Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan jaktstart
2022-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 14
Julia Blomgren
Östersunds SK
7:44.46320
2
D 14
Malva Nisén
Svegs IK
7:50.46930
+6.510
3
D 14
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
8:42.52180
+58.5760
4
D 14
Ella Nordanbro
Falu IK
8:50.52990
+1:06.6570
5
D 14
Ebba Fryxell
Dala-Järna IK
9:02.54150
+1:18.7730
6
D 14
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
9:03.54200
+1:18.7780
7
D 14
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
9:13.55230
+1:29.8810
8
D 14
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
9:16.55540
+1:32.9120
9
D 14
Telma Jakobsson
Lycksele IF
9:17.55630
+1:33.9210
10
D 14
Liv Kallur
Falu IK
9:18.55740
+1:34.9320
11
D 14
Ebba Drugge
Ersnäs IF
9:28.56770
+1:44.10350
12
D 14
Elsa Mattsson
Lima IF
9:35.57430
+1:51.11010
13
D 14
Alicia Ivarsson
Högbo GIF
9:45.58460
+2:01.12040
14
D 14
Emma Larsson
IFK Mora SK
9:52.59140
+2:08.12720
15
D 14
Tilde Vikblom
Högbo GIF
10:00.59930
+2:16.13510
16
D 14
Elsa Norgren
Domnarvets GOIF
10:05.60430
+2:21.14010
17
D 14
Molly Boman
Mälarö SOK
10:16.61530
+2:32.15110
18
D 14
Ebba Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
10:30.62950
+2:46.16530
19
D 14
Alva Boman
Häverödals SK
10:53.65250
+3:09.18830
20
D 14
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
10:54.65330
+3:10.18910
21
D 14
Lina Jernberg
Källbottens IK
11:07.66620
+3:23.20200
22
D 14
Elsa Reuter
Åmåls OK
11:12.67190
+3:28.20770
23
D 14
Ida Jansson
Häverödals SK
11:20.67930
+3:36.21510
24
D 14
Alicia Hedin
Norrbärke SK
11:34.69310
+3:49.22890
25
D 14
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
11:41.70030
+3:57.23610
26
D 14
Hanna Rydesäter
Rehns BK
11:44.70350
+4:00.23930
27
D 14
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
11:56.71560
+4:12.25140
28
D 14
Ida Björnmyr
Kungsgårdens SK
11:58.71740
+4:14.25320
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 17
Bosse Lövgren
Falu IK
27:10.162900
2
H 17
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
28:08.168700
+58.5700
3
H 17
Viktor Norberg
Falu IK
28:43.172240
+1:33.9240
4
H 17
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
28:49.172800
+1:39.9800
5
H 17
Melker Hendén
Ulricehamns IF
29:13.175230
+2:03.12230
6
H 17
Elias Malm
Täfteå IK
29:15.175420
+2:05.12420
7
H 17
Måns Olsen
Grava SK
29:17.175630
+2:07.12630
8
H 17
Kasper Olsen
Grava SK
29:22.176120
+2:12.13120
9
H 17
Edvin Högman
Ulricehamns IF
29:53.179210
+2:43.16210
10
H 17
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
29:56.179560
+2:46.16560
11
H 17
Hugo Ström
Dala-Järna IK
29:57.179600
+2:47.16600
12
H 17
Simon Claesson
Ulricehamns IF
30:03.180220
+2:53.17220
13
H 17
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
30:35.183460
+3:25.20460
14
H 17
Alfons Wedin
Garphyttans IF
30:49.184870
+3:39.21870
15
H 17
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
30:53.185290
+3:43.22290
16
H 17
Albin Nyqvist
OK Landehof
31:00.185950
+3:50.22950
17
H 17
Harald Ekenberg
IK Stern
32:16.193530
+5:06.30530
18
H 17
Leo Karlöf
Täby IS SK
32:42.196120
+5:32.33120
19
H 17
Markus Melén
Falu IK
33:19.199870
+6:09.36870
20
H 17
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
33:24.200300
+6:14.37300
21
H 17
Alfred Derke
Sya SK
34:10.204900
+7:00.41900
22
H 17
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
34:46.208590
+7:36.45590
23
H 17
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
35:15.211410
+8:05.48410
24
H 17
Elias Nyqvist
OK Landehof
35:19.211840
+8:09.48840
25
H 17
