Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hallbyjakten prolog
2023-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 12
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Julia Larsson
Borås SK
3:25.20400
2
Julia Nilsson
OK Landehof
3:47.22600
+22.2100
3
Elsa Drakfors
Falköpings AIK SK
3:51.23000
+26.2500
4
Rakel Grahn
Landsbro IF SK
4:01.24000
+36.3500
5
Ester Grahn
Landsbro IF SK
4:06.24500
+41.4000
6
Sally Fransson
Landsbro IF SK
4:07.24600
+42.4100
7
Ragna Simonsen
Eksjö SOK
4:17.25600
+52.5100
8
Lina Hallin
Ulricehamns IF
4:22.26100
+57.5600
9
Elise Lindqvist
Eksjö SOK
4:26.26500
+1:01.6000
10
Hanna Johansson
IF Hallby SOK
4:36.27500
+1:11.7000
11
Lovisa Baaz
IF Hallby SOK
4:46.28500
+1:21.8000
12
Ester Ullerteg
IF Hallby SOK
4:56.29500
+1:31.9000
D 14
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ellen Mohr
Borås SK
3:22.20100
2
Alva Hallin
Ulricehamns IF
3:27.20600
+5.400
3
Linnea Magnusson
IK Hakarpspojkarna
3:43.22200
+21.2000
4
Alice Peterson
Borås GIF
3:47.22600
+25.2400
5
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
4:00.23900
+38.3700
6
Ida Lundén
IF Hallby SOK
4:05.24400
+43.4200
7
Meja Fransson
Landsbro IF SK
4:09.24800
+47.4600
7
Ester Lundell
IF Hallby SOK
4:09.24800
+47.4600
9
Julia Andersson
IF Hallby SOK
4:14.25300
+52.5100
10
Maja Samuelsson
IF Hallby SOK
4:15.25400
+53.5200
11
Esther Hjelmkvist
IF Hallby SOK
4:28.26700
+1:06.6500
12
Edith Kuylenstierna
Sävedalens AIK
4:37.27600
+1:15.7400
13
Selma Abrahamsson
Eksjö SOK
4:40.27900
+1:18.7700
14
Cornelia Holst
IF Hallby SOK
5:00.29900
+1:38.9700
D 16
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
3:03.18200
2
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
3:07.18600
+4.300
3
Maja Lax
IF Hallby SOK
3:13.19200
+10.900
4
Viola Gustafsson
Linköpings SK
3:25.20400
+22.2100
5
Elsa Karlsson
Tranemo IF
3:27.20600
+24.2300
6
Lovisa Lernevik
IK Hakarpspojkarna
3:34.21300
+31.3000
7
Elin Lundell
IF Hallby SOK
3:42.22100
+39.3800
8
Linn Fransson
Landsbro IF SK
3:44.22300
+41.4000
9
Stina Lundén
IF Hallby SOK
3:50.22900
+47.4600
10
Signe Fransson
SOK Aneby
4:26.26500
+1:23.8200
11
Elvira Hjelmkvist
IF Hallby SOK
4:29.26800
+1:26.8500
D 20
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
3:01.18000
2
Emma Bengtsson
Ulricehamns IF
3:03.18200
+2.100
3
Agnes Andersson
Anderstorps OK
3:37.21600
+36.3500
H 12
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Johansson
IK Stern
3:13.19200
1
Filip Bengtsson
Tranemo IF
3:13.19200
3
Stig Simonsen
Eksjö SOK
3:49.22800
+36.3500
4
Albin Abelsson
Landsbro IF SK
3:51.23000
+38.3700
5
Hugo Hallin
Ulricehamns IF
3:54.23300
+41.4000
6
Walter Rönnerfors
IF Hallby SOK
4:05.24400
+52.5100
7
Felix Ehlers
OK Landehof
4:07.24600
+54.5300
8
Olle Oskarsson
IF Hallby SOK
4:09.24800
+56.5500
9
Harald Carlsson
IK Hakarpspojkarna
4:19.25800
+1:06.6500
10
Wilhelm Berglund
Göteborgs SK
4:21.26000
+1:08.6700
11
Folke Hallin
Ulricehamns IF
4:24.26300
+1:11.7000
12
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
4:32.27100
+1:19.7800
13
Arvid Granath
IF Hallby SOK
4:36.27500
+1:23.8200
14
Gustav Hugosson
IK Hakarpspojkarna
4:39.27800
+1:26.8500
15
Viktor Hugosson
IK Hakarpspojkarna
4:47.28600
+1:34.9300
16
Oskar Palmér
IF Hallby SOK
4:50.28900
+1:37.9600
17
Eric Bokinge
IF Hallby SOK
5:03.30200
+1:50.10900
18
Alexander Ek
IF Hallby SOK
5:04.30300
+1:51.11000
19
Olle Lekenstam
IF Hallby SOK
5:44.34300
+2:31.15000
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Olle Johansson
IK Stern
2:45.16400
2
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
2:56.17500
+11.1000
3
Olof Johansson
IF Hallby SOK
3:09.18800
+24.2300
4
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
3:31.21000
+46.4500
5
Tage Henricson
Ulricehamns IF
3:35.21400
+50.4900
6
Vincent Rönnerfors
IF Hallby SOK
3:40.21900
+55.5400
7
Hjalmar Fransson
SOK Aneby
3:42.22100
+57.5600
8
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
