Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2022-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Filip Danielsson
Falun Borlänge SK
1:57:09.702800
84.1p
2
Olle Kalered
Stora Tuna IK SK
1:57:11.703000
+2.100
84.1p
3
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
1:58:45.712400
+1:36.9500
82.6p
4
Bruno Dettmann
Orsa SK
1:58:45.712400
+1:36.9500
82.6p
5
Pierre Hallin
Ulricehamns IF
1:59:26.716500
+2:17.13600
82.0p
6
Tobias Köpman
IFK Mora SK
2:01:10.726900
+4:01.24000
80.4p
7
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:01:10.726900
+4:01.24000
80.4p
8
Tobias Andervang
Fritsla Vik
2:01:11.727000
+4:02.24100
80.4p
9
Michael Eklöf
Tunafors SK
2:01:14.727300
+4:05.24400
80.3p
10
Erik Lundell
IF Hagen SK
2:02:13.733200
+5:04.30300
79.5p
11
Måns Larsson
Ulricehamns IF
2:02:21.734000
+5:12.31100
79.4p
12
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:02:22.734100
+5:13.31200
79.4p
13
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:02:54.737300
+5:45.34400
78.9p
14
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
2:04:50.748900
+7:41.46000
77.3p
15
Adrian Lundberg
SK Bore
2:04:57.749600
+7:48.46700
77.2p
16
Patric Wilhelmsson
Norbergs Ck
2:06:00.755900
+8:51.53000
76.4p
17
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:07:18.763700
+10:09.60800
75.4p
18
Alexander Thudeen
Sya SK
2:07:25.764400
+10:16.61500
75.3p
19
Ken Slättengren
Nybro Ski
2:09:28.776700
+12:19.73800
73.7p
20
Tony Persson
Brandsbols SK
2:12:57.797600
+15:48.94700
71.3p
21
Sebastian Tengbom
Eksjö SOK
2:13:14.799300
+16:05.96400
71.1p
22
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:13:33.801200
+16:24.98300
70.8p
23
Erik Danielsson
Norrbärke SK
2:15:00.809900
+17:51.107000
69.9p
24
Hampus Erndin
Nybro Ski
2:15:48.814700
+18:39.111800
69.3p
25
Johan Öhrn
Falun Borlänge SK
2:17:12.823100
+20:03.120200
68.4p
26
Adam Burström
SK Järven
2:17:16.823500
+20:07.120600
68.4p
27
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:17:57.827600
+20:48.124700
68.0p
28
Isak Åhström
Råda IK
2:18:23.830200
+21:14.127300
67.7p
29
Fredrik Olsson
Norrbärke SK
2:18:24.830300
+21:15.127400
67.7p
30
Daniel Söderlund
Malungs IF
2:19:31.837000
+22:22.134100
67.0p
31
Erik Boklund
Stora Skedvi IK
2:19:43.838200
+22:34.135300
66.9p
32
Atle Ager
Axa SC
2:20:35.843400
+23:26.140500
66.4p
33
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
2:20:57.845600
+23:48.142700
66.1p
34
David Erndin
Nybro Ski
2:21:23.848200
+24:14.145300
65.9p
35
Alexander Rosenbaum
Eds SK
2:22:06.852500
+24:57.149600
65.5p
36
Johan Wennberg
Grava SK
2:23:09.858800
+26:00.155900
64.9p
37
Anders Sjöberg
Källbottens IK
2:23:47.862600
+26:38.159700
64.5p
38
Ted Fredriksson
Storvreta IK
2:23:52.863100
+26:43.160200
64.5p
39
Leo Larsen
Sundbybergs IK
2:23:55.863400
+26:46.160500
64.4p
40
Mårten Dalmans
Malungs IF
2:24:35.867400
+27:26.164500
64.1p
41
Patrik Olsson
Malungs IF
2:25:24.872300
+28:15.169400
63.6p
42
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
2:26:38.879700
+29:29.176800
62.9p
43
Viktor Kastanius
Ulricehamns IF
2:26:45.880400
+29:36.177500
62.9p
44
