Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup Jaktstart
2022-04-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Nils Bergström
Rehns BK
39:33.237290
84.6p
2
Calle Rune
Täby IS SK
39:35.237450
+1.60
84.6p
3
Måns Skoglund
Täby IS SK
39:35.237460
+1.70
84.6p
4
Erik Larsson
IFK Mora SK
39:37.237670
+3.280
84.5p
5
Axel Werner
IK Stern
39:42.238110
+8.720
84.3p
6
Ludvig Berg
Rehns BK
39:58.239780
+24.2390
83.7p
7
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
40:15.241490
+42.4100
83.1p
8
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
40:17.241630
+43.4240
83.1p
9
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
40:27.242610
+53.5220
82.7p
10
Albin Augustsson
IFK Mora SK
40:27.242670
+53.5280
82.7p
11
Leo Svahn
Östersunds SK
40:34.243300
+1:00.5910
82.5p
12
Axel Erixon
Grava SK
40:35.243410
+1:01.6020
82.4p
13
Seth Gustafsson
Grava SK
40:35.243450
+1:01.6060
82.4p
14
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
40:45.244420
+1:11.7030
82.1p
15
Jens Junes
IFK Umeå
40:59.245840
+1:25.8450
81.6p
16
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
41:05.246470
+1:31.9080
81.4p
17
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
41:07.246660
+1:33.9270
81.3p
18
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
41:12.247110
+1:38.9720
81.2p
19
Hugo Sjögren
Tranemo IF
41:42.250130
+2:08.12740
80.2p
20
Axel Karlsson
Täby IS SK
41:54.251310
+2:20.13920
79.8p
21
Erik Fransson
Borås SK
41:55.251400
+2:21.14010
79.7p
22
Olle Andersson
Ulricehamns IF
41:55.251410
+2:21.14020
79.7p
23
Micah Steinberg
Canada
42:01.252000
+2:27.14610
79.6p
24
Luke Fricker
Canada
42:04.252310
+2:30.14920
79.5p
25
Oskar Algotsson
Åsarna IK
42:05.252450
+2:31.15060
79.4p
26
Victor Berglund
Duveds IF
42:06.252570
+2:32.15180
79.4p
27
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
42:07.252670
+2:33.15280
79.3p
28
Anders Dahl
Alnö SK
42:13.253240
+2:39.15850
79.2p
29
Kasper Olsen
Grava SK
42:32.255170
+2:58.17780
78.5p
30
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
42:33.255230
+2:59.17840
78.5p
31
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
42:40.255920
+3:06.18530
78.3p
32
Gustav Hedström
Östersunds SK
42:54.257380
+3:20.19990
77.8p
33
Jonas Lenz
Matfors SK
42:55.257480
+3:21.20090
77.8p
34
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
42:57.257650
+3:23.20260
77.8p
35
Birk Blomqvist
Rehns BK
43:00.257950
+3:26.20560
77.7p
36
Kalle Georgsson
Högbo GIF
43:06.258580
+3:32.21190
77.5p
37
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
43:08.258780
+3:34.21390
77.4p
38
Nils Sjöberg
OK Landehof
43:10.258940
+3:36.21550
77.4p
39
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
43:17.259670
+3:43.22280
77.1p
40
Owen Pimm
Canada
43:25.260400
+3:51.23010
76.9p
41
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
43:44.262340
+4:10.24950
76.3p
42
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
43:51.263090
+4:18.25700
76.1p
43
Martin Blomberg
Lycksele IF
44:00.263910
+4:26.26520
75.9p
44
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
44:01.264030
+4:27.26640
75.8p
45
Oskar Lundberg
Borås SK
44:02.264100
+4:28.26710
75.8p
46
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
44:03.264270
+4:29.26880
75.8p
47
Markus Almgren
IFK Mora SK
44:15.265490
+4:42.28100
75.4p
48
Andreas Elvseth
Offerdals SK
44:24.266370
+4:50.28980
75.1p
49
Måns Olsen
Grava SK
44:34.267310
+5:00.29920
74.9p
50
Gustav Pålsson
Östersunds SK
44:36.267540
+5:02.30150
74.8p
51
Leopold Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
44:36.267550
+5:02.30160
74.8p
52
Sebastien Parent
Canada
44:42.268150
+5:08.30760
74.6p
53
Viktor Holmgren
Täfteå IK
44:49.268860
+5:15.31470
74.4p
54
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
45:04.270390
+5:31.33000
74.0p
55
Harald Ekenberg
IK Stern
45:09.270820
+5:35.33430
73.9p
56
Axel Mannelqvist
Vårby IK
45:30.272950
+5:56.35560
73.3p
57
Lukas Karlberg
IK Rex
45:42.274120
+6:08.36730
73.0p
58
Laban Nordin
Vårby IK
46:14.277370
+6:40.39980
72.1p
59
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
46:14.277380
+6:40.39990
72.1p
60
Arve Lignell
Lucksta IF
46:21.278050
+6:47.40660
71.9p
61
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
46:24.278360
+6:50.40970
71.8p
62
Markus Melén
Falu IK
46:55.281400
+7:21.44010
71.0p
63
Albin Blomberg
Rehns BK
46:56.281540
+7:22.44150
71.0p
64
Anton Henriksson
Rehns BK
47:11.283020
+7:37.45630
70.6p
65
Melker Eklund
Vårby IK
47:21.284000
+7:47.46610
70.4p
66
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
48:00.287990
+8:27.50600
69.4p
67
Loke Sköld
Häverödals SK
48:52.293140
+9:18.55750
68.1p
68
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
51:14.307380
+11:40.69990
64.9p
-
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Tor Rönnestrand
Ås IF
23:59:58.8639700
-
Victor Berglund
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Aaron Haggman
Vinn
23:59:59.8639800
-
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)