3:44.22300
+59.5800
9
Filip Ivarsson -
IK Hakarpspojkarna
3:45.22400
+1:00.5900
10
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
3:46.22500
+1:01.6000
11
Assar Rosén Thelin
IF Hallby SOK
3:57.23600
+1:12.7100
12
Hilmer Andersson
SOK Aneby
4:01.24000
+1:16.7500
13
Arvid Rosander
SOK Aneby
4:12.25100
+1:27.8600
14
Axel Hellström
IF Hallby SOK
4:18.25700
+1:33.9200
15
Nils Abrahamsson
Eksjö SOK
5:04.30300
+2:19.13800
16
Oscar Krigsman
IF Hallby SOK
5:26.32500
+2:41.16000
17
Fabian Johansson
SOK Aneby
5:34.33300
+2:49.16800
H 16
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:31.15000
2
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
2:32.15100
+1
3
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
2:34.15300
+3.200
4
Valter Gerle
OK Landehof
2:36.15500
+5.400
5
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
2:45.16400
+14.1300
6
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
2:48.16700
+17.1600
7
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
2:52.17100
+21.2000
8
Viggo Rudklint
OK Landehof
2:55.17400
+24.2300
9
Melker Erlandsson
Tranemo IF
3:03.18200
+32.3100
10
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
3:07.18600
+36.3500
10
Gustav Nilsson
OK Landehof
3:07.18600
+36.3500
12
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
3:10.18900
+39.3800
13
Elias Bengtsson
Tranemo IF
3:11.19000
+40.3900
13
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
3:11.19000
+40.3900
15
Oliver Larsson
Borås SK
3:14.19300
+43.4200
16
Melker Carlsson
IK Hakarpspojkarna
3:17.19600
+46.4500
17
Malte Lax
Nässjö SF
3:23.20200
+52.5100
18
Arvid Johnson
OK Reftele
3:41.22000
+1:10.6900
H 20
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Högman
Ulricehamns IF
2:29.14800
1
Melker Hendén
Ulricehamns IF
2:29.14800
3
Malte Henden
Ulricehamns IF
2:31.15000
+2.100
4
Eskil Peterson
Borås GIF
2:32.15100
+3.200
4
Joel Björnlinger
IK Hakarpspojkarna
2:32.15100
+3.200
6
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
2:34.15300
+5.400
7
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
2:41.16000
+12.1100
8
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
2:42.16100
+13.1200
8
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
2:42.16100
+13.1200
10
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
2:49.16800
+20.1900
11
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
2:54.17300
+25.2400
12
Kasper Vemdal
IF Hallby SOK
3:04.18300
+35.3400
H 35
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonas Peterson
Borås GIF
2:47.16600
2
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:54.17300
+7.600
3
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
3:01.18000
+14.1300
4
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
3:23.20200
+36.3500
H 50
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Bill Donahue
Usa
3:33.21200
2
Anders Abrahamsson
Eksjö SOK
3:39.21800
+6.500
D 10
0.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Filippa Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:04.12300
2
Sigrid Fritzson
Ulricehamns IF
2:11.13000
+7.600
3
Maja Kastanius
Ulricehamns IF
2:14.13300
+10.900
4
Lilly Holmén
IF Hallby SOK
2:32.15100
+28.2700
5
Ella Krigsman
IF Hallby SOK
2:51.17000
+47.4600
6
Filippa Hellström
IF Hallby SOK
2:58.17700
+54.5300
H 8
0.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Ehlers
OK Landehof
1:43.10200
2
Lasse Blomqvist
IF Hallby SOK
2:41.16000
+58.5700
3
Otto Hedberg
IF Hallby SOK
2:46.16500
+1:03.6200
4
Allan Holmén
IF Hallby SOK
3:00.17900
+1:17.7600
H 10
0.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lykke Eriksson
Tranemo IF
1:49.10800
2
Jonas Ehlers
OK Landehof
2:06.12500
+17.1600
3
Ture Lindberg
IF Hallby SOK
2:09.12800
+20.1900
4
Alexander Andersson
IF Hallby SOK
2:13.13200
+24.2300
5
Silve Mernelius
IF Hallby SOK
2:18.13700
+29.2800
6
Algot Norgren
IF Hallby SOK
2:40.15900
+51.5000
7
Vilgot Ek
IF Hallby SOK
4:15.25400
+2:26.14500