40km Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | H 21 | Jonathan Hedbys | Storvreta IK | 1:51:57.671600 | | 82.0p |
2 | H 21 | Jerry Danielsson | IF Åland | 1:52:46.676500 | +49.4800 | 81.3p |
3 | H 21 | Niklas Österberg | Storvreta IK | 1:52:47.676600 | +50.4900 | 81.3p |
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:53:00 |
4 | H 21 | Andreas Berthagen | Storvreta IK | 1:54:08.684700 | +2:11.13000 | 80.1p |
5 | H 21 | Anders Böhlmark | XC Sthlm Ski Club | 1:54:09.684800 | +2:12.13100 | 80.1p |
6 | H 21 | Waldemar Andersson | Storvreta IK | 1:54:21.686000 | +2:24.14300 | 79.9p |
7 | H 21 | Johan Selander | Öregrunds IK | 1:58:50.712900 | +6:53.41200 | 76.2p |
8 | H 21 | Lukas af Geijerstam | IK Rex | 1:58:56.713500 | +6:59.41800 | 76.1p |
9 | H 21 | Pontus Karlsson | Turebergs IF | 1:58:57.713600 | +7:00.41900 | 76.1p |
10 | H 21 | Tobias Malm | Axa SC | 1:59:10.714900 | +7:13.43200 | 76.0p |
11 | H 21 | Marcus Klang | Snö & Tö Skidklubb | 2:00:58.725700 | +9:01.54000 | 74.6p |
12 | H 21 | Ola Carell | Ärna IF Uppsala Garnison | 2:01:01.726000 | +9:04.54300 | 74.5p |
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:02:00 |
13 | H 21 | Albert FRIMAN | Snö & Tö Skidklubb | 2:03:18.739700 | +11:21.68000 | 72.9p |
14 | H 21 | Henrik Jonsson | Snö & Tö Skidklubb | 2:03:19.739800 | +11:22.68100 | 72.9p |
15 | H 21 | John Andersson Gull | Storvreta IK | 2:03:21.740000 | +11:24.68300 | 72.8p |
16 | H 21 | Viktor Medén | Åsarna IK | 2:04:11.745000 | +12:14.73300 | 72.2p |
17 | H 21 | David Melin | Gimo IF SK | 2:04:57.749600 | +13:00.77900 | 71.7p |
18 | H 21 | Niklas Henriksson | Bålsta SK | 2:05:14.751300 | +13:17.79600 | 71.5p |
19 | H 21 | Andreas Degerfeldt | Turebergs IF | 2:06:46.760500 | +14:49.88800 | 70.5p |
20 | H 21 | Fredrik Björck | IK Rex | 2:08:25.770400 | +16:28.98700 | 69.4p |
21 | H 21 | Kristian Tufvesson | IK Rex | 2:08:26.770500 | +16:29.98800 | 69.4p |
22 | H 21 | Johannes Forsberg | XC Sthlm Ski Club | 2:08:28.770700 | +16:31.99000 | 69.4p |
23 | H 21 | Jan-Magnus Söderlund | Axa SC | 2:08:31.771000 | +16:34.99300 | 69.3p |
24 | H 21 | Björn Winell | Storvreta IK | 2:09:53.779200 | +17:56.107500 | 68.4p |
25 | H 21 | Ted Fredriksson | Storvreta IK | 2:09:55.779400 | +17:58.107700 | 68.4p |
26 | H 21 | Erik Norrbom | XC Sthlm Ski Club | 2:10:18.781700 | +18:21.110000 | 68.2p |
27 | H 21 | Mattias Slothus | Knivsta | 2:11:52.791100 | +19:55.119400 | 67.2p |
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:12:00 |
28 | H 21 | Tommy Danielsson | IF Åland | 2:12:52.797100 | +20:55.125400 | 66.6p |
29 | H 21 | Tommy Vikman | Bålsta SK | 2:13:21.800000 | +21:24.128300 | 66.3p |
30 | H 21 | Anders Rehn | Högbo GIF | 2:14:42.808100 | +22:45.136400 | 65.5p |
31 | H 21 | Andreas Winarve | Ingarö IF | 2:15:15.811400 | +23:18.139700 | 65.2p |
32 | H 21 | Henrik Edwardsson | Turebergs IF | 2:15:31.813000 | +23:34.141300 | 65.1p |
33 | H 21 | Fredrik Lindgren | IK Hakarpspojkarna | 2:16:44.820300 | +24:47.148600 | 64.4p |
