Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Renrajden
2022-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henrik Strand
Abisko IoIK
1:58:15.709400
80.1p
1
Simon Öberg
Kalix SK
1:58:15.709400
80.1p
3
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
1:58:19.709800
+4.300
80.0p
4
Gustav Hindér
Karlslunds IF SF
1:58:20.709900
+5.400
80.0p
5
Magnus Näslund
IFK Arvidsjaur Skidor
1:58:48.712700
+33.3200
79.6p
6
Arvid Welin
Ersnäs IF
2:00:23.722200
+2:08.12700
78.3p
7
Adam Hagberg
Siljansnäs Skid Löparklubb
2:01:00.725900
+2:45.16400
77.8p
8
Daniel Larson
Överkalix IF
2:01:04.726300
+2:49.16800
77.7p
9
Jacob Moritz
Nattavaraby SK
2:01:47.730600
+3:32.21100
77.1p
9
Martin Lundström
Bodens SK
2:01:47.730600
+3:32.21100
77.1p
11
Anton Hallor
Karlslunds IF SF
2:02:07.732600
+3:52.23100
76.9p
12
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
2:02:35.735400
+4:20.25900
76.5p
13
Marcus Nilsson
XC Pite
2:02:38.735700
+4:23.26200
76.5p
14
Johannes Rautio
Vittangi SK
2:04:19.745800
+6:04.36300
75.1p
15
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
2:06:22.758100
+8:07.48600
73.6p
16
Henrik Blom
Luleå
2:06:40.759900
+8:25.50400
73.4p
17
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
2:07:57.767600
+9:42.58100
72.5p
18
Andreas Ehlis
Motala AIF SK
2:08:31.771000
+10:16.61500
72.1p
19
Martin Risén
Kalix SK
2:10:36.783500
+12:21.74000
70.6p
20
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
2:10:42.784100
+12:27.74600
70.6p
21
Elias Andersson
Sunderby SK
2:11:47.790600
+13:32.81100
69.8p
22
Lukas Stridsman
Antnäs BK
2:12:35.795400
+14:20.85900
69.3p
23
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
2:12:54.797300
+14:39.87800
69.1p
24
Piotr Sitarz
OK Renen
2:14:32.807100
+16:17.97600
68.1p
25
Mattias Nilsson
Luleguttene Skid- och Löparklubb
2:14:35.807400
+16:20.97900
68.0p
26
Ivar Labba
Älvsby IF SK
2:14:38.807700
+16:23.98200
68.0p
27
Fredrik Nyberg
Överkalix IF
2:15:01.810000
+16:46.100500
67.8p
28
Arvid Pettersson
MH SK
2:18:43.832200
+20:28.122700
65.5p
29
Thomas Hollberg
I19 IF
2:18:50.832900
+20:35.123400
65.5p
30
Erik Kruukka
Vittangi SK
2:18:53.833200
+20:38.123700
65.4p
31
Jan-Anders Karlsson
Överkalix IF
2:19:55.839400
+21:40.129900
64.8p
32
Per Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:20:01.840000
+21:46.130500
64.8p
33
Robin Strålberg
Kiruna
2:20:07.840600
+21:52.131100
64.7p
34
Erik Jarl
Luleå Gjutarens IF
2:24:20.865900
+26:05.156400
62.4p
35
Melker Pettersson
OK Renen
2:24:23.866200
+26:08.156700
62.4p
36
Anderas Salmi
Jukkasjärvi IF
2:25:23.872200
+27:08.162700
61.9p
37
Simon Rönnqvist
Kalix SK
2:25:27.872600
+27:12.163100
61.8p
38
Ulf Rudlund
Jukkasjärvi IF
2:25:30.872900
+27:15.163400
61.8p
39
Simon Lindgren
Kalix SK
2:25:40.873900
+27:25.164400
61.7p
40
Hans Bäckström
Lulekamraternas MLK
2:26:39.879800
+28:24.170300
61.2p
41
Edvin Olsson
Kiruna Skidor
2:27:25.884400
+29:10.174900
60.8p
42
Erik Granström
IFK Arvidsjaur Skidor
2:27:37.885600
+29:22.176100
60.7p
43
Tom Vidmark
Bodens SK
2:28:15.889400
+30:00.179900
60.4p
44
Fredrik Lernstål
AXA SC
2:28:36.891500
+30:21.182000
60.2p
45
Erik Lönnbom
Luleguttene Skid- och Löparklubb
2:28:56.893500
+30:41.184000
60.1p
46
Jesper Johansson
Boden SK
2:29:05.894400
+30:50.184900
60.0p
47
Björn Bonthron
Klubblös
2:29:15.895400
+31:00.185900
59.9p
48
Måns Lundberg
TTGU IF
2:29:25.896400
+31:10.186900
59.8p
49
Erik Rönnqvist
Kalix SK
2:30:05.900400
+31:50.190900
59.5p
50
