Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2023-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Jonsson
Norum-Djäkneboda SK
1:56:48.700770
79.6p
2
Johan Sandberg
Ttgu IF
2:03:46.742580
+6:58.41710
73.8p
3
Erik Oskarsson
Tavelsjö AIK
2:06:36.759500
+9:47.58630
71.7p
4
Robin Olofsson
SK Järven
2:06:38.759720
+9:49.58850
71.7p
5
Peter Gustavsson
Malå IF
2:08:06.768590
+11:18.67720
70.6p
6
Peter Vinnervik
Axa SC
2:09:31.777010
+12:42.76140
69.7p
7
Hans Årebäck
Bolidens SK
2:09:46.778510
+12:57.77640
69.5p
8
Henry Jatko
Ttgu IF
2:11:05.786460
+14:16.85590
68.6p
9
Christer Larsson
Skellefteå SK
2:11:24.788370
+14:36.87500
68.4p
10
Ola Backman
Skellefteå XC
2:13:01.798080
+16:13.97210
67.4p
11
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
2:13:11.799060
+16:22.98190
67.3p
12
Fredrik Ragnarsson
Ttgu IF
2:15:34.813380
+18:46.112510
65.8p
13
Olof Stenlund
Team Esplanad
2:15:43.814220
+18:54.113350
65.7p
14
Erik Nilsson
Ttgu IF
2:16:27.818690
+19:39.117820
65.2p
15
Håkan Holmgren
Bolidens SK
2:16:28.818720
+19:39.117850
65.2p
16
Roine Åström
Ttgu IF
2:16:31.819050
+19:42.118180
65.2p
17
Gunnar ÖLUND
Skellefteå XC
2:17:20.823910
+20:31.123040
64.7p
18
Jörgen Norén
Malå IF
2:19:18.835780
+22:30.134910
63.6p
19
Thomas Jonsson
XC Piteå
2:20:42.844110
+23:53.143240
62.8p
20
Tord Nilsson
IK Stern
2:22:21.854050
+25:32.153180
61.9p
21
Benny Hedlund
Byske SK
2:25:47.874690
+28:59.173820
60.1p
22
Mats Långström
XC Piteå
2:25:49.874880
+29:01.174010
60.1p
23
Fredrik Wikberg
Skellefteå XC
2:26:34.879360
+29:45.178490
59.7p
24
Per Degerman
Skellefteå XC
2:28:01.888090
+31:13.187220
59.0p
25
Johan Ekman
XC Piteå
2:29:07.894610
+32:18.193740
58.5p
26
Fredrik Landström
Sorsele SK
2:30:09.900890
+33:21.200020
58.0p
27
Niklas Mannberg
Skellefteå XC
2:30:59.905880
+34:11.205010
57.6p
28
Lars Sundström
Skellefteå SK
2:34:28.926740
+37:39.225870
56.0p
29
Martin Lundberg
Fredrika IK
2:38:17.949600
+41:28.248730
54.4p
30
Nils Forsell
Skellefteå XC
2:39:52.959150
+43:03.258280
53.7p
31
Marcus Burström
Byske SK
2:40:28.962770
+43:40.261900
53.5p
32
Sune Kaptens
No Club
2:44:13.985200
+47:24.284330
52.0p
33
Magnus Pettersson
Skellefteå SK
2:48:13.1009250
+51:24.308380
50.5p
34
Mats Gustafsson
Skellefteå XC
2:49:32.1017180
+52:44.316310
50.1p
35
Björn Genborg
Varuträsk IF
2:59:34.1077350
+1:02:45.376480
46.8p
36
Johan Oskarsson
Sveaskogs IF
3:05:44.1114330
+1:08:55.413460
44.9p
37
Patrik Gustafsson
IFK Umeå
3:16:19.1177840
+1:19:30.476970
42.1p
38
Caj Malmsten
Larsmo IF Frejs Game Finland
3:32:14.1273320
+1:35:25.572450
38.5p