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
35:46.214580
+8:36.51580
26
H 17
Erik Callmer
Björnstorps IF
36:56.221590
+9:46.58590
27
H 17
Pontus Östemar
Finspångs SOK
39:46.238590
+12:36.75590
Logga in för att slippa de här annonserna
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
D 17
Nora Bråmer
IFK Mora SK
22:33.135210
2
D 17
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
22:40.135930
+7.620
3
D 17
Linnea Björkman
IFK Mora SK
22:41.136030
+8.720
4
D 17
Mira Göransson
Äspereds IF
22:42.136150
+9.840
5
D 17
Maja Heikki
Sälens IF
22:47.136650
+14.1340
6
D 17
Maja Axelsson
OK Landehof
23:57.143600
+1:23.8290
7
D 17
Lina Björk
IFK Skövde SK
24:50.148930
+2:17.13620
8
D 17
Moa Hedman
Högbo GIF
24:55.149440
+2:22.14130
9
D 17
Alva Björk
Orsa SK
24:58.149790
+2:25.14480
10
D 17
Louise Wallin
IFK Mora SK
25:13.151280
+2:40.15970
11
D 17
Tove Karlsson
Täby IS SK
25:22.152170
+2:49.16860
12
D 17
Emelie Olsson
Åmåls OK
25:52.155130
+3:19.19820
13
D 17
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
26:01.156020
+3:28.20710
14
D 17
Amanda Olsson
Åmåls OK
26:05.156400
+3:31.21090
15
D 17
Tilde Josefsson
Täby IS SK
26:19.157860
+3:46.22550
16
D 17
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
27:05.162450
+4:32.27140
17
D 17
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
27:06.162580
+4:33.27270
18
D 17
Stina Nilsson
Rembo IK
27:07.162670
+4:34.27360
19
D 17
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
27:14.163380
+4:41.28070
20
D 17
Meija Peterson
Gillberga SK
27:34.165390
+5:01.30080
21
D 17
Nelly Söderström
Malungs IF
28:09.168890
+5:36.33580
22
D 17
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
28:22.170160
+5:49.34850
23
D 17
Frida Lundgren
Filipstads SF
28:32.171130
+5:59.35820
24
D 17
Sofie Ettling
Finspångs SOK
28:37.171620
+6:04.36310
25
D 17
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
29:54.179320
+7:21.44010
26
D 17
Alma Olsson
Garphyttans IF
30:26.182540
+7:53.47230
27
D 17
Alva Thudeen
Sya SK
30:31.183040
+7:58.47730
28
D 17
Hedvig Lindqvist
IK Rex
32:43.196220
+10:10.60910
29
D 17
Tyra Hedin
Mälarö SOK
33:58.203770
+11:25.68460
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 16
Erik Nederheim
Täby IS SK
13:46.82550
2
H 15
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
13:59.83870
+13.1220
3
H 16
Joel Martinson
IK Hakarpspojkarna
14:07.84690
+21.2040
4
H 16
David Wallin
Järbo IF
14:12.85140
+25.2490
5
H 15
Arvid Nordin
Lycksele IF
14:14.85330
+27.2680
6
H 15
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
14:17.85610
+30.2960
7
H 15
Oskar Olsson
Äspereds IF
14:21.86000
+34.3350
8
H 15
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
14:29.86810
+42.4160
9
H 16
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
14:29.86840
+42.4190
10
H 16
Anton Unger
Falu IK
14:29.86850
+43.4200
11
H 15
Hugo Enhörning
Falu IK
14:41.88000
+54.5350
12
H 16
Seth Nordin
Lycksele IF
14:56.89580
+1:10.6930
13
H 16
William Rytter
Älvdalens IF SK
14:57.89670
+1:11.7020
14
H 16
Oskar Bergman
IFK Mora SK
15:00.89980
+1:14.7330
15
D 15
Elsa Tänglander
Östersunds SK
15:03.90290
+1:17.7640
16
H 15
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
15:04.90340
+1:17.7690
17
H 15
Linus Wedin
Garphyttans IF
15:06.90520
+1:19.7870
18
D 16
Minna Mikaelsson
Vårby IK
15:06.90530
+1:19.7880
19
H 16
Carl Björk
IFK Skövde SK
15:10.90910
+1:23.8260
20
H 15
Leon Kvistegården
Högbo GIF
15:12.91130
+1:25.8480
21
H 15
Olle Gedda
OK Landehof
15:14.91370
+1:28.8720
22
H 15
Erik Pihl
Borås SK
15:23.92270
+1:37.9620
23
H 16
Malte Henden
Ulricehamns IF