Anders Jakobsson
K3 IF
2:32:00.911900
+33:45.202400
58.6p
51
Tore Orädd
Vidsel IK
2:33:10.918900
+34:55.209400
58.1p
52
Anssi Korkala
Kalix
2:33:18.919700
+35:03.210200
58.0p
53
Roger Lundqvist
Lulekamraternas MLK
2:34:14.925300
+35:59.215800
57.6p
54
Oscar Paulsson
Luleå
2:35:35.933400
+37:20.223900
57.0p
55
Fredrik Hallnor
Luleå
2:36:24.938300
+38:09.228800
56.6p
56
Mats Stjerngren
NV SK
2:37:35.945400
+39:20.235900
56.1p
57
Mathias Vainionpää
I19IF
2:37:41.946000
+39:26.236500
56.1p
58
Tomas Öhman
Luleguttene Skid- och Löparklubb
2:37:56.947500
+39:41.238000
56.0p
59
Tony Sorsa
Överkalix IF
2:39:54.959300
+41:39.249800
55.1p
60
Alexander Macdonald Larsson
Garphyttans IF
2:40:12.961100
+41:57.251600
55.0p
61
Anders Lind
Aneby
2:40:54.965300
+42:39.255800
54.7p
62
Marko Hyrkäs
Team Tornedalen
2:42:42.976100
+44:27.266600
54.0p
63
Bosse Björnfot
Kalix SK
2:42:58.977700
+44:43.268200
53.9p
63
Jonas Drugge
Lulekamraternas MLK
2:42:58.977700
+44:43.268200
53.9p
65
Henrik Edefors
K3 IF
2:45:56.995500
+47:41.286000
52.8p
66
Erik Lund
Luleå Polisen
2:48:50.1012900
+50:35.303400
51.7p
67
Petter Axelsson
Luleå
2:50:26.1022500
+52:11.313000
51.1p
67
Inge Axelsson
Klubblös
2:50:26.1022500
+52:11.313000
51.1p
69
Kalle Kalliorinne
Luleå
2:52:16.1033500
+54:01.324000
50.5p
70
Oskar Johansson
Luleå
2:53:21.1040000
+55:06.330500
50.1p
71
Urban Fägnell
ccc1000
2:53:29.1040800
+55:14.331300
50.1p
72
Johan Keskitalo
Luleå
2:57:36.1065500
+59:21.356000
48.7p
73
Niklas Grip
Lulekamraternas MLK
3:06:03.1116200
+1:07:48.406700
46.1p
74
Petter Larsson
Vittangi SK
3:07:22.1124100
+1:09:07.414600
45.7p
75
Ludvig Liden
STIL
3:09:28.1136700
+1:11:13.427200
45.2p
76
Jakob Kero Andertun
Luleå
3:10:37.1143600
+1:12:22.434100
44.8p
77
Yngve Johansson
Jukkasjärvi IF
3:13:32.1161100
+1:15:17.451600
44.1p
78
Magnus Edin
Sjulsmark SK
3:14:06.1164500
+1:15:51.455000
43.9p
79
Martin Lemoine
Luleå
3:15:21.1172000
+1:17:06.462500
43.6p
80
André Johansson
Luleå
3:18:38.1191700
+1:20:23.482200
42.8p
81
Markus Jakobsen
Luleå
3:18:42.1192100
+1:20:27.482600
42.7p
82
Andreas Nilsson
Luleå
3:18:43.1192200
+1:20:28.482700
42.7p
83
Jan-Christer Mäki
Luleå
3:20:57.1205600
+1:22:42.496100
42.2p
84
Lage Antonsson
Råneå SK
3:24:49.1228800
+1:26:34.519300
41.3p
85
Andreas Häggström
Brändö IF
3:28:18.1249700
+1:30:03.540200
40.5p
86
Torbjörn Lernstål
Jönköping
3:30:08.1260700
+1:31:53.551200
40.1p
87
Victor Blom
Studentidrott
3:47:50.1366900
+1:49:35.657400
36.6p
88
William Sjöström
Studentidrott
3:48:36.1371500
+1:50:21.662000
36.4p
89
Fabian Andersson
Studentidrott
3:48:44.1372300
+1:50:29.662800
36.4p
90
Tomas Sundelin
Jar-Ka IF
3:51:20.1387900
+1:53:05.678400
35.9p
91
Jens Renberg
Kappa Kraftliner Sk
3:58:12.1429100
+1:59:57.719600
34.8p
92
Johan Scholander
Luleå
4:26:07.1596600
+2:27:52.887100
30.7p
-
Oliver Olsson
Uddevalla
23:59:58.8639700
-
Tarjei Solli
Boden
23:59:58.8639700
-
Gustaf Axelström
Luleå
23:59:58.8639700
-
Erik Skott
Aapua Idrottsförening
23:59:58.8639700
-
Mats Paulsson
Herryda
23:59:58.8639700
-
Andreas Nordblad
Lulekamraterna
23:59:58.8639700
-
Greger Stubbfält
Luleå
23:59:59.8639800
-
Viktor Rönnbäck
Sunderby SK
23:59:59.8639800
-
Karl Svensson
Luleå
23:59:59.8639800
-
Hannes Selberg
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Patrik Stenberg
Luleå
23:59:59.8639800
-
Peter Uusitalo
Aapua Idrottsförening
23:59:59.8639800
-
Peter Isaksson
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)