren
Östersunds SK
2:01.12010
2
Ella Nordanbro
Falu IK
2:05.12470
+4.360
3
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:06.12590
+5.480
4
Elsa Tänglander
Östersunds SK
2:07.12640
+6.530
5
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
2:07.12680
+6.570
6
Hanna Rydesäter
Rehns BK
2:09.12830
+8.720
7
HOLMBERG Johanna
Västerås Skidklubb
2:09.12840
+8.730
8
Lova Masapärs
Malungs IF
2:09.12850
+8.740
9
Vera Johansson Källstrand
Östersunds SK
2:09.12890
+8.780
10
Malva Nisén
Svegs IK
2:09.12890
+8.780
11
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
2:11.13040
+10.930
12
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
2:11.13070
+10.960
13
Tuva Richardsson
Östersunds SK
2:11.13090
+10.980
14
Sandra Franz
Falu IK
2:13.13210
+12.1100
15
Hilda Nygård
Falu IK
2:13.13260
+12.1150
16
Liv Kallur
Falu IK
2:13.13270
+12.1160
17
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
2:13.13290
+12.1180
18
Ida-maria Hugozon
Stockviks SF
2:13.13290
+12.1180
19
Agnes Boström
Bergeforsens SK
2:15.13440
+14.1330
20
Tilde Vikblom
Högbo GIF
2:15.13460
+14.1350
21
Elin Lundmark
Järpens SK
2:16.13510
+15.1400
22
Astrid Hagström
Sälens IF
2:16.13520
+15.1410
23
Ebba Fryxell
Dala-Järna IK
2:16.13580
+15.1470
24
Mira Varg
Järpens SK
2:17.13660
+16.1550
25
Selma Partanen
Högbo GIF
2:18.13720
+17.1610
26
Telma Jakobsson
Lycksele IF
2:18.13740
+17.1630
27
Selma Husby
Norway
2:18.13750
+17.1640
28
Johanna Rosling
Norway
2:19.13800
+17.1690
29
Nora Strid
Stockviks SF
2:19.13820
+18.1710
30
Ebba Lundkvist
Östersunds SK
2:19.13850
+18.1740
31
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
2:21.14010
+20.1900
32
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
2:21.14040
+20.1930
33
Lisa Saether Verdenius
Norway
2:23.14220
+22.2110
34
Elsa Norgren
Domnarvets GOIF
2:26.14520
+25.2410
35
Anine Karlsson
IFK Mora SK
2:35.15480
+34.3370
36
Julia Lund
Järpens SK
2:50.16950
+49.4840
D 18
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Pålsson
Östersunds SK
2:03.12280
2
Minna Mikaelsson
Vårby IK
2:05.12440
+1.60
3
Alva Svahn
Östersunds SK
2:06.12540
+2.160
4
Marie Wollan Benum
Norway
2:06.12570
+2.190
5
Enya Daabach
Åsarna IK
2:07.12680
+4.300
6
Ida Bergfors
Matfors SK
2:08.12790
+5.410
7
Emma Forsgren
Vårby IK
2:09.12810
+5.430
8
Nelly Söderström
Malungs IF
2:11.13020
+7.640
9
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
2:11.13060
+7.680
10
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
2:12.13150
+8.770
11
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
2:13.13230
+9.850
12
Klara Sätter
Tullus Sg
2:13.13240
+9.860
13
Kajsa Limby
IFK Mora SK
2:13.13290
+10.910
14
Frida Persson Kjellgren
Järpens SK
2:14.13360
+10.980
15
Märta Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
2:16.13530
+12.1150
16
Marit Folie
Italy
2:16.13580
+13.1200
17
Petronella Haram
Norway
2:17.13680
+14.1300
18
Marie Schwitzer
Italy
2:18.13740
+14.1360
19
Elke Hammerstein
Storbritannien
2:23.14270
+19.1890
20
Anna Johansson
IFK Umeå
2:24.14370
+20.1990
21
