Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kyrkserien Deltävling 4 Hammarskog
2021-08-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
26.7km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pontus Nordström
Östervåla IF
59:41.358000
76.2p
2
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
59:53.359200
+12.1100
75.9p
3
Waldemar Andersson
Storvreta IK
1:00:30.362900
+49.4800
74.9p
4
Björn Johannesson
Snö & TÖ Skidklubb
1:00:42.364100
+1:01.6000
74.5p
5
Erik Engström
Tunafors SK
1:01:29.368800
+1:48.10700
73.3p
6
Fredrik Ström
Bålsta SK
1:01:30.368900
+1:49.10800
73.3p
7
Fredrik Björk
IK Rex
1:01:31.369000
+1:50.10900
73.2p
8
Magnus Graas
Storvreta IK
1:01:32.369100
+1:51.11000
73.2p
9
Kristian Tufvesson
IK Rex
1:01:33.369200
+1:52.11100
73.2p
10
Erik Hållström
Team Walle Skidklubb
1:01:34.369300
+1:53.11200
73.2p
11
David Hollsten
Snö & TÖ Skidklubb
1:01:42.370100
+2:01.12000
73.0p
12
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
1:01:45.370400
+2:04.12300
72.9p
13
Richard Johansson
Bålsta SK
1:01:50.370900
+2:09.12800
72.8p
14
Fabian Karlsson
Storvreta IK
1:03:22.380100
+3:41.22000
70.5p
15
Andreas Berthagen
Storvreta IK
1:03:55.383400
+4:14.25300
69.7p
16
Jan Östlund
Team Walle Skidklubb
1:03:56.383500
+4:15.25400
69.7p
17
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
1:04:10.384900
+4:29.26800
69.3p
18
Johan Selander
Öregrunds IK
1:06:03.396200
+6:22.38100
66.8p
19
Rickard Molin
Team Walle SK
1:06:12.397100
+6:31.39000
66.6p
20
Klas Carlsson
Storvreta IK
1:06:22.398100
+6:41.40000
66.4p
21
Kenneth Nybohm
Snö & TÖ Skidklubb
1:06:28.398700
+6:47.40600
66.2p
22
Fredrik Palm
Åkersberga SK
1:06:43.400200
+7:02.42100
65.9p
23
Jonas Nilsson
Snö & Tö Skidklubb
1:07:00.401900
+7:19.43800
65.6p
24
Julius Hållstedt
Snö Och TÖ Skidklubb
1:07:16.403500
+7:35.45400
65.2p
25
Magnus Haglund
Åkersberga SK
1:07:16.403500
+7:35.45400
65.2p
26
Johan Ohlsson DÄ
Bålsta SK
1:07:30.404900
+7:49.46800
64.9p
27
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
1:07:33.405200
+7:52.47100
64.9p
28
Lennart Romin
Team Walle SK
1:07:46.406500
+8:05.48400
64.6p
29
Patrik Andersson
IF Spirit
1:08:02.408100
+8:21.50000
64.3p
30
Peter Saarikoski
Snö & TÖ
1:08:31.411000
+8:50.52900
63.7p
31
Stefan Sundblad
Ufk
1:08:31.411000
+8:50.52900
63.7p
32
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:08:35.411400
+8:54.53300
63.6p
33
Andreas Andersson
Tunafors SK
1:09:41.418000
+10:00.59900
62.4p
34
Peter Gustafsson
Snö & TÖ Skidklubb
1:09:47.418600
+10:06.60500
62.3p
35
Johan Thalin
Storvreta IK
1:10:19.421800
+10:38.63700
61.7p
36
Richard Marsell
Uvk
1:10:37.423600
+10:56.65500
61.3p
37
Peter Öhman
Snö & TÖ Skidklubb
1:11:00.425900
+11:19.67800
60.9p
38
Sebastian Grönlund
Östervåla IF
1:11:13.427200
+11:32.69100
60.7p
39
Mårten Levin
Östhammars SK
1:12:03.432200
+12:22.74100
59.8p
40
Urban Johansson
Väsby SK
1:13:29.440800
+13:48.82700
58.3p
41
Robert Bergman
IK Rex
1:13:49.442800
+14:08.84700
58.0p
42
Niklas Wenngren
Östervåla IF
1:14:19.445800
+14:38.87700
57.5p
43
Johan Månflod
Uvk
1:14:33.447200
+14:52.89100
57.3p
44
Björn Olerud
Ufk
1:15:15.451400
+15:34.93300
56.6p
45
Rolf Rosén
Ufk
1:15:16.451500
+15:35.93400
56.6p
46
Julius Hefte
Åkersberga SK
1:15:39.453800
+15:58.95700
56.3p
47
Greger Olsson
Stockholm SK
1:15:42.454100
+16:01.96000
56.2p
48
Johan Engström
Tunafors SK
1:17:12.463100
+17:31.105000
54.9p
49
Henrik Alveskog
Snö&tö
1:20:38.483700
+20:57.125600
52.0p
50
Martin Berggren
Snö Och TÖ
1:20:45.484400
+21:04.126300
51.9p
51
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
1:24:37.507600
+24:56.149500
49.1p
52
Tony Forstén
IF Spirit
1:27:46.526500
+28:05.168400
46.9p
53
Stefan Norman
Snö & Tö Skidklubb
1:28:34.531300
+28:53.173200
46.4p
54
Niklas Tillman
Storvreta IK
1:28:40.531900
+28:59.173800
46.4p
55
Fredrik Hammar
Snö & TÖ Skidklubb
1:29:45.538400
+30:04.180300
45.7p
56
Peter Johansson
Ufk
1:34:12.565100
+34:31.207000
43.1p
57
Johan Ewetz
Snö & TÖ
1:37:11.583000
+37:30.224900
41.6p
58
Simon Lundgren
Tunafors SK
2:06:20.757900
+1:06:39.399800
30.7p
-
Björn Winell
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Rickard Rosén
Uvk
23:59:58.8639700
-
Andreas Nordin
Snö & TÖ
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)