Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NJC Distans 2022 - Steinkjer
2022-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Kristian Kollerud
Norway
26:34.159340
73.5p
2
Daniel Aakervik
Norway
26:46.160530
+11.1090
72.9p
3
Niilo Mäkinen
Finland
26:47.160610
+12.1170
72.9p
4
Jalmari Bergqvist
Finland
26:58.161720
+23.2280
72.4p
5
Erik Bergström
Sweden
26:59.161860
+25.2420
72.3p
6
Bosse Lövgren
Sweden
27:15.163490
+41.4050
71.6p
7
Ralf Kivil
Estonia
27:18.163740
+44.4300
71.5p
8
Lars Michael Saab
Bjertnæs Sag
27:24.164360
+50.4920
71.2p
9
Hugo Nilsson
Sweden
27:34.165370
+1:00.5930
70.8p
10
Viking Olsson
Sweden
27:37.165630
+1:02.6190
70.7p
11
Oskar Opstad Vike
Norway
27:47.166650
+1:13.7210
70.2p
12
Olle Ilmar Jaama
Estonia
28:00.167940
+1:26.8500
69.7p
13
Juuso Kinnunen
Finland
28:05.168430
+1:30.8990
69.5p
14
Anton Packalen
Finland
28:11.169010
+1:36.9570
69.3p
15
Lars Piirmann
Estonia
28:26.170560
+1:52.11120
68.6p
16
Andre Luuk
Estonia
28:34.171380
+2:00.11940
68.3p
17
Jonathan Lindberg
Sweden
28:36.171540
+2:02.12100
68.2p
18
Roni-eemil Norrbacka
Finland
28:48.172770
+2:14.13330
67.8p
19
Oliver Finstad Nytrøen
Norway
28:49.172850
+2:15.13410
67.7p
20
Toni Andree Saarepuu
Estonia
29:08.174770
+2:34.15330
67.0p
21
Luukas Mäkelä
Finland
29:08.174790
+2:34.15350
67.0p
22
Richard Piho
Estonia
29:17.175630
+2:42.16190
66.7p
23
Petter Sæter
Norway
30:48.184750
+4:14.25310
63.4p
24
Sigurd Kvalvik
Inderøy IL
30:49.184840
+4:15.25400
63.3p
25
Simon Green Karlsen
Vinne Skilag
30:56.185590
+4:22.26150
63.1p
26
Marius Lukas Lillefjell
Steinkjer Skl
33:30.200960
+6:56.41520
58.3p
-
Anton Grahn
Sweden
23:59:57.8639600
-
Nikolai Fossum
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
Niklas Almås
Byåsen IL
23:59:59.8639800
D 18
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erika Lavén
Sweden
17:44.106330
70.0p
2
Eva Ingebrigtsen
Norway
17:46.106570
+2.140
69.8p
3
Malin Oskarsson
Sweden
17:50.106970
+6.540
69.6p
4
Nora Bråmer
Sweden
17:55.107400
+10.970
69.3p
5
Silva Kemppi
Finland
18:16.109540
+32.3110
67.9p
6
Peppi Leppälä
Finland
18:18.109720
+33.3290
67.8p
7
Helene Ekrheim Haugen
Norway
18:18.109770
+34.3340
67.8p
8
Tuva Mathea Gulbrandsen
Norway
18:24.110320
+39.3890
67.5p
9
Hedvig Altmae
Estonia
18:25.110460
+41.4030
67.4p
10
Lisa Kristine Jorde
Norway
18:26.110500
+41.4070
67.3p
11
Inka Hämäläinen
Finland
18:28.110780
+44.4350
67.2p
12
Maja Axelsson
Sweden
18:36.111510
+51.5080
66.7p
13
Andra Aavik
Estonia
18:43.112250
+59.5820
66.3p
14
Annu Virtanen
Finland
18:45.112460
+1:01.6030
66.2p
15
Nora Kytäjä
Finland
18:47.112620
+1:02.6190
66.1p
16
Assi Hakala
Finland
18:52.113140
+1:08.6710
65.8p
17
Alva Isaksson
Sweden
18:55.113400
+1:10.6970
65.6p
18
Onnela Rodendau
Estonia
18:56.113560
+1:12.7130
65.5p
19
Alva Svahn
Sweden
19:24.116350
+1:40.9920
64.0p
20
Emilie Marie Moland Krogsrud
Norway
19:42.118150
+1:58.11720
63.0p
21
Siri Lindbergsengen Nesheim
Norway
19:49.118860
+2:05.12430
62.6p
22
Triinu Kresmer
Estonia
20:23.122200
+2:38.15770
60.9p
23
Kretel Kaljumäe
Estonia
20:46.124540
+3:02.18110
59.8p
24
Emma Roberta Rajando
Estonia
20:48.124730
+3:04.18300
59.7p
25
Lina Storler
Snøfugl Byaasen Skiklub
22:16.133500
+4:31.27070
55.8p
26
Anette Kvalvik
Spillum IL
23:15.139410
+5:30.32980
53.4p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)