34 | H 21 | Sebastian Wallin | Gävle | 2:16:49.820800 | +24:52.149100 | 64.3p |
35 | H 21 | Magnus Haglund | Snö & Tö Skidklubb | 2:17:31.825000 | +25:34.153300 | 63.9p |
36 | H 21 | Peter Sundén | Huddinge SK LF | 2:17:35.825400 | +25:38.153700 | 63.9p |
37 | H 21 | Eric Johansson | Östervåla IF | 2:18:04.828300 | +26:07.156600 | 63.6p |
38 | H 21 | Jon Sjöberg | IK Rex | 2:18:37.831600 | +26:40.159900 | 63.3p |
39 | H 21 | Olof Widenfalk | Storvreta IK | 2:18:44.832300 | +26:47.160600 | 63.3p |
40 | H 21 Motion | Andreas Sjöblom | IF Åland | 2:20:23.842200 | +28:26.170500 | 62.4p |
41 | H 21 | Martin Alvengren | Storvreta IK | 2:21:03.846200 | +29:06.174500 | 62.0p |
42 | H 21 | Mattias Johansson | Täby IS SK | 2:21:16.847500 | +29:19.175800 | 61.9p |
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:22:00 |
43 | H 21 | Jonas Andersson | Ufk | 2:22:12.853100 | +30:15.181400 | 61.5p |
44 | H 21 | John Hedlund | Hägersta GF | 2:22:16.853500 | +30:19.181800 | 61.4p |
45 | H 21 | Oskar Lindgren | Stockholm | 2:23:00.857900 | +31:03.186200 | 61.1p |
46 | H 21 | Per Janzon | IFK Mariefred | 2:23:46.862500 | +31:49.190800 | 60.7p |
47 | H 21 Motion | Johan Lundh | Nacka | 2:25:11.871000 | +33:14.199300 | 60.0p |
48 | H 21 | Peter Lydell | Gimo IF SK | 2:25:23.872200 | +33:26.200500 | 59.9p |
49 | H 21 | Micke Norrestam | Östervåla IF | 2:26:03.876200 | +34:06.204500 | 59.6p |
50 | D 21 | Linnéa Sennström | Bauhaus Sportklubb | 2:27:21.884000 | +35:24.212300 | 58.9p |
51 | H 21 | Per Eklund | IK Rex | 2:29:15.895400 | +37:18.223700 | 58.1p |
52 | H 21 | Kim Eriksson | IF Åland | 2:29:27.896600 | +37:30.224900 | 58.0p |
53 | H 21 | Anders Alverbäck | Mälarö SOK | 2:29:43.898200 | +37:46.226500 | 57.9p |
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:32:00 |
54 | H 21 Motion | Peter Backlund | Uppsala | 2:33:00.917900 | +41:03.246200 | 56.4p |
55 | H 21 Motion | Johan Andersson | Stockholm | 2:33:50.922900 | +41:53.251200 | 56.1p |
56 | H 21 Motion | Örjan Stenflo | Storumans IK | 2:35:32.933100 | +43:35.261400 | 55.3p |
57 | H 21 | Arne Wenngren | Östervåla IF | 2:35:43.934200 | +43:46.262500 | 55.3p |
58 | H 21 Motion | Torvald Eriksson | Luia | 2:36:24.938300 | +44:27.266600 | 55.0p |
59 | H 21 | Niklas Karlsson | Knutby IF | 2:36:42.940100 | +44:45.268400 | 54.9p |
60 | H 21 | Björn Robert Lindberg | Öregrunds IK | 2:37:52.947100 | +45:55.275400 | 54.4p |
61 | H 21 Motion | Martin Lloyd Sjöblom | Stockholm | 2:38:06.948500 | +46:09.276800 | 54.3p |
62 | H 21 Motion | Andreas Johansson | IFK Mora AK | 2:40:18.961700 | +48:21.290000 | 53.4p |
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:42:00 |
63 | H 21 Motion | Magnus Larsson | Stockholm | 2:43:36.981500 | +51:39.309800 | 52.2p |
64 | H 21 | Jesper Bengs | Ufk | 2:44:07.984600 | +52:10.312900 | 52.0p |
65 | H 21 Motion | Peder Eriksson | Häverödals SK | 2:44:12.985100 | +52:15.313400 | 52.0p |
