Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Craft Ski Marathon
2023-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Wickström
Hestra IF
1:50:07.660600
82.8p
2
Martin Rosvall
Sunne SLF
1:51:41.670000
+1:34.9300
81.5p
3
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:51:48.670700
+1:41.10000
81.4p
4
Johan Didron
DPONLY Ski Club
1:52:47.676600
+2:40.15900
80.6p
5
Kristian Furuskog
Berga SOK
1:53:02.678100
+2:55.17400
80.4p
6
Andreas Berthagen
Storvreta IK
1:55:38.693700
+5:31.33000
78.3p
7
Erik Åhlin
Aktivitetsklubben Smärtan och Glädjen
1:56:53.701200
+6:46.40500
77.3p
8
Henrik Litzell
Hestra IF
1:57:34.705300
+7:27.44600
76.8p
9
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:58:28.710700
+8:21.50000
76.1p
10
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
1:58:32.711100
+8:25.50400
76.1p
11
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
1:59:36.717500
+9:29.56800
75.3p
12
Anders Allard Lindström
Sundborns GOIF
2:00:19.721800
+10:12.61100
74.8p
13
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
2:00:43.724200
+10:36.63500
74.5p
14
Carl-Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
2:01:55.731400
+11:48.70700
73.7p
15
Björn Johannesson
Snö & Tö Skidklubb
2:02:24.734300
+12:17.73600
73.3p
16
Christian Ragnar
Berga SOK
2:02:25.734400
+12:18.73700
73.3p
17
Carl Johan Herbst
Team Walle SK
2:02:44.736300
+12:37.75600
73.1p
18
David Holm
XC Sthlm Ski Club
2:03:29.740800
+13:22.80100
72.6p
19
Tim Shuwalow
Nacka Värmdö SK
2:03:34.741300
+13:27.80600
72.6p
20
Mathias Höglund
Team Electrofit
2:03:53.743200
+13:46.82500
72.3p
21
David Bergkvist
SK Bore
2:04:08.744700
+14:01.84000
72.2p
22
Fredrik Helander
Turebergs IF
2:04:22.746100
+14:15.85400
72.0p
23
Fredrik Axegård
XC Sthlm Ski Club
2:04:35.747400
+14:28.86700
71.9p
24
Henrik Wahlberg
XC Sthlm Ski Club
2:04:40.747900
+14:33.87200
71.8p
25
Simon Jörgensen
Storvreta IK
2:04:59.749800
+14:52.89100
71.6p
26
Henrik Jonsson
Snö & Tö Skidklubb
2:05:20.751900
+15:13.91200
71.4p
27
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
2:05:30.752900
+15:23.92200
71.3p
28
Erik Rydvall
Nacka Värmdö SK
2:07:15.763400
+17:08.102700
70.2p
29
Andreas Andersson
Tunafors SK
2:09:29.776800
+19:22.116100
68.8p
30
Martin Axelhed
Mälarö SOK
2:09:49.778800
+19:42.118100
68.6p
31
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:09:50.778900
+19:43.118200
68.6p
32
Magnus Dahlgren
Västerås Skidklubb
2:09:52.779100
+19:45.118400
68.6p
33
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:12:21.794000
+22:14.133300
67.1p
34
Magnus Jonsson
Broby GOIF
2:12:26.794500
+22:19.133800
67.1p
35
David Ranfalk
IK Stern
2:13:16.799500
+23:09.138800
66.6p
36
Pontus Tillenius
Vattholma IF
2:13:40.801900
+23:33.141200
66.4p
37
Julius Hållstedt
Snö & Tö Skidklubb
2:14:29.806800
+24:22.146100
65.9p
38
Joel Kröjs
Gävle SK
2:15:09.810800
+25:02.150100
65.5p
39
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:15:23.812200
+25:16.151500
65.4p
40
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
2:16:37.819600
+26:30.158900
64.8p
41
David Czuczor
Korsnäs
2:16:52.821100
+26:45.160400
64.6p
42
Fredrik Sundberg
Sundbybergs IK
2:16:56.821500
+26:49.160800
64.6p
43
Erik Jaensson
IK Nocout.se
2:17:16.823500
+27:09.162800
64.4p
44
Magnus Nygren
Väsby SK
2:17:20.823900
+27:13.163200
64.4p
45
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:18:19.829800
+28:12.169100
63.9p
46
Stefan Ax
Stockholm
2:18:27.830600
+28:20.169900
63.8p
47
Fredrik Andersson
Hammarby IF SF
2:18:58.833700
+28:51.173000
63.5p
48
Viktor Sandberg
Snö & Tö Skidklubb
2:20:04.840300
+29:57.179600
63.0p
49
Fredrik Rickhardsson
Vaxholms Kanotsällskap
2:21:16.847500
+31:09.186800
62.4p
50
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:22:55.857400