Lisa Hörnqvist
Luleå
2:31.15080
+28.2700
22
Lina Porret
Matfors SK
3:12.19140
+1:08.6760
D 19
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alba Björnsdotter
Järpens SK
2:02.12130
2
Mabel Ovedie Herskedal Amundsen
Herskedal
2:03.12240
+1.10
3
Mali Eidnes Bakken
Norway
2:04.12370
+2.140
4
Eva Ingebrigtsen
Norway
2:05.12440
+3.210
5
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
2:05.12460
+3.230
6
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
2:05.12490
+3.260
7
Ylvie Folie
Italy
2:06.12520
+3.290
8
Moa Hedman
Högbo GIF
2:06.12550
+4.320
9
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:07.12640
+5.410
10
Selma Nevin
Norway
2:08.12750
+6.520
11
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:08.12780
+6.550
12
Matilda Bandefur
Borås SK
2:10.12970
+8.740
13
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
2:15.13460
+13.1230
14
Giada Santus
Italy
2:21.14040
+19.1810
15
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
2:25.14420
+22.2190
16
Ida Ewald
Storbritannien
2:25.14480
+23.2250
H 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
David Karlstam
Finnskoga IF
2:44.16380
2
Sixten Öhlen
Kovlands IF
2:49.16850
+4.370
3
Kristoffer Brolin
Näsvikens IK
2:52.17110
+7.630
4
Valter Viklund
Järvsö IF
2:54.17390
+10.910
5
Charlie Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:55.17480
+11.1000
6
Vilgot Snell
Matfors SK
2:58.17770
+13.1290
7
Olle Brännström Piirainen
Östersunds SK
3:01.18020
+16.1540
8
Jack Söderkvist
Anundsjö if
3:01.18050
+16.1570
9
Frej Myhr
Funäsdalens IF
3:01.18060
+16.1580
10
Viktor Hellsberg
Stockviks SF
3:02.18110
+17.1630
11
Herman Thunberg
Stockviks SF
3:05.18470
+20.1990
12
Rasmus Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
3:06.18530
+21.2050
13
Walter Lekman
Åsarna IK
3:06.18530
+21.2050
14
Melker Ingebrand
Östersunds SK
3:07.18620
+22.2140
15
Jakob Lundemo
Funäsdalens IF
3:08.18710
+23.2230
16
Leo Bonato
Ås IF
3:08.18740
+23.2260
17
Malte Höglund
Matfors SK
3:08.18740
+23.2260
18
Nils Nordensson
Lucksta IF
3:08.18770
+23.2290
19
Filip Grimbe
Ås IF
3:10.18960
+25.2480
20
Eskil Henriksson
Matfors SK
3:11.19040
+26.2560
21
Vide Fjellner
Järpens SK
3:14.19300
+29.2820
22
William Hansson
Högbo GIF
3:20.19990
+36.3510
23
Sigurd Boman
Hägglunds Ski Team SK
3:28.20790
+44.4310
24
Edvin Simas
IFK Hedemora SK
3:29.20840
+44.4360
25
Sam Åman
Selånger SOK
3:30.20910
+45.4430
26
Elian Denkert
Matfors SK
3:30.20940
+45.4460
27
Alvin Ideborg
Svegs IK
3:32.21120
+47.4640
28
Martin Lind
Stockviks SF
3:33.21220
+48.4740
29
Emil Djurback
Falu IK
3:33.21270
+48.4790
30
Ebbe Törngren
Ås IF
3:34.21300
+49.4820
31
Oskar Trygg
Svegs IK
3:35.21430
+50.4950
32
Nils Jalnäs Segerborg
Funäsdalens IF
3:36.21510
+51.5030
33
Kalle Franzén
Funäsdalens IF
3:36.21510
+51.5030
34
Folke Hagman Hansson
Bergeforsens SK
3:37.21630
+52.5150
35
Isac Stock-jensen
Norway
3:41.22040
+56.5560
36
Kevin Dahlgren
Matfors SK
3:41.22070
+56.5590
37
Melker Lidfors
Funäsdalens IF
3:42.22190
+58.5710
38
Eskil Lundahl
Matfors SK
3:45.22480