66 | H 21 Motion | Linus Ehrenstråhle | Stockholm | 2:44:13.985200 | +52:16.313500 | 52.0p |
67 | H 21 Motion | Per Edenhamn | Almunge IK | 2:45:00.989900 | +53:03.318200 | 51.7p |
68 | H 21 Motion | Viktor Bäck | Uppsala | 2:45:30.992900 | +53:33.321200 | 51.5p |
69 | D 21 | Linnéa Djurström | Ufk | 2:46:08.996700 | +54:11.325000 | 51.3p |
70 | H 21 | Per Lindgren | IK Hakarpspojkarna | 2:46:26.998500 | +54:29.326800 | 51.2p |
71 | H 21 Motion | Jonas Fredriksson | Vallentuna | 2:46:55.1001400 | +54:58.329700 | 51.0p |
72 | H 21 | Marcus Svedare | IK Rex | 2:47:45.1006400 | +55:48.334700 | 50.7p |
73 | H 21 Motion | Anton Tapper-Vuontisvaara | Östhammar | 2:48:17.1009600 | +56:20.337900 | 50.5p |
74 | H 21 Motion | Emil Brodén | Östervåla IF | 2:49:36.1017500 | +57:39.345800 | 50.1p |
75 | H 21 Motion | Erik Backman | Heby Allmänna IF | 2:49:39.1017800 | +57:42.346100 | 50.1p |
76 | H 21 Motion | Max Lindstedt | Österåker | 2:50:30.1022900 | +58:33.351200 | 49.8p |
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:52:00 |
77 | H 21 Motion | Andreas Allström | Stockholm | 2:52:27.1034600 | +1:00:30.362900 | 49.1p |
78 | H 21 Motion | Johan Ångman | Uppsala | 2:52:54.1037300 | +1:00:57.365600 | 49.0p |
79 | H 21 Motion | Ingemar Ångman | Heby Allmänna IF | 2:54:42.1048100 | +1:02:45.376400 | 48.4p |
80 | H 21 Motion | André Aho | Stockholm | 2:57:16.1063500 | +1:05:19.391800 | 47.6p |
81 | D 21 | Sara Djurström | Ufk | 2:58:01.1068000 | +1:06:04.396300 | 47.4p |
82 | H 21 Motion | Dan Averstad | Botkyrka | 2:58:03.1068200 | +1:06:06.396500 | 47.4p |
83 | H 21 Motion | Linus Wahlsten | Stockholm | 3:01:15.1087400 | +1:09:18.415700 | 46.4p |
84 | H 21 Motion | Alexander Liljeström | Uppsala | 3:01:30.1088900 | +1:09:33.417200 | 46.4p |
85 | H 21 Motion | Adam Wahlqvist | Östhammar | 3:02:48.1096700 | +1:10:51.425000 | 46.0p |
86 | H 21 Motion | Anton Waldenvik | Uppsala | 3:02:58.1097700 | +1:11:01.426000 | 45.9p |
87 | H 21 | Jaan Malmberg | IF Åland | 3:02:59.1097800 | +1:11:02.426100 | 45.9p |
88 | H 21 | Emil Jansson | Axa SC | 3:04:38.1107700 | +1:12:41.436000 | 45.5p |
89 | H 21 | Jörgen Wissman | IK Rex | 3:05:27.1112600 | +1:13:30.440900 | 45.2p |
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:07:00 |
90 | H 21 Motion | Simon Israelsson | Uppsala | 3:07:26.1124500 | +1:15:29.452800 | 44.7p |
91 | D 21 Motion | Kristin Holmberg | Nacka | 3:09:11.1135000 | +1:17:14.463300 | 44.2p |
92 | H 21 Motion | Rickard Knutsson | Alsike IF | 3:12:15.1153400 | +1:20:18.481700 | 43.4p |
93 | H 21 Motion | David Bergvik | Stockholm | 3:14:07.1164600 | +1:22:10.492900 | 43.0p |
94 | H 21 Motion | Per-Anders Lindgren | Stockholm | 3:14:41.1168000 | +1:22:44.496300 | 42.8p |
95 | H 21 Motion | Mikael Waldenvik | Uppsala | 3:16:15.1177400 | +1:24:18.505700 | 42.4p |
96 | H 21 Motion | Per-Åke Johnsson | Föreningen IKJ Haninge | 3:16:18.1177700 | +1:24:21.506000 | 42.4p |
97 | H 21 Motion | David Hammarberg | IK Stern | 3:16:44.1180300 | +1:24:47.508600 | 42.3p |