+32:48.196700
61.6p
51
Martin Sivertsson
IK Stern
2:22:57.857600
+32:50.196900
61.5p
52
Martin Stenport
Axa SC
2:23:00.857900
+32:53.197200
61.5p
53
Magnus Hansson
JMs Personalförening
2:23:48.862700
+33:41.202000
61.1p
54
Andreas Solum
Ufk
2:24:09.864800
+34:02.204100
61.0p
55
Tobias Eriksson
IK Stern
2:24:49.868800
+34:42.208100
60.7p
56
Simon Mellerstedt
Axa SC
2:25:47.874600
+35:40.213900
60.2p
57
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:28:07.888600
+38:00.227900
59.2p
58
Daniel Ehn
Pumpen SK
2:29:06.894500
+38:59.233800
58.7p
59
Andreas Gröning
IFK Mora SK
2:32:03.912200
+41:56.251500
57.5p
60
Ingemar Falk
Gymmet Ludvika
2:32:39.915800
+42:32.255100
57.2p
61
Thomas Skoglund
Funäsdalens IF
2:33:10.918900
+43:03.258200
57.0p
62
Stefan Karlsson
Berber IS
2:34:20.925900
+44:13.265200
56.5p
63
Magnus Andersson
Hudiksvalls IF
2:35:58.935700
+45:51.275000
55.9p
64
David Johansson
Axa SC
2:37:28.944700
+47:21.284000
55.3p
65
Jonas HVITTFELDT
Finnskogarnas SK
2:38:01.948000
+47:54.287300
55.1p
66
Tomas Anshagen
Jokkmokks SK
2:43:05.978400
+52:58.317700
53.2p
67
Daniel Andmarken
Karlslunds IF SF
2:44:51.989000
+54:44.328300
52.5p
68
Henrik Backman
Axa SC
2:45:07.990600
+55:00.329900
52.5p
69
Per Törnevik
SK Bore
2:46:00.995900
+55:53.335200
52.1p
70
Peter Lydell
Gimo IF SK
2:47:05.1002400
+56:58.341700
51.8p
71
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:47:19.1003800
+57:12.343100
51.7p
72
Christopher Lyrbo
Nybro Ski
2:48:00.1007900
+57:53.347200
51.5p
73
Johan Hedman
Söders Orientering
2:48:57.1013600
+58:50.352900
51.1p
74
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:49:37.1017600
+59:30.356900
50.9p
75
Andreas Olsson
Axa SC
2:54:11.1045000
+1:04:04.384300
49.5p
76
Gustav Von Sydow
GSK bedriftsidrettslag
2:55:58.1055700
+1:05:51.395000
48.9p
77
Emanuel Möller
IF Ski Team Skåne
2:58:06.1068500
+1:07:59.407800
48.3p
78
Mikael Buddgård
Axa SC
3:00:05.1080400
+1:09:58.419700
47.7p
79
Björn Elftorp
Segersta OK
3:02:35.1095400
+1:12:28.434700
47.0p
80
Joakim Forsman
Söderbärke GOIF
3:04:12.1105100
+1:14:05.444400
46.5p
81
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:10:19.1141800
+1:20:12.481100
44.9p
82
Andreas Artursson
Pumpen SK
3:11:37.1149600
+1:21:30.488900
44.6p
83
Magnus Fredriksson
Axa SC
3:13:27.1160600
+1:23:20.499900
44.1p
84
Jens Reichert
Sundbybergs IK
3:24:54.1229300
+1:34:47.568600
41.5p
85
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
3:36:00.1295900
+1:45:53.635200
39.2p
86
Peter Haglund
Västerås Skidklubb
3:51:31.1389000
+2:01:24.728300
36.4p
-
Magnus Hindström
Ski Team Kimitoön
23:59:58.8639700
-
Johan Korsvik
Junosuando IK
23:59:58.8639700
-
Lukas Ternborg
Upplands-Ekeby IF
23:59:58.8639700
-
Marcus Tuori
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
Rasmus Arnesved
Träslövsläge
23:59:58.8639700
-
Fredrik Barkskog
Norrbärke SK
23:59:58.8639700
-
Fredrik Bergdahl
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:58.8639700
-
Crelle Ekstrand
Broby GOIF
23:59:58.8639700
-
Peter Forsling
Norabygdens SK
23:59:58.8639700
-
Jonas Fredriksson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Alex Gerdes
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
Erik Kockum
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Carl Lönnbark
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
-
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
Johan Mesterton
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
Andreas Nilsson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Jesper Nilsson
Snö & Tö Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Magnus Ståhlberg
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
David Thelander
Nusnäs IF
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)