+1:01.6000
39
Harry Rydén
Sälens IF
3:46.22550
+1:01.6070
40
Sigge Estmer
Ås IF
3:46.22580
+1:02.6100
41
Arvid Örnholmer
Funäsdalens IF
4:01.24020
+1:16.7540
42
Gustav Kallur
Falu IK
4:08.24790
+1:24.8310
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sigve Fuglem
Norway
2:27.14680
2
Anton Helmersson
Svegs IK
2:27.14690
+0
3
Sixten Lind
Duveds IF
2:31.15070
+3.290
4
Harald Olsson
Offerdals SK
2:33.15280
+6.500
5
Jamie Blomqvist
Matfors SK
2:34.15310
+6.530
6
Ville Berglund Aune
Tierps IF
2:34.15310
+6.530
7
Alexander Halvarsson
Funäsdalens IF
2:35.15460
+7.680
8
Philip Bjørnstad-tuveng
Norway
2:36.15510
+8.730
9
Olle Danielsson
Stockviks SF
2:37.15640
+9.860
10
Valdemar Norlander
Funäsdalens IF
2:37.15690
+10.910
11
Oskar Persson
Lucksta IF
2:38.15710
+10.930
12
Villis Arnesson Snell
Matfors SK
2:40.15910
+12.1130
13
Noah Adamson
Östersunds SK
2:41.16060
+13.1280
14
Axel Malmström
SK Bore
2:41.16090
+14.1310
15
Vebjørn Horten Vik
Norway
2:42.16150
+14.1370
16
Tage Claesson
Bondsjöhöjdens IK
2:43.16240
+15.1460
17
Scott Svelander
Åsarna IK
2:43.16260
+15.1480
18
Arvid Stenman
Falu IK
2:44.16310
+16.1530
19
Max Islén
Falu IK
2:44.16340
+16.1560
20
Calle Moberg
Tynderö IK
2:45.16480
+18.1700
21
Oliver Richardsson
Tullus Sg
2:46.16550
+18.1770
22
Saw Ethan Tru Men
Älvdalens IF SK
2:46.16580
+19.1800
23
Erik Gärd
Stockviks SF
2:47.16640
+19.1860
23
Linus Hjortvall
Domnarvets GOIF
2:47.16640
+19.1860
25
Lowe Lundin Eldrot
Järpens SK
2:47.16690
+20.1910
26
Hugo Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
2:48.16710
+20.1930
27
Elis Eddefalk
Röbäcks SK
2:48.16740
+20.1960
28
David Anderfjäll
Västerås Skidklubb
2:49.16860
+21.2080
29
Vincent Boberg
Älvdalens IF SK
2:50.16920
+22.2140
30
Marius Floenes
Norway
2:50.16990
+23.2210
31
Samuel Hagman Hansson
Bergeforsens SK
2:52.17140
+24.2360
32
Helge Ström
Dala-Järna IK
2:53.17240
+25.2460
33
Nils Persson
Järvsö IF
2:53.17250
+25.2470
34
Olle Nilsson
Östersunds SK
2:53.17270
+25.2490
35
Henry Törngren
Ås IF
2:54.17300
+26.2520
36
Melker Thunberg
Stockviks SF
2:56.17530
+28.2750
37
Rasmus Johansson Saadio
Sälens IF
2:58.17720
+30.2940
38
Arvid Eklund
Östersunds SK
2:58.17730
+30.2950
39
Rasmus Aas Malmroth
Norway
2:58.17790
+31.3010
40
Alfons Andersson
Tynderö IK
2:59.17810
+31.3030
41
Enar Modigh
Särna SK
2:59.17820
+31.3040
42
Jesper Nordstad
Norway
3:00.17920
+32.3140
43
Neo Ahlqvist
Hägglunds Ski Team SK
3:01.18030
+33.3250
44
Linus Lauri
Hägglunds Ski Team SK
3:04.18360
+36.3580
45
Amund Stai
Norway
3:07.18680
+40.3900
46
Ivar Björsborn Fundin
Funäsdalens IF
3:10.18920
+42.4140
47
Noel Persson
Högbo GIF
3:10.18960
+42.4180
48
Elis Björsborn Fundin
Funäsdalens IF
3:13.19290
+46.4510
49
Elvis Mörk Bölling
Älvdalens IF SK
3:15.19430
+47.4650
50
Emil Sköldberg
Funäsdalens IF
3:15.19470
+47.4690
51
Wilmer Nygård
Frösö IF
3:16.19560
+48.4780
52
Erik Halvarsson Woxlägd
Vemdalens IF
3:21.20090
+54.5310
53
William Romegård
Järpens SK
3:25.20490
+58.5710
54
Julius Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
