Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Rullskidor Fristil
2022-09-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Hugo Sjögren
Ulricehamns IF
37:36.225550
83.4p
2
H 17
Viktor Norberg
Falu IK
38:02.228180
+26.2530
82.6p
3
H 21
Erik Fransson
Borås SK
38:34.231370
+58.5720
81.6p
4
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
38:47.232680
+1:11.7030
81.2p
4
H 17
Axel Sandberg
OK Landehof
38:47.232680
+1:11.7030
81.2p
6
H 17
Harald Ekenberg
IK Stern
38:57.233630
+1:20.7980
80.9p
7
H 17
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
39:59.239800
+2:22.14150
79.0p
8
H 17
Albin Jeleby
Häverödals SK
40:15.241480
+2:39.15830
78.5p
9
H 50
Niclas Andersson
OK Kolmården
40:17.241680
+2:41.16030
78.5p
10
H 17
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
40:29.242880
+2:53.17230
78.1p
11
H 17
Karl-filip Köld
Medåkers IF
40:34.243380
+2:58.17730
78.0p
12
H 17
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
41:32.249170
+3:56.23520
76.3p
13
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
41:33.249280
+3:57.23630
76.3p
14
H 50
Petter Runberg
Västerås Skidklubb
42:07.252660
+4:31.27010
75.4p
15
H 17
Nils Sjöberg
OK Landehof
42:09.252850
+4:33.27200
75.3p
16
H 35
Fredrik Björck
IK Rex
42:13.253220
+4:36.27570
75.2p
17
D 17
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
42:54.257380
+5:18.31730
74.2p
18
H 50
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
43:35.261440
+5:58.35790
73.1p
19
D 17
Nelly Söderström
Malungs IF
44:02.264140
+6:25.38490
72.4p
20
H 55
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
46:01.276060
+8:25.50410
69.6p
21
D 17
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
46:39.279810
+9:02.54160
68.8p
22
D 17
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
46:59.281860
+9:23.56210
68.3p
23
D 17
Kajsa Ekenberg
IK Stern
47:04.282330
+9:27.56680
68.2p
24
H 21
Oscar Stenhammar
IK Rex
50:04.300310
+12:27.74660
64.5p
25
D 17
Ellen Berglund
Skellefteå SK
52:18.313790
+14:42.88140
62.0p
26
D 17
Tova Andersson
Östersunds Skidlöpareklubb
57:07.342630
+19:30.116980
57.1p
27
H 50
Magnus Wiking
Snö & Tö Skidklubb
1:00:06.360500
+22:29.134850
54.5p
28
H 55
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
1:00:36.363510
+22:59.137860
54.1p
10km
Rullskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 15
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
19:15.115480
2
H 15
Valter Gerle
OK Landehof
19:43.118260
+27.2680
3
H 15
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
20:02.120110
+46.4530
4
H 15
Olle Rune
Täby IS SK
20:46.124570
+1:30.8990
5
H 60
Adam Blomberg
Göteborgs SK
21:07.126610
+1:51.11030
66.1p
6
D 15
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
22:03.132230
+2:47.16650
7
H 15
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
22:17.133630
+3:01.18050
8
D 15
Ida Zeffer
Mälarö SOK
22:34.135310
+3:18.19730
8
H 60
Jan Johansson
Lima IF
22:34.135310
+3:18.19730
61.8p
10
D 15
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
22:55.137410
+3:39.21830
11
H 15
Maciek Knap
Mälarö SOK
23:06.138530
+3:50.22950
12
H 70
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
23:33.141270
+4:17.25690
59.2p
13
H 70
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
23:41.142020
+4:25.26440
58.9p
14
D 15
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
24:14.145320
+4:58.29740
15
H 15
William Dovander
Sundbybergs IK
25:15.151450
+5:59.35870
16
H 15
Alexander Thalin Navia
Storvreta IK
25:19.151830
+6:03.36250
17
D 15
Malva Nisén
Svegs IK
26:19.157880
+7:04.42300
18
D 15
Alva Boman
Häverödals SK
32:06.192540
+12:50.76960
19
D 15
Pauline Bylund
Häverödals SK
34:49.208830
+15:33.93250
20
D 15
Elsa Alexandersson
IK Rex
35:43.214290
+16:28.98710
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)