15:25.92440
+1:38.9790
24
H 16
Andrei Kuzmin
Stockviks SF
15:25.92480
+1:39.9830
25
H 16
Malte Söderlund
Falu IK
15:28.92700
+1:41.10050
26
H 15
Joel Nilsson
SK Bore
15:33.93240
+1:46.10590
27
H 15
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
15:38.93720
+1:51.11070
28
H 16
Melvin Löfgren
Falu IK
15:39.93870
+1:53.11220
29
H 15
Ludvig Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
15:45.94410
+1:58.11760
30
H 16
Anton Weber
Borås GIF
15:45.94440
+1:58.11790
31
D 16
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
15:45.94490
+1:59.11840
32
D 15
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
15:46.94500
+1:59.11850
33
H 16
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
15:49.94860
+2:03.12210
34
H 16
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
15:56.95570
+2:10.12920
35
H 16
Hugo Ekström
Grava SK
16:11.97090
+2:25.14440
36
H 16
Viktor Persson
Borås SK
16:14.97350
+2:28.14700
37
D 16
Enya Daabach
Åsarna IK
16:18.97790
+2:32.15140
38
H 16
Albin Larsson
Filipstads SF
16:26.98560
+2:40.15910
39
H 16
Pontus Nilsson
Linköpings SK
16:32.99190
+2:46.16540
40
D 15
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
16:49.100830
+3:02.18180
41
H 16
Marcus Modig
Västerås Skidklubb
16:50.100950
+3:04.18300
42
H 16
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
16:50.100980
+3:04.18330
43
H 15
Anton Persson
Åmåls OK
16:54.101380
+3:08.18730
44
D 15
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
16:55.101440
+3:08.18790
45
D 16
Johanna Hägg
Finspångs SOK
16:58.101770
+3:12.19120
46
D 15
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
17:01.102060
+3:15.19410
47
D 15
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
17:01.102070
+3:15.19420
48
H 16
Rasmus Anttila
Järbo IF
17:12.103140
+3:25.20490
49
H 15
Petter Karlsson
Arvika IS
17:13.103280
+3:27.20630
50
H 15
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
17:17.103600
+3:30.20950
51
H 15
Edvin Skytt
Falu IK
17:18.103770
+3:32.21120
52
D 16
Maya Rennermalm
Sälens IF
17:23.104200
+3:36.21550
53
D 16
Elin Gezelius
IFK Mora SK
17:23.104220
+3:36.21570
54
H 16
Emil Jönsson
Malungs IF
17:33.105290
+3:47.22640
55
D 15
Lydia Hägg Eveby
Östersunds SK
17:42.106110
+3:55.23460
56
D 16
Maja Hörnström
Grava SK
17:42.106180
+3:56.23530
57
H 16
Ludvig Åkvist
Borås GIF
17:43.106220
+3:56.23570
58
H 15
Elias Wetterskog
Norrbärke SK
17:45.106450
+3:59.23800
59
H 16
Nicolas Laren Hillerström
IFK Hedemora SK
17:46.106570
+4:00.23920
60
H 16
Lucas Mårts
IK Stern
17:50.106970
+4:04.24320
61
H 15
Henning Lindqvist
IK Rex
17:54.107380
+4:08.24730
62
H 16
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
17:55.107400
+4:08.24750
63
D 15
Alva Widegren
Mälarö SOK
17:56.107590
+4:10.24940
64
H 16
Noah Rådmark
Täby IS SK
18:00.107940
+4:13.25290
65
D 15
Alva Olsson
Åmåls OK
18:00.107960
+4:14.25310
66
D 15
Selma Partanen
Högbo GIF
18:01.108020
+4:14.25370
67
H 16
Emil Larsson
Filipstads SF
18:02.108120
+4:15.25470
68
D 16
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
18:21.110050
+4:35.27400
69
D 16
Kajsa Ekenberg
IK Stern
18:22.110100
+4:35.27450
70
D 16
Kajsa Limby
IFK Mora SK
18:23.110260
+4:37.27610
71
D 16
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
18:27.110670
+4:41.28020
72
H 16
Vilgot Eriksson
SK Leksand
18:30.110920
+4:43.28270
73
H 16
Oliver Hedberg
Sunne SLF
18:30.110930
+4:43.28280
74
D 16
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
18:30.110980
+4:44.28330
75
H 15
Ville Norling
Domnarvets GOIF
18:35.111460
+4:49.28810
76
D 15
HOLMBERG Johanna
Västerås Skidklubb