3:31.21040
+1:03.6260
55
Aron Johansson
Tynderö IK
3:34.21300
+1:06.6520
56
Jonas Edholm Kvist
Kovlands IF
4:01.24030
+1:33.9250
57
Olle Rolin Edenryd
Offerdals SK
4:01.24080
+1:34.9300
-
Oskar Östlund
Tierps IF
23:59:58.8639700
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
2:04.12330
2
Einar Blomberg
Rehns BK
2:06.12580
+2.150
3
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
2:07.12660
+3.230
4
Malte Östlund
Tierps IF
2:13.13220
+8.790
5
Sixten Hägg
Funäsdalens IF
2:14.13310
+9.880
6
Theodor Andersson
Lycksele IF
2:14.13370
+10.940
7
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
2:14.13370
+10.940
8
Gabriel Haglund
Offerdals SK
2:14.13390
+10.960
9
Vidar Olsson
Fagersta Södra IK
2:15.13430
+11.1000
10
Marius Brandfjell
Funäsdalens IF
2:15.13470
+11.1040
11
Oscar Gustafsson
Hägglunds Ski Team SK
2:16.13510
+11.1080
12
Theo Nordensson
Lucksta IF
2:17.13610
+12.1180
13
Axel Danielsson
Stockviks SF
2:17.13630
+13.1200
14
Sigge Löfgren
Falu IK
2:17.13630
+13.1200
15
Ellev Vang Odden
Norway
2:17.13680
+13.1250
16
Max Enhörning
Falu IK
2:18.13760
+14.1330
17
Elias Eklund
IK Rex
2:19.13820
+14.1390
18
Hjalmar Gabrielsson
Östersunds SK
2:19.13890
+15.1460
19
Rasmus Wedholm
Falu IK
2:20.13970
+16.1540
20
Malte Dag Åkerlund
Sälens IF
2:23.14220
+18.1790
21
Hampus Danielsson
Lycksele IF
2:23.14250
+19.1820
22
Vilhelm Lind
Duveds IF
2:23.14290
+19.1860
23
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
2:23.14290
+19.1860
24
Erlend Stokke
Norway
2:23.14290
+19.1860
25
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
2:24.14330
+20.1900
26
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
2:24.14330
+20.1900
27
Edward Nässén
Matfors SK
2:24.14350
+20.1920
28
Oliver Bergkvist
Matfors SK
2:24.14360
+20.1930
29
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
2:25.14460
+21.2030
30
Albin Fundin
Svegs IK
2:26.14550
+22.2120
31
Elias EK
Sälens IF
2:27.14690
+23.2260
32
Vilmer Tronde
Östersunds SK
2:28.14760
+24.2330
33
Alexander Dufva
Stockviks SF
2:29.14810
+24.2380
34
Sixten Norberg
Svegs IK
2:29.14840
+25.2410
35
Jonas Lind
Stockviks SF
2:30.14920
+25.2490
36
Nils Åberg
Hägglunds Ski Team SK
2:30.14980
+26.2550
37
Simon Modig
Västerås Skidklubb
2:31.15000
+26.2570
38
Edvin Lindberg
Kungsgårdens SK
2:31.15050
+27.2620
39
Victor Averheim
Stockviks SF
2:32.15150
+28.2720
40
Conrad Wickenberg
Högbo GIF
2:32.15150
+28.2720
41
Carl Ingebrand
Östersunds SK
2:33.15270
+29.2840
42
Arvid Nygård
Frösö IF
2:33.15280
+29.2850
43
Milo Bonato
Ås IF
2:37.15600
+32.3170
44
Sebastian Graneng
Norway
2:38.15710
+33.3280
45
Andreas Hugubakken Moen
Norway
2:39.15870
+35.3440
46
Sigurd Aurel Solvang
Norway
2:40.15930
+36.3500
47
Oskar Hjeltström
Matfors SK
2:40.15950
+36.3520
48
Vilgot Sääf
Norrala IF
2:40.15960
+36.3530
49
Marcus Karlstam
Finnskoga IF
2:41.16060
+37.3630
50
Wille Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:43.16230
+39.3800
51
Alve Göransson
Ås IF
2:43.16240
+39.3810
52
Björn Lundemo
Funäsdalens IF
2:44.16370
+40.3940
53
Hamish Ball
