Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Båstad-Mölle
2021-06-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
FIS Kod
Visa vanlig resultatlista
H 21
57km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stian Hoelgaard
Tunafors SK
2:21:58.851790
86.9p
2
Alfred Buskqvist
IK Stern
2:21:59.851860
+0
86.9p
3
Gabriel Thorn
Tunafors SK
2:27:19.883810
+5:20.31920
83.3p
4
Herman Paus
Team Ramudden
2:28:36.891500
+6:37.39610
82.4p
5
Markus Jönsson
Tranemo IF
2:29:18.895730
+7:19.43840
82.0p
6
Simon Magnusson
OK Stigen
2:29:19.895810
+7:20.43920
82.0p
7
Klas Nilsson
Tunafors SK
2:31:51.911020
+9:52.59130
80.4p
8
Max Novak
Team Ramudden
2:35:03.930250
+13:04.78360
78.5p
9
Gabriel Strid
Nordic Ski Team
2:35:20.931940
+13:21.80050
78.4p
10
Carl Olander
IK Stern
2:35:43.934260
+13:44.82370
78.2p
11
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
2:38:31.951060
+16:32.99170
76.6p
12
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:39:11.955050
+17:12.103160
76.2p
13
Johan Kanto
Göteborgs SK
2:39:50.958990
+17:52.107100
75.9p
14
Erik Wickström
Hestra IF
2:39:53.959270
+17:54.107380
75.8p
15
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
2:40:07.960610
+18:08.108720
75.7p
16
Andreas Viker
IK Stern
2:40:24.962380
+18:25.110490
75.6p
17
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:42:06.972570
+20:07.120680
74.7p
18
Erik Fransson
Borås SK
2:42:17.973620
+20:18.121730
74.6p
19
Anders Carlson
Göteborgs SK
2:42:17.973660
+20:18.121770
74.6p
20
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
2:42:41.976020
+20:42.124130
74.4p
21
Samuel Hahnsson
IK Stern
2:43:08.978790
+21:10.126900
74.1p
22
Hampus Erndin
Nybro Ski
2:45:29.992880
+23:30.140990
72.9p
23
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
2:46:40.999910
+24:41.148020
72.4p
24
Staffan Stegmark
IF Ski Team Skåne
2:47:08.1002780
+25:09.150890
72.1p
25
Björn Aiff
Hestra IF
2:48:24.1010350
+26:25.158460
71.5p
26
Björn Kaijser
XC Sthlm Ski Club
2:48:27.1010650
+26:28.158760
71.5p
27
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
2:50:28.1022740
+28:29.170850
70.6p
28
Adrian Lundberg
SK Bore
2:53:16.1039570
+31:17.187680
69.3p
29
Gösta Malmström
IK Stern
2:53:47.1042620
+31:48.190730
69.0p
30
Tobias Andervang
Fritsla Vik
2:55:37.1053600
+33:38.201710
68.2p
31
Johan Kastensson
Eksjö SOK
2:59:11.1075000
+37:12.223110
66.7p
32
Peter Håkansson
ASK Växjö
3:01:15.1087470
+39:16.235580
65.9p
33
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
3:01:35.1089410
+39:36.237520
65.7p
34
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
3:01:41.1090070
+39:42.238180
65.7p
35
Andreas Ireholm
Volvo IF
3:01:50.1090900
+39:51.239010
65.6p
36
Bujar Bunjaku
XC Sthlm Ski Club
3:02:50.1096950
+40:51.245060
65.2p
37
Viktor Mazko
SF Vershina
3:04:50.1108980
+42:51.257090
64.4p
38
Magnus Erlandsson
IFK Helsingborg
3:07:03.1122260
+45:04.270370
63.6p
39
Jonas Häger
Ryda SK
3:07:21.1124070
+45:22.272180
63.5p
40
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
3:07:36.1125560
+45:37.273670
63.4p
41
Kennet Berglund
Nacka Värmdö SK
3:09:01.1134080
+47:02.282190
62.9p
42
Christian Hasselberg
Göteborgs SK
3:09:13.1135250
+47:14.283360
62.8p
43
Krister Kvist
IFK Helsingborg
3:13:22.1160180
+51:23.308290
61.3p
44
Joakim Isendahl
IF Ski Team Skåne
3:13:33.1161200
+51:34.309310
61.2p
45
Johan Olsson
IFK Helsingborg
3:13:38.1161730
+51:39.309840
61.2p
46
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
3:13:43.1162240
+51:44.310350
61.2p
47
Patric Smedberg
Evertsbergs SK
3:14:31.1167090
+52:33.315200
60.9p
48
Johan Jakobsson
XC Sthlm Ski Club
3:14:56.1169550
+52:57.317660
60.8p
-
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
23:59:58.8639700
-
David Boija
Österfärnebo IF
23:59:58.8639700
-
Henrik Jonsson
Snö & Tö Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Niclas Nilsson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
Johan Didron
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Niklas Olofsson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
Anders Magnusson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Martin Männer
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
Alfred Nilsson
Team Curira
23:59:58.8639700
-
Johannes Eklöf
Team Ramudden
23:59:59.8639800
-
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Claes Steimert
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
-
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Marcus Ullman
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Johan Österlund
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Mattias Johansson
Team Swedemount SC
23:59:59.8639800
-
Viktor Johansson
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Jimmy Friestad
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)