18:36.111530
+4:49.28880
77
D 16
Agnes Josefsson
Täby IS SK
18:54.113360
+5:08.30710
78
H 15
Hampus Hult
Norrbärke SK
18:56.113520
+5:09.30870
79
D 15
Lova Masapärs
Malungs IF
18:57.113650
+5:11.31000
80
H 16
Julius Forsell
Filipstads SF
18:59.113830
+5:12.31180
81
H 16
Isak Vinsanius
IFK Mora SK
19:08.114790
+5:22.32140
82
D 16
Philippa Eriksson
Filipstads SF
19:21.116090
+5:35.33440
83
H 15
Emil Östemar
Finspångs SOK
19:22.116140
+5:35.33490
84
H 16
Emanuel Haglund
IFK Mora SK
19:27.116600
+5:40.33950
85
H 15
Fabian Larsson
Norabygdens SK
19:45.118480
+5:59.35830
86
D 15
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
19:55.119450
+6:09.36800
87
H 16
Leo Leckne
Täby IS SK
19:58.119730
+6:11.37080
88
D 15
Anine Karlsson
IFK Mora SK
20:03.120290
+6:17.37640
89
D 16
Agnes Millén
Sälens IF
20:06.120530
+6:19.37880
90
D 16
Nike Werner
IK Stern
20:19.121890
+6:33.39240
91
D 16
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
20:20.121930
+6:33.39280
92
D 16
Ellen Berg
Granbergsdals IF
20:24.122330
+6:37.39680
93
D 16
Nora Nordlund
Falu IK
20:28.122780
+6:42.40130
94
D 15
Ellen Olsson
Garphyttans IF
20:44.124300
+6:57.41650
95
D 16
Vilma Högman
Ulricehamns IF
20:52.125120
+7:05.42470
96
D 15
Julia Moraeus
IFK Mora SK
20:58.125760
+7:12.43110
97
D 15
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
21:07.126660
+7:21.44010
98
H 15
Viktor Johansson
IF Ski Team Skåne
21:17.127620
+7:30.44970
99
D 16
Frida Tynell
Falu IK
21:25.128440
+7:38.45790
100
D 16
Alice Mohr
Borås SK
21:31.129010
+7:44.46360
101
D 15
Viola Gustafsson
Linköpings SK
21:36.129560
+7:50.46910
102
D 16
Viktoria Leandersson
Älvdalens IF SK
21:50.130920
+8:03.48270
103
D 16
Ellen Thermaenius
Täby IS SK
21:55.131410
+8:08.48760
104
D 15
Sofia Ingvarsson
Granbergsdals IF
22:27.134660
+8:41.52010
105
D 16
Wilma Olofsson
Malungs IF
22:34.135350
+8:48.52700
106
D 15
Elsa Karlsson
Tranemo IF
23:28.140730
+9:41.58080
107
D 15
Elin Nisén
Orsa SK
23:47.142650
+10:01.60000
108
D 15
Mina Jakobsson
Lycksele IF
24:15.145480
+10:29.62830
109
D 15
Emma Lindgren
Kimstad GOIF
24:17.145610
+10:30.62960
110
D 15
Saga Boberg
Falu IK
25:16.151520
+11:29.68870
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 14
Valter Gerle
OK Landehof
7:09.42870
2
H 14
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
7:10.42920
+0
3
H 14
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
7:23.44270
+14.1300
4
H 13
Edvin Håkansson
Sunne SLF
7:27.44630
+17.1660
5
H 14
Albin Persson
Lucksta IF
7:27.44650
+17.1680
6
H 13
Olle Johansson
IK Stern
7:29.44880
+20.1910
7
D 13
Hanna Strand
Sävedalens AIK
7:43.46210
+33.3240
8
H 13
Einar Blomberg
Rehns BK
7:49.46860
+39.3890
9
H 13
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
7:54.47330
+44.4360
10
H 14
Vilmer Malm
IFK Umeå
7:59.47880
+50.4910
11
H 13
Teodor Westman
IFK Umeå
8:00.47970
+51.5000
12
H 14
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
8:03.48220
+53.5250
13
H 12
Anton Nilsson
Domnarvets GOIF
8:12.49140
+1:02.6170
14
D 13
Lisa Lundberg
Falu IK
8:17.49680
+1:08.6710
15
H 14
William Dovander
Sundbybergs IK
8:19.49820
+1:09.6850
16
D 13
Vera Myhlback
Falu IK
8:21.50000
+1:11.7030
17
H 13
Theodor Andersson
Lycksele IF
8:27.50640
+1:17.7670
18
H 14
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
8:27.50680
+1:18.7710
19
H 13
Isak Unger
Falu IK
8:28.50720
+1:18.7750
20
H 14
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
8:33.51220
+1:23.8250
21
H 14
Frode Wallberg
Heming IL
8:34.51390
+1:25.8420
22
D 13
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
8:35.51460
