Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen distans
2022-03-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 10
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Liljemark
SK Bore
6:29.38880
2
Alfred Granath
Gagnefs IF
6:31.39040
+1.60
3
Viggo Grip
Hällefors SK
6:35.39410
+5.430
4
David Anderfjäll
Västerås Skidklubb
6:49.40850
+19.1870
5
Arvid Stenman
Falu IK
6:54.41370
+24.2390
6
Ville Berglund Aune
Tierps IF
7:07.42610
+37.3630
7
Aron Söderlund
Falu IK
7:09.42840
+39.3860
8
Scott Svelander
Åsarna IK
7:09.42870
+39.3890
9
Oskar Olsson
Åmåls OK
7:11.43080
+42.4100
10
Tor Johansson
Täby IS SK
7:14.43330
+44.4350
11
Eric Törnqvist
Garphyttans IF
7:14.43340
+44.4360
12
Hugo Persson
Zinkgruvans IF
7:14.43350
+44.4370
13
David Bäckström
Storvreta IK
7:14.43370
+44.4390
14
Kalle Bredin-lindholm
Högbo GIF
7:26.44540
+56.5560
15
Linus Hjortvall
Domnarvets GOIF
7:30.44920
+1:00.5940
16
Helmer Freijd
Årsunda IF
7:32.45180
+1:03.6200
17
Alwin Bodin
Falu IK
7:33.45260
+1:03.6280
18
Olle Täpp
IK Jarl Rättvik
7:36.45550
+1:06.6570
19
Noel Persson
Högbo GIF
7:46.46510
+1:16.7530
20
Olov Källgården
Falu IK
7:53.47230
+1:23.8250
21
Charlie Sveder
Domnarvets GOIF
7:55.47470
+1:25.8490
22
Elias Gudmunds
Lima IF
7:56.47530
+1:26.8550
23
Erik Hörnström
Grava SK
7:57.47650
+1:27.8670
24
Vide Zetterberg Viklund
Sälens IF
7:58.47720
+1:28.8740
25
Theo Palmkvist
Vreta Skid o Mk
8:05.48480
+1:36.9500
26
Edvin Sayago Jonsell
Täby IS SK
8:10.48970
+1:40.9990
27
Love Eriksson
Filipstads SF
8:11.49050
+1:41.10070
28
Arvid Edwardsson
Täby IS SK
8:13.49220
+1:43.10240
29
Melker Palmgren
Täby IS SK
8:19.49820
+1:49.10840
30
Jakob Bauer
Falu IK
8:24.50350
+1:54.11370
31
Rasmus Hermansson
Täby IS SK
8:25.50400
+1:55.11420
32
Harry Brodén
Östervåla IF
8:37.51690
+2:08.12710
33
Isak Persson
Täby IS SK
8:42.52180
+2:12.13200
34
Louie Leback
Täby IS SK
8:47.52630
+2:17.13650
35
Viktor Olsson
Falu IK
8:48.52750
+2:18.13770
36
Jesper Gustafsson
Dala-Järna IK
8:52.53130
+2:22.14150
37
Alfred Sjöberg
Korsnäs IF SK
9:13.55240
+2:43.16260
38
Leon Martinsson
Vreta Skid o Mk
9:36.57580
+3:06.18600
39
Bosse Bäck
SK Leksand
10:14.61370
+3:44.22390
40
Hugo Eriksson
Falu IK
10:29.62810
+3:59.23830
41
Edvin Storm
Falu IK
11:07.66690
+4:38.27710
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)