Storbritannien
2:46.16520
+41.4090
54
Elliot Engrund
Åsarna IK
2:46.16540
+42.4110
55
Elliot Dag EK
Sälens IF
2:47.16660
+43.4230
56
Uddo Sonnefelt
Duveds IF
2:49.16850
+45.4420
57
Vilmer Fröier
Hägglunds Ski Team SK
2:51.17010
+46.4580
58
David Walther
Matfors SK
2:52.17170
+48.4740
59
Noah Barnes
Storbritannien
3:01.18080
+57.5650
60
Aiden Grant
Storbritannien
3:01.18090
+57.5660
61
Kasper Hansson
Högbo GIF
3:02.18150
+58.5720
62
Cedric Holmbom
Matfors SK
3:03.18220
+58.5790
63
Otto Hüglow
Vemdalens IF
3:05.18470
+1:01.6040
64
Filip Lindqvist
Matfors SK
3:15.19430
+1:11.7000
H 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Leon Kvistegården
Högbo GIF
1:56.11540
2
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
1:56.11570
+0
3
Hugo Enhörning
Falu IK
1:57.11610
+0
4
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
1:57.11620
+0
5
Erik Gustafsson
Hägglunds Ski Team SK
1:59.11850
+3.210
6
Hugo Danielsson
Lycksele IF
1:59.11860
+3.220
7
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
2:00.11920
+3.280
8
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:01.12030
+4.390
9
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
2:02.12110
+5.470
10
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
2:02.12120
+5.480
11
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
2:02.12160
+6.520
12
Herje Olsson
Offerdals SK
2:02.12170
+6.530
13
Elvin Alvtegen
Järpens SK
2:03.12280
+7.640
14
Alvar Lindblom
Frösö IF
2:04.12330
+7.690
15
Thomas Duncan
Storbritannien
2:04.12330
+7.690
16
Oskar Jonsson
IFK Umeå
2:04.12340
+8.700
17
Albin Hållmarker
Bjursås IK
2:04.12380
+8.740
18
Alvin Nordensson
Lucksta IF
2:04.12390
+8.750
19
Arvid Nordin
Lycksele IF
2:05.12410
+8.770
20
Kalle Helgesson
Östersunds SK
2:05.12430
+8.790
21
Valter Gerle
OK Landehof
2:05.12480
+9.840
22
Arvid Karlsson
Åsarna IK
2:05.12490
+9.850
23
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:06.12500
+9.860
24
Vegard Nordbrandt
Östersunds SK
2:06.12510
+9.870
25
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
2:07.12600
+10.960
26
Erik Blidberg
Östersunds SK
2:07.12690
+11.1050
27
Albin Tuvesson
Stockviks SF
2:09.12860
+13.1220
28
Wilmer Salmonsson Bystrand
Järpens SK
2:11.13010
+14.1370
29
Nils Rönnestrand
Ås IF
2:11.13060
+15.1420
30
Melker Jakobsson
Alnö SK
2:11.13080
+15.1440
31
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
2:12.13110
+15.1470
32
Melker Rentzhog
Östersunds SK
2:12.13160
+16.1520
33
Olle Toutin
Järpens SK
2:13.13240
+17.1600
34
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
2:13.13260
+17.1620
35
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:13.13270
+17.1630
36
Emil Olsson
Norway
2:15.13460
+19.1820
37
Oliver Meldal
Norway
2:16.13500
+19.1860
38
Kristian Fredrik Fleischer
Norway
2:17.13600
+20.1960
39
Lars Persson
Bjuråkers GOIF
2:17.13640
+21.2000
40
Jordan Blomqvist
Matfors SK
2:19.13820
+22.2180
41
Vilmer Wikström
Åsarna IK
2:19.13890
+23.2250
42
Hugo Persson
Östersunds SK
2:21.14090
+25.2450
43
Albin Persson
Lucksta IF