+1:25.8490
23
H 14
Julius Eklund
IK Rex
8:38.51760
+1:28.8790
24
H 14
Hjalmar Anderberg
IFK Mora SK
8:39.51830
+1:29.8860
25
D 13
Elsie Hördegårdh
Sävedalens AIK
8:50.52910
+1:40.9940
26
H 13
Malte Kempe
Luleå Gjutarens IF
8:56.53580
+1:47.10610
27
H 13
William Derke
Sya SK
8:57.53630
+1:47.10660
28
D 13
Hedda Fochsen
Täby IS SK
8:57.53680
+1:48.10710
29
D 13
Eira Olsson
Åmåls OK
8:59.53860
+1:49.10890
30
H 14
Filip Bergqvist
IFK Skövde SK
9:00.53990
+1:51.11020
31
D 13
Filippa Karlsson
IFK Mora SK
9:02.54150
+1:52.11180
32
H 14
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
9:02.54160
+1:52.11190
33
H 14
Gustaf Persson
Åmåls OK
9:02.54180
+1:53.11210
34
D 12
Ebba Engman
Häverödals SK
9:03.54280
+1:54.11310
35
H 12
Adam Vetterskog
Norrbärke SK
9:05.54430
+1:55.11460
36
H 12
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
9:06.54570
+1:57.11600
37
D 13
Noomi Zeffer
Mälarö SOK
9:10.54910
+2:00.11940
38
D 13
Agnes Liss Berglund
Korsnäs IF SK
9:10.54930
+2:00.11960
39
D 13
Maja Sveder
Domnarvets GOIF
9:11.55000
+2:01.12030
40
H 13
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
9:11.55060
+2:01.12090
41
H 11
Henry Hellman
SK Leksand
9:18.55700
+2:08.12730
42
H 12
Simon Modig
Västerås Skidklubb
9:20.55910
+2:10.12940
43
D 11
Ruth Strand
Sävedalens AIK
9:21.56030
+2:11.13060
44
H 13
Elias Eklund
IK Rex
9:21.56090
+2:12.13120
45
H 14
Gustav Mattsson
Valbo Aif
9:24.56340
+2:14.13370
46
H 11
Olle Eriksson
IFK Mora SK
9:27.56620
+2:17.13650
47
H 11
Emil Johansson
IK Stern
9:27.56690
+2:18.13720
48
H 12
Max Enhörning
Falu IK
9:29.56810
+2:19.13840
49
H 13
Anton Thermaenius
Täby IS SK
9:30.56910
+2:20.13940
50
D 12
Lovisa Nederheim
Täby IS SK
9:31.57030
+2:21.14060
51
D 12
Sine Wallberg
Heming IL
9:34.57310
+2:24.14340
52
H 14
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
9:34.57350
+2:24.14380
53
D 13
Siri Colliander
Häverödals SK
9:34.57390
+2:25.14420
54
H 12
Albin Mårts
IK Stern
9:35.57400
+2:25.14430
55
H 14
Axel Högberg
Täby IS SK
9:37.57620
+2:27.14650
56
H 11
Tom Zeffer
Mälarö SOK
9:40.57900
+2:30.14930
57
H 12
Oscar Norberg
Sundborns GOIF
9:40.57970
+2:31.15000
58
H 13
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
9:40.57990
+2:31.15020
58
H 12
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
9:40.57990
+2:31.15020
60
D 12
Meja Vikblom
Högbo GIF
9:41.58060
+2:31.15090
61
H 13
Ole Breistrand
Luleå Gjutarens IF
9:44.58330
+2:34.15360
62
H 13
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
9:49.58860
+2:39.15890
63
H 12
Elias Vikman
Bålsta SK
9:52.59120
+2:42.16150
64
H 13
Gustav Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
9:53.59250
+2:43.16280
65
H 14
Isak Nilsson
Åmåls OK
9:55.59450
+2:45.16480
66
D 13
Signe Thoresson
Häverödals SK
9:55.59480
+2:46.16510
67
H 14
Edvin Eriksson
IFK Mora SK
9:57.59690
+2:48.16720
68
H 12
Elias Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
9:58.59780
+2:49.16810
69
D 12
Rut Rydén
Sälens IF
9:59.59830
+2:49.16860
70
D 13
Annie Modigs
Korsnäs IF SK
10:05.60490
+2:56.17520
71
D 13
Elin Bergman
IFK Mora SK
10:07.60690
+2:58.17720
71
D 12
Carla Dovander
Täby IS SK
10:07.60690
+2:58.17720
73
D 12
Rostedt Magnusson Molly
IFK Mora SK
10:08.60710
+2:58.17740
74
D 11
Maja Höök
Källbottens IK
10:08.60770
+2:59.17800
75
H 11
Arvid Eriksson
Stora Tuna IK SK
10:12.61140
+3:02.18170
76
D 12
Ellen Mohr
Borås SK
10:14.61330
+3:04.18360
77
D 12
Lilly Bjuredal
Sälens IF
10:15.61490
+3:06.18520
78
D 13
Majken Norgren
Domnarvets GOIF
10:16.61550
+3:06.18580
79
H 12
Wille Sylvan
Borås SK
10:18.61760
+3:08.18790
80
D 12
