Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet Elit
2022-08-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Ribom
Piteå Elit SK
2:09:53.779200
74.7p
2
Astrid Øyre Slind
Norway
2:09:53.779200
74.7p
3
Magni Smedås
Norway
2:09:54.779300
+1
74.7p
4
Linn Sömskar
Team Engcom
2:09:58.779700
+5.400
74.6p
5
Victoria Carl
Germany
2:11:49.790800
+1:56.11500
73.4p
6
Ida Dahl
Team Engcom
2:13:42.802100
+3:49.22800
72.1p
7
Kati Roivas
Vinn
2:13:44.802300
+3:51.23000
72.1p
8
Frida Erkers
Team Eksjöhus
2:14:32.807100
+4:39.27800
71.6p
9
Hedda Bångman
Team Experience
2:14:56.809500
+5:03.30200
71.3p
10
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
2:16:42.820100
+6:49.40800
70.2p
11
Nadja Kaelin
Switzerland
2:16:43.820200
+6:50.40900
70.2p
12
Märta Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
2:16:54.821300
+7:01.42000
70.1p
13
Oda Nerdrum
Norway
2:20:58.845700
+11:05.66400
67.7p
14
Karoline Naess
Norway
2:21:37.849600
+11:44.70300
67.4p
15
Lea Fischer
Switzerland
2:21:38.849700
+11:45.70400
67.3p
16
Sofie Elebro
Team Eksjöhus
2:21:38.849700
+11:45.70400
67.3p
17
Cloe Pagnier
Frankrike
2:21:40.849900
+11:47.70600
67.3p
18
Alina Meier
Switzerland
2:21:40.849900
+11:47.70600
67.3p
19
Jennifer Lambert
Frankrike
2:21:51.851000
+11:58.71700
67.2p
20
Giuliana Werro
Switzerland
2:21:54.851300
+12:01.72000
67.2p
21
Clemence Didierlaurent
Frankrike
2:22:14.853300
+12:21.74000
67.0p
22
Ida Palmberg
Team Ramudden
2:22:27.854600
+12:34.75300
66.9p
23
Karen Marie Håkonsen
Norway
2:22:28.854700
+12:35.75400
66.9p
24
Ellen Søhol Lie
Australia
2:26:52.881100
+16:59.101800
64.5p
25
Linnea Johansson
Lager 157
2:30:24.902300
+20:31.123000
62.7p
26
Alba Björnsdotter
Team Ramudden
2:30:25.902400
+20:32.123100
62.7p
27
Hilda Löf
Ski Team Göhlins
2:31:15.907400
+21:22.128100
62.3p
28
Julie Pierrel
Frankrike
2:31:54.911300
+22:01.132000
62.0p
29
Julia Angelsiöö
Team Næringsbanken
2:35:41.934000
+25:48.154700
60.3p
30
Eve Ondine Duchaufour
Frankrike
2:37:37.945600
+27:44.166300
59.4p
31
Kajsa Ekenberg
IK Stern
2:41:11.967000
+31:18.187700
57.9p
32
Madelene Melin
Team Futura
2:42:57.977600
+33:04.198300
57.2p
33
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:56:21.1058000
+46:28.278700
52.2p
34
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
2:57:36.1065500
+47:43.286200
51.8p