Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gustavarullen
2021-08-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
31km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lovisa Modig
Falun Borlänge SK
1:20:30.482900
70.7p
2
Linnea Johansson
Linköpings SK
1:21:34.489300
+1:04.6300
69.4p
3
Sofia Lindberg
Nordic Ski Team
1:22:23.494200
+1:53.11200
68.4p
4
Maja Eriksson
Malungs IF
1:28:54.533300
+8:24.50300
61.5p
5
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
1:37:33.585200
+17:03.102200
54.3p
6
Ann-Sofie Andersson
Sekteruds IF
1:40:36.603500
+20:06.120500
52.1p
7
Amanda Hedström
IK Fryken
1:43:06.618500
+22:36.135500
50.5p
H 21
31km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gabriel Strid
Nordic Ski Team
1:12:00.431900
83.2p
2
Adrian Lundberg
SK Bore
1:12:00.431900
83.2p
3
Veli-Matti Räsanen
Nordic Ski Team
1:12:00.431900
83.2p
4
Roos Henri
Nordic Ski Team
1:12:00.431900
83.2p
5
Alfred Nilsson
Team Curira
1:12:00.431900
83.2p
6
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:12:01.432000
+1
83.2p
7
Mart Kevin Polluste
Nordic Ski Team
1:12:01.432000
+1
83.2p
8
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:12:01.432000
+1
83.2p
9
Martin Rosvall
Sunne SLF
1:14:31.447000
+2:31.15000
79.0p
10
Jonas Wikström
Molkoms SK
1:15:37.453600
+3:37.21600
77.4p
11
Patrik Nordh
Filipstads SF
1:16:22.458100
+4:22.26100
76.2p
12
Alfred Källsmyr
IK Fryken
1:16:25.458400
+4:25.26400
76.2p
13
Björn Johansson
Filipstads SF
1:16:41.460000
+4:41.28000
75.8p
14
Staffan Thörne
Sekteruds IF
1:18:03.468200
+6:03.36200
73.9p
15
Simon Carle
Sunne SLF
1:22:24.494300
+10:24.62300
68.4p
16
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
1:24:18.505700
+12:18.73700
66.2p
17
Pär Skogfeldt
Sekteruds IF
1:24:18.505700
+12:18.73700
66.2p
18
Mikael Åström
SK Bore
1:24:20.505900
+12:20.73900
66.2p
19
Adam Johansson
Sekteruds IF
1:24:24.506300
+12:24.74300
66.1p
20
Samuel Lindberg
Sekteruds IF
1:24:56.509500
+12:56.77500
65.5p
21
Isak Åhström
Råda IK
1:27:14.523300
+15:14.91300
63.1p
22
Jörgen Aurén
Sekteruds IF
1:28:00.527900
+16:00.95900
62.4p
23
Mats-Erik Andersson
Sunne SLF
1:29:22.536100
+17:22.104100
61.1p
24
Olle Olsson
SK Bore
1:29:29.536800
+17:29.104800
61.0p
25
Kent Andersson
Sunne SLF
1:29:30.536900
+17:30.104900
61.0p
26
Anders Skogfeldt
Sekteruds IF
1:35:41.574000
+23:41.142000
55.7p
27
Staffan Vilhelmsson
Norabygdens SK
1:36:04.576300
+24:04.144300
55.4p
28
Ulf Hallin
Hagfors SF
1:36:56.581500
+24:56.149500
54.7p
29
Simon Johansson
Sekteruds IF
1:40:34.603300
+28:34.171300
52.1p
30
Robert Olofsson
Skärhamns IK
1:44:41.628000
+32:41.196000
49.5p
31
Ola Karlsson
Ekshärads SF
1:46:48.640700
+34:48.208700
48.2p
32
Per-Erik Persson
Sekteruds IF
1:50:18.661700
+38:18.229700
46.3p
33
Karl Anders Stefansson
Hagfors SF
1:51:33.669200
+39:33.237200
45.6p