2:27.14680
+31.3040
44
Erik Carlsén
Järpens SK
2:28.14740
+32.3100
45
Jonatan Walther
Matfors SK
2:28.14770
+32.3130
46
Joel Lindqvist
Matfors SK
2:33.15240
+37.3600
47
Ellis Simpson
Storbritannien
2:33.15290
+37.3650
48
Henning Nordvall
Matfors SK
2:35.15480
+39.3840
H 18
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adrian Cornelius Kaasbøll
Norway
1:53.11240
2
Benjamin Kulsetås
Norway
1:55.11460
+2.120
3
Max Johansson
Östersunds SK
1:56.11550
+3.210
4
Johan Richardsson
Funäsdalens IF
1:56.11570
+3.230
5
Carl Björk
Borås SK
1:57.11610
+3.270
6
Joar Rosvold
Rehns BK
1:57.11610
+3.270
7
Isai Naeff
Switzerland
1:58.11720
+4.380
8
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
1:58.11720
+4.380
9
Joergen Storli
Norway
1:58.11780
+5.440
10
Sigurd Ekle-danielsen
Norway
1:58.11780
+5.440
11
Malte Söderlund
Falu IK
1:59.11880
+6.540
12
Elias Redman
Östersunds SK
1:59.11890
+6.550
13
David Palmgren
Bergeforsens SK
2:00.11910
+6.570
14
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
2:00.11950
+7.610
15
Ask Holmvassdal
Norway
2:01.12000
+7.660
16
Malte Lewandowski
Frösö IF
2:01.12010
+7.670
17
Ruben Wurzer
Italy
2:01.12060
+8.720
18
Oskar Bergman
IFK Mora SK
2:01.12060
+8.720
19
Björn Rönnestrand
Ås IF
2:01.12090
+8.750
20
Knut Saitton
Vårby IK
2:02.12140
+9.800
21
Rasmus Anttila
Högbo GIF
2:02.12190
+9.850
22
Endre Saeterbo Nielsen
Norway
2:03.12240
+10.900
23
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
2:04.12320
+10.980
24
Pontus Nilsson
Linköpings SK
2:04.12370
+11.1030
25
Ottar Rekstad
Norway
2:05.12420
+11.1080
26
Logan Duncan
Storbritannien
2:11.13050
+18.1710
27
August Lilja
Matfors SK
2:13.13250
+20.1910
28
Jack Somerset
Storbritannien
2:17.13640
+24.2300
29
William Fjellheim Ulriksen
Norway
2:19.13830
+25.2490
Logga in för att slippa de här annonserna
H 19
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
1:49.10850
2
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
1:51.11020
+1.70
3
Johannes Rydzek
Germany
1:53.11220
+3.270
4
Gustav Aflodal
Offerdals SK
1:53.11280
+4.330
5
Albin Blomberg
Rehns BK
1:54.11390
+5.440
6
Viktor Norberg
Falu IK
1:55.11450
+6.500
7
Axel Mäkinen
Högbo GIF
1:56.11500
+6.550
8
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:57.11620
+7.670
9
Noe Naeff
Switzerland
1:57.11630
+7.680
10
Marcus Grate
IFK Umeå
1:58.11780
+9.830
11
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
2:00.11950
+11.1000
12
Giacomo Petrini
Italy
2:01.12000
+11.1050
13
Emil Porret
Matfors SK
2:04.12330
+14.1380
14
David Oberhofer
Italy
2:05.12420
+15.1470
15
Michael Hellweger
Italy
2:07.12690
+18.1740
16
Adam Karls Johansson
Nacka
2:08.12700
+18.1750
17
Hannes Oberhofer
Italy
2:08.12730
+18.1780
18
Riccardo Foradori
Italy
2:08.12760
+19.1810
19
Max Andersson
Oxbergs IF
2:08.12790
+19.1840
20
Joel Nilsson
IFK Umeå
2:17.13650
+28.2700
21
William Hughes
Storbritannien
2:19.13890
+30.2940
22
Axel Svensson
Sundbybergs IK
2:31.15030
+41.4080
23
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
2:50.16920
+1:00.5970