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:27:07.882600
+29:58.179700
62.7p
45
Christopher Eriksson
Källbottens IK
2:27:37.885600
+30:28.182700
62.4p
46
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:29:36.897500
+32:27.194600
61.4p
47
Gustav Andersson
Finnskogarnas SK
2:29:45.898400
+32:36.195500
61.3p
48
David Jonsson
Malungs IF
2:31:25.908400
+34:16.205500
60.5p
49
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:32:00.911900
+34:51.209000
60.2p
50
Marcus Höglund
Lima IF
2:32:44.916300
+35:35.213400
59.8p
51
Johan Alfredsson
Karlslunds IF SF
2:34:07.924600
+36:58.221700
59.2p
52
Jonas Bond
Axa SC
2:34:27.926600
+37:18.223700
59.0p
53
Victor Jonsson
SK Bore
2:35:22.932100
+38:13.229200
58.6p
54
Magnar Kne Galaaen
Norway
2:36:48.940700
+39:39.237800
57.9p
55
Erik Johannesson
SK Bore
2:36:55.941400
+39:46.238500
57.9p
56
Adam Nyman
Axa SC
2:37:06.942500
+39:57.239600
57.8p
57
Erik Smits
IFK Mora SK
2:37:34.945300
+40:25.242400
57.6p
58
Björn Wisaeus
Axa SC
2:38:17.949600
+41:08.246700
57.3p
59
Björn Friberg
Selja-Långlets IK
2:38:28.950700
+41:19.247800
57.2p
60
Patrik Larsson
Vansbro AIK SK
2:40:01.960000
+42:52.257100
56.5p
61
Erik Isaksson
Lima IF
2:44:33.987200
+47:24.284300
54.6p
62
Niklas Pettersson
Falun Borlänge SK
2:45:57.995600
+48:48.292700
54.0p
63
Johan Andersson
Älvdalens IF SK
2:46:16.997500
+49:07.294600
53.9p
64
Jonatan Ydén
Östersunds SK
2:47:50.1006900
+50:41.304000
53.3p
65
Samuel Rydberg
Norbergs OK
2:48:10.1008900
+51:01.306000
53.2p
66
Marco Kahelin
Västerås Skidklubb
2:48:43.1012200
+51:34.309300
53.0p
67
John Andersson
IK Fryken
2:49:36.1017500
+52:27.314600
52.6p
68
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:49:45.1018400
+52:36.315500
52.6p
69
Andreas Hellström
Ornäs IK
2:50:33.1023200
+53:24.320300
52.3p
70
Jesper Eriksson
Axa SC
2:51:56.1031500
+54:47.328600
51.8p
71
Måns Jansson
Filipstads SF
2:54:53.1049200
+57:44.346300
50.7p
72
Anton Sundelius
Axa SC
2:56:42.1060100
+59:33.357200
50.1p
73
Simon Matses
Dala-Järna IK
2:58:21.1070000
+1:01:12.367100
49.5p
74
Jonas Andersson
Grava SK
3:01:28.1088700
+1:04:19.385800
48.5p
75
Erik Björkegren
Högsäters GF
3:02:26.1094500
+1:05:17.391600
48.2p
76
Johan Larsson
Nybro Ski
3:03:50.1102900
+1:06:41.400000
47.8p
77
Adam Gradén
Gagnefs IF
3:04:32.1107100
+1:07:23.404200
47.6p
78
Pontus Hindrikes Bergström
Malungs IF
3:06:56.1121500
+1:09:47.418600
46.8p
79
Mats Wallén
Axa SC
3:11:34.1149300
+1:14:25.446400
45.5p
80
Henrik Back
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:11:43.1150200
+1:14:34.447300
45.5p
81
Christoffer Riseng
Brandsbols SK
3:19:53.1199200
+1:22:44.496300
43.3p
82
Marcus Engström
Axa SC
3:23:31.1221000
+1:26:22.518100
42.4p
-
Fredrik Helander
Turebergs IF
23:59:58.8639700
-
Mattias Bäckström Tolke
SK Gruvspårets Vänner
23:59:59.8639800
-
Dan Göransson
Finnskogarnas SK
23:59:59.8639800
-
Eric Larsson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Niklas Persson
Hede SK
23:59:59.8639800
-
Marcus Stavander
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
-
Sebastian Sundius
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)