Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Klarälvsloppet
2021-09-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
3:34:18.1285700
79.7p
2
Lina Korsgren
Team Ramudden
3:34:19.1285800
+1
79.7p
3
Linnea Johansson
Linköpings SK
3:50:43.1384200
+16:25.98400
71.8p
4
Julia Angelsiöö
Team Næringsbanken
3:50:44.1384300
+16:26.98500
71.8p
5
Ida Palmberg
Högbo GIF
4:00:18.1441700
+26:00.155900
67.9p
6
Hanna Lodin
Tunafors SK
4:00:21.1442000
+26:03.156200
67.9p
7
Camilla Johansson
Norbergs OK
4:04:57.1469600
+30:39.183800
66.2p
8
Carina Wärme
Roslagsbro IF
4:06:54.1481300
+32:36.195500
65.5p
9
Angela Johansson
XC Sthlm Ski Club
4:14:31.1527000
+40:13.241200
62.9p
10
Jeanette Malm
Göteborgs SK
4:19:57.1559600
+45:39.273800
61.1p
11
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
4:20:52.1565100
+46:34.279300
60.8p
12
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
4:21:30.1568900
+47:12.283100
60.6p
13
Therése Nordlund Arnlund
Västerås Skidklubb
4:22:05.1572400
+47:47.286600
60.5p
14
Jill Nordby
Finnskogarnas SK
4:29:06.1614500
+54:48.328700
58.4p
15
Saga Nilsson
Skellefteå SK
4:30:16.1621500
+55:58.335700
58.1p
16
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
4:32:47.1636600
+58:29.350800
57.4p
17
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
4:36:13.1657200
+1:01:55.371400
56.4p
18
Anna Lindgren
Brovallens IF
4:46:55.1721400
+1:12:37.435600
53.7p
19
Anna-Karin Ejenström
Nacka Värmdö SK
4:48:24.1730300
+1:14:06.444500
53.4p
20
Sirkka Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
4:49:39.1737800
+1:15:21.452000
53.1p
21
Sofia Holmgård
Grava SK
4:51:00.1745900
+1:16:42.460100
52.8p
22
Elin Storm
Lima IF
4:58:52.1793100
+1:24:34.507300
51.0p
23
Antonia Tengbom
IK Nocout.se
5:03:24.1820300
+1:29:06.534500
50.0p
24
Inga-Lill Persson
SK Bore
5:05:32.1833100
+1:31:14.547300
49.6p
25
Patricia Badh
Falköpings AIK SK
5:05:44.1834300
+1:31:26.548500
49.6p
26
Ingela Perhans
Snö & Tö Skidklubb
6:08:40.2211900
+2:34:22.926100
39.3p
27
Sofia Reyier Österling
Åsarna IK
6:44:55.2429400
+3:10:37.1143600
35.1p
28
Elisabeth Forssten
Deje SF
6:52:13.2473200
+3:17:55.1187400
34.4p
29
Malin Henriksson
Vittjärvs IK
7:54:22.2846100
+4:20:04.1560300
29.2p