98 | H 21 Motion | Per Fridsjö | Tierp | 3:18:10.1188900 | +1:26:13.517200 | 42.0p |
99 | H 21 Motion | Andreas Flemmer | Upplands Väsby | 3:19:16.1195500 | +1:27:19.523800 | 41.7p |
100 | D 21 Motion | Malin Mikic | Östhammar | 3:20:05.1200400 | +1:28:08.528700 | 41.5p |
101 | H 21 Motion | Allar Piirsoo | Uppsala | 3:21:30.1208900 | +1:29:33.537200 | 41.2p |
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:22:00 |
102 | H 21 Motion | Johan Ewetz | Turebergs IF | 3:22:19.1213800 | +1:30:22.542100 | 41.0p |
103 | D 21 Motion | Anna-Lena Pettersson | Östhammar | 3:25:42.1234100 | +1:33:45.562400 | 40.3p |
104 | D 21 Motion | Caroline Fridsjö | Tierp | 3:25:58.1235700 | +1:34:01.564000 | 40.2p |
105 | H 21 Motion | Claes Hultholm | Borås SK | 3:28:11.1249000 | +1:36:14.577300 | 39.7p |
106 | H 21 Motion | Mikael Åkerlind | Axa SC | 3:41:00.1325900 | +1:49:03.654200 | 37.2p |
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:42:00 |
107 | H 21 Motion | Emil Freij | Norrtälje | 3:42:17.1333600 | +1:50:20.661900 | 36.9p |
108 | H 21 Motion | Oliver Eklund | Uppsala | 3:53:59.1403800 | +2:02:02.732100 | 34.9p |
109 | H 21 Motion | Stefan Andersson | Knivsta | 4:29:51.1619000 | +2:37:54.947300 | 29.9p |
|
30km Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | D 21 Motion | Julia Davidsson | Ärla IF | 1:56:48.700700 | | 61.2p |
2 | D 21 Motion | Lovisa Blomgren | SOK Aneby | 2:05:22.752100 | +8:34.51300 | 57.0p |
3 | D 21 Motion | Sophia Rosén | Storvreta IK | 2:06:46.760500 | +9:58.59700 | 56.4p |
4 | D 21 Motion | Christine Strömbom | Björklinge SOK | 2:07:02.762100 | +10:14.61300 | 56.3p |
5 | D 21 Motion | Christina Eklund | IK Rex | 2:11:34.789300 | +14:46.88500 | 54.3p |
6 | H 21 Motion | Daniel Eriksson Gjerdingen | Uppsala | 2:14:45.808400 | +17:57.107600 | 53.0p |
7 | D 21 Motion | Mikaela Andric Blom | Storvreta IK | 2:23:10.858900 | +26:22.158100 | 49.9p |
8 | H 21 Motion | Erik Ling | Uppsala | 2:37:25.944400 | +40:37.243600 | 45.4p |
9 | H 21 Motion | Edwin Soriano | Uppsala | 2:39:45.958400 | +42:57.257600 | 44.7p |
10 | D 21 Motion | Linnea Förberger | Uppsala | 2:41:34.969300 | +44:46.268500 | 44.2p |
10km Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | H 20 | Simon Persson | Storvreta IK | 12:34:38.4527700 | | |
2 | H 20 | Simon Claesson | Öregrunds IK | 12:36:10.4536900 | +1:32.9100 | |
6km Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | H 16 | Erik Wiklund | Sundbybergs IK | 12:19:40.4437900 | | |
2 | H 16 | Love Tholander | Sundbybergs IK | 12:19:47.4438600 | +7.600 | |
2 | H 16 | Ludvig Burenius | Sundbybergs IK | 12:19:47.4438600 | +7.600 | |
4 | H 16 | Julius Eklund | IK Rex | 12:21:20.4447900 | +1:40.9900 | |
5 | H 16 | William Dovander | Sundbybergs IK | 12:21:21.4448000 | +1:41.10000 | |
6 | H 16 | Axel Vikman | Bålsta SK | 12:21:50.4450900 | +2:10.12900 | |
7 | H 16 | Alexander Thalin Navia | Storvreta IK | 12:23:01.4458000 | +3:21.20000 | |
8 | H 16 | Elias Jeleby | Häverödals SK | 12:23:21.4460000 | +3:41.22000 | |
