Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Pilgrimsloppet Epic 55
2022-04-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
55km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2:20:43.844200
85.5p
2
Gustaf Berglund
Team Ramudden
2:20:43.844200
85.5p
3
Joel Andersson
IFK Mora SK
2:20:47.844600
+4.300
85.4p
4
Björn Sandström
Piteå Elit SK
2:21:08.846700
+25.2400
85.2p
5
Gabriel Thorn
Team Curira
2:21:28.848700
+45.4400
84.9p
6
Anton Persson
Falun Borlänge SK
2:21:52.851100
+1:09.6800
84.6p
7
Måns Skoglund
Täby IS SK
2:22:01.852000
+1:18.7700
84.5p
8
Alfred Nilsson
Filipstads SF
2:22:57.857600
+2:14.13300
83.9p
9
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
2:23:01.858000
+2:18.13700
83.8p
10
Filip Danielsson
Falun Borlänge SK
2:23:02.858100
+2:19.13800
83.8p
11
Felix Erlander
Högbo GIF
2:23:06.858500
+2:23.14200
83.8p
12
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:23:06.858500
+2:23.14200
83.8p
13
Albin Andersson
Ulriksbergs IK
2:23:54.863300
+3:11.19000
83.2p
14
Seth Gustafsson
Grava SK
2:24:20.865900
+3:37.21600
82.9p
15
Bruno Dettmann
Orsa SK
2:24:58.869700
+4:15.25400
82.5p
16
Per Henrik Sundell
XC Sthlm Ski Club
2:25:34.873300
+4:51.29000
82.1p
17
Samuel Hahnsson
IK Stern
2:25:45.874400
+5:02.30100
81.9p
18
Ossian Rosenberg
Lager 157
2:27:00.881900
+6:17.37600
81.1p
19
Markus Johansson
Offerdals SK
2:27:41.886000
+6:58.41700
80.7p
20
Stefan Sunnerberg
Brudpiga RK
2:27:54.887300
+7:11.43000
80.5p
21
Nils Mattsson
Axa SC
2:28:21.890000
+7:38.45700
80.2p
22
Martin Rosvall
Sunne SLF
2:28:29.890800
+7:46.46500
80.1p
23
Adrian Lundberg
SK Bore
2:30:56.905500
+10:13.61200
78.6p
24
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
2:30:57.905600
+10:14.61300
78.6p
25
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
2:31:05.906400
+10:22.62100
78.5p
26
Johan Didron
IK Stern
2:31:10.906900
+10:27.62600
78.5p
27
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:31:10.906900
+10:27.62600
78.5p
28
Sebastian Backlund
IK Stern
2:31:43.910200
+11:00.65900
78.1p
29
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
2:32:19.913800
+11:36.69500
77.8p
30
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:32:21.914000
+11:38.69700
77.7p
31
Tobias Andervang
Fritsla Vik
2:32:50.916900
+12:07.72600
77.4p
32
Isidor Wiksten
Matfors SK
2:32:51.917000
+12:08.72700
77.4p
33
Albin Jeleby
Häverödals SK
2:32:52.917100
+12:09.72800
77.4p
34
Isak Maxstad
XC Sthlm Ski Club
2:32:53.917200
+12:10.72900
77.4p
35
Johan Selander
Öregrunds IK
2:36:53.941200
+16:10.96900
75.1p
36
Johannes Josefsson
XC Sthlm Ski Club
2:37:26.944500
+16:43.100200
74.8p
37
Alexander Thudeen
Sya SK
2:37:49.946800
+17:06.102500
74.6p
38
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:38:34.951300
+17:51.107000
74.1p
39
Alexander Lodin
Tunafors SK
2:38:37.951600
+17:54.107300
74.1p
40
Hampus Erndin
Nybro Ski
2:38:52.953100
+18:09.108800
74.0p
41
Linus Bohman
Motala Aif SK
2:38:58.953700
+18:15.109400
73.9p
42
Erwan Weber
Nacka Värmdö SK
2:39:13.955200
+18:30.110900
73.8p
43
Johan Jakobsson
XC Sthlm Ski Club
2:40:28.962700
+19:45.118400
73.1p
44
Björn Kaijser
XC Sthlm Ski Club
2:42:05.972400
+21:22.128100
72.3p
45
Jesper Frisk
XC Sthlm Ski Club
2:42:41.976000
+21:58.131700
71.9p
46
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
2:44:13.985200
+23:30.140900
71.2p
47
Peter Hallberg
XC Sthlm Ski Club
2:44:39.987800
+23:56.143500
70.9p
48
Pontus Hermansson
Team Tricepz
2:44:49.988800
+24:06.144500
70.9p
49
Henrik Jonsson
Snö & Tö Skidklubb
2:44:57.989600
+24:14.145300
70.8p
50
Andre Larsson
Svegs IK
2:45:38.993700
+24:55.149400
70.5p
51
Kyle Mccallan
Stockholms RK
2:46:08.996700
+25:25.152400
70.2p
52
Fredrik Samuelsson
Team Skoglövs Bil IF
2:46:38.999700
+25:55.155400
70.0p
53
Erik Nord
Storvreta IK
2:46:45.1000400
+26:02.156100
69.9p
54
Joakim Carlsson
IK Stern
2:47:00.1001900
+26:17.157600
69.8p
55
Erik Danielsson
Norrbärke SK
2:47:48.1006700
+27:05.162400
69.4p
56
Emil Samuelsson
Team Skoglövs Bil IF
2:48:53.1013200
+28:10.168900
68.9p
57
Petter Hjärtström
Finnskoga IF
2:50:02.1020100
+29:19.175800
68.3p
58
Erik Danielsson
Korsnäs IF SK
2:50:03.1020200
+29:20.175900
68.3p
59
Marcus Johansson
Lidköping
2:56:39.1059800
+35:56.215500
65.4p
60
Elias Larsson Lyckholm
Ulriksbergs IK
2:57:00.1061900
+36:17.217600
65.2p
61
Samuel Rydberg
Norbergs OK
2:58:33.1071200
+37:50.226900
64.6p
62
Andreas Ersson
Jättendals IF
2:59:31.1077000
+38:48.232700
64.2p
63
Jonathan Karlsson
Svennevads IF
3:00:50.1084900
+40:07.240600
63.6p
64
Isak Hellberg
Bjursås IK
3:01:54.1091300
+41:11.247000
63.2p
65
David Erndin
Nybro Ski
3:01:58.1091700
+41:15.247400
63.2p
66
Oskar Boberg
IK Hakarpspojkarna
3:09:26.1136500
+48:43.292200
60.3p
67
Johansson Fredrik
Norrbärke SK
3:09:32.1137100
+48:49.292800
60.3p
68
Christian Wincrantz
XC Sthlm Ski Club
3:09:38.1137700
+48:55.293400
60.2p
69
Johan Andersson
Falu HK
3:10:02.1140100
+49:19.295800
60.1p
70
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
3:10:42.1144100
+49:59.299800
59.9p
71
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
3:13:15.1159400
+52:32.315100
59.0p
72
Max Peter Bejmer
IFK Göteborg
3:17:13.1183200
+56:30.338900
57.6p
73
Christian Hasselberg
IK Stern
3:30:27.1262600
+1:09:44.418300
53.5p
74
Didrik Dahlström
Sss
4:17:43.1546200
+1:57:00.701900
42.7p
75
Johan Thalin
Kilafors SK
4:34:52.1649100
+2:14:09.804800
39.8p
-
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Folke Hultgårdh
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)