Anja Nordenström
Domnarvets GOIF
10:19.61820
+3:09.18850
81
H 13
Malte Dag Åkerlund
Sälens IF
10:19.61850
+3:09.18880
82
H 12
Aaron Palmkvist
Vreta Skid o Mk
10:23.62200
+3:13.19230
82
H 12
Elias Forsberg
Linköpings SK
10:23.62200
+3:13.19230
84
H 13
Elias Landh
Falu IK
10:25.62440
+3:15.19470
85
H 14
Oscar Forsberg
Linköpings SK
10:26.62580
+3:17.19610
86
H 14
Isak Josefsson
Täby IS SK
10:27.62640
+3:17.19670
87
H 11
Axel Thermaenius
Täby IS SK
10:29.62850
+3:19.19880
88
H 13
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
10:32.63130
+3:22.20160
89
H 13
Vilgot Elofsson
Korsnäs IF SK
10:32.63170
+3:23.20200
90
H 13
Sigge Löfgren
Falu IK
10:33.63210
+3:23.20240
91
H 12
Filip Weber
Borås GIF
10:33.63270
+3:24.20300
92
H 12
Samuel Wallin
Järbo IF
10:34.63340
+3:24.20370
93
D 11
Linnea Forsberg
Linköpings SK
10:45.64420
+3:35.21450
94
H 14
Maciek Knap
Mälarö SOK
10:46.64500
+3:36.21530
95
D 11
Mira Dahl
Sälens IF
10:48.64730
+3:38.21760
96
D 13
Moa Jäderberg
SK Leksand
10:51.65070
+3:42.22100
97
H 12
Axel Moraeus
Orsa SK
10:51.65080
+3:42.22110
98
H 13
Edvin Lindberg
Kungsgårdens SK
10:53.65240
+3:43.22270
99
D 12
Cajsa Sundén
Huddinge SK LF
10:59.65830
+3:49.22860
100
H 14
Oscar Johansson
IFK Mora SK
11:01.66060
+3:51.23090
101
D 11
Olivia Essén
Storvreta IK
11:06.66560
+3:56.23590
102
D 11
Siri Johansson
IF Ski Team Skåne
11:08.66790
+3:59.23820
103
D 13
Wilma Grubb
Älvdalens IF SK
11:09.66800
+3:59.23830
104
D 12
Stina Karlsson
Arvika IS
11:11.67000
+4:01.24030
105
H 12
Ludvig Ljunggren
Högbo GIF
11:13.67200
+4:03.24230
106
D 13
Alva Hedlund
Åmåls OK
11:13.67270
+4:04.24300
107
H 14
Alexander Thalin Navia
Storvreta IK
11:16.67510
+4:06.24540
108
H 13
Melker Zetterström
Orsa SK
11:16.67540
+4:06.24570
109
D 11
Tuva Eliasson
Bjursås IK
11:17.67640
+4:07.24670
110
H 12
Linus Bergfors
Valbo Aif
11:25.68430
+4:15.25460
111
D 11
Wilma Hermansson
IFK Mora SK
11:31.69010
+4:21.26040
112
H 13
Emil Thorpman
Åmåls OK
11:36.69540
+4:26.26570
113
H 12
Axel Stolt
SK Leksand
11:42.70140
+4:32.27170
114
H 13
Klas Eriksson
Sunne SLF
11:42.70170
+4:33.27200
115
H 12
Walter Persson
Åmåls OK
11:43.70220
+4:33.27250
116
H 11
Oskar Persson
Lucksta IF
11:44.70380
+4:35.27410
117
H 11
Sixten Röös
Vassunda IF
11:45.70430
+4:35.27460
118
D 13
Trulsa Lech
SK Bore
11:45.70440
+4:35.27470
119
D 13
Elsa Elf Boberg
Falu IK
11:50.70950
+4:40.27980
120
H 12
Arne Lagerqvist
Garphyttans IF
11:50.70980
+4:41.28010
121
D 13
Tuva Lindberg
Kungsgårdens SK
11:58.71780
+4:49.28810
122
H 13
Rasmus Wedholm
Falu IK
11:59.71830
+4:49.28860
123
H 13
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
12:03.72200
+4:53.29230
124
H 12
Arvid Johansson
Älvdalens IF SK
12:14.73370
+5:05.30400
125
H 13
Hugo Lundgren
Tunafors SK
12:15.73400
+5:05.30430
126
D 11
Elin Östberg
Domnarvets GOIF
12:18.73740
+5:08.30770
127
H 11
Max Islén
Falu IK
12:19.73830
+5:09.30860
128
D 13
Emma Ehrling
Falu IK
12:20.73980
+5:11.31010
129
H 12
Fabian Resar
IFK Mora SK
12:22.74180
+5:13.31210
130
H 13
Aaron Gunnarsson
Brovallens IF
12:22.74190
+5:13.31220
131
D 12
Wilda Rydqvist
Älvdalens IF SK
12:23.74260
+5:13.31290
132
D 13
Hanna Norman
Falu IK
12:24.74340
+5:14.31370
133
H 12
Axel Wikholm
IK Jarl Rättvik
12:24.74370
+5:15.31400
134
D 11
Tyra Kallur
Falu IK
12:25.74400
+5:15.31430
135
H 13
Oscar Gustavsson
Filipstads SF
12:26.74500
+5:16.31530
136
H 11
Otto Cederberg
IFK Mora SK
12:29.74840
+5:19.31870
137
H 13
Lowe Ekström
Grava SK
12:32.75170
+5:23.32200
138
D 13
Tove Anttila
Järbo IF
12:33.75220
+5:23.32250
139
D 11
Sofie Lindberg
Kungsgårdens SK
12:33.75270