9 | D 16 | Stella Winell | Storvreta IK | 12:23:23.4460200 | +3:43.22200 | |
10 | D 16 | Saga Westerlund | Häverödals SK | 12:23:32.4461100 | +3:52.23100 | |
11 | H 16 | Vilhelm Söderman | Gimo IF SK | 12:24:02.4464100 | +4:22.26100 | |
12 | D 16 | Clara Thoresson | Häverödals SK | 12:25:08.4470700 | +5:28.32700 | |
13 | H 16 | Erik Larsson | Gimo IF SK | 12:25:10.4470900 | +5:30.32900 | |
14 | D 16 | Alva Boman | Häverödals SK | 12:25:33.4473200 | +5:53.35200 | |
14 | D 16 | Ingrid Wissman | IK Rex | 12:25:33.4473200 | +5:53.35200 | |
16 | D 16 | Ida Jansson | Häverödals SK | 12:26:33.4479200 | +6:53.41200 | |
17 | D 16 | Emma Mattsson | Gimo IF SK | 12:26:43.4480200 | +7:03.42200 | |
18 | D 16 | Elsa Alexandersson | IK Rex | 12:27:10.4482900 | +7:30.44900 | |
3km Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | H 14 | Elias Eklund | IK Rex | 9:18.55700 | | |
2 | H 14 | Oscar Persson | IK Rex | 9:39.57800 | +21.2000 | |
2 | D 14 | Hedda Fochsen | Täby IS SK | 9:39.57800 | +21.2000 | |
4 | H 14 | Elias Vikman | Bålsta SK | 10:00.59900 | +42.4100 | |
5 | D 14 | Ebba Engman | Häverödals SK | 10:01.60000 | +43.4200 | |
6 | D 14 | Lovisa Nederheim | Täby IS SK | 10:09.60800 | +51.5000 | |
7 | H 14 | Gustav Eggöy Markhester | Huddinge SK LF | 10:10.60900 | +52.5100 | |
8 | D 14 | Signe Thoresson | Häverödals SK | 10:37.63600 | +1:19.7800 | |
9 | H 14 | Carl Thoresson | Häverödals SK | 10:40.63900 | +1:22.8100 | |
10 | D 14 | Carla Dovander | Täby IS SK | 10:41.64000 | +1:23.8200 | |
11 | H 12 | Ville Berglund Aune | Tierps IF | 10:47.64600 | +1:29.8800 | |
12 | H 12 | Tage Strandell | Storvreta IK | 10:48.64700 | +1:30.8900 | |
13 | H 14 | Melker Brodén | Östervåla IF | 10:49.64800 | +1:31.9000 | |
14 | H 14 | Oscar Ekeljung | Storvreta IK | 11:01.66000 | +1:43.10200 | |
14 | D 14 | Lovis Backman | Östervåla IF | 11:01.66000 | +1:43.10200 | |
16 | H 14 | Arvid Vallin | Sundbybergs IK | 11:03.66200 | +1:45.10400 | |
17 | D 14 | Cajsa Sundén | Huddinge SK LF | 11:16.67500 | +1:58.11700 | |
18 | H 14 | Lukas Björkman | Månkarbo IF | 11:40.69900 | +2:22.14100 | |
19 | H 14 | Axel Borell | IK Rex | 11:42.70100 | +2:24.14300 | |
20 | H 14 | Albin Larsson | IK Rex | 11:44.70300 | +2:26.14500 | |
21 | H 14 | Harald Lindqvist | IK Rex | 11:48.70700 | +2:30.14900 | |
22 | D 12 | Olivia Essén | Storvreta IK | 11:59.71800 | +2:41.16000 | |
23 | H 12 | Arvid Edwardsson | Täby IS SK | 12:37.75600 | +3:19.19800 | |
24 | D 12 | Alice Ekeljung | Storvreta IK | 12:41.76000 | +3:23.20200 | |
25 | D 12 | Ellie Eskilsson | Tierps IF | 12:45.76400 | +3:27.20600 | |
26 | D 14 | Klara Gunnarsson | Gimo IF SK | 12:50.76900 | +3:32.21100 | |
27 | D 14 | Emma Andrae | Bålsta SK | 12:54.77300 | +3:36.21500 | |
28 | D 12 | Stella Kregert | Tierps IF | 12:55.77400 | +3:37.21600 | |
28 | D 14 | Lotta Huotari | Häverödals SK | 12:55.77400 | +3:37.21600 | |
30 | D 12 | Meja Kjöraas | Bålsta SK | 13:00.77900 | +3:42.22100 | |