+5:24.32300
140
D 13
Tilda Lestander
Västerås Skidklubb
12:36.75500
+5:26.32530
141
H 11
Helge Ström
Dala-Järna IK
12:36.75520
+5:26.32550
142
D 11
Emma Lindström
Föreningen IKJ Haninge
12:36.75590
+5:27.32620
143
D 12
Alice Bygg
Malungs IF
12:37.75640
+5:27.32670
144
H 13
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
12:45.76460
+5:35.33490
145
H 13
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
12:57.77610
+5:47.34640
146
H 12
Lukas Björkman
Månkarbo IF
12:59.77800
+5:49.34830
147
H 12
Assar Rosén Thelin
IF Hallby SOK
12:59.77810
+5:49.34840
148
D 13
Elvira Buud
IFK Mora SK
13:03.78290
+5:54.35320
149
D 11
Minna Nyström
Älvdalens IF SK
13:05.78480
+5:56.35510
150
D 13
Moa Kjöraas
Bålsta SK
13:07.78690
+5:58.35720
151
H 12
Joel Wilhelmsson
Filipstads SF
13:11.79050
+6:01.36080
152
D 11
Tindra Furunäs
IFK Grängesberg SK
13:12.79110
+6:02.36140
153
D 12
Elin Ingvarsson
Granbergsdals IF
13:16.79500
+6:06.36530
154
D 12
Silje Skärhem
Domnarvets GOIF
13:19.79830
+6:09.36860
155
D 12
Esther Oliv
Sundbybergs IK
13:20.79990
+6:11.37020
156
D 12
Astrid Danils
Norrbärke SK
13:23.80200
+6:13.37230
157
D 12
Embla Tuvall
Falu IK
13:39.81810
+6:29.38840
158
D 11
Tove Dahlqvist
Falu IK
13:42.82170
+6:33.39200
159
D 11
Alva Jäderberg
SK Leksand
13:46.82570
+6:37.39600
160
D 11
Leia Hedin
Norrbärke SK
13:46.82590
+6:37.39620
161
D 11
Vendela Bratt
Bromma Vällingby SOK
13:56.83520
+6:46.40550
162
H 13
Oskar Werner
IK Stern
14:05.84470
+6:56.41500
163
H 12
Eskil Högberg
IK Jarl Rättvik
14:06.84550
+6:56.41580
164
D 13
Hanna Wennberg
Gävle SK
14:06.84560
+6:56.41590
165
H 12
Axel Lindberg
SK Leksand
14:07.84650
+6:57.41680
166
D 13
Natalie Norén
Malungs IF
14:08.84730
+6:58.41760
167
H 13
Erik Söderström
Malungs IF
14:18.85780
+7:09.42810
168
D 12
Vera Eriksson
Filipstads SF
14:20.85930
+7:10.42960
169
D 13
Inez Sjögren
Siljansnäs Skid & Löparklubb
14:28.86770
+7:19.43800
170
D 12
Elin Reuter
Åmåls OK
14:41.88020
+7:31.45050
171
H 12
Villgot Ånerud
Filipstads SF
14:50.88920
+7:40.45950
172
D 12
Astrid Sars
Orsa SK
15:04.90300
+7:54.47330
173
D 11
Elsi Sjögren
Siljansnäs Skid & Löparklubb
15:06.90550
+7:56.47580
174
H 11
Oskar Stigers
IFK Hedemora SK
15:08.90700
+7:58.47730
175
D 13
Julia Grip
Hällefors SK
15:08.90730
+7:58.47760
176
H 11
Alvar Videtind
IFK Mora SK
15:08.90750
+7:58.47780
177
H 12
Sixten Buud
IFK Mora SK
15:09.90830
+7:59.47860
178
D 11
Olivia Stolt
SK Leksand
15:16.91550
+8:06.48580
179
D 12
Teresa-victoria Thalin Navia
Storvreta IK
15:24.92380
+8:15.49410
180
D 13
Hilda Busk
Orsa SK
15:26.92510
+8:16.49540
181
D 12
Ellie Mörk
Älvdalens IF SK
15:28.92710
+8:18.49740
182
D 12
Frida Petersson
Orsa SK
15:29.92820
+8:19.49850
183
H 11
Sixten Thoris
Älvdalens IF SK
15:45.94430
+8:35.51460
184
H 11
Elvis Mörk Bölling
Älvdalens IF SK
15:49.94810
+8:39.51840
185
H 12
Emil Alm
Siljansnäs Skid & Löparklubb
15:50.94960
+8:40.51990
186
H 12
Arvid Helgesson
Norrbärke SK
15:54.95340
+8:44.52370
187
D 13
Junia Forsell
Hällefors SK
15:59.95840
+8:49.52870
188
H 11
Sixten Grop
Siljansnäs Skid & Löparklubb
16:03.96290
+8:54.53320
189
D 12
Annie Lindberg
Älvdalens IF SK
16:06.96570
+8:57.53600
190
D 12
Esmeralda Ahlholm
IFK Grängesberg SK
16:13.97260
+9:03.54290
191
D 11
Isadora Ahlholm
IFK Grängesberg SK
17:08.102700
+9:58.59730
192
D 11
Sophie Werner
IK Stern
17:09.102810
+9:59.59840
193
H 11
Malte Davidsson
Rehns BK
17:45.106400
+10:35.63430
194
D 11
Julia Karlsson
Garphyttans IF
17:54.107360
+10:44.64390
195
D 11
Hilda Lindton
Filipstads SF
19:55.119480
+12:46.76510
196
H 11
Rasmus Brinkhäll
IFK Mora SK
21:21.128000
+14:11.85030
197
H 11
Svante Börjesson
Vreta Skid o Mk
22:05.132450
+14:55.89480
198
H 11
Set Käller Karlöf
Täby IS SK
22:42.136160
+15:32.93190
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 10
Kevin Westman
IFK Umeå
6:11.37090
2
H 10
Viggo Grip
Hällefors SK
6:39.39850
+27.2660
3
H 10
Oskar Olsson
Åmåls OK
6:47.40640
+35.3450
4
H 9
Alfred Jacobsson
IFK Mora SK
6:53.41210
+41.4020
5
D 10
Maja Lundberg
Falu IK
6:55.41480
+43.4290
6
H 9
Edward Alvarsson
Täby IS SK
7:01.42040
+49.4850
7
H 10
Arvid Stenman
Falu IK
7:03.42200
+51.5010
8
D 9
Ebba Grudd
IFK Mora SK
7:09.42810
+57.5620
9
H 9
Sven Cederberg
IFK Mora SK
7:11.43000
+59.5810
10
D 9
Nike Karlsson
IFK Mora SK
7:21.44000
+1:09.6810
11
H 10
Eric Törnqvist
Garphyttans IF
7:28.44710
+1:16.7520
12
D 10
Molly Mörk
Älvdalens IF SK
7:38.45750
+1:26.8560
13
D 10
Greta Limby
Orsa SK
7:40.45990
+1:29.8800
14
H 10
Aron Söderlund
Falu IK
7:41.46010
+1:29.8820
15
D 9
Stina Colliander
Häverödals SK
7:57.47660
+1:45.10470
16
H 10
Noel Wallin
Sälens IF
8:04.48300
+1:52.11110
17
D 10
Stella Ribjer
Falu IK
8:06.48540
+1:54.11350
18
D 9
Alma Mattsson
Valbo Aif
8:08.48760
+1:56.11570
19
H 10
Erik Hörnström
Grava SK
8:22.50180
+2:10.12990
20
H 9
Oskar Byrberg
IFK Mora SK
8:24.50300
+2:12.13110
21
D 9
Stina Norgren
Domnarvets GOIF
8:30.50910
+2:18.13720
22
H 9
Harry Röös
Vassunda IF
8:30.50940
+2:18.13750
23
H 10
Isak Åkerman
IFK Hedemora SK
8:30.50990
+2:19.13800
24
D 10
Hilma Kabo
IFK Mora SK
8:42.52180
+2:30.14990
25
H 10
Samuel Norberg
Sundborns GOIF
8:45.52440
+2:33.15250
26
H 10
Theo Palmkvist
Vreta Skid o Mk
8:54.53330
+2:42.16140
27
H 10
Alfred Lestander
Västerås Skidklubb
8:58.53730
+2:46.16540
28
D 9
Agnes Fryxell
Garphyttans IF
9:00.53900
+2:48.16710
29
H 10
Elias Gudmunds
Lima IF
9:04.54330
+2:52.17140
30
D 10
Anna Lindström
Föreningen IKJ Haninge
9:05.54410
+2:53.17220
31
H 10
Love Eriksson
Filipstads SF
9:23.56220
+3:11.19030
32
D 10
Viola Olsson
Filipstads SF
9:36.57590
+3:25.20400
33
D 9
Norah Hellman
SK Leksand
9:45.58470
+3:33.21280
34
D 10
Ida Landfors
Hägglunds Ski Team SK
9:59.59890
+3:48.22700
35
D 10
Lisa Jonasson
IFK Mora SK
10:05.60490
+3:54.23300
36
D 10
Emilia Grubb
Älvdalens IF SK
10:08.60770
+3:56.23580
37
D 9
Emma Eriksson
IFK Mora SK
10:15.61480
+4:03.24290
38
D 10
Lova Sandberg
IFK Mora SK
10:26.62500
+4:14.25310
39
H 9
Sid Viklund
IK Jarl Rättvik
10:27.62630
+4:15.25440
40
H 9
Casper Jarl
Älvdalens IF SK
10:27.62650
+4:15.25460
41
H 10
BO Viklund
IK Jarl Rättvik
10:37.63690
+4:26.26500
42
D 10
Alicia Johansson
Filipstads SF
10:41.64090
+4:30.26900
43
D 9
Lydia Strand
Sävedalens AIK
10:42.64110
+4:30.26920
44
D 10
Estrid Tuvall
Falu IK
10:48.64750
+4:36.27560
45
D 10
Selma Elgh
Hägersta GF
10:49.64830
+4:37.27640
46
D 9
Wilma Essén
Storvreta IK
11:20.67910
+5:08.30720
47
D 10
Lova Lech
SK Bore
11:26.68570
+5:14.31380
48
D 10
Kerstin Nilsson Fredriksson
IFK Grängesberg SK
11:49.70800
+5:37.33610
49
D 10
Linnea Åkerlind
IFK Mora SK
11:50.70950
+5:38.33760
50
D 9
Olivia Garbergs
IFK Mora SK
11:55.71430
+5:43.34240
51
D 9
Majken Johansson
Älvdalens IF SK
12:03.72250
+5:51.35060
52
D 10
Stina Ehrling
Falu IK
12:07.72610
+5:55.35420
53
D 10
Agnes Nordin
IFK Mora SK
12:26.74500
+6:14.37310
54
D 9
Charlize Rydqvist
Älvdalens IF SK
12:26.74590
+6:15.37400
55
H 10
Svante Ånerud
Filipstads SF
12:32.75110
+6:20.37920
56
H 9
Alfred Grop
Siljansnäs Skid & Löparklubb
12:47.76640
+6:35.39450
57
H 9
Alexis Tittussen Ode
Västerås Skidklubb
14:24.86360
+8:12.49170
58
H 9
Harry Rydén
Sälens IF
14:58.89780
+8:46.52590