31 | D 14 | Linnea Holm | Storvreta IK | 13:01.78000 | +3:43.22200 | |
32 | H 14 | Ulf Winell | Storvreta IK | 13:17.79600 | +3:59.23800 | |
33 | H 12 | Axel Wissman | IK Rex | 13:56.83500 | +4:38.27700 | |
34 | H 12 | Adam Arnland | Storvreta IK | 13:57.83600 | +4:39.27800 | |
35 | D 12 | Elsa Viberg | Månkarbo IF | 14:16.85500 | +4:58.29700 | |
36 | D 12 | Elise Rosén | Storvreta IK | 14:50.88900 | +5:32.33100 | |
37 | H 12 | Joel Larsson | Gimo IF SK | 15:01.90000 | +5:43.34200 | |
38 | D 12 | Tyra Widenfalk | Storvreta IK | 15:14.91300 | +5:56.35500 | |
39 | D 12 | Svea Brandel | Östervåla IF | 15:22.92100 | +6:04.36300 | |
40 | D 12 | Ellen Josefsson | IK Rex | 15:23.92200 | +6:05.36400 | |
41 | D 12 | Lovisa Frisell | Gimo IF SK | 16:03.96200 | +6:45.40400 | |
42 | H 14 | Ville Mattsson | Gimo IF SK | 16:11.97000 | +6:53.41200 | |
43 | H 12 | Ralf Nyberg | Gimo IF SK | 18:29.110800 | +9:11.55000 | |
1.4km Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | H 10 | Max Mässing | Häverödals SK | 6:22.38100 | | |
2 | H 10 | Edward Alvarsson | Täby IS SK | 6:23.38200 | +1 | |
3 | D 10 | Alice Eggöy Markhester | Huddinge SK LF | 6:33.39200 | +11.1000 | |
4 | H 10 | Isac Holm | Storvreta IK | 6:52.41100 | +30.2900 | |
5 | D 10 | Elsa Edwardsson | Täby IS SK | 7:04.42300 | +42.4100 | |
6 | H 10 | Mille Boman | Häverödals SK | 7:09.42800 | +47.4600 | |
7 | H 10 | Ruben Ottestig | Storvreta IK | 7:14.43300 | +52.5100 | |
8 | H 10 | Filip Engman | Häverödals SK | 7:31.45000 | +1:09.6800 | |
9 | H 10 | Albin Karlsson | Turebergs IF | 7:41.46000 | +1:19.7800 | |
10 | H 10 | Isak Erik Olof Arnland | Storvreta IK | 7:51.47000 | +1:29.8800 | |
11 | D 10 | Karin Porsö | OK Linné | 8:02.48100 | +1:40.9900 | |
12 | D 10 | Jolie Eskilsson | Tierps IF | 8:12.49100 | +1:50.10900 | |
13 | D 10 | Hilda Mattsson | Gimo IF SK | 8:30.50900 | +2:08.12700 | |
14 | H 10 | Erik Sjölander | Gimo IF SK | 8:31.51000 | +2:09.12800 | |
15 | H 10 | Isak Wegmüller | Gimo IF SK | 8:32.51100 | +2:10.12900 | |
16 | D 10 | Amanda Persson | IK Rex | 8:54.53300 | +2:32.15100 | |
17 | D 10 | Meja Rosén | Storvreta IK | 8:57.53600 | +2:35.15400 | |
18 | H/D 21 Motion | Ante Österberg Holmgren | Gimo IF SK | 9:44.58300 | +3:22.20100 | 32.8p |
19 | D 10 | Olivia Dürén | IK Rex | 9:46.58500 | +3:24.20300 | |
20 | H 10 | Axel Sjölander | Gimo IF SK | 9:57.59600 | +3:35.21400 | |
21 | H/D 21 Motion | Ivar Wissman | IK Rex | 10:07.60600 | +3:45.22400 | 31.5p |
22 | D 10 | Greta Nyberg | Gimo IF SK | 10:10.60900 | +3:48.22700 | |
23 | D 10 | Elsa Ohlström | IK Rex | 10:43.64200 | +4:21.26000 | |
24 | H/D 21 Motion | Ida Sjölander | Gimo IF SK | 10:51.65000 | +4:29.26800 | 29.4p |
25 | H/D 21 Motion | Ebbe Jansson | Gimo IF SK | 10:52.65100 | +4:30.26900 | 29.3p |
26 | D 10 | Clara Jansson | Gimo IF SK | 10:54.65300 | +4:32.27100 | |
27 | H/D 21 Motion | Joel Sjölander | Gimo IF SK | 10:57.65600 | +4:35.27400 | 29.1p |
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför)